17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

İGDAŞ ne zaman halka arz ediliyor?

İGDAŞ ne zaman halka arz ediliyor?

İBB Başkanı Kadir topbaş NTV kanalında İGDAŞ ile ilgili sorulara cevap verdi. İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş en kısa sürede İGDAŞ’ın halka arzının gerçekleştirileceğini iletti. İstanbul’da yaşayanlar için ise Doğalgaz tüketiminin yüzde 50 lik kısmının İstanbul tarafından tüketildiği için halka arzda öncelikle İstanbul halkına öncelik verileceğini sonrasında diğer katılımcıların taleplerini alacaklarını belirtti.

İgdaş’ın özelleştirilmesi için bir çok firmanın gözü İGDAŞ’ın üzerinde şu anda. Blok satış konusunda hazırlıklar yapılmasına rağmen sonrasında Halka arz açma kararına vardık, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız yapılan görüşme sonrası onlarında olumlu görüşleri sonrası halka arza karar verildi.

Belki halka arz durumunda Belediye olarak kayıplarının olma ihtimalini anlatan Kadir Topbaş, İGDAŞ’ ın halkımızın olmasını istediğimiz için hazırlıklara başladık ve em kısa sürede İGDAŞ halka arzı tamamlanacak. Halka arz konusunda önceliğin eğer mümkünse İstanbullu abonelerde olduğunu belirten Topbaş sonrasında diğer kesime öncelik verileceğinden bahsetti.

Son dönemde çok Halka arz işlemi gerçekleşmiyor o yüzden piyasa Halka arz istiyor mu onuda gelen taleplerde yorumlamış olacağız. Türkiye genelinde Kamu kurumlarına ait halka arzlar daha büyük ilgili görmekte olup, Türkiye ‘nin en çok kazanan kurumlarından biri olan İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ait güzide kurumlardan İGDAŞ ‘ın halka arzını çıkan sonuçlara göre yorumlayacağız.

İGDAŞ halkı arzı ne zaman gerçekleşecek? sorusunu tekrar cevaplamak gerekir ise Kadir topbaş çok kısa sürede bu sürecin gerçekleşeceğini belirtti.

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Big Chefs İndirim Kampanyası Fastpay Kullanıcılarına
About Author

Finansçı

3 Comments

  • Kadir topbaş umarım bir an önce açıklarda igdaşa yatırım yapmak isteyenler faydalanabilir bu durumdan

  • Ak Parti belediyesi yönetimden gitmeden son bir büyük vurayım diyor sanırım.

  • başkanım sızı sevıyoruz. halka arz en buyuk ıstegımız. lütfen kararınızdan vazgecmeyın. gonlumuz ve destegımız sızınle

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir