14 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Hesapları

Banka hesabımı yada maaşımı farklı şubeye nasıl aktarabilirim?

Banka hesabımı yada maaşımı farklı şubeye nasıl aktarabilirim?

Banka hesabımı yada maaş hesabımı farklı şubeye nasıl aktarabilirim?

Bankacılık sektöründe bir hesap açıldıktan sonra sürekli aynı şube ile çalışmak istemeyebilirsiniz. Çalışırken iş yerinizin çalıştığı şubede hesap açılışı gerçekleştirilir. Aynı iş yerinde çalıştığınız sürece hesabınız aynı şubede devam eder fakat bu zorunlu değildir. Bankalar çalıştığınız firmaya sağlayabileceği avantajlar için personellerinin kendi şubelerinde hesap açmalarını talep ederler.

Peki maaşınızı yada vadesiz hesabınızı farklı şubeye taşımak için ne yapılması gerekiyor?

Hiç bir banka şubesi kendi müşterisini farklı bir Bankaya yada yine aynı Bankada farklı bir şubeye aktarılmasını istemez. Ama tabi ki son söz size ait olup, evinize yakın yada sizin için daha çok avantaj sağlayan bir şubeye hesabınızı aktarabilirsiniz. Bankacılıkta maaş hesabı yada mevduatınız eğer kredi riskiniz de varsa hepsinin aynı şubede olması esastır. Bazı durumlarda krediniz farklı şubede mevduatınız farklı şubede olması durumunda krediniz ödenmeme gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Devir işlemleri için yapılması gereken tek işlem şubeye hesabınızı hangi şubeye devir etmek istediğinizi belirten bir talimat yazarak hesabınızın bulunduğu şubeye teslim etmek olacaktır. İşleyişte şubelerin birbirleri arasındaki iletişimi ile hesabınızın devri için gerekli anlaşma sağlanır.

Hesabınızı devir yaptığınızda tüm ürünleriniz hemen aktarılır mı?

Hesap devirleri her gün gerçekleşen işlemler olmayıp ayın belli bir gününde tüm banka nezdinde devir girilmesi gereken hesapların devri gerçekleşir.Devir etmek istediğiniz şubeye kredi, mevduat gibi tüm ürünleriniz bu devir gününde sistem tarafından gerçekleşir. Fakat bazen ilgili şube tarafından sistem girişinin atlanması yada farklı oluşabilecek problemlerden dolayı hesabınızın devir olup olmadığını ve tüm ürünlerin aktarımının talep ettiğiniz şubeye yapıldığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Kiralık kasanız var ise sistemsel olarak aktarımı yapılsa da fiziksel olarak aktarım sağlanamayacağı için kasanızı kapatarak devir istediğiniz şubede tekrar açılması Banka tarafından talep edilebilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Banka Hesapları Sorgulama Başlıyor- e devlet Hesap Sorgulama

 

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir