8 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Hesapları

Biriktirdiğim bozuk paraları nasıl bütünleyebilirim?

Biriktirdiğim bozuk paraları nasıl bütünleyebilirim?

Çocuğunuzun yada sizin ufak ufak yaptığınız birikimler artmaya mı başladı. Cebinizde her akşam kalan bozuk paraları yada günlük sabit bir miktar tutarı biriktirmeyi alışkanlık haline mi getirdiniz. Hepimizin kenara arttırdığı bu bozuk paralar için bir süre sonra yer bulamayabiliriz. O yüzden bu bozuk paraları bir süre sonra bütünlemek ve kağıt para haline getirmemiz gerekebilir.

Elinizdeki bozuk paraları nasıl bütünleyebilirsiniz?

Elinizdeki mevcut bozuk paraları 10 lu desteler halinde bantlayabilirseniz işiniz biraz daha kolay olur. 50-100 TL arasında bir bakiye ise çok da zorlanmaya bilirsiniz. Fakat para biriktirmeyi abartıp 400-500 TL gibi bir bozuk paranız var ise biraz uğraşabilir siniz. Yaptığınız 10 lu desteleri ilk olarak bakkal ve marketlerde yada dolmuşlarda şansınızı deneyebilir siniz.
Tabi bu tarz seçenekleri tercih etmeyerek Banka aracılığıyla bozuk paralarınızı bütünletebilir siniz. Eğer bir Bankada hesabınız yok ise talep ettiğiniz bir Bankada hesap açarak bantladığınız bozuk paraları açtırdığınız hesaba yatırabilirsiniz. Hesap açtığınız şubenin yoğunluğuna göre eğer çok yoğun olmayan bir şubeye bu tarz bir talep ile gitmiş iseniz bozuk paralarınız sayılarak hesabınıza aktarılır.

Eğer Banka hesabınızı kullanmak istemez iseniz Banka tarafından verilen atm kartları ile yatırdığınız parayı geri çekebilir siniz. Eğer yoğun bir şubeye bu tarz bir talep ile gittiyseniz hemen getirmiş olduğunuz bozuk paraları sayarak hesabınıza yatırmayabilirler. Bir süre bekledikten sonra Banka personelinin müsait olma durumuna göre sayım yapılarak ilgili tutar hesabınıza aktarılır.

Deste yapmış olduğunuz bozuk paraları çocuklar için oyun parklarında bütünleme ihtimaliniz olabilir, Çarşıda dolaşırken dolmuş durağına uğrayarak dolmuş şoförlerine elinizdeki bütün bozuk paraları bütünleyebilir siniz . Yada simit tezgahlarına elinizdeki bozuk paraları vererek bütünleme ihtimaliniz olabilir. Yine okuyan çocuğunuz var ise çocuğunuzu okula götürdüğünüzde kantinlerde bozuk paralarınızı bütünleyebilir siniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Bankada adınıza gelen parayı aynı gün çekmek istediğinizde masraf öder misiniz?

Yine alternatif olarak cadde üzerindeki büfeler, akbil dolumu yapan gazete bayileri bu konuda sizlere yardımcı olabilir. İstanbul’ da fazla olmasa da Anadolu şehirlerinde çay ocakları bozuk paraları bütünlemek konusunda faydalı olacaktır.

Yada Bankaya bozuk para bütünlemekten ziyade çocuğunuz için açılacak Banka hesabına direk para yatırma yaparak hem kendinizi bir yükten kurtarıp hemde çocuğunuz için yatırım yapma şansınız olacaktır.

Bankada çocuk hesabı nasıl açılır? 

About Author

Finansçı

17 Comments

 • bozuk paraları biriktirmek bir iş sonra onları bütünlemek çok daha zor bir iş bence. Yöntemler çok mantıklı ama paraları kendimiz sayıyor ve düzenliyor olmak bayağı uğraştırıyor. Kağıt para biriktirmek en mantıklısı galiba:)

 • Merhaba benim çok acil bozuk paraya ihtiyacım var nereden bulabilirim acaba?bana yardımcı olabilir misiniz?

  • fırınlarda

  • Hergün cebimde kalan 5.10.25 kurus 100 lira kadar para birikmiş kumbarada. Doldugu icin artik ayamiyorum icine, bütünletmek için insanlara ağız açmaya da yeriniyorum:/

  • Bende 400 tl bozuk para var iletisim 0505 419 07 84

 • Elimde 600 700 tl gibi bozuk para var. Almak isteyen bana gurdaldinc75@hotmail.com adresinden yazabilir

 • 535 tl bozuk madeni param var almak isteyen yazsın korayburakkucuk@gmail.com

 • Merkez bankası bozuk para bütünleme işinde sınıfta kalmış bence. Bozuk para sayma makinesi hangi bankada var ? Nerde para tümletilir bunun bir yolu yordamı olmalı. Bozuk para bütünleme makinesi olan bankaların kapısında bir işaret olmalı bence. Rahatça sıraya girip elimizdeki bozuk parayı saydırarak bütünleme şansımız olur en azından.

 • Almanyada bankalar kagit veriyor kagitlara sariliyor mesela 5 cnt ayri kagit 10 cnt ayri kagit bankacida bakiyor snra direk ele veriyorlar kagit parayi. Bence turkiyede de olmali

 • 400tl bozuk para 1tl mevcut.Almak isteyen Ankara ulaşabilir.oalaydn@gmail.com

 • Elimde
  310 tl lik 1 tl
  45 tl lik 50 kuruş
  32 tl lik 25 kuruş var
  iletişim hk.ozen89@gmail.com

 • merhaba elımde 290 tl 1tl ve 50 krs bozuk para var iletısim aytek_511@hotmail.com

 • merhaba elımde 290 tl 1tl ve 50 krs bozuk para var iletısim aytek_511@hotmail.com

 • Elimde 850 tl 1 tl bozuk param mecvut
  İletişim: 0545 731 88 13

 • Bozuk parasini yorumlara yazipta bütünlete bilen varmi merak ettim.

  • yemin ediyorum en mantıklı yorum seninkiydi :)))

 • Eelimde 600 tl bozuk var.lazım oöan için iletişim. 05319371961
  İstanbul güneşli sefaköy yenibosna

 • Bu dönemde bozuk paraların metal ağırlığından dolayı gerçek değerini de aştığı için bozuk paraların alınması konusunda sorun olmuyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir