1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Genel

Meb 19 Mayıs tatiliyle ilgili yönetmeliği açıkladı.

Meb 19 Mayıs tatiliyle ilgili yönetmeliği açıkladı.
Meb 19 Mayıs tatiliyle ilgili yönetmeliği açıkladı.
Her bayram öncesi yada sonrası tatil mi diye haberler ve yazılar çıkıyor 18 Mayıs yada 20 Mayıs tatil mi soruları için açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’ ndan yönetmelik ile valiliklere bildirim yapıldı. 18 ve 20 Mayıs tarihlerinde okullar,resmi kurumlar ve özel işletmeler tam gün çalışacak olup, herhangi bir tatil yok.
Tatil sadece 19 Mayıs tarihini kapsamakta olup sadece o gün tüm kurumlara tatil olarak planlıdır.2014-2015 eğitim öğretim yılı için çalışma takvimi, ilgili yönetmelik hükümlerine göre hazırlanıp merkez ve taşra teşkilatlarına duyuruldu.
Yönetmelik, “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahali Kuruluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği”ne uygun hazırlandı. Yönetmelikte de “Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs günü, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da karaya çıktığı saat olan 07.00’de başlar ve 00.00’da son bulur” olarak duyurulmuştur.
İş takviminde Meb personeli ve öğrenciler için 20 Mayıs’ da 24 Nisan’ da tatil olarak yer alıyordu. Orta Öğretim Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişikliğin ardından, düzenlemede değişiklik yapıldı. Buna göre, 20 Mayıs 2015 çarşamba günü ortaöğretim kurumları için resmi tatil olmayıp eğitim öğretim devam edilecek.
 

 

 

BUNUNLA İLGİLİ:  İş Bankası sınav soruları
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir