Ölüdeniz Giriş Ücreti Ne Kadar?

Turizm sektörünün kan ağladığı bir sezonda Fethiye Ölüdeniz giriş ücreti 2022 yılında ne kadar? Ölüdeniz 2022 şezlong ve şemsiye ücreti ne kadar?

Turizm sektörü bu yıl kan ağlıyor desek yanlış olmaz sanırım, ama Fethiye Ölüdeniz bundan en az etkilenen bölgelerden bir tanesi. Türk ve Yabancı turistin en çok tercih ettiği bölgelerden olan Ölüdeniz giriş ücretlerinden bahsetmeye çalışalım. Ölüdeniz giriş fiyatları konusunda 2022 yılında bir önceki seneye göre kişi başı ücretlerde ne kadar artacağı henüz belli değil.

Fethiye Ölüdeniz Giriş Ücreti 2022 Fiyatları

Ölüdeniz yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biri ve bunu da hakkıyla veriyor. Doğal güzelliği, denizinin dalgasız ve yüzme keyfinin yüksek olduğu bu doğa harikasının da maalesef bir kullanım bedeli var. Geçtiğimiz sene fiyat artışına gitmeyen müessese 2020 yılında yüzde 29 artış gösterdi. 2021 yılında ne kadar olacağı merak konusu.

Ölüdeniz 2022 giriş ücreti bir çok ücretli plaj ile kıyaslandığında çok yüksek fiyat olarak gözükmeyebilir. Giriş ücretleri ise kişi başı fiyatlarında yüzde 29 artarken toplu kafile olarak geldiklerinde ödenecek tutarların detaylı fiyat listesini aşağıdaki şekilde olup bilgi edinebilirsiniz;

Bir kişi için 10 TL , öğrenci için 5 TL’ dir. Otomobili ile gelecek kişiler için giriş fiyatı 25 TL’dir. Küçük minibüs ile gelecek aileler için giriş ücreti 90 TL olup, daha büyük midibüsler ile gelecek kişiler için giriş ücreti 150 TL, otobüs ile gelecek olanlar için 250 TL’dir. 

Ölüdeniz diğer koylara nazaran çok daha sakin bir koy olup, yüzmesi de bir o kadar keyifli bir yer. Yüzme bilmeyenler içinde ideal olan Ölüdeniz en az 20 metre boyunuza gelmeden rahat yüzebileceğiniz bir yer. Yerli turist tarafından çok daha sık kullanılan Ölüdeniz’de ağaç altında yerleşmiş olan halkımızı sıkça görebilir siniz. Bir nevi piknik konsepti şeklinde kullanılan Ölüdeniz arada müthiş bir deniz keyfi ile taçlandırılan bir yer.

Ölüdeniz şezlong ve şemsiye ücreti 2022

Ölüdeniz bu kadar güzelliği bir araya getirdiği için ister istemez fiyatlara yansıyor. Farklı bölgeler de denize girenlerin az çok fikir sahibi olacağı gibi ücretler biraz pahallı. İki kişi giden bir aile için ödeyeceği ücret 50 TL olup, birde araç ile gitti iseniz direk 75 TL ödeme yaptınız demektir. Bu fiyatlar 2021 yılına ait olup korona virüs tedbirleri kapsamında fiyatların artmış olma ihtimali çok yüksektir. Korona kapsamında fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

 • Şezlong fiyatı :40 TL (1 adet)
 • Şemsiye fiyatı: 40 TL

Ölüdeniz kafeterya yiyecek içecek fiyatları 2022

Tabi diğer ücretlerin yüksek olduğu bir ortamda yiyecek ve içecek fiyatlarının düşük olmasını beklemek hayal oluyor. Dışarıdaki büfeler dahi bir çok şeyin yüksek ücretli olduğunu görünce içerisinin olması da normal galiba. İçecek fiyatlarının üzerinden geçmek gerekir ise küçük su 3 TL, Ayran 5 TL, Bira 15 TL diyebiliriz. Yemek için tercihleriniz sandviç Lahmacun 12,5 TL, Hamburger 20 TL, Tost 15 TL, Gözleme 15 TL olarak belirtebiliriz. Fiyatlar geçmiş yıllara ait olup değişkenlik gösterebilir.

Çok ucuz olmayan bir yer olsa da böyle bir güzellikten en azından bir gün faydalanmanızı şiddetle önerebilirim. İç koyda bir kaç otel bu nimetlerden fazlasıyla nasiplenirken bu tarz bir otel tercih ederek en azından diğer ekstra ücretlerden kurtulabilir siniz. Ama tatilini gezerek yapanlar için uğramadan geçilmeyecek bir yer olarak herkesin listesine eklenmesi gerektiğini belirtebiliriz. Liste fiyatları 2019 yılına ait olup güncel liste için bu sene ziyaret edemedik.

Ölüdeniz Konum

11 Yorumlar

 1. Ramazan Bayam 8 Ağustos 2017
  • Finansçı 8 Ağustos 2017
 2. can aytekin 21 Ağustos 2017
 3. mete 31 Ağustos 2017
  • bahar 31 Temmuz 2018
   • Finansçı 14 Ağustos 2018
 4. ali 25 Haziran 2018
  • ölü deniz hayranı 7 Ağustos 2018
 5. Taner 12 Ağustos 2018
  • Finansçı 14 Ağustos 2018
 6. seda taş 15 Eylül 2018

Cevap Ver