1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Mobil Chat ve Hayatımıza Giren Akıllı Telefon Çılgınlığı

Mobil Chat ve Hayatımıza Giren Akıllı Telefon Çılgınlığı

Mobil cihazlarımız yani cep telefonlarımız akıllı olduğundan beri ellerimizden ve yanımızdan ayıramadığımız en işlevsel cihazlarımız haline geldi. Çoğumuz akıllı cep telefonlarımız olmadan bir gün bile geçiremezken aklımıza hep şu soru takılır: “Acaba cep telefonlarımız yokken biz nasıl yaşıyorduk?” Mobil chat ve hayatımıza giren Akıllı Telefon çılgınlığı ‘ndan bahsetmeye çalışalım.

Mobil internet siteleri bir kenara dursun internete ulaşmanın bile çok zor olduğu yılları yaşları 30’un üzerinde olan okuyucularımız çok iyi bilir. Teknolojinin hızlı gelişmesi yaklaşık 30 yıl önce bilgisayarların hayatımıza girmesi başlamış olup 20 yıl önce evlerimizde yaygın olarak kullanılmaya başlanması ile de büyük bir ivme kazanmıştır. Teknolojik gelişmelerin hızındaki bu ivmenin artışı yine çok hızlı olarak artmış olup yeni ihtiyaçların hayatımıza girişine gebe kalmıştır.

Evlerimize giren bilgisayarlar zamanla internet erişimi olmadan çok dar bir kullanım alanı yaratmaya başlamıştır. Çünkü insanlar neredeyse tüm haberleşmelerini internet üzerinden sağlamaya başlamıştır.

Evlerde var olan bilgisayar ve internet de zamanla yetersiz olmaya başladı. Çünkü evimizde olmadığımız anlarda iletişimler kopmakta ve işlerimizi çözmekte zorlanmaya başladık. Ve sonunda beklenen an geldi. İnternet akıllı cep telefonlar ile her an yanımızda yer alamaya bize her konuda kolaylık sunmaya başladı.

Mobil Sohbetlerimi Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Seyahat ederken, işlerinizdeki küçük molalarda kafanızı dağıtmaya çalışırken, sıkıntılarınızı hiç tanımadığınız insanlar ile paylaşıp çıkış yolu bulmaya çalışırken, kısa veya uzun mesafeli otobüs yolculuklarında veya otobüs, minibüs gibi ulaşım araçlarını beklerken…

Dahası istediğiniz her yerde ve cep telefonunuzun yanında olduğu her anlarda mobil sohbetleri oluşturup onları sürdürebilmeniz mümkündür. Sosyal platfornlar tüm kullanıcılara mobil sohbet imkanı sunmakta olup, tanıdıkları ile görüşme sağlanabilirken tanımadığımız insanlar ile de iletişim kurmak imkanı sunmaktadır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Çek Basım Tarihi Yazan Çeklerin Taahhüt Bedeli Ne Zamana Kadar Tahsil Edilir?

Mobil Chat ile Normal Chat Arasındaki Fark

Chat geçtiğimiz 20 yl içerisinde belirli bir yer aldı desek yanlış olmaz. Bir çok sohbet ortamı bu MIRC chat odalarında oluştu ve teknoloji ile beraber bir tık daha ileri giderek tarihte kayboldular. Masa üstü bilgisayar ve laptoplar ile kullanılan bu chat ortamlarının yerini cebimize kadar giren mobil chat oldu.

Mobil chat aracılığı ile biraz önce de belirttiğimiz gibi hayatın her alanında mobil chat yer almaya başladı. Mobil chat deyince içeriği zengin bir yelpaze oluşuyor. Bunun içinde sosyal ağları dahil etsek yanlış olmaz sanırım, özel konuşmaların toplu konuşma ve sohbet imkanı da sunan mobil chat uygulamaları hayatımızın her alanını kapladılar.

Mobil Chat ve Hayatımıza Giren Akıllı Telefon Çılgınlığı

Son dönemde yüz yüze sohbet ortamlarında bile insanlar birbirleri ile konuşmak yerine akıllı telefonlar ile sohbet etmeyi tercih edebiliyorlar. Tabi hal böyle olunca önce büyükler sonra bizlerden gören çocuklarımız da ellerinden indirmedikleri tabletleri ile bu karanlıkta kaybolmaya devam ediyorlar. Bu furya ne zaman sonlanır bilinmez ama yenisi yerini almadığı sürece bu akım devam edecek gibi duruyor.

akıllı telefon için mobil chat

Akıllı telefonlar hayatımıza telefon ile görüşmenin bir adım ilerisi olarak girse de içeriğine yüklenen uygulamalar ve ilerleyen teknoloji sayesinde vazgeçilmez olmayı başardılar. İçeriğine pusula, oyunlar, navigasyon vs bir çok etkinliğinde dahil edilmesi ile artık elimizden düşmeyen bir aygıt halini yer aldılar.

Geçmişten kalan alışkanlıkları özleyenler eski chat platformlarını artık sadece sohbetlerde yad ediyorlar. 80 kuşağının daha fazla kullanarak bir yerlere getirmeye çalıştığı bu chat diyalogları artık tarihin tozlu sayfalarında kalmaya devam edecek. Chat olayının hayatımızdan çıkarak yerini mobilchat ve sosyal chat ortamlarına bırakmış olması ve hayatımızda ne kadar kalacakları yada daha da ileri gidermi sorularının cevaplarını ilerleyen yıllarda bulacağız.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kıvanç Tatlıtuğ yeni dizisindeki partneri kim olacak?

Yurt dışından telefon getirenlere kötü haber! yazımızı okumak için tıklayın

 

About Author

Meraklı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir