10 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Kuşadası Milli Park Giriş Ücreti-Fiyatı

Kuşadası Milli Park Giriş Ücreti-Fiyatı

Kuşadası Milli Park bu bölgede en çok tercih edilen bölgelerden olup, Milli Park Giriş Ücreti 2022 yılı fiyatları ne kadar sizlere bahsetmeye çalışalım.

Kuşadası, Davutlar bölgesi yazlıkçıları ve farklı bölgelerden gelen turistler ile bölgede iyi bir yere sahip olan Kuşadası Milli Park giriş ücreti karşılığı tüketiciye hizmet sunuyor. Kuşadası Milli Park 2022 fiyatları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışalım. Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Park 2022 giriş ücreti ne kadar zamlanacak göreceğiz. 2020 yılında yüzde 40 artış gösterdi. 

Kuşadası Milli Park Giriş Ücreti 2022 Fiyatları

Milli Park için bir kişi 2022 yılı giriş ücreti 7 TL olup, Bisikleti ile gidecek olanlar yine 7 TL ye giriş yapabiliyorlar. Motosiklet ile gidecek olanlar için giriş ücreti 14 TL olup, araba ile gidecek olanların ödeyeceği bedel ise 21 TL. Küçük minibüs ile gidecek olan toplu kafileler için 63 TL, büyük minibüs ile gidecek olanlar için giriş ücreti 112 TL. Otobüs ile giriş yapacak olan büyük gruplar için otobüs başı fiyatı ise 189 TL’ dir.

Kuşadası Milli Park Olumsuz Yönleri Nelerdir?

Kuşadası Milli Park çok tercih edilen bir bölge olmasına rağmen bir kesim tarafından da tercih edilmeyen bir bölge aslında. Bunun sebeplerinden bahsetmek gerekirse, Milli Park girişinde ilk koylarda çok fazla arı olmasından ötürü diyebiliriz. İlk koyu tercih edecek olanlar arıları seven bir grup olmasında fayda var, zira kendinizi arı kovanında hissetme ihtimaliniz fazla.

Bunun yanında doğal bir park olduğu için park içinde yaban domuzları ile beraber bir yaşam mevcut. Zamanında gelen turistlerin yemek vermesinden dolayı sıkça denize girilen bölgeye gelerek halkın arasında ailecek gezebiliyorlar. Arada köpekler ile dalaşırlar ise o zaman uzaktan seyir etme şansına sahip olabilir siniz. Tabi bu domuzlar çok zararlı değiller çocuklar ormanda oynarken yanlarından domuzlar geçse de aileler bu duruma fazla alışmış gözüküyorlar. 

BUNUNLA İLGİLİ:  İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğinde Devlet Desteği Avantajları

Biraz daha sakinliği tercih edenler için son koylara gitmeleri konusunda öneride bulunabiliriz. Arılardan ve domuzlardan uzakta sadece denizin keyfine varabileceğiniz koylar mevcut. Orta halli işletmeler mevcut olup yiyecek ve içeceklerinizi bu işletmelerden giderebilir siniz. Çok pahallı olmayan bu tesisler gelen turistlere ve halkımıza hizmet veriyorlar. İçeride sürekli jandarma ekipleri geldiği için güvenlik anlamında da endişe edilecek bir durum oluşmuyor.

Kuşadası’ na gelen yada bu bölgede yazlık kiralayanlar için günü birlik iyi bir organizasyon olabilecek bir yer olup, Milli Park giriş ücreti de makul seviyelerde değerlendirilmektedir. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Kuşadası Milli Park Konum

Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı 2022 Soru Cevaplar

  • Kuşadası Dilek Milli Parkı Ziyaretçi Girişi ve Kapanış saatleri nedir? 08:30/19:00
  • Kuşadası Dilek Milli Parkı Açık Mı? Korona virüs tedbirlerinin gevşetilmesi sonrası Kuşadası Milli Parkı açıldı.
  • Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı 2021 Giriş Ücreti Ne Kadar? Kişi başı giriş ücreti 7 TL
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir