11 April 2023

Email

info@kucukpara.com

Finans Piyasası

Hsbc Türkiye için teklifler gelmeye devam ediyor

Hsbc Türkiye için teklifler gelmeye devam ediyor

Hsbc Türkiye için teklifler gelmeye devam ediyor

Hsbc Türkiye pazarından çıkacağını duyurduktan sonra kapısını çalanlar, Türkiye ve Dünya piyasasında bir çok haberler çıktı. Acaba HSBC kime devir edecek diye talipler arasına 3 yeni Banka daha eklendi geçtiğimiz günlerde.

Bloomberg’in yaptığı haberde Bahreyn ABC Bank,ING ve BNP nin teklif verdiğini açıkladı. Citi grup ‘un satıştaki becerilerini onaylayan HSBC satış için Citi’den aracılık faaliyetlerinde anlaştığı belirtildi.

HSBC Ceo’sunun daha önce yaptığı açıklamalarda faaliyetlerinin düzene girmesi gerektiğini sorunun devam etmesi halinde önlemlerin sert olacağını bildirmişti.Sonrasında farklı ülkelerdeki faaliyetlerini devir edeceği duyulduktan sonra Türkiye’dende bir çok Banka dahil olmak üzere yurt dışından da bir çok talibi çıktı. HSBC kesin bir açıklama yapmaktan kaçınsa da kulislerde sürekli haberler çıkması yakın zamanda satış gerçekleşebilir fikrini konuşturuyor.

Geçtiğimiz günlerde Brezilya ve Türkiye faaliyetlerinde satış opsiyonlarının değerlendirildiğini açıklamasına rağmen anlaşmaya yönelik herhangi bir açıklama basına duyurulmadı.

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Az parayla çok para nasıl kazanabilirsiniz?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir