15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Foto Galeri

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında yazar ve şair olan Sunay Akın tarafından faaliyete açılmıştır. Oyuncakların tarihi 1700 ‘li yıllara kadar uzanmakta olup tarihi bir köşkte o yıllardan bugünlere kadar gelişen ve değişen bir çok oyuncak ziyaretçiler için sergilenmektedir.

Sunay Akın 20 yıl boyunca bir çok Ülke ‘den saaflardan, antikacılardan, açık arttırmalar ve oyuncakçılardan satın aldığı oyuncakları Dünya tarihine ait değişimleri oyuncaklar eşliğinde güzel bir sunum yapmaktadır. İstanbul Oyuncak Müzesi bir çok oyuncağı o döneme ait değişimi güzel bir dil ile ziyaretçilerine iletmektedir. Tren için sanayi devrimi ön plana çıkarken, Uzay oyuncaklarında ise Ay ‘a gitme gibi bir dil ile anlatılır.

İstanbul Oyuncak Müzesi Aileye Hitap Ediyor Mu?

İstanbul Oyuncak Müzesinin en farklı özelliklerinden biride her kuşağa hitap ediyor olmasıdır. Yaşlı yada gençler ile gelen çocuklar her döneme ait paylaşımları her kuşağın ilgisini çekecek şekilde sunum yapmaktadır. Tüm ziyaretçiler tarafından bu oyuncak bende vardı cümlesini duymak mümkün. Ve ziyarete gelen tüm konuklar her döneme ait bir şeyler yaşayarak farklı bir ambians yakalamaktadır.

Oyuncak Müzelerinin Başkenti Neresidir?

2012 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen TOYCO-2012 İstanbul toplantısı ile Avrupa Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Birliği ‘ ndekileri bir araya getirerek Oyuncak Müzeleri Birliği kurulmasına öncülük etmektedir. 2012 yılında gerçekleştirilen toplantı ile İstanbul, Oyuncak Müzelerinin başkenti ünvanını da eline almıştır. Sunay Akın tarafından gerçekleştirilen özveri ile Oyuncak Müzelerinin Başkenti ünvanına sahip olmuştur.

Oyuncak Müzeleri Nerelerde Var?

İstanbul Oyuncak Müzesi açıldıktan sonra diğer kişilere de örnek teşkil etmekte olup 2011 yılında Antalya Oyuncak Müzesi, 2013 yılında Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi, 2015 yılında Düştepe Oyun Müzesi, 2017 yılında Kartal Masal Müzesi ve Canik Oyuncak Müzesi ile rakamlar artmaya başladı

BUNUNLA İLGİLİ:  Bafra da gezip görülecek yerler

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti 2022

İstanbul Oyuncak Müzesi pazartesi günü ziyaretçilere kapalı olmaktadır. Gelen bir çok kişinin çocuklar da dahil olmak üzere farklı bir hava yakalayabildiği bir oyuncak müzesidir. Ulaşım olarak da kolay ve erişilebilir bir yerde bulunan İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti 2022 listesi ekteki gibidir; 2021 yılında da 2020 fiyatları ile hizmet vermektedir.

 • Tam Ziyaretçi 40 TL
 • İndirimli 25 TL
 • Ücretsiz : Engelliler, 3 yaş altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, kokartlı rehber ve basın mensupları.

İstanbul Oyuncak Müzesi Nasıl Gidilir? İstanbul Oyuncak Müzesi Adres

Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul adresinde gezebileceğiniz oyuncak müzesi Haftaİçi: 09.30 – 18.00,Hafta Sonu : 09.30 – 19.00 saatlerinde gezebileceğiniz keyifli bir oyuncak müzesi.

oyuncak müzesi1

oyuncak müzesi4

oyuncak müzesi2

oyuncak

oyuncak müzesi3

 

İstanbul’ da çocuğunuz ile gidebileceğiniz yerler yazımız faydalı olabilir;

https://www.kucukpara.com/hayata-dair/istanbul-da-cocugumu-gezdirmek-ve-eglendirmek-icin-nerelere-gidebilirim/

 

About Author

Finansçı

12 Comments

 • mükemmel bir müze olmuş bakalım fırsat bulabilirsem gidecem..

 • Ben Gaziantep’deki oyuncak müzesine gittim. El yapımı oyuncaklar vardı güzel vakit geçirmiştim.

 • böyle bir müze mı vardı? sayenizde öğrenmiş olduk en yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum ilgimi çekti

 • daha önce gittim gerçekten gidip görülmesi gereken bir yer

 • siteniz sayesinde gördüm ve geçen hafta sonu gitme sansı buldum gitmeyenlere tavsiyemdir cok buyuk degıl ama güzel yer

 • sevgilim ile çocukluğumuza dönmek istediğimiz yerler arasında bulunuyor.mutlaka sizde gitmelisiniz.

 • çocuklarınilgi göstereceği yerlerin olması ve buraları onlarla gezmek ayrı bir keyf olmalı

 • Sanırım bu oyuncak müzesi yazar ve şair Suna Akın’ın bizlere hediyesi olan oyuncak müzesi değil mi? Bence herkes gitmeli

 • Çok ilgi çekici duruyor. Müsait olduğum bir zamanda mutlaka ziyarete gideceğim.

 • İsmi her ne kadar oyuncak müzesi olsa dahi bir yetişkin olarak benim bile gidesim geldi. Başarılı bir proje.

 • gördüğüm kadarı ilen her çeşit oyuncak var tam çocuklara göre bir yer gibi gibi geldi bana

 • Böyle farklı yerler çok hoşuma gidiyor. Yaşça büyük olmamıza rağmen belki de çocuklardan daha çok sevindim diyebilirim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir