9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Çocukların göz sağlığını korumak için neler yapmalıyız?

Çocukların göz sağlığını korumak için neler yapmalıyız?

Yaz ve İlkbahar aylarında güneş ışınları, çiçek tozları , polenler, alerji derken çocukların göz sağlığı önem kazanıyor. Çocukların göz sağlığını korumak için ne yapılması gerekiyor?

Baharda polen ve çiçek tozlarının artışı, yazın güneş ışınlarının dik ulaşması sonrası alerjik sorunlar daha sık izlenmektedir. Çocuklarımızı göz alerjisi ve güneşten korumak için neler yapılması gerekiyor?, bunların üzerinden geçmeye çalışalım;

  • Güneş konusunda alerjisi olan çocuklarımız için güneş gözlüğü yada gözleri koruyacak şekilde şapka kullanımı önem arz etmektedir,
  • Yaz aylarında arpacık rahatsızlığında ve kirpik ile sorun yaşayan çocuklarımızın sayısı arttığından, gün içinde sürekli çocuklarımızın yüzünü yıkayarak kirpiklere bebe şampuanı ile mesaj yapılması öneriliyor,
  • Özellikle küçük çocuklarımıza İpad ve Akıllı telefonları mümkünse vermeyerek, ama bunu engelleyemiyor iseniz kullanım sürelerini kısa tutmanız gerekmektedir.
  • Denizde ve havuzda gözlerini açmamaları konusunda çocuklarımızı uyarmalı, bu faaliyeti yapacak olanlar için deniz gözlüğü ile yapılması sağlanmalıdır.
  • Göz problemi olan çocuklarda, özellikle göz tembelliği olanlarda tedavi sürecinde ara vermeden tatil boyunca göz kapama işleminin aksatılmaması gerekmektedir.
  • Göz kuruluğu olan çocuklarımızda alerjik bir hastalık olabileceğinden doktor tedavisi ile bu sürecin atlatılması gerekmektedir.

Göz Hastalıkları Uzman Doktorların çocukların yaşadığı göz sorunlarına ile ilgili çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Göz tedavisi geciktirilmemesi gereken rahatsızlıklardan olup, çocuklarımızda erken tedavi özellikle göz tembelliklerin de etkili sonuçlar doğurmaktadır. Güneş ışınlarına birebir maruz kalmamaları için Şapkasız ve gözlüksüz çıkmamak çocuklarımızın göz sağlığında önemli rol almaktadır.

 

 

 

 

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Şampiyonlar Ligi ve Uefa Avrupa Ligi maç saatleri değişti
About Author

Finansçı

2 Comments

  • Çocukların göz sağlığı şakaya gelmez. Erken müdahale çocuğunuz için önemli rahatsızlıklardan kurtarmak için fayda sağlar.

  • Bebek göz muayenesi nasıl yapılır ben çok anlayamadım. Bebek göz doktoru istanbul için iyi deselerde geldiğimde doktorun göz muayenesi beni hiç tatmin etmedi. O yüzden bir tanıdığım bebek göz doktoru tavsiye izmir deyince orada da götürdüm ama anladımki işleyiş hep aynı. çocuk göz muayenesi için fazla titiz olmaya gerek yokmuş:)

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir