Banka hesap numaramı yada Iban numaramı nasıl öğrenebilirim?

Banka hesap numaramı yada Iban numaramı nasıl öğrenebilirim?

Yeni girdiğimiz iş için, para biriktirebilmek için, yada yatırımlarınızı değerlendirebilmek için Banka’ larda hesap açtırıyoruz. Bazı Bankalarda hesap açılışı sonrası hesap cüzdanı teslim edebiliyor yada 1 TL hesabınıza para yatırarak işlem kaydı oluşturup cüzdan basımı sağlanabilir. Bu dediklerim genelde mevduat ile beraber şubeye giderek hesap açtıranlar için kullanılmaktadır.

Sadece vadesiz hesap açmak için yada maaş hesabı için gittiğimizde müşteri numarası bilgisini talep etmeniz halinde ilgili personel size bu bilgiyi iletir. Fakat evrakları imzalayıp sonra açılacağı iletilen durumlarda müşteri numaranızı öğrenemeyebilir siniz.

Peki hesap numaramı yada Iban numaramı nasıl öğrenebilirim?

-Elinizde müşteri numarası yazmayan atm kartınız mevcut ise ilgili Bankanın internet sitesinden kart ile giriş yaparak hesap bilgilerinize ulaşabilir siniz.

-Çağrı merkezini arayıp Tckn bilginizi ilgili personele ileterek hesabınıza ait detaylı Iban veya müşteri no bilgilerini öğrenebilirsiniz.

-Hesap açılışını gerçekleştiren yada şubede farklı personel ile telefon ile iletişime geçerek, hesabınız ile ilgili bir kaç bilgi vererek hesap sahibi olduğunuzu teyit ederek hesap bilgilerini öğrenebilir siniz.

-Sadece kredi kartı kullandığınız durumlarda hesap numarasını bilmiyorsanız yine kredi kartı ile internet bankacılığı na giriş yaparak hesap bilgilerini öğrenebilir siniz.

Bankacılık işlemlerinizde evrak her zaman önemli olup yaptığınız işlem özelinde sözleşme yada hesap cüzdanı gibi evrakları işlem anında teslim alabilir siniz. İleri de oluşabilecek bilgi taleplerinde elinizdeki mevcut evraklar ile süreci çok daha hızlı yönetebilir siniz.

8 Yorumlar

  1. alican 25 Ekim 2015
  2. Serkan 16 Şubat 2016
  3. Batu 31 Mart 2016
  4. Halis 1 Ekim 2016
  5. yakup siplem 18 Aralık 2016
    • Finansçı 18 Aralık 2016
  6. Seyfi 18 Aralık 2016
  7. Yavuz 21 Aralık 2018

Cevap Ver