6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Kamu Kurumlarına ait tesisler için 2016 yılı kullanım bedelleri ne kadar?

Kamu Kurumlarına ait tesisler için 2016 yılı kullanım bedelleri ne kadar?

Kamu Kurumlarına ait tesisler, misafirhaneler,spor salonları,kreş kullanım bedelleri 2016 yılı için ne kadar oldu?

19 Şubat 2016 tarih 29629 sayılı Resmi Gazete’ de Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan Kamu Sosyal Tesislerine ilişkin tebliğe göre kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankaları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, çocuk bakım evi, spor tesisi ve benzeri sosyal ve destek amaçlı tesislerden dinlenme amacıyla veya diğer amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esaslar yayınlanmıştır.Kamu kurum ve kuruluşları tarafından işletmeciliği yapılan tesislerde faydalanacak kurum çalışanları için 2016 yılı için alınması gereken azami bedeller hesaplandı.

Kamu Kurum ve ve Kuruluşlarına ait Eğitim ve dinlenme tesisleri için 2016 yılı yemek ve konaklama bedeli

 • Özelliklerden en az 15 ve fazlasını sağlayan tesisler için kişi başı günlük 15,90 TL yemek ve 6,25 TL (1 Temmuz-15 Ağustos arası 8,30 TL) konaklama tutarı alınacak.
 • Özelliklerden en az 12 en fazla 14 adetini sağlayan tesisler içim kişi başı günlük 13,65 TL yemek ve 5,45 TL (1 Temmuz-15 Ağustos arası 7,05 TL) konaklama tutarı alınacak.
 • Özelliklerden on iki ve daha azını sağlayan tesisler için kişi başı günlük 10,80 TL yemek ve 4,55 TL (1 Temmuz-15 Ağustos arası 6,70 TL) konaklama tutarı alınacak.

Odada veya konutta Buzdolabı varsa en az 2,25 TL, Televizyon varsa en az 2,46 TL, klima varsa günlük en az 3,42 TL ilave ücret tahsil edilir.

Kamu Kurum ve ve Kuruluşlarına ait Misafirhane 2016 ücretler

 • Misafirhane kullanan kurum çalışanlarından kişi başı günlük 8,30 TL (Kurum verilen hizmete göre bu tutarı arttırma hakkına sahip.
 • Misafirhane kullanan geçici kamu çalışanı için görev süresinin ilk on günü için gündeliklerinin %50 artırımlı miktarının tamamını, devam eden gün sayısı içinse artırımsız gündeliklerinin yarısını, geçici görevlendirilmiş denetim çalışanlarından tahsil edilecek konaklama tutarı ise yurtiçi gündeliklerinin %50 artırımlı miktarının tamamını geçemez.
BUNUNLA İLGİLİ:  Galatasaray 1 puanı zor kurtardı,Trabzonspor affetmedi

Kamu Kurum ve ve Kuruluşlarına ait Kreş ve Çocuk Bakımevi 2016 ücretleri

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına bağlı Kreş ve Çocuk Bakımevi  kullanacak Devlet memurlarıyla beraber diğer kamu çalışanlarının çocukları yani bir çocuk için en az 150 TL olarak belirlendi. Fakat alınan bu tutarın verilen hizmetlerin bedelini karşılamaması halinde daha fazla bir tutar belirleme hakkına sahiptir.

Kamu Kurum ve ve Kuruluşlarına ait Spor Tesisleri 2016 yılı kullanım bedeli

Basketbol,futbol,voleybol,tenis kortu,yüzme havuz, su ve kış sporlarının yapılabildiği spor tesislerinde kurum çalışanı dahil 1 saat kullanma karşılığı tahsil edilmesi gereken bedeller aşağıda belirtilmiştir.

 • Spor için gerekli malzemeleri tesis tarafından sağlanıyorsa 1 saat için kişi başı 8,30 TL
 • Spor için gerekli malzemelerin kullanan tarafından sağlanması halinde en az 5,45 TL
 • Lisanslı sporcular için antrenman yada ders programı dahilinde kullanımlarda para alınmayabilir yada belirtilen tutarların altında tahsilat yapılabilir.
 • Hamam, sauna ve kaplıcanın 1 saat kullanımı için 9,80 TL tahsil edilir.
 • Yukarıdaki faaliyetlere aylık abone olunması durumunda belirtilen bedellerin en az 15 katı olacak şekilde kurum tarafından belirlenebilir.

Eğitim, Dinlenme tesisi, Misafirhane, Kredi ve Çocuk Bakım evi olmayan diğer  Kurum personelleri için tahsil edilecek tutarlar

 • Eğitim, Dinlenme tesisi,misafirhane, Kreş ve Çocuk bakım evi olmayan diğer Kurum çalışanları için kendi personeli için belirlenen tutarlar üzerinden yüzde 25 oranında fazla tahsilat yapılabilir.
 • Tesislerden Kamu Kurum çalışanı olmayan kişilerin kullanması durumunda en az yüzde 50 fazla tutar tahsil edilir. Bu durumlarda başvuru önceliği Kurum çalışanı ve diğer Kurum çalışanlarına aittir.
 • 3 yaş altı çocuklarda konaklama bedeli alınmaz, yemek talep edilmesi durumunda yemek bedelinin yarısı alınır
 • 3-6 yaş arası çocuklar için konaklama ve yemek bedelinin yarısı tahsil edilir.
BUNUNLA İLGİLİ:  Günlük altın ve dolar kuru yorumu 13.10.2015

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir