Cep telefonu operatör değişikliğinde Banka blokesi nasıl kaldırılır?

Cep telefonunuza ait Sim kartınızı değiştirdiğinizde Banka hesabınızda oluşan blokenin kaldırılması için ne yapmanız gerekiyor?

Bankacılık sisteminde Cep telefonu operatör değişikliği (numara taşıma) yapmak istediğinizde Banka kartınızın kopyalanma ihtimaline karşın hesabınıza bloke kaydı işlemekte olup, internet bankacılığına girmek istediğinizde yada internet üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde bloke kaydı olduğu için işlem yapamıyorsunuz.

Turkcell numara taşıma, vodafone numara taşıma, Türk Telekom numara taşıma gibi Operatör değişiklikleri sonrasında İnternet bankacılığı girişlerinizde sms bilgisi gelmeyerek çağrı merkezine yönlendirme ekrandan yapılmaktadır. Sanal kart veya kartınız ile yaptığınız alışverişlerde ise güvenlik için gönderilen sms tarafınıza iletilmemekte olup herhangi bir hata mesajı gelmemektedir.

Bu bizim için güvenilir bir uygulama olmasına rağmen bu blokeyi kaldırmak istediğinizde bir çok zorluk ile karşı karşıya kalmanız muhtemel. Her bankanın operatör değişikliği sonrası farklı uygulamaları mevcut olup bazıları kolaylıkla işlemleri yapabiliyor iken bazı bankaların sistemleri veya iş yapış şekillerinden dolayı sizleri uğraştırmaktadır.

Cep telefonu operatör değişikliğinde Banka blokesi nasıl kaldırılır?

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma işlemleri sonrasında Bankalar farklı iletişim kanallarından bloke kaldırım işlemlerine izin vermektedir. Peki bu uygulamaların üzerinden geçmek gerekir ise,

 • Çağrı merkezinden işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz,
 • Atm aracılığıyla bloke kaldırım işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz,
 • Şubeye talimat geçerek bloke kaydının kaldırılmasını talep edebilir siniz.

Hat taşıma – Numara taşıma sonrası Bankaların bloke kaldırma yöntemleri

Bankaların hat taşıma – numara taşıma işlemleri sonrasında hangi iletişim kanalları aracılığı ile bloke kaldırma işlemi yapmaya izin verdiği hakkında sizler için yaptığımız araştırma sonuçları ekteki gibidir;

Yapıkredi Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Yapıkredi Atm’lerinden, Çağrı merkezi aracılığıyla ve İnternet Bankacılığı Sim kart bloke kaldırım ekranından işlemlerinizi gerçekleştirebilir siniz. Kurumsal müşteriler için şubeye başvuru yapılması gerekmektedir.

Garanti Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Garanti Bankası Çağrı merkezi yada en yakın şubeden Sim kart değişikliği yaptığınıza dair bildirim yaparak bloke kaldırım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayarak yada Çağrı Merkezi aracılığıyla bloke kaldırım işlemlerini gerçekleştirebilir siniz.

İş Bankası Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında İş Bankası şubelerine başvuru yaparak, Atm aracılığı ile yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Akbank şubelerine başvuru yaparak, Atm aracılığı ile yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Denizbank şubelerine başvuru yaparak, Atm aracılığı ile yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Vakıfbank şubelerine başvuru yaparak, yada Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak bloke kaldırım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında Finansbank  Çağrı Merkezinde ilgili numaraları tuşlayarak yada İnternet Bankacılığı girişinde bloke kaldırım menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Numara taşıma sonrası bloke kaldırma

Vodafone numara taşıma, Turkcell numara taşıma, Türk Telekom (Avea) numara taşıma sonrasında numara değişmiyor ise Çağrı Merkezi aracılığıyla, numaranızda değişiyor ise Şekerbank şubeleri aracılığı ile bloke kaldırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Nereden değiştirdim hattımı diyebilirsiniz belki ama güvenlik için yapılan bu işlem için biraz uğraş vermeniz gerekiyor. Yanlış anlatılan bir durumun da üzerinden geçmek gerekir ise bloke kaldırım yapıldıktan 8 saat sonra yada 1 gün sonra bloke kaldırıldığını belirtilen Banka çalışanları olabiliyor.

Bloke kaldırım gerçekleştiği anda internet alışveriş vs işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.O yüzden hat değişikliği sonrası bloke kaldırım işlemlerinizi son dakikada işlem yapmaya çalıştığınızda değil daha öncesinde yapmaya özen göstermeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

 

33 Yorumlar

 1. serkan 24 Ekim 2015
 2. cengiz 3 Mart 2016
 3. MERT 7 Mart 2016
 4. ışıl 10 Mart 2016
 5. meyda 31 Mart 2016
 6. Melih 11 Kasım 2016
 7. Ruya 1 Aralık 2016
  • Ayça 28 Mayıs 2018
 8. Mahir 16 Aralık 2016
 9. Asaf 18 Aralık 2016
 10. Melİh 19 Aralık 2016
 11. Kerim 22 Aralık 2016
 12. Rıza 24 Aralık 2016
 13. Mithat 29 Aralık 2016
 14. Tezcan 2 Ocak 2017
 15. Orhan 3 Ocak 2017
 16. atilla 4 Ocak 2017
 17. Cenk 4 Ocak 2017
 18. Salih 4 Ocak 2017
 19. avşa 5 Ocak 2017
 20. Buse 29 Ocak 2017
 21. Devrim 12 Şubat 2017
 22. Gizem 13 Şubat 2017
 23. salih 28 Nisan 2017
 24. oktay 25 Mart 2018
  • Finansçı 25 Mart 2018
 25. Muro 18 Kasım 2019
 26. Ricardo 28 Kasım 2019
 27. Gülay 8 Ekim 2020
 28. Gani 14 Mayıs 2021
 29. Hacı 9 Ekim 2021
  • Finansçı 26 Ekim 2021
 30. Guzay 3 Kasım 2021

Cevap Ver