7 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Western Union ile para nasıl gönderilir?

Western Union ile para nasıl gönderilir?

Western Union Nedir? sorusu ile başlamak gerekirse, (WU) Western Union online tüm dünyada geçerliliği olan bir para gönderme ve alma yöntemidir. Western Union ile para nasıl gönderilir? Western Union para çekme işlemi nasıl yapılır? Western Union ücretleri, Western Union anlaşmalı bankalar hangileri? Western Union kaç gün içinde çekilmeli ? gibi konularda bilgi vermeye çalışacağız.

Western Union işlemi nasıl yapılır? Western Union anlaşmalı Bankalar

Western union işlemi yapabilmek için sadece Nüfus cüzdanı yada Pasaport’ unuz olması yeterli. Adım adım anlatmak gerekirse öncelikle Türkiye’de işlem yapabileceğiniz Western Union anlaşmalı bankalar, Akbank, Albaraka, AnadoluBank, BurganBank, FibaBanka, Qnb Finansbank, Garanti, İngBank, ŞekerBank, Teb, İşBankası, TürkiyeFinans, YapıKredi, ZiraatBankası, Bpn Ödeme kuruluşu ve Ptt şubelerinden birinde olmanız gerekiyor.

Western Union Para Göndermek istiyorsanız, Western union para gönderme formu ‘nu doldurmanız gerekiyor.Burada ihtiyacınız olan alıcı bilgileri; Adı Soyadı, hangi Ülke’ ye göndermek istediğiniz ve ne kadar göndereceğiniz. Western Union form üzerinde ekstra ikamet adresiniz, telefon numaranız gibi bilgiler talep ediliyor bazen hatalı vs durumlar olma ihtimaline karşın. Sistem girişi öncesi size ödeyeceğiniz Western union komisyon tutarını iletir. Alıcı bilgileri doldurduktan sonra Banka personeli sistem girişini yaparak alıcının parayı alabileceği Mtcn numarasını oluşturur. 

Banka personelinin size ileteceği MTCN numarasını alıcıya bildirmeniz gerekmektedir. En kısa süreli transfer işlemlerinden birisi olup ülkemizde Bankalar’da, turizm bölgelerinde ofislerde işlem yapılmakta olup Dünya’da benzinci, market vs bir çok yerden işlem yapılabilmektedir. Western Union aynı kişiye kaç kez para gönderilir?diye merak edenler olabilir. Evet aynı alıcı adına bir kaç adet gönderim işlemi yaparak parça parça çekme ihtimaliniz olabilir.

Bankada hesabınız varsa bu işlemleri hesabınızdan transfer yaparak da gerçekleştirebilir siniz. Bazı Bankaların internet sitelerinde bu menü olup şubeye gitmeden de Western union işlemini yapabilirsiniz. Peki hangi Bankaların internet sitelerinden Western Union işlemi yapılabilir? Western Union İş Bankası, Akbank Western Union, Western Union Garanti Bankası, Western Union Yapı Kredi Bankası internet bankacılıklarından işlemlerinizi yapabilir siniz.

Western Union Para Almak istiyorsanız, bu seferde para alma formunu doldurmanız gerekiyor.Fakat burada ekstradan size gönderen kişinin ilettiği western union para gönderme formu örneği üzerinde yer alan MTCN numarasını ve adınıza gelen tutarı da ibraz ediyor olmanız lazım. Yine adres, telefon gibi iletişim bilgileri Banka yetkilisi tarafından western union para çekme formu üzerine doldurmanız gerekecek. Western union kaçta açılıyor? Bankalar için mesai saatleri içerisinde, ofisler de 24 saat açık olabilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Beşiktaş ın yeni yıldızı Mario Gomez geliyor mu?

Banka yetkilisine ekstra Nüfus Cüzdanınızı yada pasaportunuzu ibraz ederek adınıza gelen parayı alabilirsiniz. Bankada hesabınız varsa gelen paranın direk hesabınıza aktarımını sağlayabilir siniz. Bazı Bankaların sitelerinde bu menü olup şubeye gitmeden de internet bankacılığı ile western union işleminde yer alan alıcı bilgilerini ilgili alanlara doldurarak parayı hesabınıza aktarabilir siniz.

Western union para gönderim ve para çekme işlemlerinde Ad Soyad bilgisi çok önemlidir. Banka personeli MTCN numarasının yanında alıcı bilgilerinin de tam olmasını beklemektedir. Bir şekilde bu MTCN numarasını öğrenerek çok az farklılık olan bir isimle parayı çekmek için dolandırıcılık işlemleri yapılabilmektedir. Yabancı kişilere yapılan ödemelerde gönderen yada alıcı kişinin isimlerini harf harf doğru yazmak gerekebilir.

Western Union Test Sorusu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Western union işlemlerinde alıcı isim benzerliğinden dolayı sorunlarda yaşanabiliyor. MTCN numarasını olmadık bir yerde paylaşım yapmanız durumunda isim benzerliği olan birinin parayı çekme ihtimalini sıfırlamak için kullanılan bir yöntemdir. Alıcının bileceği bir anahtar soruyu gönderim yaparken yetkili kişiye iletmeniz durumunda işlem detayına bu test sorusunu ekleyerek ödeme için bu sorunun cevabı alınmadan ödeme yapılmaz.

Western Union Kaç Gün İçinde Çekilmeli?

Western union ile gelen para kaç gün içinde çekilmeli? diye sorabilir siniz. Sistem 45 gün içerisinde çekilmeyen paraları göndericinin talimatına istinaden iade eder. Western union iade olursa komisyon ne olur? İade işlemlerinde sadece gönderim tutarı iade edilmekte olup ödenen masraf iade edilmez. Western union kaç günde gelir? Ertesi gün valörlü gönderilmedi ise, gönderim sonrası 15 dakika içerisinde para karşı tarafa ulaşır. Western union kaç haneli? Mtcn numarası 10 haneli olup hepsinin ibrazı zorunludur.

Bazı tüketiciler işlem yapmadan önce para geldi mi teyit etmek isteyebilir, Western union transfer takip etmek için resmi internet sitesine giriş yaparak western union takip adımlarını takip ederek ilgili tutarın gelip gelmediğini kontrol edebilir siniz. Yaşanabilecek olumsuz durumlarda internet sitesinde belirtilen western union telefon numarası olarak belirtilen +90 212 375 57 50 nolu telefondan ulaşım sağlayabilir siniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Boris Johnson'ın büyük dedesi" Ali Kemal" kimdir?

Bazı ülkeler Western union yasaklı ülkeleri olup gönderimine izin verilmemektedir.Dünya’ da 500 bine yakın acentası bulunmakta olup herkes tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Western Union ile gönderimi yapılan tutarları Ülke dışına çıktığınızda farklı Ülkeden western union çekebilir miyim? Hayır, gönderim ülkesi Türkiye ise bu bedeli sadece Türkiye’ de çekebilir siniz. Farklı ülkeden çekmek istiyorsanız işleminizi iptal ederek yeniden işlem yapılması gerekmektedir.

Western Union işlem adetlerine bakıldığında en çok turizm bölgelerimizde ve 3 büyükşehir İstanbul, Ankara ve İzmir ön plana çıkmaktadır. Acenta sayılarından bahsetmek gerekir ise Western union İstanbul acentaları 3.274 adet, Western union Ankara acentaları 1.064 adet, Western union İzmir acentaları 733 adet olarak belirtilmektedir. Türkiye ‘de toplamda 10.400 üzerinde acenta mevcut olup size yakın olanı internet sitesinden yararlanarak bulabilir siniz.

Çok hızlı transfer yapılabilmesine rağmen masraf indirimi sağlamak için ertesi gün valör ile işlemler de yapılabilmektedir. Henüz her ülke için bu uygulama geçerli olmamasına rağmen Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Ukrayna, Belarus, Türkmenistan ve Moldova ‘ya ertesi gün işlemleri yapılabilmektedir. 12 saat içinde ilgili tutarın ödemesini karşı taraf alabilir. Masrafları ise 100 dolara kadar 3 usd, 100-200 dolar arası 4 usd , 200-300 dolar arası 7 usd gibi bir masraf uygulaması var.

Western Union para gönderme iptali nasıl yapılır?

Western Union para gönderme işlemlerinde karşı taraf yani alıcı kişinin parayı çekememesi halinde, western union işlem iptali gerekebilir. Bu durumlarda işlem yaptığınız aracı kuruma yada Bankaya işlemin iptal edilmesi konusunda talimat yazmanız yeterli olacaktır. Fakat bu işlem sonrasında gönderim ücreti olarak ödeyeceğiniz masrafın iadesi gerçekleştirilmez.

Ertesi gün valörlü olmayan yani gönderim yaptığınız anda karşı tarafa geçmesini istiyorsanız eğer western union para gönderme ücreti olarak standart ödeyeceğiniz masraflar aşağıdaki şekildedir. Bunun yanı sıra dakikalar içerisinde karşı taraftan para çekme yapılacak işlemlerde Ülke bazında masraf farklılıkları mevcut olup bu tabloda belirtilen western union komisyon tutarları standart masraf tutarlarıdır.

western union ucretleri, western uniyon komisyon

Western Union Dolar İşlem masrafları (Western Union Komisyon Ücretleri)

Bankaların Western Union komisyon ücretlerinden bahsetmek gerekir ise, Akbank Western Union Ücretleri, Western Union PTT Ücretleri, Western Union Garanti Bankası ücretleri, Western Union İş Bankası ücretleri, Western Union Yapı Kredi Bankası ücretleri, Ziraat Bankası Western Union ücretleri, Western union para gönderme ücretleri PTT gibi bir çok banka aşağıda belirttiğimiz masraf tutarlarını kullanmaktadır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Kartı Faizi Ne Kadar? Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama

0-100 arası 15 usd

100-200 arası 20 usd

200-300 arası 30 usd

300-400 arası 35 usd

1000-1500 arası 75 usd

Western Union Euro İşlem masrafları (Western Union Komisyon Ücretleri)

0-100 arası 10 euro

100-200 arası 20 euro

200-300 arası 30 euro

400-500 arası 45 euro

1000-1500 arası 80 euro

Yurtdışına para gönderme en ucuz yöntemlerden olan Western Union masraflarından kısaca belirtmeye çalışalım. Western Union komisyon ücretleri her bankada aynı tutarda tahsil edilmekte olup, western union komisyon tutarını düşürmek adına diğer yöntemler ertesi gün işlemi yada indirim uygulanan Ülkelere yapılan işlemlerde western union masraf ödemesi daha az tahsil edilmektedir.

Western Union İsim Düzeltme Değiştirme Nasıl Yapılır?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi Western union işlemlerinde alıcı adı soyadı bilgisi büyük önem arz etmektedir. İşlem gönderimlerinde Ad yerine soyadı, soyadı yerine adı yazıldığında dahi ödeme konusunda sorun yaşayabilir siniz. Bu durumlarda gönderici ad soyad bilgisini düzelttirmek zorundadır. Western union alıcı isim hatalı olması durumunda işlemi yaptığınıza acentaya talimat vererek Ad Soyad bilgisini güncelleme yaptırmanız gerekir.

0 212 375 57 50 Western Union Müşteri Hizmetleri Numarası aracılığı ile tereddüt edilen durumlarda bilgi alabilir siniz. Western Union anlaşmalı Bankalar ve PTT ile yaşanabilecek olumsuz durumlarda bu numarayı kullanabilir siniz. İnternet bankacılığı ve şube işlemlerinin yanı sıra Western Union Atm para çekme işlemleri ile kendi başınıza sıra beklemeden atm’ ler ile western union para gönderme yada para çekme işlemlerini gerçekleştirebilir siniz.

Bu bilgiler ışığında belirttiğimiz bankalar dan Western Union işlemlerini tereddüt etmeden gerçekleştirebilirsiniz. Western Union para gönderme yada para çekme işlemlerine alternatif olarak Moneygram ile de transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Halkımız tarafından sıkça tercih edilen ptt yurtdışı para gönderme ücretleri western union işlemlerine göre çok daha fazla yüksek olduğu için ufak tutarlı gönderimler için western union maddi olarak avantaj sunmaktadır.

western union para yatırma formu
Western Union Para Gönderme Formu Örneği
western union para yollama formu
Western Union Para Çekme

 

 

About Author

Finansçı

293 Comments

 • bende yurtdışına çıkarken western tercih ediyorum hemde cebimde para taşıma riskinden de kurtulmuş oluyorum

 • bu wsestern union bazen hayat kurtarıyor o yüzden çok görmemek lazım masraflarını. western union gonderımıde cok zor olmamıstı

 • cidden western union yapmayan biri olarak okuyan biri için çok açıklayıcı bir makale olmuş elinize sağlık.

 • merhaba acil yardım istiyorum almanyadan bana westernunion aracılığıyla para gelicek herhangi bankadan alamıyormuyum?

  • Merhaba,
   Akbank,Finansbank,Yapıkredi,Garanti,İng gibi bir çok Banka aracılığı ile alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Mrb.yurtdisindan gelen paranin limiti en fazla ne kadar olabiliyo.saygilar

  • Merhaba,
   Para sınırı olmadığı belirtilmesine rağmen ek bilgi talep edilmektedir. Kimlik belgelerinin geçerli olduğu tutar 12 bin lira olarak belirtilmektedir. Türkiye’den gonderim yapılacak ust limit ise 5 bin Euro muadilidir. Bu bilgiler ışığında ek bilgi ile 5bin euro muadilini çekebiliyor olmalısınız.
   Saygılarımızla.
   Saygilarimizla.

   • Merhaba ,
    Türkiyeden Almanyaya örnek 6200€ gönderiliyor söylendi bana Western Onion Danisma hattinda ama siz 5.000€ diyorsunuz bunu aciklarmisin lütfen?

    • Merhaba,
     Tereddüt ediyor iseniz Western Union internet sitesinden kontrol edebilirsiniz.
     Saygilarimizla.

     • Gonderen kisinin eline kime hangi ulkeye vs.bilgiler yaziyor arti nekadar gonderildigide belirtiliyor gonderen kisiye sor bence yine hata varsa sorumluluk w.uniondadir

     • Yaş sınırı varmi ? Yani gönderen ve alıcı kişiler 18 yaş üzeri mi olması gerek?

      • Merhaba,
       Evet Western Union işlemlerinde 18 yaş sınırlaması mevcuttur.
       Saygılarımızla.

 • Almanya’dan para gönderilirse ben Türkiye’de bu parayı Euro olarak cekebiliyor muyum?

  • Merhaba,
   Evet euro olarak alabilirsiniz.
   Saygilarimizla

   • Hayır alamazsınız. kur farkından döşeyebilmek için onu kaldırdılar. serbest piyasadan en az bi %5-10 daha düşük kurlar. Dolandırıcı bunlar

    • Ptt vermiyor euro olarak elimizde hep yok diyorlar ama diger bankalardan tabikide alabilirsiniz :S

 • Ben şu anda azerbaycandayım… western unionla türkiyedeki bankanın hesap numarasına para göndermek istiyorum… bu mümkün mü ?

  • Merhaba,
   Alici bilgilerini fazla belirtir iseniz cekmek istenen Bankada hesap varsa bu hesaba aktarilabilir.Quick pay ile anlasmali kurumlarada gonderim yapabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba
  Yurtdışındatım gelecek paralarda limit varmı ?

  • Merhaba,
   Para çekme işlenmlerinde limit yok fakat her Ülkenin gönderim konusunda sınırları var. Ne kadar gönderim yapılabilirse o kadar çekebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Türkiye de ayda veya yılda en fazla ne kadar para çekebilirim ?

  • Merhaba,
   Bununla ilgili yasal bir düzenleme olduğunu sanmıyorum, işlem adetinizin fazla olduguna dair bir bildirim olmadığı sürece sorun yaşamazsınız.
   Saygilarimizla.

 • gonderilen paranin, alici tarafindan ne kadar surede cekilmesi gerekiyor, cekilmemesi halinde para ne oluyor? Gonderen, cekilmeyen parayi geri alabiliyor mu?

  • Merhaba,
   Ödeme ile ilgili gün sayısı belirtilmemiş fakat 1 aya kadar çekilebilir diye biliyorum ortalama. Karşı taraf parayı almazsa işlem yaptığınız acentaya talimat vererek masraflar hariç gönderdiğiniz parayı iade alabilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Azerbaycanda arkadaşım var.Ona para göndermek istiyorum.Ziraat bankası kanalıyla.500 dolar.Nasıl göndeebilirim.

  • Merhaba,
   Ziraat Bankası internet şube yada şube kanalı ile gönderim yapabilirsiniz. Fakat western union dan daha fazla masraf çıkma ihtimali var araştırmanızı öneririm.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba turkiyeden western unıonla kredi kartı ile yurt dısına para yollayabiliyomuyız

  • Merhaba,
   Banka özelinde bu tarz bir gönderim olabilir internet şube gönderimlerinde. İşlem yapacağınız Banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • Merabelar iswicreden yasiorum. Ben kiskardesime 1000 frank para yoladimda masraf tutari nekadar alinio acaba bilgi werebilermisinis ?

  • Merhaba,
   Gonderim yaptığınızda masrafını ödediğiniz icin ödenirken ekstra masraf tahsil edilmez.
   Saygılarımızla.

 • burkina faso 100usd göndereceğim gönderebilirmiyim bu ülkeye

  • Merhaba,
   İslem yapilabilir Ülkeler arasında listelenmektedir.
   Saygılarımızla.

 • türkmenistana gönderdiim paryı kişisel nedenlerden dolayı alıcı çekemiyor bundan sonraki prosödür nasıl işler parayı geri isteyebiliyormuyuz ?

  • Merhaba,
   Gonderim yaptıgıniz acentaya iade talimatı vererek iadesini sağlayabilisiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba.. Benim turkiyede her hangi bir banka da hesabim yok. Yurt disindan bana western union araciligiyla her hangi bir banka ya ismim ve tc numaram uzerinden para yatirilabilir mi lutfen acil cevap

  • Merhaba,
   İsminize western union ile para gönderimi yapılabilir. Dilediğiniz acentadan paranızı alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Western union ile para almak istiyorum hangi bilgileri göndermeliyim

  • Merhaba,
   Ad ve soyad bilgileri western onion işlemleri için yeterli bilgilerdir.Saygılarımızla.

 • Turkiyeden arjantine 3500 dolar gonderebilir miyim bir limit varmi karsi taraf parayi alirken masraf oduyormu? Ve masrafi ne kadar tesekkur ederim

  • Merhaba,
   Belirtilen tutarda gonderim yapabilirsiniz, western union ile 3500 usd icim 145 usd komisyon odersiniz.
   Saygilarimizla.

 • Gonderdigim tutari iade istedigimde ne zaman gelir acaba para.

  • Merhaba,
   Genellikle aynı gün içinde iadeler gerçekleştirilmektedir.
   Saygılarımızla.

   • Bir seferde 87.057.020 tl gönderilen bilirmi gönderim ücreti ne kadar çıkar kıbrıs tan gönderilecek

    • Merhaba,
     Western Union işlemlerinde belirttiğiniz tutarı aktaramazsınız.
     Saygılarımızla.

     • merhaba yunanistan dan 190 bin € gelicek sorun olurmu cekme konusunda tessekurler

 • İyi günler.Western union ile birkaç kez gönderdigim parayi sonradan gidip ogrenebilirmiyim ve sonradan gidip bilgilerimi sildirebilirmiyim böyle birşey varmı??

  • Merhaba,
   Daha onceden yaptiginiz islem evraklari arsive gonderilmediyse sube personeli yardimci olabilir. Fakat gerceklesen islemi silme islemini yapamazsiniz.
   Saygiarimizla.

 • Merhaba,
  Western Union ile Türkiye’den Hollanda’ya adıma para gönderildi. Parayı alırken görevli gönderici adres bilgilerinin uzun olması sebebiyle sistemin işlemi tanımadığını ve göndericinin bilgilerini kısaltması gerektiğini söyledi. Böyle birşey hakkında bilginiz var mı?

  • Merhaba,
   Bu tarz bir sorunu ilk defa duydum, fakat islem yaptiginiz acentaya bilgi vererek duzeltmeyi saglayabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

   • Bir seferde 87.057.020 tl gönderilen bilirmi gönderim ücreti ne kadar çıkar kıbrıs tan gönderilecek

    • Merhaba,
     Rakamı yanlış yazmış olabilirmisiniz acaba. Yurt dışı transfer işlemi yapmak isteseniz de bu tutar için sorun yaşarsınız.
     Saygılarımızla

 • Merhaba ben avusturyadayim Turkiyedeki banka hesabima western unionla nasil para akatarabilirim

  • Merhaba,
   Gonderim yapildiktan sonra Turkiye’de olup odeme formunu doldurarak hesabiniza aktarilmasini talep edebilirsiniz. Turkiye’ye gelmeden islem yapmak istiyorsaniz transfer olarak gondermeniz daha faydali olacaktir.
   Saygilarimizla.

   • Merhaba bana rusyadan para yatirmişlar ama adımı soyadimi rusça yazmişlar türk dili yokmuş orda burdan alabilyomiyim soruma cevap verirseniz sevinirim taşakkürler

    • Merhaba,
     Kimliginizde yazan isme gore odeme yapilmaktadir. İslem yapilan kurumdan duzeltme talep etmeniz gerekmektedir.
     Saygilarimizla.

 • Western union islemi yaparken bir kac tane ayni kisi adina gonderim yapilabilir mi acaba?

  • Merhaba,
   Farklı dönemlerde çekim yapabileceğiniz için bir kaç tane işlem yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Göndereceğimiz bölge Çin Tayvan gibi bir ülke ise isim soyisimleri bizim alfabemiz ve klavyemizle yazmak mümkün değil taktir edersiniz ki.Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

  • Merhaba,
   Pasaportta herkesin okuyacağı şekilde isimleri oluyor çinli vatandaşların Chan Yang gibi mesela.Bu şekilde yazılması halinde sorun yasanmayacaktir.
   Saygılarımızla.

 • benim adıma yurtdışından türkiyedeki ev adresime para gönderilmiş ama bende yurtdışındayım parayı çekebilmek için türkiyede olmam şart mı yurtdışında herhangi bir acentadan kimliğimi gösterip alabilir miyim ?

  • Merhaba,
   Western Union işlemlerinde hangi ülkeye gönderim yapıldı ise o ülkedeki acentalardan ödeme yapılabilir.İşlem yapan kişinin alici ülke kodunu bulunduğunuz ülke olarak güncelletmesi gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

   • pekala ben kendim antalyadaydim gecen hafta bana almantadan para gonderildi . ama suan istanbuldayim . oradan da temin edebilirmiyim herhangi bir wu anlasmali bankadan ?

    • Merhaba,
     Western Union islemleri ülke olarak gönderim yapilmaktadir.Dilediğiniz şehirden adınıza gelen bakiyeyi çekebilirsiniz.
     Saygılarımızla

 • Merhaba,
  Avustralya’da yaşamaktayım ve ailemden para istedim. Onlar da wu ile gönderdiklerini söylediler. Orada tl olarak yatırmışlar. Ben burada hangi para birimi ile çekeceğim? Eğer Aud (Avustralya Doları) ise buradaki kura göre mi hesaplanacak? Ve ben de burada bir kesinti ödeyecek miyim?
  Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Turkiye’den gönderimler USD yada EUR olarak yapılıyor.Türkiye’ den TL karşılığı gönderilen USD ‘yi kesintisiz olarak alabilirsiniz.Avusturalya’da AUD olarak almak isterseniz işlem esnasında USD karşılığı AUD bakiyeyi alabilirsiniz.(Ülke bazında farklılıklar olabilir)
   Saygılarımızla.

 • western union işlem iptali yapılmak istendiğinde sadece talimat verilmesi yeterli mi acaba?

  • Merhaba,
   Evet, Western Union işlem iptali için talimatınız yeterli olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • western union anlaşmalı bankaları moneygram anlaşmalı bankalarına göre daha çok gibi. western union işlemlerinde acenta ağı daha geniş olduğu için para gönderme yada para alma işlemlerinde western union bir adım daha önde bence.

 • Ayda 1 den fazla adıma para yollanabilirmi

 • Ugandaya 100 dolar Para gondrrmek istiyorum. Ptt aracilgi ile yapabilirmiyim

  • Merhaba,
   Uganda işlem yapılabilir ülkeler arasında ptt aracılığı ile isleminizi gerçekleştirebilirsiniz
   Saygılarımızla.

 • İyi gunler,
  Western Union işlemlerinde ayni gün bir kaç kez ayni kişi adına gönderim yapılırsa sorun olurmu. Yada western Union para gönderme işlemlerini farklı bankalardan farklı tutarlarda gönderim yapsam daha mi uygun olur?

  • Merhaba,
   Western union işlem adedi abartı fazla yapılmadığı surece sıkıntı olmayacaktır. Ama farklı aracı kurum ve gitarlardan yapmanız ek güvenlik önlemi olarak değerlendirilebilir.
   Saygılarımızla

 • Yurtdışından 59 bin dolar para geliyor westunı ile bu parayı çekmem için kimliğim yeterli mi ve üst limit kesin nedir

  • Merhaba,
   Ülkemizde 5.000 Eur muadiline kadar ödeme yapılırken, kimliğin geçerli olduğu tutar ise 12.000 TL olarak belirtilmektedir. İlgili tutar ülkemize gönderim yapılırken ödenecek masraf çok olacağından swift mesajı ile yurtdışı transfer adımından gönderim yapılması daha az masraf çıkaracaktır.
   Saygılarımızla.

 • Mrhb adima para geldi westernde bankalarda gorulmuyo neden acaba beklemelimiyim

  • Merhaba,
   Elinizde mtcn numarası var ise onunla sorgulama yapabilirsiniz. Mtcn numarası ile parayı göremiyor ise Bankalar İslemi gönderen acenta ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • merhabalar 2 hafta önce avusturyaya 300 tl gönderdim alıcı parayı çekmek isterken yaşı 18 olmadığı için isim değişikliği yapmak zorunda kaldım yalnız başka alıcı tekrar aynı bankaya gitiğinde ise aynı şifreden o isimde bir alıcının olmadığını söylemişler halbuki pazartesi parayı çekebilceklerini söylemişlerdi bu durumum nasıl düzelir acaba ?

  • Merhaba,
   Bu tarz sorunlar yaşanması durumunda işlem yapılan acentaya bilgi vererek Western Union merkezi ile iletişime geçerek sorunun giderilmesi talep edilmelidir.
   Saygılarımızla.

 • Türkiye’den Yunanistan’a para gönderme işleminde iki tarafında öğrenci olması halinde yinede masraf ödemek zorunda mıyız ?

  • Merhaba,
   Western Union işlemlerinde ogrenci indirimi gibi bir durum yok. Normal masraflar ne ise o masrafı ödemeniz gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • western union para gönderme işleminde isimde bir harften ödeme yapmadılar ne kıl bir sistem arkadas bu.

 • Bana western union da 3 kez ayni sene icinde farkli aylarda para gonderildi 4. De bana adiniz kara listede oldgundan alamzsiniz dediler ne yapmam lazim tekrar para alabilmek için

  • Merhaba,
   3 işlemde kara liste gibi bir durum olmaması gerekir, isim benzerliği gibi bir durum söz konusu olabilir. Kara liste için işlem yaptığınız bankanın kara para ekipleri ile iletişime geçerek sorunun nedenini öğrenmeye yada düzeltmeye çalışabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Western union işlemlerinde harf hataları cidden çok önemli. Western union işlemi yapacak olan arkadaşlar çok dikkat etsinler gönderecekleri kişinin ismini

 • Western union para gönderme ve para cekme islemleri için çok faydalı bir yazi olmus. Western union ile ilgili soru işaretleri kafamda giderilmiş oldu.

 • Merhaba Yabancı Bir Siteden Alışveriş Yapmam Gerekiyor Ve Karşı Tarafın Ürünü mü göndermeden Ğaramı Almasını istemiyorum nasıl bişe önerebilirsiniz..?

  • Merhaba,
   Yabancı siteden alisveris her zaman risk içerir.Siteler urun teslimine kadar paranızı firmaya vermesede urun teslim suresinin uzaması durumunda bekleme suresi dolarak firmaya ödeme yapılmaktadır.Urun geldiğinde begenmemeniz durumunda da mağdur olma ihtimaliniz var.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  Ben isvicreden Kardesime 780 CHF gönderdim ve ayriyeten 50chf islem ücreti ödedim,
  bana aliciya TL olarak mi yada eur olarakmi teslim edilecegi soruldu bende TL dedim ve bana verilen kuponda yaklasik 2618 tl ödenecegi yaziyordu.
  Bu sabah kardesim ziraat bankasina gitti ve 100tl islem ücreti almislar bu nasil bir sacmalik ben zaten burada 50chf ödemistim daha öncede western le para gönderdik ilk defa basimiza geliyor bir dahada asla göndermeyiz.

  • Merhaba,
   Masraf ödemesi tarafınızdan yapıldığı için kur farkının dışında bir kesinti yaşanmaması gerekir. Western Union firmasına konu ile ilgili sikayetinizi bildirebilirsiniz yada ziraat bankası müşteri memnuniyeti departmanina (Tabiki varsa)
   Saygılarımızla.

 • Western union işlemlerinde para gönderme ve para çekme işleminde ufak tefek harf farklılıklarına sorun çıkarıyorlar. Bu ufak detaylara takilmayan bir banka yokmu ya.

 • Western union işlemlerinde masrafları biraz daha düşük olmalı. Western union daha yaygın olması jsteniyorsa masraflar dusmeli

 • western union ile para gonderdim..isimde iki harf kimlige gore eksik girmisim..aliciya parayi vermedi banka yetkilisi..gonderen olarak ne yapmaliyim..tesekkurler

  • Merhaba,
   İşlem yaptığınız aracı kurum ile görüşerek düzeltme talebinde bulunabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Hollanda dan turkiye ye para gonderdim,gonderdigim kisinin Adresini veya tc kimlik numarasini nasil öğrene bilirim?parayi cekmis ama ortaliktan kayboldu.Ne yapmam lazim o kisi icin? simdiden tesekkurlerimle..

  • Merhaba,
   Kişinin nüfus cüzdanı bilgilerini biliyorsanız iç isleri bakanlığına ait sitelerden öğrenebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • belçikadan akrabam evini satıp butun parasını wstern union ile gönderebilirimi bira yüklü bir para 340.000 euro acil cevap yazarsan sevinirim saygılarımla

  • Merhaba,
   Tek kalemde gönderim yapılmaz, parca parca göndermek gerekir ama ödeyeceği masraf çok büyük olur. O yüzden swift ile göndermek daha avantajlı olur.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar,
  Ben Belçikadan para gönderecem de göndereceğim kişinin telefon numarası yoksa sıkıntı olur mu ve ikametgah adresi derken açık adres mi verilmeli

  • Merhaba,
   Bu bilgiler hatalı ödemeleri engellemek adına verildiği için telefon yoksa baba adi doğum tarihi gibi bilgiler verilmesi iyi olur. Adres içinde size ulaşılabilecek bir adres verilmesi yeterli olur.
   Saygılarımızla.

 • İyi günler,
  Western union para çekme işleminde bir kaç tane ayni tutarlı işlemi ayni gün çekebilir miyim. Western union sisteminin bu gibi bir kontrolü varmıdır?

  • Merhaba,
   Peşpeşe para cekme islemi yapmadiginiz surece bir sorun yasamazsiniz. Mümkün ise farklı aracı kurumlardan western union para çekme işlemi yaparsanız sorun olmaz.
   Saygılarımızla.

 • Selam lar Ben Turk vatandasiyim ukraynada yasiyorum ama ukraynadan turkiyeye dolar gonderemiyorum bana ancak bir ukrayna vatandasi gonderebilir deniliyor bu dogrumu?

  • Merhaba,
   Western Union işlemlerinde belirttiğiniz gibi bir kriter olmaması lazım. Ukrayna Bankaları ile işlem yapmak istiyorsanız bununla ilgili bir sorun mevcut ise farklı bir acenta ile işlem yapmayı deneyebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Selamlar,
  ben Türkiye’ye uçuyorum bir aylığına. Türkiyede banka hesabım yok ve Alman vatandaşıyım, bu nedenle TC numara olmamaktadır. Bana Almanya’dan para gönderilirse Türkiye’de alma şansım varımdır?
  Saygılarımla

  • Merhaba,
   Pasaportunuz ile western union aracılığı ile paranızı alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Western union işlemini ayni gün bir kaç kez yaparsak sorun yasarmiyiz acaba. Yani adımiza gelen uç western union ödemesi ayni gün cekilirmi?

  • Merhaba,
   Ayni gün adınıza gelen western union odemelerini alabilirsiniz.ama imkânınız varsa farklı aracı kurumlara çekme işlemlerini gerçekleştirebiliesiniz.
   Saygılarımızla.

 • merhaba ben şifreyi kaybettim adına para hattı western union ile kimliğiyle cekebilirmiyim

  • Merhaba,
   Mtcn numarası kontrol amaçlı iletilmesi gereken bir bilgi olup acenta ad soyad, tutar bilgisi ve diğer bir kontrol Sorusu ile ödeme yapabilir.
   Saygılarımızla.

 • Ben almanyada yasiyorum ve Bana bugün Adima 3500€ gönderildi
  AMA Parayi cekemiyorum
  Gönderici benim ikinci ismimi yazmamis
  Gönderici bilgileri degistirme imkani var mi ?
  Ekstra ücreti olur mu ?
  Cevap icin tesekkürler

 • Ben almanyada yasiyorum ve Bana bugün Adima 3500€ gönderildi
  AMA Parayi cekemiyorum
  Gönderici benim ikinci ismimi yazmamis
  Gönderici bilgileri degistirme imkani var mi ?
  Ekstra ücreti olur mu ?
  Cevap icin tesekkürler

  • Merhaba,
   Gönderen kişi işlemi yaptığı acentaya yada bankaya isim değişikliğini iletirse düzeltme mesaji ile sorun çözülebilir ve ücreti yok. Tutarı alamadiginiz için iptal edilmesi durumunda işlemi yaparken ödenen masraflar geri alınamaz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba,
  Ukrayna’dan herhangi birisi western union üzerinden garanti bankasında bulunan dolar hesabıma direk dolar gönderebilir mi? Eğer gönderebiliyorsa sadece ıban yeterli yada ekstra hangi bilgiler gerekli?

  • Merhaba,
   Inna numarası ile gönderim yapılacak ise yurtdışı transfer işlemi yapması gerekmektedir. Western Union ile gönderim yapılmasi halinde mtcn numarası ile hesabınıza aktarım yapılabilir.
   Saygılarımızla.

   • teşekkürler.

 • Adıma western Union ile gönderilen birden fazla tutarı aynı gün çekebilir miyim acaba. Western Union sisteminin bu tarz bir kontrolü varmıdır?

 • Yaptığım Western Union işleminde alici ismini yazarken hatalı olarak yazmışım ve karşı taraf parayı çekemiyor. Bu durumda ne yapmalıyım acaba?

 • Kolay gelsin katar a 4000 tl gonderdim benden 180 tl masraf alındı parayi cekerkende arkadasdan 130 tl alinmis dogrulugu varmi yoksa haksiz parami alindi

  • Merhaba,
   Yurtdışı transfer işleminde swift ücreti ve işlem masrafı adı altında sizden alınır. İşlemin aktarımı için muhabir bankanın masrafı sizden yada alıcıdan alınır. İşlem masrafları genelde yüksek olduğu için bu kadar tutarların alınması normal. BDDK internet sitesinde her bankanın işlem masraflarını kontrol edebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  WU ile yurtdısından para gelicek fakat benim vergi borcumdan dolayı banka hesaplarımda tedbir var. Bu gelecek paraya PTT el koyabilir mi?

  • Merhaba,
   EU işlemleri aracı hesaplar ile odendiginden kişisel borclariniza ait işlem yapılmaz. Wu işlemini banka hesabına aktarmaniz durumunda blokede kalacaktır.
   Saygılarımızla.

 • ufak para gönderimleri konusunda western union masrafları çok yüksek. iş görülsün diye az yabancı para gönderimlerinde de ödenen western union masrafları az olsa daha çok kullanılır.

 • Merhaba, yabancı bir siteden 15 dolarlık bir ürün satın almak istiyorum. Ödemeyi western union ile yapmam gerekiyor. 15 dolarlık bir ürün için ne kadar komisyon öderim ve ptt’ den bu işlemi gerçekleştirebilir miyim?

  • Merhaba,
   Ptt’ den Western Union işlemlerinde 15 USD için 15 USD masraf ödersiniz. 100 usd’ ye kadar standart 15 USD masraf talep ediliyor.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba , Western union ile Ziraat bankasindan Gürcistan’a para gönderdik.ama alıcı parayı çekemiyor.mtcn kodunu verdiğimiz halde parayı alamadı bankaya gittik görevli şifrenin bu kod olduğunu söylüyor ama bir haftadır para kaldı çekilmedi.bu durumda ne yapmamız gerekiyor

  • Merhaba,
   Alıcı adında harf uyuşmazlığı olabilir. Pasaportunda yazan tam ismi ziraat bankasına mtcn kodu ile bildirimde bulunarak düzeltme talep edebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Almanya’dan bana verstern union ile para gelecek yollayacak kişiye hangi bilgileri vermeliyim

  • Merhaba,
   Western Union işlemi yapmak için Ülke, ad ve soyad bilgisi yeterli. Dilerseniz telefon numaranızı iletebilirsiniz işlemde sorun olması durumunda diğer verilen bilgilerden kontrol yapılmaktadır.
   Saygılarımızla

 • Merhaba western ile turkiyeden filipinlerde para göndermek istiyorum ptt den olur mu?

 • Yazar Finanscı selam. İlgisi pek yok ama Cripypto para pazarı ve son gelişmelerden haberiniz varmı? We go crypto yu duydunuz mu? Yurt dışında ve Türkiyede dijital paranın kullanımı ve işlevi hakkında bilginiz var mı? Siz ve sizin gibi arkadaşlarla bilgi alış verişi yapmak isterim. Ben we go crypto da hissedarım .. Devasal teknolojisiyle tüm dünyanın igisini çekmeye başladı bile. İlginizi çekerse sayfama beklerim sibel.wegocryptoturkiye com adresinden arayabilirsiniz. Saygılar

 • Weastern Union işlemlerine ait masraflarının tekrar düzenlenmesi lazım bence. Ufak para göndericem ama ödeyeceğim masraf fazla. Transfer yapsam onda da swift masrafı işlem masrafı alıyor Bankalar.

 • Merhaba Bir Tanıdığım Bana Yurt dışından para gönderecek ve benim ikamet adresimi istiyor gerekli mi ikamet adresim ?

  • Merhaba,
   Banka ister fakat detaylı bir bildirim yapmqnza gerek yok.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba. Jamaica dan bir arkadaşım para gönderecek. Acaba ne yapmamız gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba,
   Ad soyad ve iki ayırt edici bilgi iletirseniz işlem gerçekleştirilir.
   Saygılarımızla.

 • Yurt disindan turkiyeye para gonderdim 6 defa dun bir alisveris merkezinden gene gonderdim ama adam ilk defa pasaportumun fotokopisini cekti normal mi fotokopiyi cekmesi 🙁

  • Merhaba,
   Bankalarda bu uygulama var, kimliği işlemin detayına eklemek zorundalar bankada hesabınız yoksa.
   Saygılarımızla.

 • Amerika’ya büyük olmayan bir mebla göndereceğim. Acaba karşıdaki parayı alırken kendi bankasından alabilir mi Türk olmadığı için hangi banka ile çalıştığını bilmiyorum ve ya orada da geçerli mi biliniyor mu western? Ve ne kadar süre diliminde gidiyor acaba, teşekkürler.

  • Merhaba,
   İşlem iki dakika içerisinde aktarılmakta olup hesabın bulunduğu banka Western ile çalışıyor ise hesabına da aktarılabilir. Hesabı olmasa da anlaşmalı her kurumdan alabilir.
   Saygılarımızla.

   • Hızlı cevap için teşekkür ederim. Peki son bir şey sormak isterim şube olarak bir bilgilendirme yapmamız gerek mi gönderirken yoksa her hangi bir şubeden alabilir mi bilgiler ile

    • Hayır sadece mtcn numarasını iletmeniz yeterli dilediği anlaşmalı kurum ve şubeden parayı çekebilir.
     Saygılarımızla.

 • Almanyadan para gönderilecek western union ile Adım biraz uzun yani turkce karakterlerde var Muhammed Şükrü Eker ismim almanyadan para gonderen kisi bi sekilde mi yazicak ismimi yoksa Muhammed Sukru Eker diye mi bununla ilgili daha once sorun yasamistim bilgilendirebilirmisiniz lutfen

  • Merhaba,
   Ödemeyi Nüfus cüzdanı yada yeni kimlik ile alacak iseniz noktalı hali ile gönderilmesinde fayda var. Pasaport ile alacak iseniz orada gözüken hali ile gönderilmesi faydalı olur. Ama bankalar noktayı bir şekilde ikinci anahtar soru vs var ise sorun etmezler.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bu uygulamanın masrafı tek taraflı mı. Yani bugün ben fas/rabata 1050 gönderdim. Oranın parasıyla 10.060 Dh yapması gerekiyordu. Ayrıca 40 Dolar gönderim masrafı alındı. Bu Işlemi şanliurfa PTT şubesinde yaptım. Karşı taraf Rabat’ta 9760 dh para çekti. Bu nasıl oluyor. Bir dolandırıcılık çalışmasından şüphe ediyorum. Western bu işlere tenezzül ediyor mu. Şüphe içindeyim.

  • Merhaba,
   Western Union işlemlerinde masraf tek taraftan tahsil edilir. Siz odediyseniz karşı taraftan masraf alınmaması gerekir. Belirttiğiniz fark kur farkından kaynaklı olabilir.Karsi taraftan kaç dolara kadar çekim yaptığını teyit etmenizi fayda var.
   Saygılarımızla.

 • 1050 dolar gönderdim.

 • Merhaba, ben almanyadan türkiye ye para göndermek istiyorum islem parasi oluyormu

  • Merhaba,
   Western Union, moneygram yada yurtdışı transfer işlemi ile gönderim yapabilirsiniz ve bu işlemlerin masrafı var.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba para yollamak için tc gerekiyor mu

  • Merhaba,
   Western Union işleminde tarafınızdan kimlik talep edileceği için Vatandaşlık numarası kontrol edilecektir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bir sorum olacak ben yurt disinda yasiyorum ve kardesime para yollamak istiyorum kardesim dun 18 yasina basti para cekmesu icin kac yasinda olmasi lazim yollasam turkiyedeki bankalardan cekebilir mi ?

  • Merhaba,
   18 yaşını doldurması halinde bankacılık işlemlerinde sorun yaşamayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Hollanda’dan Türkiye’ye 3500 Euro masrafı ne olur acaba ?

  • Merhaba,
   Her ülkenin gönderim masrafları değişmekte olup Western Union sitesinden kontrol edildiğinde 4,90 Euro masraf gözükmektedir.
   Saygılarımızla

 • Merhaba Wester union da acenta alma şansım varmıdır bunlarin şartları nedir bide şunu sorcam günlük para alma limitimiz nedir mesala bana hergün 10 işlem yapıp para yollama şansları varmıdır

  • Merhaba,
   Western Union Türkiye acentası olmak için BDDK dan ödeme kuruluşu faaliyet izninizin olması gerekir.
   Western Union gunluk işlem limiti tek islemde 5000 USD veya 5000 eur’dur.
   Aynı gun bir kaç işlem gönderebilir yada alabilirsiniz fakat farklı acentalardan işlem yapmanız daha iyi olur.
   Saygılarımızla.

 • western union masrafları çok yüksek. Üç kuruş para göndereceğiz bir ton masraf talep ediyorlar. Ufak usd yada eur gönderimlerinde western union masrafları daha az olsa türkiye de kulanımı daha da çok artaar.

 • Hollanda dan turkiye ye para gönderilecek bu yüzden ad,soyad ve tc nin yaninda başka hangi bilgiler gerekiyor tsk.

  • Merhaba,
   Güvenli western union işlemi için tedbir olarak baba adı ve telefon bilgisini ekleyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • western union anlaşmalı bankalar daha da arttırılsa çok iyi olacak. western union işlemlerinde akbank aracılığı ile ödeme işlemleri çok pratik düzenleme yapılmış. Western union ile gelen parayı şubeye gitmeden çok hızlı bir şekilde hesabıma aktardım. Tavsieye ederim.

 • Türkiye den kenyan ya nasıl para gönderebilirim

 • Almandan bu sıstemle gonderıldı ama gonderıcı fovız hatadı dıyor gısede

  • Merhaba,
   İşlemi yapan kişiden kim tarafından gönderim yapıldığını ve tam ad soyad şeklinde alırsanız sorun yaşamazsınız.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba: (Morocco) Fas`dan veya Herhangi bir ülkeden Türkiyeye Türk lirası gönderebilir miyim? Ônemli.

  • Merhaba,
   Western Union gönderileri USD ve EUR olarak yapılmakta olup parayı alırken kasada TL olarak alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bana PTT’den para gelecek Avusturya’dan gönderecek fakat ben nasıl alacam bilmiyorum ilk defa alacam nasıl olacak yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba,
   Western Union İslemini yapan kişi size Mtcn numarasını iletecek. Sizde bankaya bu numarayı gönderen kişiyi beklediğiniz tutarı vs bilgilerini ileterek paranızı alabilirsiniz.
   Sayğilarimizla.

 • merhaba almanyadan arkadasım para göndericek tam olarak ne bilgisi vermem gerekiyor mesela benim yapı kredi hesabım var arkadaşım oradan herhangi bir bankadan gönderirse ben bu parayı mtcn numarası ile cekebilirmiyim

  • Merhaba,
   Ad soyad ve ülke bilgisi gönderim için yeterlidir.
   Saygilarimizla.

 • Western union komisyon tutarları diğer ülkeler ile kıyaslandığında daha fazla tahsil ediliyor gibi. Ülkemizde tahsil edilen masraflar yurt dışına gönderilecek işlemler için bence fazla tahsil ediliyor.

 • İyi Akşamlar ben bişey soracaktım Western Union para gonderip almaya aylık sınır getirmiş bi miktarı astiktan sonra ne gonderiyor nede aliyorsunuz bu süre ne kadar zamanda doluyor her ayın basindami yenileniyor anlasilmasi zor bir durum aciklanmis iniz 😕

  • Merhaba
   Western Union sitesinde o şekilde bir kısıtlama göremedim ama günlük işlemler ile ilgili bir düzenlemeye gidilmiş olabilir. Zira ay içerisinde o tarz bir kontrol şirket içinde zorluk çıkarabilir.
   Saygilarimizla.

 • selam western union kaç gün içinde çekilmeli acaba? Parayı ilgili bankadan çekerken tekrar western union masraf tahsilatı yapar mı? bilgi verebilir misiniz.

  • Merhaba,
   Adınıza gelen Western Union İslemini 45 gün içerisinde almanız gerekmektedir. Aksi takdirde gönderilen parayı işlem yaptığıniz acenta aracılığı ile iade edilir. Ayrıca parayı alırken ekstra masraf tahsilatı alınmaz.
   Saygilarimizla.

 • western union ptt tarafından gerçekleştirildiğinde tüketiciye masraf anlamında bir avantaj sağlar mı?

  • Merhaba,
   Western union masrafları ülke bazında tahsil edilmekte olup, diğer acentalar ile ptt arasında western union masrafları arasında fark olmayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  Western Union ile Türkiyeden Fransaya para göndereceğim. Yalnız göndereceğim limit yüksek miktarda olduğundan
  gönderim limiti maximum 5000 euro deniliyor. Peki bu kişiye aynı gün içinde birden fazla gönderim yapabilir miyiz? Yoksa farklı günlerde mi gönderimler yapabiliyoruz.Eğer ki yapılabiliyorsa,alıcı kişi parça parça şeklınde gönderilmiş
  paraları aynı gün içinde alabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

  • Merhaba,
   Gönderileri farklı acentalardan aynı gün yapabilirsiniz. Çeken kişi de ayni şekilde farklı acentalardan çekim yapabilir.
   Saygılarımızla.

 • Almanyadan türkiyeye para yollarken karsi tarafin sadece isim soyismimi gerekli yoksa kumlik numarasi gibi bilgiler gereklimi ?

  • Merhaba,
   Ad Soyad bilgisi gönderim için yeterlidir.Teyit amaçlı telefon bilgisi varsa iletebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Western union para gönderme formu örneği kontrol edildiğinde ne çok soru soruyorlar. Ama bunların çoğunu ödeme esnasında kullanmıyorlar galiba. Ptt yurtdışı para gönderme ücretleri yani gelen parayı western union para çekme işlemi olarak yapsak diğer bankalara göre avantajlı olur mu acaba

 • Ziraat Bankası western union işlemlerinde biraz uğraştırıyor arkadaşlar. Western union komisyon ücretleri hemen her bankada aynı ama western union iş bankası yada western union garanti bankası ile yapmak daha hızlı hizmet almak için ideal olabilir.Aksi takdirde yurt dışına para göndermek istediğinizde ziraat bankası para transferi ücretleri size fazla gelebilir.

 • bende western union anlaşmalı bankalar içerisinde western union işlemi için iş bankasını tercih ettim. Western union masraf olarak yurt dışı transfer işlemlerine göre daha avantajlı geldi bana. Western union kaç gün içinde çekilmeli acaba?

 • MERHABA AVUSTURYA’YA 70 EURO PARA GÖNDERİCEĞİM BANKA MASRAFI TAHMİNİ NE KADAR OLUR ACABA.

  • Merhaba,
   İşlem tutarına göre ortalama binde 5 masraf ek olarak 50-100 TL swift ücreti alınabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba, Almaya dan , 90.000 TL Western Union ile tarafımıza para gönderildi.TEB bankasından çekim yapacağız.Masraf ödedik parayı alabilmek için…Western den çekebilirsiniz diye onay mesajı geldi.Peki Banka parayı ayarlayamadık diyerek 7 kasımdan bu yana bizi bekletmesi normal mi?

  • Merhaba,
   Sube kasasinda para olmaması durumunda banka grup merkezinden talepte bulunur. Ama en geç bir gün sonra ödeme yapılır. Bu işlem için Western Union merkezi ile yazışma yapılıyor olabilir tutar yüksek olduğu icin. Bankaya BDDK ya şikayet edeceginizi belirtin.
   Saygılarımızla.

 • western union garanti internet şubesi ile işlemler yapılıyor sanırım. Garanti bankası western union para çekme işlemlerinde bir çok bankaya göre daha kolay. Western union atm para çekme işlemleri de aynı şekilde kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

 • Western Union telefon açarak western union masrafları nı western union müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenebilir miyiz acaba. Western union atm den yapmak istediğimizde western union masrafları daha az olabilir mi acaba? Western union para çekme ptt tarafından yapıldığında tüketici için daha ucuz olur mu acaba?

  • Merhaba,
   Western Union müşteri hizmetleri ile görüşmeden internet sitesi aracılığı ile de western union masraflarını öğrenebilirsiniz. Ptt için ekstra bir indirim mevcut olmayıp tüm aracı kurumlar için tahsil edilen masraflar sabittir.
   Saygılarımızla

 • PTT ile Almanya’dan cuma günleri kaça kadar para gönderimi yapabilirim

  • Merhaba,
   Yurt dışında işlem yapacağınız seçenekler daha fazla olduğu için Türkiye ‘ye göre daha geç saatlere kadar işlem yapılabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Western Union ile almanyadan hollandaya para gönderdim ne kadar sürede gider

  • Merhaba,
   Western Union ile 2 dakika içerisinde para kişinin ismine aktarılır.
   Saygılarımızla.

 • Yurtiçinde western ile para gönderilip alınabiliyor mu

  • Merhaba,
   Western Union sisteminde gönderici Ülke Türkiye olması durumunda alıcı Ülke Türkiye olamaz. Fakat Ülkemizde Western Union acentası olan BPN firması ülkemize yapılacak transfer işlemlerinde destek veriyor. Ama yapılacak işlem Western Union işlemi olmayacaktır. 0850 312 99 00 çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Türkiye’den herhangi bir şehire para göndere bilirirmiyim bu yöntemle arkadaşıma

  • Merhaba,
   Western Union sistemi ile Türkiye de transfer işlemi yapılamaz.
   Saygılarımızla.

 • BAna para geldi fakat cekemedim sizce neden limit sınırı varmi güncellemeye düştü diyor hiç birşey anlamadım

  • Merhaba,
   Ne kadar Western Union işlemi acaba. Farklı bir sorun söz konusu olabilir. Acenta bu konuda yazışma yaparak sorunu teyit edebilir.
   Saygılarımızla.

 • sayın finansci
  bazi cevaplarinizda swift ile gonderin yuksek paralari masra az olur diyorsunuz swift islemi nedir.bir ikinciside ayni gun ocinde baska acentelardan cekin diyosuniz bu nedemektir.
  tesekkurler

  • Merhaba,
   Toplamda bir kaç işlem ile yüksek tutar gönderilecek ise Western Union masrafı fazla olacaktır. Swift bankalar tarafından yapılan yurtdışı bakiye transfer işlemidir. Daha makul bir masraf çıkabilir şeklinde yönlendirme yapılmıştır. Farklı acentalardan kastim Finansbank dan bir çekme işlemi yaptı iseniz aynı gün diğer işlemi iş bankasından yapın demek istemiştim.
   Saygılarımızla.

 • Bu western union işlemleri bankaların yurt dışı transfer işlemlerine göre daha mantıklı gibi geliyor. western union masrafları makul seviyelerde desek yanlış olmaz sanırım. western union anlaşmalı bankalara gitmenizi öneririm.

 • Kolay gelsin bu westernü günlük kullanım limitimiz varmı yani günde kaç western işlemi yapabilirim bloke olma ihtimalimiz varmı şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba,
   Western Unnion sitesinde Türkiye için gönderim limiti 5.000 Eur olarak belirtilmektedir. Bu tutara kadar işlem yapabilir siniz.
   Saygılarımızla.

   • Yaptığım işlemlerin hepsinin toplam tutarı 5.000 Eur geçmemektedir fakat 8 farklı işlem yaptım bir günde bugun tekrar denediğimde hata aldım bunun sebebi günlük bir kısıtlması olduğu için mi?
    İlginiz için çok tesekkür ederim.

    • Merhaba,
     Western Union İşlem limitleri konusunda işlem adeti için bir bildirim söz konusu değil. Ödeme yapılmaması farklı bir sorundan kaynaklı olabilir. Gönderim yapan kişiden acenta dan bilgi almasını talep edebilirsiniz.
     Saygılarımızla.

     • Anladım ilgilendiğiniz için çok resekkürler

 • merhaba;
  western unıondan para gonderırken alıcının tc kımlık nosuna ıhtıyac var mı ve alıcının adına bankalarda mevcut olan ıcra,hacız ve blokelı olma ıhtımalıne karsılık gönderilen paraya bloke konulma ıhtımalı var mı? Turkıeyden Gurcıstana yapılacak olan bır transfer. Cevaplarınız ıcın tesekkurler.

  • Merhaba,
   Alıcının TC bilgisi zorunlu değil, işlem yaparken de bu tarz haciz vs durumlarından etkilenmezsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Western union nedir arkadaş? western union anlaşmalı bankalar ile değilde farklı bir sistem ile bu işlemler yapılamıyormu yani? western union ücretleri ufak transfer tutarları için pahallı geliyor tüketiciye alternatif bir transfer yöntemi bulmak lazım gibi gözüküyor.

 • Yurtdışındayım türkiyede herhangi bir hesaba IBAN numarasiyla para yatırabilirmiyim ?

  • Merhaba,
   Yurtdışından swift aracılığı ile dilediğiniz hesaba transfer ile para aktarabilir siniz. Fakat western union ‘a göre masrafı biraz daha fazla olabilir.
   Saygılarımızla.

 • selam ben isvicrede yasiyorum ve western union internet sayfasina girerek kredi kartimdan Turkiyede birine evden islem yaparak para nasil gonderebilirim boylebir imkanim varmi varsa nasil yapacagim bilgileriniz icin simdiden tesekkurler.

  • Merhaba,
   Türkiye de bu işlem yapılmak istendiğinde hangi bankadan işlem yapilacak ise o bankanın internet bankacilgina yönlendiriyor. İsviçre için farklı uygulama olabilir kontrol etmenize fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Western union ile aynı kişiye 6 ay içinde 10-15 defa para gönderilirse kara listedesin deyip parayı vermezler mi mesela 2000 € alabilir mi yoksa sorun mu yaratırlar

  • Merhaba,
   Dediğiniz sıklıkta yapan bir çok kullanıci var çok sorun olacağını düşünmüyorum. Ama tedbir olarak moneygram da kullanabilirsiniz arasıra.
   Saygılarımızla.

 • western unıon para transferi isim -ülke-mtcn numarasına bağlı olarak çalışan bir sistem bu sistemde öncelik sırası yani bu üçünün uyumluluk sırası nedir yani mtcn numarasını veren başka bir kişi para çekebilir mi?

  • Merhaba,
   Öncelik mtcn numarası fakat diğer alıcı bilgilerinin uyumlu olup olmadığının kontrolü sonrası ödeme yapılmaktadır. Mtcn numarasını verdikten sonra alıcı kişiye ait sahte kimlik olursa eğer farklı bir kişi çekebilir ancak.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba mısırdaki arkadaşıma para göndermek istiyorum fakat kişisel bilgilerini İngilizce olarak yazarsam herhangi bir problem yaşar mıyım ? Hangi şubeye gönderilmesini istediğimi belirtebiliyor muyum?

  • Merhaba,
   Western union işleminde şube belirtmeye gerek yok dilediği yerden çekebilir. Ad soyad ve cep telefonu bilgisini yazsanız yeterli olur ekstra İngilizce vs sorununa takılmazsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba, Amerikaya para gönderecektim.
  Alıcının kimliğinde ilk adı var, middle de sadece B. yazıyor.

  Para gönderiminde middle name’i yazmaya gerek var mı, yoksa kimliğindeki Adı ikinci isminin kısaltılışı ve soy ismini yazmam yeterli olur mu?

  • Merhaba,
   Para gönderimi yapacağınız kişi hangi kimliğine istinaden işlem yapacak ise o kimlikle yazıldığı gibi göndermeniz daha sağlıklı olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Yurtdışına çıkarken kendi adıma western union ile para gonderip. Gittigim ülkeden alabilirmiyim?

  • Merhaba,
   Para taşımamak adına bu tarz gönderim yapanlar oluyor. Ödeme konusunda sorun çıkarsa ülke anlamında farklılıklar olabilir.
   Saygılarımızla.

 • Azarbeycanda arkadaşıma 1500 dolar göndermek istiyorum.MTCN nmarasını kendisine ilettiyim zaman kendisi nereden çekecek gönderdiyim parayı.Bizim gibi bankadanmı.

  • Merhaba,
   Arkadaşınız Azerbaycan da ise parayı o ülkeye gönderim yaptığınızda Azerbaycan daki herhangi bir Western union bayisinden parayı çekebilir. (Western union bayilikleri bankalar,marketler, benzinlik yada ofis olabilir.)
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar hollandadan bana 200€ para gelicrk bu parayi € olarak cekebilirmiyim ve bunun masrafi nedir

  • Merhaba,
   Tarafınıza 200 Eur gönderim yapıldı ise Western Union ödeme işleminde komisyon tahsilatı yapılmıştır. Parayı da EUR, USD yada TL olarak alabilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba yurtdışından turkiyeye günlük en fazla nekadar para gönderebiliyoruz aynı kişiye.

  • Merhaba,
   Western Union sitesinde gönderim tutarı maksimum 5000 EUR olarak belirtilmektedir. Fakat farklı acentadan da gönderim yapmayı deneyebilirsiniz bu limiti aşmak için.
   Saygılarımızla.

   • ben gece 3 defa western unionla yurt dışına para gönderdim. 1 gönderim karşı taraftan alındı. 2. ve 3. gönderimler bekliyor.
    aradan 2 gün geçti.
    nasıl iptal edebilirim

    • Merhaba,
     Western Union işlemi yaptığınız Aracı Kurum ile görüşerek talimat ile iptali gerçekleştirilebilir. İptal sonrası işlem için ödenen masrafların iadesi yapılmaz.
     Saygılarımızla.

 • Merhaba hiç tanımadığım brezilyalu birisi oyun satmam karşılığında para gönderecek burdan yapmasını istesem güvenilir olur

  • Merhaba,
   Para gönderecek kişi yurt dışından aranan vs sorunlu biri olmadığı sürece sorun olmayacaktır. Rakamda büyük değil ise muhtemelen bir sorun olmayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Amerikadan 5000$ gelecek ptt western union ile kaç para kesinti yapılır. Elime kaç para geçer şimdiden teşekkürler

  • Merhaba,
   Western Union ile gönderim işlemlerinde para gönderimi yapılırken komisyon tahsilatı yapılır. O yüzden alıcıdan yani sizden ekstra masraf alınmaz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,

  Almanya dan Türkiye de yasayan anneme Western Union üzerinden Ziraat Bankasindan cekilmek üzere 150 Euro yollamak istiyorum.
  Annem parayi Euro olarak cekerse bir masraf öder mi?

  • Merhaba,
   Western Union ile gönderim işlemlerinde para gönderimi yapılırken komisyon tahsilatı yapılır. O yüzden alıcıdan yani annenizden ekstra masraf alınmaz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba istanbul avrupa yakasindan karsi tarafa yani kadiköy tarafina western union ile gönderim yapilabilinirmi??

 • Merhaba istanbul avrupa yakasindan karsi tarafa yani kadiköye western union la para gönderme islemleri oluyormu..?

  • Merhaba,
   Türkiye içerisinde Western Union transferi yapılamaz.
   Saygılarımızla

 • türkiyeden brezilyada ki bir bankaya para transferi yapmak istiyorum alıcının hangi bilgilerini belirtmem ve ne yapmam gerekiyor ögrenebilir miyim.

  • Merhaba,
   Brezilya daki bankada bulunan hesabın IBAN numarası ve hesabın bulunduğu bankanın swift kodunun bilinmesi yeterli olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ben Türkiye ‘ den filipinlere para göndereceğim . Göndereceğim kişi bu tl olarak göndereceğim yoksa dolar olarak mı. Misal 300 dolar göndereceğim ne kadar masraf alırlar . Göndereceğim kişi dolar olarak mı alsın parayı yoksa filipin pose olarak mı şimdiden cevap için teşekkürler

  • Merhaba,
   Siz 300 usd karşılığı TL ödeyerek karşı tarafa 300 USD gönderim yapabilir siniz. Alıcı kişi dilerse kendi ülkesinde USD yada pose olarak parayı çekebilir. Standart masraf ücreti olarak 300 USD gönderim için 30 USD komisyon alınmaktadır.
   Saygılarımızla.

 • merhaba amerikadan western union ile para göndereceğim. ptt şubelerinden çekim yapıyormuş. ptt gönderdiğim doları hangi kur üzerinden hesaplayıp alıcaya tl olarak öder.

  • Merhaba,
   İşlem yapacağı gün yani parayı alacağı anki kur üzerinden ödenir. Ama dilerse TL karşılığını değil de USD olarak da ödeme alabilir.
   Saygılarımızla.

 • Western union para gönderme ücretleri ptt yada diğer bankalar için fark etmiyor. western union online bankacılık süreçleri ile çok daha kolay yapılabiliyor. Sonrasında western union transfer takip ekranlarından işleminizi takip edebilir siniz. Yurtdışına para gönderme en ucuz sistem olmasa da yine ortalama fiyatlarda seyir ediyor diyebiliriz.

 • Merhaba Bursaya Viyanadan western union’dan para göndermek istiyorum tüm bankalardan bu parayı cekebilir mi?

  • Merhaba,
   Makalemizde belirttiğimiz Western Union anlaşmalı Bankalar aracılığı ile gelen para çekilebilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba türkiyeden başka bile para transferi olur mu mesela istanbuldan ankara ya ya da ankaradan ankaranın başka bir yerine

 • Sanki alaynizda euro var;)) turkiye acından oluyor o sizin 100 250 500 euro 1 aylik sigara parasi avrupada adamlara bak ya üstlerinde tasimiolarmiş ;)) biz 250 euroyu tek maça basioz komedi bu tr dekiler ;))

 • ben kuveytteyim. burda al muazzin diye bi sirket var 4 kwd aliyor. kac tl gonderirsen gonder. western onion asiri pahali

 • yurtdisinda tl olarak akbank hesabina para gonderecegim, western union ile. alici da herhangi bir masraf oduyormu yoksa gonderdigim meblayi tam olarak aliyormu? ben cunku gonderirken burdan masraf zaten oduyorum ama akbankta gelen tl parasindan kesinti yapiyormu alici icin?

  • Merhaba,
   Western Union işleminde gönderim esnasında masraf alınır. Alıcıdan ekstra masraf alınmaz. Yabancı para para kasada TL ye dönerek yada yabancı para olarak çekilebilir.
   Saygılarımızla.

 • Western Union ücretleri artık pahalı gelmeye başladı bana. Kur yükseldi işlem için ödenen Western Union masrafları göze batmaya başladı. Bizim gibi ülkelerde bir düzenleme yapılması gerekir bence.

 • Western Union sisteminde bu dönem çok büyük şikayetler geliyor sanki. Bu blockhain teknolojisi ile iki saniyede transferi neredeyse bedava yapılabiliyor. Western Union işlemlerinin sonunami geliyoruz acaba?

 • yurt dısından western ile 35000 $ para gonderıldı mtcn ıle gorebılıyorum ama para bı turlu dusmuyor musterı temsılcısı karsı taraf onaylamamıs dıyor ama gorustugumde karsı taraf onayladıgı mesajı bana gosterıyor sorun ne olabılır

  • Merhaba,
   Hepsi birden adiniza yapılmış ise Western tarafında farklı bir durum mevcut olabilir. Gönderim yapan kişi işlem yaptığı kuruma başvuru yaparak Western Union firması ile yazışma talep ederek detayını öğrenmesi gerekir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  Cibutili birine para göndedim ama bankaci Cibuti sistemde gözükmüyor söyledi ,orta afrika cumhuriyet yazmış.
  Daha önce kaç defa PTT ile gönderdim ama bu sefer banka il gönderdim.
  teslim alabılır mı ???
  Teşekkürler

  • Merhaba,
   Daha öncesinde gönderdiğiniz islemde alıcı ülke olarak Cibuti yazıyor ise son işleminizi alıcı teslim alamayabilir.
   Saygılarımızla.

 • Western Union ücretleri masrafları bu kripto paraların sisteme adaptesi sonrası mecbur düşecek. Aynı yere para gondereceksin ama 5-10 kat fazla ödeyeceksiniz.

 • Merhaba bankalara icra borcum var şu an yurtdisindayim Türkiye ye para gonderirsem icra borcundan dolayı karşı taraf parayı çekebilir mi yoksa borcum olduğu için banka paraya el koyarmi

  • Merhaba,
   Kendi hesabınıza aktarım yaparsanız bankalar yada icra daireleri tarafından para üzerine bloke kaydı işlenerek icra dairesine ödeme yapılır. Farklı kişi adına gönderim yaparsanız sorun yaşamazsınız.
   Saygılarımızla.

 • İrandan wu aracılığı ile kendi akbank hesabıma para aktarabilirmiyim

  • Merhaba,
   İran yasaklı Ülkeler arasında yer almakta olup işlem gönderimi yapılamayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba. Benim arkadaşım ingilterede, ve bana para yollayacak. Yalnız oturum için pasaportu konsoloslukta. Yani ibraz edebileceği bir pasaportu yok elinde. Bundan dolayı problem çıkarabilirler mi?

  • Merhaba,
   İngiltere ‘deki süreç hakkında çok net bir şey söylemek zor. Ama geçerli bir kimlik ibraz edemez ise işlem yapılamayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Western union para gönderme işi çok kolay belki ama western union ücretleri masrafları insanları bezdiriyor. Bende her ay bir kaç kez western union para çekme gönderme yapıyorum ama masraflar belimizi büktü yani

 • Yurtdışına para gönderme deyince ilk akla gelen western union. Ama gelgelelim western union ücretleri görünce insan yurtdışına para gönderme işinden soğuyor. O yüzden son dönemde insanlar bu işi kripto paralar ile hallediyor.

 • Merhaba western unionla para göndercem 500 euro ama bu masraflarda bi yanlışlık yokmu 45 çok bence 300 tl maaraf normalmi internet sitesinde arada 10 euro yazıyo o ne için geçerli

  • Merhaba,
   Western Union sitesinde standart transfer ücreti olarak belirttiğimiz rakamlar yayınlanmaktadır. Ülkeden Ülkeye yada ertesi gün valörlü işlemlerde farklılıklar olabiliyor. Sizin belirttiğiniz hesaba gönderim işlemleri için belirtilen masraf tutarı olmalı. İşlem seçeneğine göre şubeden yada internet bankacılıkları ile işlem yaparken kontrol edebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba
  1 ay kadar önce western union ile Romanya’ya isme para göndermeyi seçip 120 tl gönderdim. Ancak müşterimiz yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının western union üzerinden gelen parayı çekemediklerini; ancak Türkiye’ye geldiği zaman çekeceğini belirtti.Okuduklardan anladığım kadarıyla diğer ülkelerde böye bir problem yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

  • Merhaba,
   Türkiye’de de bu parayı çekmeye sistem izin vermeyebilir. Gönderim yaptığınız acenta yada banka ile görüşmemizde fayda var.
   Saygılarımla.

   • Tekrar Merhaba
    Western union para takip sisteminden baktığım kadarıyla para çekilmeye hazır gözüküyor. Yani gönderdiğim ücret gitmiş. Müşterimiz yanlış biliyor olabilir mi ? Ya da Romanya ya özgü bir durum olabilir mi ? Cevap için teşekkürler 😊

    • Merhaba,
     Bu arada şimdi fark ettim, gönderim yapalı 1 ay oldu ise paranız iade olmuş olabilir. Gönderim yaptığınız Banka ile iletişime geçmenizde fayda var.
     Saygılarımızla.

 • western union para gönderme süreci çok güzel ve kısa sürede gerceklestirilen bir surec ama masrafları cidden fazla. Türkiye içinde ertesi gun valorlu Western union işlemleri aktif olursa para gönderimlerinde masraflar biraz daha düşük olacaktır

 • Western union masrafları için kesinlikle bir düzenleme yapılması gerekiyor.yurt dışına para gonderecegimiz rakamlar zaten düşük birde Western union masrafı düşünce kuş kadar kalıyor gönderilecek tutar. Herkese bol şans ne diyim

 • Merhabalar, 27 Aralık 2018 Tarihinde Avusturya’dan bana 174€ Para gönderdi arkadasım. Daha önceden Iban ile yapmıştık hiçbir sorun olmamıştı. Bu defa iban yerine isim olarak göndermiş ama isimde de bir harf hatası yüzünden “ü” yerine “u” yazdığı için parayı 6 aydır ne alabiliyoruz ne sistemde gözüküyor. WU parayı gönderdik diye mail atıyor ama buradaki banka da haliyle gelen isimdeki hatadan ötürü ibana da gelmediğinden dolayı parayı göremiyor ve yatmadığını belirtiyor. Para ortada kaldı anlayacağını aylardır maduruz. Lütfen yardım edin.

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz durumlarda Western union gönderimi yapan kişi hatalı isim bilgisinin düzeltilmesi için talimat vermeliydi. Sistemde gerekli güncelleme yapılırdi. Bu arada süre çok uzamış paranın iadesi de gerçekleşmiş olabilir. Gönderim yapan kişi işlem yaptığı kurum ile görüşebilir.
   Saygılarımızla.

 • İşlem yapılan MTC Numarası sistemlerinde gözükmemekte, en azından arşivlerinde varmış sanırım aradan biraz zaman geçtiğinden ötürü. Sorun şu ki; para zaten yanlış isime geliyor ve o parayı da kimse çekemedi. Sadece bende olan MTC Numarasını veripte yanlış isime gönderilen hesabı çekecek bir başkası yok. Para çekilmediğinden ötürü aradan da 5-6 ay kadar zaman da geçmesine bağlı olarak paranın tekrardan gönderenin banka hesabına iade olması lazım değil mi? Ama öyle bir durum da söz konusu değil. İşin içinden çıkılacak gibi değil gerçekten..

  • Merhaba,
   İlgili ödemeyi hesabınızdan mi yoksa banka gisesinden mi yapmistiniz. Ödeme yapılmaması durumunda ilgili tutar göndericiye iade edilir. İşlem yaptığınız bankaya yada acenta paranın akıbeti hakkında size bilgi veriyor olması gerekir.
   Saygılarımızla.

 • merhaba yunanistan dan 190 bin € gelicek cekmemde sorun olurmu

  • Merhaba,
   Parça parça bir sürede gönderim yapilmasi gerekir. O yükseklikte transfer Western union ile yapılamaz.
   Saygılarımızla.

 • merhaba, türkiyeden gönderilen parayı ispanyada herhangi bir western union subesinden(banka olmayan) almam mumkun mü?

  • Merhaba,
   Yurtdışında herhangi bir Western union bayisinden alabilirsiniz. Yurtdışında banka dışı özel sektör kurumlarinda da mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ben ingiltereden turkiyeye western union ile para göndermek istiyorum bankalardan herhangi bir kayıt vs isteniyor mu turist olarak buradayım

  • Merhaba,
   Para taşımamak adına kendi adınıza western union yapmak istiyorsanız Türkiye ‘de pasaport yada farklı bir kimlik ile ilgili tutarı çekebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Almanyadan yolladigim parayi ceken kisinin yasi en az kac olmali ve yaninda ne götürmeli ( kimlik vs )

  • Merhaba,
   18 yaş western union ödeme için yeterli olup kimlik bulunmasi yeterlidir. Ek bir güvenlik sorusu eklettiyseniz o soruyada cevap verebilmesi gereklidir.
   Saygılarımla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir