6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler

72 Ay Yapılandırma Nedir, Nasıl Yapılır?

72 Ay Yapılandırma Nedir, Nasıl Yapılır?

72 Ay Kredi Yapılandırma

Türkiye’de pek çok insanın kredi borcu olduğunu ve dönem dönem bu borçları ödeyemeyerek yapılandırma yoluna gittiğini bilmekteyiz. Bakıldığında, hemen hemen tüm bankalar kredi yapılandırma tekliflerini kendi istekleriyle sunabilirken, bazı bankalara yapılan talep sonrasında 72 aya kadar kredi yapılandırma yapılabildiğini de görüyoruz.

Özellikle konut kredisi ve taşıt kredisi gibi, büyük meblağlı kredilerde çoğu banka, kalan borcunuza dilediğiniz gibi bir ödeme planı çıkarabiliyor. Buna dair yapılan işlemlerin elbette bazı avantajları ve dezavantajları da yok değil. Bugünkü yazımızda, 72 aya kadar kredi yapılandırma işleminde karşılaşabileceklerinize dair önemli bilgileri tarafınıza aktaracağız.

72 Ay Kredi Yapılandırma Nedir?

Bankalar tarafından yahut kendi isteğinizle talep ettiğiniz kredi yapılandırma işlemleri, genelde kişinin kredi borcunu hafifletmesini yahut kredi borcunu uzun vadede kapatabilmesini sağlar. Özellikle bankalar tarafından sunulan kredi yapılandırma işlemlerinde, faiz oranları düşürülebilirken; sizin, talep dahilinde yaptırdığınız yapılandırmada kredi erken kapatma borcu dahilinde pek çok komisyon banka tarafından sizden kesilebilir. Kısaca, kredi yapılandırma; 72 aya kadar yapılabilen ve borçlarınızı rahat ödemenizi sağlayan bir bankacılık hizmetidir.

72 Ay Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

72 Ay kredi yapılandırma işlemini, hangi bankadan kredi aldıysanız, öncelikle o bankanın bir şubesine giderek yaptırabiliyorsunuz. Özellikle konut kredisi ve taşıt kredisi konusunda yapılandırma hizmeti verebilen pek çok banka, müşteri danışmanları ile tarafınıza yardımcı olabiliyor.

Kredi sözleşmeniz, belgeleriniz ve benzeri gerekli etmenlerle şubeye gittiğiniz vakit, siz de kredi yapılandırma talebinizin olduğunu belirtebilirsiniz. Belirttikten sonra, müşteri hizmetleri tarafından çıkarılan ödeme planı sizin için uygunsa, kredi yapılandırma işlemini onaylar ve rahat bir biçimde yeni bir kredi almış gibi, yeni ödeme planına uygun ödemelerinizi yapabilirsiniz.

72 ay yapılandırmanın nasıl yapılacağına bakmak için Kredilog‘un hazırlamış olduğu “72 ay yapılandırma nasıl yapılır?” başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kefillik Süresi Ne Kadar? Kefaletname İle İlgili Soru Cevaplar

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar

Aşağıda, tarafınıza 72 ay kredi yapılandırma yapan bankalar hakkında bilgi sunduk. Siz de, 72 ay kredi yapılandırmak istiyorsanız, aşağıdaki bankaların herhangi birinden kredi aldıysanız, kredi yapılandırma yahut borç transferi ertesinde kredi yapılandırma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından Ziraat Bankası, 72 aya kadar vadeyle kredi yapılandırma teklifi sunan bankalardan. Eğer kredinizi Ziraat Bankası’ndan kullandıysanız, kredi yapılandırmak için gelen SMS tekliflerini değerlendirebilir yahut Ziraat’in herhangi bir şubesine giderek kredinizi yapılandırmak istediğinizi bildirebilirsiniz.

Müşteri temsilcisi, 72 aya kadar yapılandırma işlemi için size yardımcı olacaktır. Ek olarak, kredinizi Ziraat Bankası’ndan almadıysanız ancak hala yapılandırmak istiyorsanız; Ziraat Bankası’ndan borç transferi hizmetini kullanarak, borcunuzu daha düşük faizlerle Ziraat’e taşıyıp yapılandırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank 72 Ay Yapılandırma

Türkiye’nin devlet destekli bankalarından Halkbank, her yıl faizli ve düşük faizli olmak üzere pek çok kredi ürünü sunuyor ve bu kredileri ödeyemediğinizde tarafınıza 72 aya kadar yapılandırma hizmeti de verebiliyor. Bir Halkbank şubesine giderek yapmanız gereken tek şey bir müşteri temsilcisi ile görüşmek ve hali hazırdaki kredinizin belgeleri ile birlikte yapılandırma talep etmek.

Talebiniz sonrasında, müşteri temsilcisi sizin için uygun yeni bir ödeme planı çıkarabilecek ve 72 aya kadar yapılandırma gerçekleştirebilecektir. Yeni kredinizin sözleşmesini imzaladıktan sonra yapmanız gereken tek şey, yeni kredinize dair ödemeleri gerçekleştirmek.

Vakıfbank 72 Ay Yapılandırma

Uzun süredir hizmet veren bankalardan bir tanesi de Vakıfbank ve devlet destekli oluşuyla o da dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye’de bireylere kredi verebilen, kredi kartı ürünlerini son dönemde genişleten Vakıfbank’ta siz de kredi yapılandırma işlemini 72 ay vadeyle gerçekleştirebiliyorsunuz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Balon Ödeme Nedir? Kredi Ara Ödeme Masrafı Olur Mu?

İşlemi tamamlamak için yapmanız gereken tek şey, müşteri temsilcisi ile görüşmek. Talebiniz dahilinde temsilci sizin için yeni bir ödeme planı çıkaracak ve siz bu ödeme planını kabul ederseniz, yeni kredinizi aktif edecektir.

Kredi yapılandırma işlemi sonrasında yapmanız gereken tek şey, yeni ödeme planına göre borçlarınızı ödemeye başlamanızdır. Konut kredisi ve taşıt kredisinde genelde kredi yapılandırma komisyonu ödediğinizi de belirtelim.

Garanti Bankası 72 Ay Yapılandırma

Basketbola verdiği desteklerle bilinen Garanti’nin de müşterilerine pek çok kredi ürünü sunduğunu ve bunun yanında kredi yapılandırma tekliflerini de değerlendirebildiğini bilmekteyiz.

Pek çok müşterisine mağdur olmaması adına yardımcı olmaya çalışan Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek siz de kredi yapılandırma teklifleri hakkında bilgi alabilir; 72 aya kadar kredinizi rahat bir biçimde uygun faiz oranları ile yapılandırabilirsiniz.

Borç transferi teklifi de Garanti’de aktif olarak kullanılabiliyor ve herhangi bir bankadan aldığınız krediyi, burada bu sayede yapılandırabiliyorsunuz.

Ayrıntılı bilgi için: Garanti Bankası 72 Ay Yapılandırma – Kredilog

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma

Türkiye İş Bankası’nın herhangi bir şubesine, hali hazırdaki kredi belgelerinizle giderek kredi yapılandırma işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Krediniz dahilinde, kalan borcunuz çok büyük bir meblağ ise 72 aya kadar yapılandırma yapan İş Bankası, olabildiğince düşük faizler kullanması ile de biliniyor.

Ayrıntılı bilgiyi bir İş Bankası şubesine giderek alabilir; hatta borç transferine dair tekliflerini de başka bir bankada krediniz varsa öğrenebilirsiniz.

 

Misafir yazarımıza bu bilgilendirici makalesi için teşekkür ederiz.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nedir? En Avantajlı Banka Hangisi? yazımızı okumak için tıklayın.

About Author

Finansçı

1 Comment

  • 72 ay yapılandırma yapsak ne değişecek ki. Banka faiz oranını yükledikçe yüklüyor 3-5 ay sonra bu kredide sorunlu hale geliyor. O yüzden 72 ay kredi yapılandırma yada 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma yapılacak ise bankanın en azından bir süre ödemesiz dönem oluşturması yerinde olur. Yoksa 72 ay yapılandırma işide hikayeden ileri gitmez bence.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir