1 March 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Off Side atm de kartım kaldı nasıl geri alabilirim?

Off Side atm de kartım kaldı nasıl geri alabilirim?

Off Side atm de kartım kaldı nasıl geri alabilirim?

Öncelikle off side atm nedir? diyerek söze başlayalım. X şubeye yada Genel müdürlüğe bağlı olacak şekilde kurulan ama Banka’ ların grup merkezleri tarafından takibi ve para temini yapılan atm’ lerdir. Off side atm’ ler genelde büyük maaş firmaların iş yeri merkezlerine yada şubelerin bulunmadığı müşterilerin rahat para çekebilmeleri için farklı yerlerde kurulan bir nevi Banka şubesi diyebiliriz.

Çünkü artık atm ‘lerden bir çok işlem yapabiliyor hale geldik diyebiliriz. Asıl konumuza gelecek olursak off side atm‘ lerde kartınızın kalması durumunda o kartın iptal edilme ihtimali çok yüksek diyebiliriz.Çünkü biraz önce belirttiğim gibi para takviyesi işlemleri grup merkezleri tarafından yapıldığı için kalan kartlar genel müdürlüğe getirilmektedir.

Bundan sonraki kısımda bankalar arasında farklılıklar olmakla birlikte bazı bankalarda direk kartlar iptal edilirken bazılarında bağlı bulundukları şubelere teslim yapılabilmektedir. Şubeye teslim edilmemesi durumunda kartı teslim almak istediğinizi şubeye iletebilirseniz, iptal için genel müdürlüğe getirilen kartınızı teslim almanız için ilgili şubeye gönderim yapılabilmektedir.

Biraz önce belirttiğim gibi her bankanın iç uygulaması farklı olduğu için standart bir uygulama bulunmamaktadır. Ağırlıklı olarak kart iptali gerçekleştirildiği için bu atm’ lerde kartınızı unutmamaya dikkat edin bence. Unuttuğunuz takdirde de ilk iş olarak şubeniz ile iletişime geçmelisiniz.

Şube atm’ sinde atm yada kredi kartınızı unutmanız halinde ne yapmalısınız?

Şubedeki atm de kartınız kaldıysa çok büyük bir sorun yok mesai saatleri içinde şubeye uğramanız halinde kartınızı form karşılığı teslim alabilir siniz. Ama başkasına ait kartı unuttuysanız kartı teslim alamayabilir siniz o yüzden kart sahibinin şubeye gitmesi daha iyi olacaktır. Şube atm sinde kalan kartlar da bir süre sonra iptal edilmekte olup kartınızı almak için çok gecikmemeniz de fayda var.

BUNUNLA İLGİLİ:  Rusya Türkiye için hangi yaptırımlarda bulundu?

Şube personelinin yada güvenlik görevlisinin de insafına kalıyor diyebiliriz aslında. O anda kamera kayıtlarını kontrol ederek kart sahibinin kimliğine uygun biri işlem yapıyor ise eşi, çocuğu gibi Banka yetkilisi tarafından insiyatif alarak kart teslim ihtimalide seçenekler arasında mevcuttur.

Yanlış hesaba para yatırdım nasıl geri alabilirim? yazımızı okumak için tıklayın

Yanlış hesaba para yatırma 

About Author

Finansçı

3 Comments

  • Benim geçenlerde kaldı ve ATM den ayrılmadan bankayı aradım kapattırdım hemen

  • 18 yaşından büyük olmak gerekmi

    • Merhaba,
      Evet 18 yaşından küçük olanlar kartı teslim alamayabilirler.
      Saygilarimizla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir