15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Muğla turunda kesinlikle uğramanız gereken yer Dalyan

Muğla turunda kesinlikle uğramanız gereken yer Dalyan

Tatilinizi Muğla’ya bağlı tatil bölgelerinde yapıyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir yer olan Dalyan ‘dan sizlere bahsetmeye çalışalım.

Muğla’ya bağlı olan ve çok güzel olarak nitelendirebileceğimiz tatil yerleri fazlasıyla mevcut. Eğer bir Muğla turu yapıyor iseniz Dalyan ‘a uğramadan kesinlikle geçmeyin diyebilirim. Tatilinizde farklı tatlar yaşamak denizden ziyade diğer zevk alabileceğiniz aktiviteler sizlere farklı bir hava katacaktır.

Tabi neden Dalyan’a gitmeliyim diye sorabilir siniz?

Dalyan Akdeniz ile Köyceğiz Gölü’nü birleştiren kanal üzerinde olan çok farklı tatlar yaşayabileceğiniz bir yer. Havası farklı kültürel eserleri, olmazsa olmazı Caretta Carettaları, İztuzu plajı, mavi yengeçleri ile sizlere eşsiz bir kaç gün yaşatabilecek bir doğa harikası bir yer. 

Dalyan Tekne tur ücreti ne kadar? Dalyan Tekne turu etkinlikleri neler?

Dalyan’da kooperatifler ve özel işletmeler eşliğinde sabah 9:00 ile 10:30 arasında başlayan bir tekne turu öğle yemeği dahil 30-40 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Bazı turlar öğle yemeği için sizi restoranlara indirerek öğle yemeğini sizlere ödetebiliyorlar.

caretta caretta

Dalyan tekne turu aktiviteleri öncelikle Caretta Caretta ‘ları size göstermek ile başlıyor. Bölgede bu şirin kaplumbağalara yengeç atarak su yüzeyine çekerek sizlere gösteriyorlar. Haziran ve Temmuz aylarında yumurtlama dönemleri olduğu için bu dönemde daha sık ziyaretçisi olabiliyor.

Sonrasında yüzmeniz için Köyceğiz gölünde farklı yerlerde duraklayarak serinlemeniz için molalar veriliyor. Tabi bu duraklar biraz farklı oluyor suyun üstü serinken alt tarafı çok daha sıcak olabiliyor.

Bir sonraki molanız da bu bölgede adından sıkça söz ettiren Mavi Yengeç avına geliyor. Tekne sahipleri tarafından tura katılanlara olta verilerek Mavi Yengeç yakalama şansı veriliyor. Turun en keyifli anlarından biri de bu diyebilirim, irili ufaklı mavi yengeçleri yakalıyorsunuz. Sonrasında küçük olanlar tekrar suya bırakılırken büyük olanlar ızgaraya giriyor. Mavi yengeçlerin hikayesine gelince, Dolunay olduğunda yediğimiz et olan kısımları sırf sıvı halde olurken dolunay gittiğinde bu kısımlar et haline geliyor.

BUNUNLA İLGİLİ:  Enpara Kredi Kartı Kampanyası- Aidat Veren Karta Nasıl Sahip Olurum?

Mavi yengeç avlamak istemeyenler için gölün Akdeniz ile birleştiği yer olan İztuzu plajında denize girme imkanı sunuluyor. Tabi burası biraz dalgalı olduğu için göldeki suyun sakinliğini bulamayabilir siniz. 

Sonraki durak ise çamur banyosu aktivitesi, Azotlu suları ile şifa dağıttığı belirtilen bu tesislerde havanız kesinlikle değişecektir. Dalyan çamur banyosu için giriş ücreti ne kadar? diye soracak olursanız kişi başı 6 TL ‘ye çamur banyosunun keyfini çıkarabilir siniz.

Dalyan pansiyon ücretleri ne kadar?

Dalyan’da çoğu pansiyon için iki kişilik 1+1 odalar yada otel konseptinde olan apartlar da 130 TL’ye sabah kahvaltısı ile beraber kalabilir siniz. Çarşı içinde, Gölün kenarında yada biraz daha uzak bölgeler bir çok seçenek mevcut. Ama gölün kenarındaki Apartları tercih ederseniz tekne sesleri ile kafanızı biraz dinlendirme şansınız yakalayabilirsiniz.

dalyan gol manzarasi

Apart sahipleri de bir o kadar güler yüzlü ve iyi insanlar olduğu için kendinizi evinizde gibi hissedebilir siniz. İngiliz turistlerin çok daha fazla tercih ettiği bir bölge olan Dalyan çok gelişmiş olarak bilinmese de tam bir turizm merkezi kıvamında bir yer. Tatilinize bir kaç gün değişiklik katmak istiyorsanız ve yapmadığınız etkinlikleri denemek istiyorsanız kesinlikle keyif alacağınız bir yer olarak önerebiliriz.

Terasından bu güzel doğa manzarasına nazır çayınızı yudumlamak, temiz ve aile ortamında bir apart arayanlar için ise Çınar Sahil Hotel’i önerebiliriz. Öğlen ve akşam yemekleri için balık ekmek, gözleme gibi seçenekleri 8-10 TL ye yemek sorunu da yaşamayacağınız bir işletme.Çay severler için dipnot, müşteri memnuniyeti ön planda olduğu için çay için para ödemiyorsunuz.

dalyan apart

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir