11 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Atm Kartımı Yada Kredi Kartımı Farklı Adreste Teslim Alabilir Miyim?

Atm Kartımı Yada Kredi Kartımı Farklı Adreste Teslim Alabilir Miyim?

Yeni hesap açılışı sonrası Banka tarafından size gönderilen Atm kartı yada yapmış olduğunuz başvuru sonrasında size tahsis edilen Kredi Kartı teslim edilmek üzere tarafınıza gönderilmektedir. Bazen teslim edilmesi için belirtmiş olduğunuz adreste bulunamayabilir siniz.

Tatil dönemlerinde yada özel durumlar sonrası Bankaya kartı teslim almak üzere belirttiğiniz ev yada iş yerinizde olamayabilir siniz. Durum böyle olunca tarafınıza kurye ile gönderilen kart sürekli oradan oraya gitmek durumunda kalabiliyor. Birde üzerine atm kartını yada kredi kartını teslim alamadığınız için sorunlar yaşanabilir. Peki bu tarz durumlar artm kartımı yada kredi kartımı farklı adresten teslim alabilir miyim?

Atm Kartımı Yada Kredi Kartımı Farklı Adreste Teslim Alabilir Miyim?

Evet sorun yaşadığınız bu dönemlerde Bankanın çağrı merkezini arayarak yada şubenizi arayarak teslim almanız gereken atm kartını yada kredi kartını teslim almak istediğiniz adres bilgisini ileterek bu adrese kartın teslim edilmesini sağlayabilir siniz. Tabi ilettiğiniz gün hemen belirtilen adrese teslim edilemeyebilir.

Atm kartımı yada kredi kartımı farklı adrese talep ettiğimde ne zaman elime ulaşır? Daha önce ibraz etmiş olduğunuz adres ile yeni teslim adresiniz arasındaki mesafe ile de ilişkili olup, aynı şehir içinde olması durumunda aynı hafta içinde talep etmiş olduğunuz atm kartı yada kredi kartı teslim edilebilmektedir. Fakat farklı bir şehre teslim edilmesi konusunda talepte bulunulması durumunda bir hafta sonrasında teslimi gerçekleşecektir.

atm kartimi yada kredi kartimi farkli adreste teslim alabilir miyim
Atm Kartımı Yada Kredi Kartımı Farklı Adreste Teslim Alabilir Miyim?

Atm Kartına yada Kredi Kartına ait şifreyi farklı adrese isteyebilir miyim?

Bankalar müşteri güvenliği gerekçesi adı altında kart şifrelerini genellikle dışarıya çıkarmadan teslim etmeyi tercih ederler. O yüzden atm yada kredi kartı şifrelerini sıklıkla Banka şubelerinde almanız konusunda yönlendirme yapmaya çalışırlar. O yüzden bu seçenek bankalara göre değişkenlik göstereceğinden net bir ifade kullanmak doğru bir yönlendirme olmayabilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  EXPO 2016 Antalya giriş ücreti ne kadar?

O yüzden bu seçeneği talep yapacağınız Bankaya talepte bulunarak öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır. Atm kartı yada kredi kartı ile beraber şifreyi göndermek tüketiciyi riske sokacağından bankalar kartlar ile beraber şifreleri aynı anda göndermezler. O yüzden bunu netleştirmek adına kartı teslim aldıktan sonra Bankadan şifre talebinde bulunmak daha faydalı olacaktır. Kart sahteciliği yada bu süreçte yaşanan sorunlarda BDDK internet sitesinde şikayetinizi iletebilir siniz.

Kuryede bekleyen teslim alamadığım Kartı iptal edebilir miyim?

Talebinizin acil olması durumunda bazen belirttiğiniz süre içerisinde talep ettiğiniz adrese atm kartı yada kredi teslim edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda tüketici bazen bu kartı teslim almak istemeyebiliyor. Başlıkta da belirttiğimiz gibi talep etmeniz durumunda atm kartı yada kredi kartı kuryede dolaşımda iken bu kartı iptal ederek teslim almayabilir siniz.

Atm kartı yada kredi kartını kuryede iken iptal etmeniz durumunda,  teslimi gerçekleşmediği için tüketiciyi riske sokan herhangi bir durum oluşmaz. Fakat bu kartın bilginiz dahilinde olmadan belirtmiş olduğunuz adreslerde farklı bir kişiye teslim edilmediğini teyit etmeniz faydanıza olacaktır.

 

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir