1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Başbakan Davutoğlu ndan öğretmenlere ve taşeronlara atama müjdesi

Başbakan Davutoğlu ndan öğretmenlere ve taşeronlara atama müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak partinin Kayseri mitinginde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nu eleştirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Kayseri mitinginde verdiği müjdeler ile taşeron işçileri ve öğretmenleri heyecanlandırdı. Engelli vatandaşlarımız yıl bitmeden atama olacağını müjdeledi.

Ayrıca öğretmenler için yaptığı açıklamada, her ortamda öğretmen atamasının yapılıp yapılmayacağı konusunda sorular soruluyor. Şubat ayında 10 bin öğretmen atanacağı bilgisini veren Ahmet Davutoğlubu yılki kadro atamalarının Şubat ayına sarktığını , ek olarak 20-30 bin civarında öğretmen ataması yapılacağı müjdesini verdi. Esnaflar ile yaptığı açılamada ise basit usülde vergi veriliyor ise 8.000 türk lirasına kadar olan kazanç için vergi alınmayacağını, ‘fabrikan hazır projesi’ ile yatırım yapmak isteyen yatırımcıların talebi halinde ufak bir tutar ile anahtar teslimi fabrika binası verileceğini anlattı.

Ahmet Davutoğlu Taşeron işçiler ilgili yaptığı açıklamada, taşeron kadrosunun kamuda istihdam edileceğini açıkladı. Taşeronun dertleri ile ilgilendiklerini belirten Davutoğlu, ev almak için yüzde 25 peşinatlarının olması durumunda evin yüzde 15 lik kısmınında devlet tarafından karşılanacağını anlattı.

Anneler için ise doğum hediyesi sürecinde ilk çocuğa 300 TL, kinci çocuğa 400 TL, üç ve üzerindeki çocuklar için 600 TL ödeme yapılacağını anlattı.Doğum sonrası kullanmış olduğu ücretsiz izinler için ise memur kıdeminden faydalanacaklarını söyledi.

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Varlık Yönetim Şirketlerinde zorunlu sermaye artışı
About Author

Finansçı

2 Comments

  • Vaatler güzelde umarım uygulamasıda yapılır.

  • Bunlar güzel vaatler umarım doğru şekilde uygulanır.Seçime 1 gün kaldı bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir