13 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

İsimsiz Kart Nedir? Nasıl Alınır? Anında Kart Veren Bankalar Hangileri?

İsimsiz Kart Nedir? Nasıl Alınır? Anında Kart Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar tarafından hesap açılışlarında tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak adına uzun süre önce hayatımıza giren isimsiz kart gelişerek ihtiyaçlarımızı karşılamaya devam ediyor. Daha önceki dönemlerde Bankada hesap açılışı gerçekleştikten sonra banka kartı gelsin de şu paramı çeksem diye kara kara düşündüğümüz dönemler geri kaldı. Gelişen teknoloji ile isimsiz banka kartı da hayatımıza usulca girmiş oldu. Özellikle maaş hesap açılışlarında yaşanan bu atm kart sorunu da bu şekilde giderilmiş oldu.

Tabi bu teknolojiyi her Banka kullanıyor diye yanlış bir yönlendirme de yapmayalım. Ama teknolojik gelişmelere ayak uyduran bir çok Banka isimsiz kart kullanımı ile tüketici memnuniyetini ön planda tutmayı başarıyorlar. Bu Bankalara örnek olarak Ziraat isimsiz kart, Garanti isimsiz kart, Akbank isimsiz kart, Denizbank isimsiz kart, İş Bankası isimsiz kart, Finansbank İsimsiz kart, Halkbank isimsiz kart gibi örnekler ile çeşitlendirebiliriz.

İsimsiz Kart Nedir? Nasıl Alınır? Anında Kart Veren Bankalar Hangileri?

İsimsiz Kart Nedir? sorusu ile başlangıç yapmak gerekir ise Bankalar tarafından şubelerde hesap açılışı sonrasında hesabı aktif olarak kullanabilmeleri için verilen banka kartı olarak nitelendirebiliriz. Bir başka deyişle isimsiz banka kartı olarak da adlandırabiliriz. Diğer kullandığımız atm kartlarından farklı olarak bu kart üzerinde isim yer almaz. Adınıza açılan hesap numarası ile isimsiz kart üzerinde yer alan kart numarasının gişe görevlisi tarafından eşleştirilmesi sureti ile anlık kullanımınıza açılan banka kartıdır.

Tabi durum böyle olunca kart üzerinde isim yok, kart üzerindeki isim nerede yazar? diye arayışa girenler olabilir. Banka kartımda isim yazmıyor diye tereddüte kapılmanıza gerek yok, isimsiz banka kartı tarafınıza tanımlandıktan sonra asıl kart gelene kadar bu kartı kullanabilir siniz. Genellikle 1 yıl vade olarak tanımlanmakta olup 10-15 gün içerisinde Ad-Soyad bilgilerinizin yer aldığı Banka kartı hesap açılışında ibraz ettiğiniz adrese yada iş yerinize kurye ile teslim edilecektir.

BUNUNLA İLGİLİ:  19 Mayıs 2016 tarihinde Bankalar çalışıyor mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi isimsiz banka kartı kullanan bankalara örnek olarak Garanti isimsiz kart, Denizbank isimsiz kart, Ziraat isimsiz kart, İng isimsiz kart gibi örnekleri sıralayabiliriz. Şube çalışanları tarafından verilmesi atlanma ihtimaline karşın isimsiz banka kartı almak istediğinizi Banka çalışanına hatırlatırsanız şubeden çıkmadan isimsiz kartınızı alabilir siniz. Sürece hakim olacağınız için bu durumda banka kartımda isim yazmıyor durumunu da sorgulamanıza gerek kalmayacaktır.

isimsiz kart nedir,isimsiz kredi karti, en hizli kredi karti veren bankalar,
İsimsiz Kart Nedir?

İsimsiz Kredi Kartı Nedir? Kart Kullanımı Nasıl Olacak?

İsimsiz Kredi Kartı ile yakında piyasada olacak Bankalarda var. Henüz lansmanı yapılmadığı için o Bankaları daha ilerleyen günlerde açıklamak yerinde olacaktır. İsimsiz kredi kartı nedir? diye açıklamak gerekir ise üzerinde isim yazmayan fakat potansiyel müşteri profillerine verilecek belirli limitler çerçevesinde bakiye yükleme yaparak büyük kısmı ile harcama olarak yapılacak kredi kartlarından bahsediyoruz. Bu kartlar para çekme işlemi sınırlı olacak olup yükleme yapacağınız tutar ölçüsünde harcama yapabileceğiniz bir kredi kartı olacaktır.

Genç Kredi Kartları yada Öğrenci Genç Kredi Kartı içeriğine yakın olup yapacağınız yükleme tutarına göre harcama yapabileceğiniz kartlardır. İsimsiz kredi kartı olur mu? sorusu Masak tarafından kritik edilse de Banka tarafından kişisel verileriniz alınarak bir datada saklanacak fakat yapacağınız harcamayı isimsiz kredi kartı ile yapabileceksiniz. Harcama tutarları ve yükleme tutarlarına sınırlama getirerek belirli bir tutar üzerinde harcamayı da kısıtlamak amaçlanmaktadır. Özellik itibari ile İninal Kart ile aşağı yukarı aynı içeriğe sahip olması düşünülmektedir.

İninal Kart Nedir? Nasıl Alırım? Nasıl Yükleme Yaparım?

Borçsuz, Faizsiz, Güvenli her yerde güvenli alışveriş misyonu ile üretilmiş İninal kart ile 10.000 den fazla noktadan yükleme yaparak dilediğiniz gibi harcamalarınızda kullanabilir siniz. İninal kart nasıl alırım? diye soranlar için en yakın PTT, Migros, D&R, Teknosa, TveK, Vatan Bilgisayar, Kim Marketleri ve bazı satış noktalarından İninal Kartı satın alabilir siniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Aralık 2015 kira zam oranı açıklandı ne kadar zam yapmam gerekiyor?

İninal Kart aldıktan sonra İninal Kart yükleme nasıl yapılır? diye soracaksınız. Banka atm ‘leri, PTT, PTTMatik, Migros, Para Mara uygulaması, N11, hepsiburada, gittigidiyor ve İng atm lerinden dilediğiniz zaman yükleme yapabilir siniz. İninal cüzdan uygulaması ile kredi yada banka kartlarından aktarım yapabilir veya İninal kart eft olarak yükleme yapabilir siniz. İninal kart para yatırma ücretli mi? İng Bank atm’ leri ve ParaMara uygulaması ile yapılan para aktarım işlemleri ücretsizdir.

Dilerseniz İninal kart ile sanal kart oluşturarak internet alışverişlerinde dilerseniz diğer harcama yapabildiğiniz tüm yurtiçi ve yurtdışı mağazalarda harcama yapabilir siniz. Yine ek olarak İninal kart ile para transferleri ve fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir siniz. Benzer bir uygulamada Fastpay Nedir? Nerelerde harcama yapabilirim? makalemiz ilginizi çekebilir.

Anında Kart Veren Bankalar Hangileri?

İsimsiz kredi kartının dışında acil kredi kartı ihtiyacı olanlar içinde merak edilen soruların başında en kısa sürede kredi kartı veren Bankalar hangileri? En kolay kredi kartı veren Banka, Anında kart veren Bankalar, online Kredi Kartı başvurusu nasıl yapılır? Anında kredi kartı onayı verilir mi? Hemen kredi kartı veren Bankalar hangileri? gibi sorular olacaktır. Evet bu belirttiğimiz sorulara cevap olarak anında kredi kartı onayı veren Bankalar mevcut olup başvurunuzu online olarak değerlendirip yapılan başvuru sonrası beş dakikada kredi kartı da verilebiliyor.

Bu kredi kartları isimsiz olarak değil mevcut başvurunuza anlık olarak onay alarak şubelerde mevcut ekipman ile adınıza tahsis edilecek limite göre anında basım yapılarak teslim edilebiliyor. Acil kredi kartı ihtiyacı olanlar için çok önemli olan bu süreci İngbank, Akbank, İş Bankası gibi Bankalardan hemen alabilir siniz. Odeabank da bu hizmeti vermesine rağmen mevcut Bankacılık faaliyetlerinde değişiklikler söz konusu olduğu için şu anda bu hizmeti vermiyor olabilirler.

BUNUNLA İLGİLİ:  Yazarkasa Pos nedir? Kimler yazarkasa pos kullanmalı?

Bankaların Kredi Kartlarının İsimleri Neler?

Bir çok Banka sektörde çok eski olmadıkları için müşterilerine sundukları Kredi Kartları için yeni bir Kredi Kartı yaratmaktansa mevcut düzen içerisinde oturmuş diğer Kredi Kartı Markalarını tercih etmektedirler. Hem daha geniş pos ağını kullanmak hemde tüm Türkiye ‘de geçerli bir marka ile harcamalarını arttırmayı hedeflemektedirler. Bunların en başında Bonus Kart, Axess Kart, Worldcard, Maximum Kart sektör liderleri konumundadır.

Hangi Banka hangi Kredi Kartı markasını kullanıyor diye merak edenler için kısa belirtmeye çalışalım. Bonus Kartı kullanan Bankalar? Garanti Bankası, Denizbank, Teb, İngbank, Şekerbank, FibaBanka diyebiliriz. Worldcard Kartı kullanan Bankalar? Ykb, Vakıfbank, Albaraka Katılım Bankası, Anadolubank diye belirtebiliriz. Axess Kartı kullanan Bankalar? Akbank, Citibank, Odeabank kullanımı gerçekleştirmektedir. Maximum Kart kullanan Bankalar? İş Bankası, Ziraat Bankası tarafından kullanılmaktadır.

About Author

Finansçı

4 Comments

  • İsimsiz kart nedir arkadaş bu kadar atla deve değil yani. Akbank isimsiz kart almak istedim ama sorun çıkardılar. İsimsiz banka kartı almak zor olmamalı bence. Garanti isimsiz kart aldığımda hiç bir sorun yaşamamıştım. İsimsiz kartla alışveriş yapmak için bu kadar uğraş verilmemeli.

  • Akbank isimsiz kart, Ziraat isimsiz kart yada garanti isimsiz kart süreç çok fark etmiyor. Kart üzerinde isim yok ve isimsiz banka kartı olarak anında kart veren bankalar çok fazlalaştı. Neredeyse tüm bankalarda isimsiz kart adı altında hesap açılışı sonrası kart teslimleri yapılmaktadır.

  • isimsiz kart nedir diye araştırırken bizler için ne kadar faydalı olduğuna bir o kadar daha emin oldum. Hesap açıldıktan sonra kart gelmedi stresi olmadan yok eve mi işe mi gelsin derdine düşmeden hesap açılışında isimsiz kartını alarak yoluna devam etmek büyük bir rahatlık.

  • İsimsiz kartla alışveriş süreci kredi kartı ile yapılandan farksız. İsimsiz banka kartı veren bankalar tercih edilerek bu süreçten fayda sağlayabilir siniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir