10 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Cep telefonu operatör değişikliğinde Banka blokesi nasıl kaldırılır?

Cep telefonu operatör değişikliğinde Banka blokesi nasıl kaldırılır?

Cep telefonunuza ait Sim kartınızı değiştirdiğinizde Banka hesabınızda oluşan blokenin kaldırılması için ne yapmanız gerekiyor?

Bankacılık sisteminde Cep telefonu operatör değişikliği (numara taşıma) yapmak istediğinizde Banka kartınızın kopyalanma ihtimaline karşın hesabınıza bloke kaydı işlemekte olup, internet bankacılığına girmek istediğinizde yada internet üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde bloke kaydı olduğu için işlem yapamıyorsunuz.

Turkcell numara taşıma, vodafone numara taşıma, Türk Telekom numara taşıma gibi Operatör değişiklikleri sonrasında İnternet bankacılığı girişlerinizde sms bilgisi gelmeyerek çağrı merkezine yönlendirme ekrandan yapılmaktadır. Sanal kart veya kartınız ile yaptığınız alışverişlerde ise güvenlik için gönderilen sms tarafınıza iletilmemekte olup herhangi bir hata mesajı gelmemektedir.

Bu bizim için güvenilir bir uygulama olmasına rağmen bu blokeyi kaldırmak istediğinizde bir çok zorluk ile karşı karşıya kalmanız muhtemel. Her bankanın operatör değişikliği sonrası farklı uygulamaları mevcut olup bazıları kolaylıkla işlemleri yapabiliyor iken bazı bankaların sistemleri veya iş yapış şekillerinden dolayı sizleri uğraştırmaktadır.

Cep telefonu operatör değişikliğinde Banka blokesi nasıl kaldırılır?

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma işlemleri sonrasında Bankalar farklı iletişim kanallarından bloke kaldırım işlemlerine izin vermektedir. Peki bu uygulamaların üzerinden geçmek gerekir ise,

 • Çağrı merkezinden işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz,
 • Atm aracılığıyla bloke kaldırım işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz,
 • Şubeye talimat geçerek bloke kaydının kaldırılmasını talep edebilir siniz.

Hat taşıma – Numara taşıma sonrası Bankaların bloke kaldırma yöntemleri

Bankaların hat taşıma – numara taşıma işlemleri sonrasında hangi iletişim kanalları aracılığı ile bloke kaldırma işlemi yapmaya izin verdiği hakkında sizler için yaptığımız araştırma sonuçları ekteki gibidir;

Yapıkredi Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Yapıkredi Atm’lerinden, Çağrı merkezi aracılığıyla ve İnternet Bankacılığı Sim kart bloke kaldırım ekranından işlemlerinizi gerçekleştirebilir siniz. Kurumsal müşteriler için şubeye başvuru yapılması gerekmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Yatırım Hesabı Nedir? Nasıl Açılır? Nasıl Kapatılır?

Garanti Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Garanti Bankası Çağrı merkezi yada en yakın şubeden Sim kart değişikliği yaptığınıza dair bildirim yaparak bloke kaldırım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayarak yada Çağrı Merkezi aracılığıyla bloke kaldırım işlemlerini gerçekleştirebilir siniz.

İş Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında İş Bankası şubelerine başvuru yaparak, Atm aracılığı ile yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Akbank şubelerine başvuru yaparak, Atm aracılığı ile yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Denizbank şubelerine başvuru yaparak, Atm aracılığı ile yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Vakıfbank şubelerine başvuru yaparak, yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Finansbank  Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak yada İnternet Bankacılığı girişinde bloke kaldırım menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında numara değişmiyor ise Çağrı Merkezi aracılığıyla, numaranızda değişiyor ise Şekerbank şubeleri aracılığı ile bloke kaldırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Emekli Maaşı Taşıma Telefon İle Yapılır Mı? Güncel Kampanyalar Neler?

 

Nereden değiştirdim hattımı diyebilirsiniz belki ama güvenlik için yapılan bu işlem için biraz uğraş vermeniz gerekiyor. Yanlış anlatılan bir durumun da üzerinden geçmek gerekir ise bloke kaldırım yapıldıktan 8 saat sonra yada 1 gün sonra bloke kaldırıldığını belirtilen Banka çalışanları olabiliyor.

Bloke kaldırım gerçekleştiği anda internet alışveriş vs işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.O yüzden hat değişikliği sonrası bloke kaldırım işlemlerinizi son dakikada işlem yapmaya çalıştığınızda değil daha öncesinde yapmaya özen göstermeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

 

About Author

Finansçı

34 Comments

 • hepimizin başına zaman zaman geliyor burada bu konu gayet güzel anlatılılmış

 • Sekerbankin cidden atm den bloke kaldirim islemi yok cok ilginc ugrastiriyolar insani

 • iş bankasını bu hafta ben yaptım atm den cok kolay bir şekilde kaldırabildim

 • denizbank da bu konuda çok uğraştırmadan kaldırım yapılabiliyor kısa sürede halledebildim

 • cep telefonu sim kart değişikliklerinde son gün galiba bu gün yarın problemler bankalarda başlar. internet bankacılığında sorun yaşamak istemeyenler sim kart değişikliği yaptırdıysanız blokeye takılmamak için belirtilen yöntemler ile yapmanızda fayda var bence. Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

 • Cep telefonu degistirdim sim kartında değişti haliyle. Bankacılık işlemlerine bloke koymak ne demek arkadas. İnsanları zor durumda bırakmaktan başka değil cidden.

 • Cep telefonu sim kartını değiştirdiğinde bankada niye sorun çıkıyor ya. Niye insanları zor durumda bırakıyorlar. Telefonun kart değişikliği ile bankanın ne alakası var anlayamadim:-(

  • Zaten günümüzde sorun çıkmaması için aynı numarayla farklı operatöre geçmeye çalışıyoruz, ama aynı numarayla da geçsek illa ki sorun çıkartıyorlar. Hadi hat değiştirdiğinde öbürü iptal ettiği için görünmüyor olabilir, ama 4.5g ye geçince ne alaka yani..

 • Cep telefonu değişikliğinde bankacılık islemleri nin bloke olması kadar anlamsız bir durum yok gerçekten. Birde arıyorum çağrı merkezine ulasamiyorum tam sinir bozucu.

 • Cep telefonu değişikliğinde banka hesaplarından neden sorun yaşanıyor kardeşim..

 • Cep Telefonum için operator değişikliği yaptım banka hesabima giremiyorum nasıl bir işleyiş bu.

 • Sim kart değişikliği yaptığına pişman oldum cidden. Bunun yüzünden konut kredimi odeyemedim ve gecikmeye girdi. O anda okusaymisim yazınızı hemen hallederdim ama yarına kaldı artik kredi ödeme isi:-(

 • Cep telefonu sim kart değiştirmek bu kadar sor olmamalı. Gsm operatorunden işlem yaparken bir doğrulama sistemi yaparak sonrasında oluşacak sorunlar giderilebilir bence. Burada GSM operatörlerine de biraz sorumluluk yükleyerek bu süreç düzeltilebilir bence.

 • Cep telefonu sim kart değiştirdiğine pişman ediyorlar cidden. Ben olmadan cep telefonu sim kartını nasıl çıkaracaklar ki

 • Demekki daha önce yasanan dolandırıcılık olaylarında bu sim kart değiştirme sonrası sorun oluşmuş. İse bu tarafından bakmak daha faydalı olur bence.

 • Cep telefonu sim kart değiştirme işi çok kolay. Niye bu kadar dert etmiş insanlar anlamadım. ATM den iki dakikada sim kart blokesi kaldır adımından hallettim.

 • Bloke kaldırmak için ben çok uğraştım banka ile. Bir evrak eksik olduğu için bankaya davet ettiler isin gücün arasında bankaya gitmek zorunda kaldım sim blokesini kaldırmak için.

 • Çoğu banka telefon değişikliğin deki blokeyi çağrı merkezi ile kaldırıyor bankaya yada ATM ye gitmeye de gerek yok.

 • Bende sim kart bloke kaldırma isleminde sorun yaşam adım hic.

 • güzel açıklamıssınız teşekkürler

 • Legoland İstanbul giriş ücreti konusunda biraz abartmis bence. Türkiye standartlarında bu tarz kısa bir eğlence için bu ücret fazla.

 • Bende cep telefonu operator değişikliğinde konuyu anlayana kadar bayağı uğraşmıştım. Ama vodafone hat taşıma işlemi yaptigimda konuyu öğrenince 5 dakikada banka blokesini kaldırdı. Sorun yapilacak bir şey yok yani.

 • Bende turkcell hat tasimasi yaptigimda is bankası bloke kaldırma işlemini ATM sen dolaşırken hallettim. Şimdi de türk telekoma geçiş yapmak için baktım ama süreç değişmemiş gözüküyor. Hat taşıma blokesi için çoğu bankanın süreçleri iyi bazıları ugrastiriyor yazıda belirtildiği gibi.

 • Cep telefonu operatör değişikliğinde tüketiciyi mağdur etmekten başka bir bildikleri yok. gcm değişikliği yaptığıma pişman ettiler beni yani.

 • atm bloke bulmamak tadur diyor ama bloke işlemi halen devam ediyor şube kaldırmıyor müşteri hizmetleri kaldırmıyor

  • Merhaba,
   Belirtildiği gibi en azından ATM den sizde bloke olmadığını görebiliyorsanız hesap üzerinde farklı bir bloke olma ihtimali mevcuttur. Bu blokenin detayını da şube yada çağrı merkezi size iletiyor olması gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • operatör değiştirme süresi 2019 yılında nasıl değişti acaba. 90 gün dolmadan hat taşıma yapmaya çalıştım başıma gelmeyen kalmadı:)
  Yeni hattı başka operatöre taşıma süresi değiştirilmeli kesinlikle. Numara taşıma çok daha kolay hale getirilmeli diye temennide bulunalım.

 • Cep telefonu operatör değişikliği yapıldığında işleyen süreç biraz sıkıntılı gibi. Sim kart değişikliği yapıldığı anda bir aksiyon alarak bu süreçlere hiç girilmese daha faydalı olabilir.

 • Cep telefonu operator değişikliğinde daha kolay bir kontrol konulmalı. İnsanlar son dakika ödeme işlemlerinde öğreniyorlar durumu ve sorun yaşıyorlar…

 • Cep telefonu operatör degisikligi tüketici için büyük sorun oluyor. Hat değişikliği sonrası her bankayı aramak gerekiyor

 • Aynı numara ile operatör değişikliği yapıldığını gören bankacılık sistemi aynı isim ile değiştirildiğini görse bloke otomatik çözülse ne kadar güzel bir yenilik olur

  • Merhaba,
   Operatör drgisikligi sıklıkla aynı isim tarafindan yapılmaktadır. Fakat işlemin dolandırıcılar tarafındanmi yoksa gerçek kişi tarafından mi yapildigini anlamak için önlem olarak işlemler yapılmaktadır.
   Saygılarımızla.

 • Cep telefonu operator değişikliği başa bela yani

 • Cep telefonu operatör değişikliği banka blokesi uygulaması çok mu gerekli acaba. Her bankadan bu işlemleri yapmak çok uğraştırıyorrr

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir