8 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

Borsa Yatırım’ında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa Yatırım’ında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa Yatırım’ında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa, her kesimden yatırımcının uzun veya kısa vadeli olarak tercih ettiği bir yatırım aracıdır. Borsa’da yatırımlar hisse senetleri ve fonlar ile yapılmaktadır. Borsa’da yatırımlar yapılırken, tercih etmiş olduğunuz hisse senedinin sahibi olan firmalarda gözetilmelidir. Bunun için Borsa’da yatırım yapacağınız zamanlarda çeşitli yolları takip etmelisiniz.

Borsada işlem gören Hisseleri çok iyi analiz edip araştırıp daha sonra yatırım yapmalısınız. Bunun yanında şirketlerin Borsa yatırım’ı yaparken şirketlerin halka açıklık oranı grup bazında hangi gruptalar A,B,C şeklinde gruplara ayrılmışlardır. 

Hisse analizleri hisse bilgileri hisse senetleri hakkında bilgi edinmek isterseniz Hisse tıklayınız.

Borsa’da yatırım nasıl yapılır?

Borsa’da yatırım yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak borsa hakkında çeşitli araştırmalar yapmalısınız. Borsanın nasıl bir yatırım aracı olduğunuz ve yatırımların nasıl şekillendiğini öğrendikten sonra kendinize bir yatırım hesabı açabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz veya tercih etmiş olduğunuz bir bankadan kendinize yatırım hesabı açarak dilediğiniz miktarları bu hesaba aktarabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından, kimsenin yardımı olmadan internet bankacılığı ile hisse senedi veya fonlar alabilirsiniz. Böylelikle yatırım yapmaya başlamış olursunuz. Almış olduğunuz hisse senedi veya fonlar değer kazandığı takdirde sizlerde satarak kazanç elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ; Hisse Yorum veya hisse yorumu ile para kazanabilirsiniz Bknz. Hisse Yorum makalemiz.

Borsa’da Altın kurallar

Borsa'da Altın kurallar

Borsa’da Altın kurallar

Borsa’da yatırım yapacağınız zamanlar da kesinlikle takip etmeniz gereken bir takım konular vardır. Bunların arasında alacağınız hisse senetlerinin grafik analizleri ve gün içerisinde yaşanan piyasa gelişmelerini takip etmelisiniz. Bunun yanı sıra uzmanların piyasalar hakkındaki yorumlarını da inceleyerek yatırımlarınıza yön verebilirsiniz. Almış olduğunuz veya alacağınız hisse senedi sahibi olan firmaların ekonomik gelişmelerini, yapılacak olan yatırımlarını ve satışları inceleyebilirsiniz. Bütün bu araştırmalar neticesinde yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Borsa’da risklerin fazla olma sebebi ise sizlerin kazanma hırslarıdır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Elektrik Faturası Ödemek

Kazanma hırsına kapılarak hatalı hamleler yapmanız kazanç yerine zarara dönüşmektedir. Bu nedenle soğukkanlı olmak ve sabırlı olan en başta gelen kuraldır. Teknik konular ve çeşitli analizler hakkında daha detaylı bilgi için ise konusunda uzman olan kişilerden alınabilir. İnternet üzerinden veya çeşitli TV kanallarından bu uzmanların borsa hakkında yorumlarını da izleyerek borsa hakkında çok daha detay elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Hissenet Forum Hisse.net ile ilgili  Hissenet Hakkındaki Yazımızı okudunuz mu?

About Author

Finansçı

2 Comments

  • Her zaman merak ettiğim ve yazınız sayesinde biraz aydınlandığım borsada yatırım yapmamı kolaylaştıracak sağolun

  • Erol Amcam var bir tane, kendimi bildim bileli çalıştığını görmedim madddi durumlarıda iyi Erol amca sürekli borsada oynar 7/24 bilgisayar başında.Demek ki iyi takip etmek işin püf noktası

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir