15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Plaka değiştirme işlemleri nasıl yapılır?

Plaka değiştirme işlemleri nasıl yapılır?

Kullandığınız aracın plakası  hasar mı gördü? Plaka yenileme işlemleri nasıl yapılır?

Aracınız sürekli trafikte ise ufak tefek kazalar, çarpmalar yaşayabilirsiniz. Bu sürtme gibi işlemlerde genelde plakanın olduğu bölümlerden gerçekleşebiliyor. Bu durumlarda plaka değişikliği nasıl yapılabilir bunun ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Aracınızda bulunan plaka tahrip oldu yada harf ve rakamlarda boyası silinmesi gibi nedenlerden dolayı plakanın okunamaması durumunda plaka değişikliği yapmanız gerekebilir. Eskiden çok kolay bir şekilde gidip plakanızı değiştirebiliyor dunuz orjinal mühürlü plakayı bagajınızda saklamak şartıyla. Ama artık plaka yenileme işlemleri o kadar kolay olmuyor.

Son dönemde Ülkemizde yaşanan terör olayları yada farklı sebeplerden dolayı artık plaka değiştiren esnaf yasal düzenleme gereği onay almadan plaka değişikliği yapamıyor. Şu anki yapıda nasıl benzinciden bidon ile benzin satışında sorun yaşanıyor ise plaka değişikliği de aynı kategoriye dahil oldu.

Plaka değişikliği için ne yapılması gerekiyor?

Öncelikle yapmanız gereken size yakın olan Trafik şubesine ruhsatınız ve plakanın hasarlı yada tahrip olduğunu gösteren çekmiş olduğunuz resim ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Trafik şubeden alınan yazılı onay belgesini aldıktan sonra plaka değişimini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tabi olası bir çevirme, kontrol durumunda ise bagajınızda mühürlü plakaların bulundurulması gerekmektedir.

Plaka değiştirme yenileme ücreti ne kadar?

Trafik şubeden almış olduğunuz yazılı onay belgesi ile plaka yenileme işlemini yaptırabilirsiniz. Tabi plaka yenileme ücretini ödemeniz gerekiyor.

Plaka yenileme ücreti: 60,00 TL (Ön ve Arka)

 

 

Emekli maaş taşıma kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

BUNUNLA İLGİLİ:  Fenerbahçe yine hüsran
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir