17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

Garanti Bankası sınav soruları

Garanti Bankası sınav soruları

Garanti Bankası personel alımı için yaptığı sınavlarda hangi konulardan sorular soruyor?Banka sınavlarına nasıl hazırlanmalısınız?

Şu anda piyasada en gözde ve alımı en fazla olan sektör Bankacılık sektörü. İşletme mezunu bir çok arkadaşın yanında farklı bölümler bitirerek işe giremeyen bir çok kişi bu sektöre göz kırpıyor.Satış kabiliyeti yüksek arkadaşlar için iyi kariyer fırsatları sunulabilen Finans kuruluşlarına girebilmek için ne şartlar aranıyor.

Bir kaç sene öncesine kadar lise mezunu olan bir çok arkadaşımız Banka ‘lara girebilmekteydi. Fakat son dönemler de artık Bankalar’ da işe alım konusunda daha titiz davranıyorlar.Üniversite mezunluğu’ nun dışında Yüksek lisans ve Yabancı dil konusunda fazlasıyla hassas davranıyorlar. Şu anda Bankacılık sektörümüzde bir çok Yabancı kuruluşa ait Banka’ lar olduğu için dil tercihi her bankaya göre değişiklik arz edebiliyor.Peki Banka ‘lara başvuru şartlarını sağladığınız ve Banka sizi gerçekleştirecekleri sınava davet etti.

Garanti Bankası sınavlarında sorulan sorular nelerdir?

Genel olarak Banka’ ların kullandığı sınav soruları birbirleriyle eş değer olarak nitelendirilebilir.Peki bu bankalar sınavlarında ne sorarlar?Bankacılığın en önemli olmazsa olmazı dikkat. O yüzden Bankalar personel alımlarında öncelikle bu konularda yeterli olup olmadığınızı öğrenmeye çalışıyorlar.

Sınavda çıkan soruları şu şekilde açıklayabiliriz.

-Sorulan soruda bir kareyi 4 e bölerek 3 parçayı dolu olarak veriyorlar. Bu 3 parçada farklı şekiller mevcut olup boş olan 4.parçaya hangi parçanın gelmesi gerektiğini sorabiliyorlar. Burada göz yanılmasına düşmeyerek kendi içlerinde olan simetriye bakarak 4.kutuyu belirleyebiliyor olmanız lazım.

– Para birimleriyle alakalı sorular karşınıza çıkabilmektedir.

-Rakamsal anlamda dikkatinizi test edebiliyorlar. Aynı küsüratlı rakamı şıklara yerleştirerek hangi sayının aynısı olması gerektiğini sorabiliyorlar.(8,246614884317946225 gibi)

-Metin sorularında konunun içeriğinde detay bilginin ne olduğu sorulabiliyor.

-Uzun metinler içinde alakalı ve alakasız bilgilerin olup olmadığı sorulabiliyor.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ambulansa yol vermeyenler yandı.

-Banka sisteminde yaşanan bir sorunda işleyiş ile olumlu olumsuz senaryoların sıralanması

-Bir kaç kişinin gelir gider dengesi ve harcamaları ile ilgili problemler

-Kpss formatında paragraf sorularında sıralama yapılması

– Süreyi genelde kısa tuttukları için verilen soruların hepsini cevaplayamayabilirsiniz. Burdaki amaç az da soru cevaplasanız işaretlediğiniz sorulardaki yüzde başarınız.Süre yetmediği için cevapları atarak test sorularını bitirmek sizin için doğru bir hareket olmayabilir. Banka sınavları öyle üniversite sınavları gibi karışık değildir amaç dikkatinizi ve algınızı ölçmektir. O yüzden maximum doğru cevap işlerinizi mülakat öncesi kolaylaştıracaktır.

Bu yolda emin adımlar ile yürüyebilmeniz için başarılar.

 

 

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir