28 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Atm’den Eft-Havale nasıl yapabilirim?

Atm’den Eft-Havale nasıl yapabilirim?

Atm’ den havale nasıl yapabilirim?

Havale ne demek onu açıklayarak yazımıza başlayalım. Havale aynı banka da farklı hesaplar arasında yapılan transfer işlemidir.Bu kimi bankalar da sadece aynı şubede yapılan transfer işlemleri için geçerli olmasına rağmen bazıların da ise farklı şubelere yapılan transferler de havale sayılabilmektedir.

Peki neden atm den havale yaparız? Mesai saatleri içinde değilsek banka şubelerinden bu işlemleri yapamadığımız dan dolayı.Yada internet bankacılığı kullanıcısı olmadığımız durumlar da. Yada masraf olarak diğer seçenekler den daha makul ücretlendirildiği için kullanılma ihtimali mevcuttur.

Bu durumda X bankasında olan paranızı yine aynı bankada bir başka müşteriye atm’den müşteri no yada hesap numarasına istinaden havale işlemleri yapılabilir. İşlem yapılmasında saat anlamında sorun yoktur 24 saat havale işlemleri yapılabilir.

Atm’ den eft nasıl yapabilirim?

Eft’ nin açıklaması ile devam edelim. Eft bankalar arası transfer işlemidir işlem saatleri mevcut olup bazı bankalarda 16:00 da sonlandırılmasına rağmen bazı bankalarda 17:00 ye kadar işlem yapılmasına izin verilmektedir.

Peki neden atm ‘den eft işlemleri gerçekleştirilir dersek, en makul sebebi masraf anlamında daha uygun olması düşünebilir çünkü mesai saatlerinde gerçekleştirilebilen bir işlem olduğu için çağrı merkezinden yada şubeler aracılığıyla da işlemler gerçekleştirilebilir. Kullanım olarak şube kodunu bilme zorunluğu olmayıp sistem bizleri yönlendirmektedir fakat alıcı hesaba ait IBAN numarasının olması hatalı hesaba transfer işlemi riskini azaltmaktadır.

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Piyasa şartlarında Dek kredi kullanmak mantıklı mı?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir