Fastpay Nedir? Fastpay Nasıl Para Yatırılır? Fastpay Ücretli mi?

Son bir kaç senedir Dünyanın en İnnovatif Bankası olarak seçilen Denizbank tarafından piyasaya sunulan Fastpay Nedir? Fastpay Nasıl Para Yatırılır? Fastpay Ücretli mi? Fastpay üye işyerleri, Fastpay kampanyaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Fastpay Nedir? Fastpay Nasıl Para Yatırılır? Fastpay Ücretli mi?

Fastpay nedir? Denizbank müşterisi olma zorunluluğu olmadan herhangi bir Bankaya ait kredi kartını kullanarak cepten cebe günün 24 saatinde para gönderebileceğiniz, Denizbank Atm’ lerinden kart kullanmadan para çekebileceğiniz, Fastpay tarafından anlaşmaya varılan üye işyerlerinde sıra derdi beklemeden ödeme yapabileceğiniz mobil cüzdan olarak ifade edilebilir.

Fastpay nasıl kullanılır? Fastpay nasıl para yatırılır? Akıllı telefon sahibi iseniz öncelikle App Store yada Google Play marketlerinden Fastpay uygulamasını ücretsiz olarak indirmeniz gerekecektir. Fastpay uygulamasını indirdikten sonra T.C. Kimlik numaranızı yada Yabancı Kimlik numaranız ile beraber belirleyeceğiniz 6 haneden oluşan pin kodunu girdikten sonra kayıt ol butonunu tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilir siniz.

Akıllı telefonu olmayan Fastpay nasıl kullanabilir? Fastpay kullanabilmek için akıllı telefon kullanma zorunluluğu olmadığından sms ile kayıt yaparak para gönderip alabilirsiniz. Yada bakiye görüntüleme yaparak, atm lerden para çekme işlemi için şifre üretebilirsiniz. Kayıt yapmak için yapılması gerekenler (FAST KAYIT 12365498712 553344) 3280 numarasına göndereceğiniz sms için FAST KAYIT boşluk TC boşluk 6 haneli PIN kodu yazarak üyelik işlemini gerçekleştirebilir siniz.

Fastpay nasıl para yatırılır? Herhangi bir bankaya ait kredi kartı ile yada Denizbank ‘da bulunan vadesiz hesabınızı cüzdan menüsüne ekleyebilir siniz. Denizbank Atm’ lerinden kart zorunluluğu olmadan para yükleme yapılmaktadır. Farklı bir fastpay kullanıcısından fastpay cüzdanınıza cep numaranız ile para transferi yapılabilir. Herhangi bir Bankadan hesaba eft adımından Banka adı- Denizbank (Kodu 134), Şube Kodu- Fastpay (Kodu 3278), Hesap numarası alanına kayıt yaptığınız cep numarasını yada para göndermek istediğiniz kişinin cep numarasına para gönderme işlemi yapılabilir.

Fastpay ücretli mi? Fastpay para gönderme işlemlerinde yada üye işyerlerinde yapacağınız harcama işlemlerinde ücret tahsil edilmez. Üstelik Fastpay kampanya dahilinde yapılacak alışverişlerde ekstra indirim kazanma fırsatı yakalarsınız. 

Fastpay ile neler yapabilirim? Fastpay para gönderme nasıl yapılır? Fastpay ile cep numarasına para gönderme işlemi, atm’ den kartsız para çekme işlemi, üye işyerlerinde alışveriş, faturasız hatlar için TL yükleme işlemi, düzenli para gönderme işlemi, fatura ödemeleri, şans oyunlarına para aktarma gibi bir çok işlem yapabilirsiniz.

 • İnternet aracılığı ile yapacağınız alışverişlerde kart numarası gibi bilgileri girmeden güvenli bir şekilde ödeme yapılabilmektedir.
 • Denizbank yada farklı bir Banka müşterisi olma zorunluluğu olmadan farklı bir kişinin cep telefonuna 24 saat ücretsiz para gönderimi yapılabilir. Alıcı cep telefonuna gönderilen parayı Denizbank Atm ‘lerinden çekebilir, yada fastpay cüzdanı mevcut ise gönderilen tutar fastpay bakiyesine dahil olur.
 • Düzenli ödemeler adı altında sürekli yapılan para gönderme işlemlerini belirlediğiniz periyotlar ile tanımlama yapabilir siniz.
 • Cüzdan taşıma zorunluluğu olmadan, fastpay ile Denizbank Atm’ lerinden kart kullanmadan para çekme işlemini yapabilir siniz.
 • Herhangi bir Bankaya ait kredi kartınız yada Denizbank vadesiz hesaplarınızı cüzdan menüsünden ekleme yaparak üye işyerlerinde cep telefonu ile alışveriş yapabilir siniz.
 • Fatura ve Ödemeler menüsü ile, doğalgaz faturası, elektrik faturası, cep telefonu faturası, telekominikasyon, su faturalarını ödeme yapabilir ek olarak şans oyunlarına ait ödemelerini gerçekleştirebilir siniz.

Fastpay üye işyerine nasıl ödeme yapılır? Fastpay uygulaması içinden Ödeme Yap menüsü ile ödeme yapabileceğiniz en yakından en uzağa doğru işyerlerini listeleyebilir yada isimleri ile arama yapılması gerekir. Ödeme yapmak istediğiniz üye işyerini seçerek ödeme tutarını, ödeme tipini (Vadesiz-Kredi Kartı) seçerek Ödeme Yap butonunu tıklayarak ödeme işlemi yapılabilir.

Fastpay ile nerelerde harcama yapabilirim? Online alışveriş sitelerinden bir kaçını belirtmek gerekir ise Ereyon, Mealbox , AtlasGlobal , İndirim Kartımda , Kolay Yolculuk , Lezzetli Hediye , Moda Car gibi online alışveriş siteleri mevcuttur. Fastpay ile harcama yapabileceğiniz yerler içinde Bikargo, Midpoint, Welldone, Bigchefs gibi bir çok seçenekten faydalanabilir siniz. 

Fastpay İşlem Limitleri ne kadar? Fastpay ile ne kadar para gönderebilirim?

Fastpay ile gerçekleştirilen para transferi işlemlerinde Denizbank müşterisi olanlar ile Denizbank müşterisi olmayanların yapacağı para gönderme işlemlerine ait limitler farklılık göstermektedir. Rakamlar ile belirtmek gerekir ise;

 • Denizbank müşterisinin yaptığı transfer işlem başına/ Günlük limitler 19.990 TL
 • Denizbank müşterisi olmayanların yaptığı transferlerde işlem başına 490 TL, Günlük ve Yıllık limit ise 1.990 TL olarak belirtilmektedir.

Fastpay Üye İşyerine yapılan Ödeme İşlem Limitleri yine Denizbank müşterisi olan yada olmayan için farklılık göstermektedir. Fastpay üye işyeri ödeme limitleri ise şu şekilde;

 • Denizbank müşterisi olanlar için işlem başına/ Günlük limitler 19.990 TL
 • Denizbank müşterisi olmayanların kredi kartıyla günlük limitleri 1.990 TL/ Yıllık limitler 19.990 TL
 • Denizbank müşterisi olmayanların fastpay hesapları ile günlük/aylık limit 750 TL/ Yıllık limitler 9.000 TL
 • Hızlı ödeme özelliğini kullanarak Fastpay uygulamasında pin kodu girmeden yapılacak işlemlerde işlem başına/günlük limit 150 TL ile sınırlandırılmaktadır.

Fastpay ile Cep telefonu numarasına nasıl para gönderebilirim? Fastpay uygulaması ile yapılacak işlem alıcının cep telefonun biliniyor olması yeterli. Para göndermek istediğiniz cep telefonunu girerek göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli. İşlem sonrasında oluşan şifreyi alıcıya iletmeniz sonrasında atm’den bu şifreyi kullanarak ilgili tutarı çekebilir siniz. 

Atm ‘den Fastpay ile ne kadar para gönderebilirim? Atm aracılığı ile Fastpay’ den yapılacak para gönderme işlemlerinde işlem başına limitler 490 TL/ Günlük limitler 1.990 TL. Fastpay para çekme süresi, Denizbank internet sitesinde 7 gün içinde çekileceği belirtilmektedir.

Atm ‘den Fastpay ile ne kadar para çekebilirim? Atm ‘den Fastpay ile yapılacak para çekme işlemlerinde limitler yine müşteri olan yada olmayan olarak farklılık göstermektedir. Denizbank müşterilerinin işlem başına/ günlük limitler 1.990 TL, Denizbank müşterisi olmayanların işlem başına limiti 490 TL/ günlük ve yıllık limitleri 1.990 TL olarak belirtilmektedir.

Fastpay uygulamasına kredi kartımı nasıl eklerim? Fastpay uygulamasında cüzdan menüsündeki Hesap-Kart işlemleri seçeneği ile Kart ekleme adımını seçerek hangi Bankaya ait kredi kartını eklemek istiyorsanız listeden seçim yaparak Fastpay uygulamasına kredi kartınızı ekleyebilir siniz.

Fastpay uygulaması ilk piyasaya sürüldüğü dönemde kullanıcı sayısı artması adına fastpay iphone 7 çekilişi, araba çekilişi gibi fastpay kampanyaları ile kullanıcı deneyimini arttırmaları hedeflenmişti. Geçen dönem içinde fastpay üye işyerleri ile anlaşarak uygulamanın bilinirliği arttırıldı ve yaygınlaştı diyebiliriz. Son olarak show tv de yayınlanacak olan Herkes Kazanır yarışması için seyircileri sevindirecek olan gelişmeler ile tekrar sahnede.

Herkes Kazanır yarışmasında yarışacak 5 yarışmacı ile beraber Türk halkı da evinden telefonu ile bu heyecana ortak olabilecek. Üstüne birde doğru cevapladığı soru başına para kazanacak ki bu uygulama izlemekte olduğumuz yarışma formatlarından farklı olduğu için çok fazla ilgi çekeceği kesin. 

Evinden izleyici olarak yarışacak yarışmacı adayları bildikleri soru Qapel diye bilinen sanal paralar kazanacak. Tabi sanal para diyince çok fazla ilginizi çekmese de bu kazandığınız sanal paraları Fastpay uygulaması ile beraber kullanma imkanını Denizbank ve diğer iş ortakları bizlere sunuyorlar. Ne kadar çok soru cevaplarsanız o kadar çok qapel kazanacaksınız. Tabi buna bağlı olarak bu qapelleri Fastpay uygulaması içerisinde alışverişlerinizde doya doya kullanabilecek siniz.

 

4 Yorumlar

 1. Emin 30 Mart 2017
 2. Umut 30 Mart 2017
  • Mahmut 18 Ocak 2018
 3. Mehmet 10 Haziran 2018

Cevap Ver