Üçüncü köprü ne zaman açılacak?

Üçüncü köprünün ne zaman açılacağına dair bilgileri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Ntv ‘de katıldığı bir programda Canlı yayında muhabirin sorularını yanıtladı. Daha önceki röportajlarında 3.köprünün 2016 Nisan-Mayıs aylarında açılacağına dair açıklama yapan Bakan Binali Yıldırım üçüncü köprünün 2016 Temmuz-Ağustos aylarında açılır durumda olacağını belirtti.

Üçüncü köprünün tamamlanma tarihinin uzama nedenini henüz devam eden yollar olduğunu belirten Bakan Binali Yıldırım hali hazırda 225 km bulan yol olduğunu belirttiler. Şu an devam eden bir çok projeleri olduğunu belirten Yıldırım üçüncü köprü için bağlantı yollarının 115 km olduğunu toplamda 225 km yol çalışmaları sonlandıktan sonra açma kararı aldıklarını belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açıklamalarında üçüncü köprü için daha erken açabileceklerini fakat bağlantı yolları ile beraber 225 kilometre yol yapıldığını anlattı. Projenin bitiş tarihinin bu yüzden biraz uzadığını anlatan Bakan Binali yıldırım Temmuz-Ağustos ayları gibi tüm süreçlerin sonlanacağını ve açılışa hazır olacaklarından bahsetti.

3.köprü bittikten sonra İstanbul trafiğine ne kadar ilaç olacak bunu yaşayarak göreceğiz. Tabi büyük araçların üçüncü köprüye yönlendirilmesi sonrası Fatih Sultan Mehmet köprüsünün rahatlayacağı düşünülüyor. Fatih Sultan Mehmet köprüsünde yaşanan yoğunluktan dolayı Boğaziçi köprüsünü kullanma zorunda kalan sürücülerinde güzergahlarını değiştirmesi her köprüde trafik akışının daha fazla olacağını işaret ediyor. Tabi İstanbul trafiğine her gün yüzlerce aracın çıktığını düşünürsek bu rahatlamanın çok uzun olmayacağı öngörülebilir.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

 

4 Yorumlar

  1. Seda 19 Ocak 2016
  2. Serkan 22 Ocak 2016
  3. Nuri 1 Şubat 2016
  4. kemal 16 Şubat 2016

Cevap Ver