11 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Banka Maaş Promosyonu Nedir? Banka Promosyonu Kaç Yılda Bir Alınır?

Banka Maaş Promosyonu Nedir? Banka Promosyonu Kaç Yılda Bir Alınır?

Çalışanlar ve emekliler için dönem dönem sıkça duyduğumuz Banka maaş promosyonu nedir? Bankalar tarafından maaş ödemesi yapabilmek için iş yerine, çalışanlara ödenmek üzere verilen ödeme işlemidir. Büyük bir pazar haline gelen maaş ödemeleri için Bankalar kıyasıya mücadele etmekte olup elini güçlendirmek için müşterilerine banka maaş promosyonu adı altında ödemeler yapmaktadırlar.

Emekli vatandaşlarımıza ait komisyon ödemelerini farklı bir makalemizde sizlere paylaşmaya çalıştık. Peki Özel sektör banka promosyon ödemeleri ne durumda? Maaş promosyonu nasıl hesaplanır? Bilmeyenler için memur promosyon ödemesi nedir? Banka promosyonu kaç yılda bir alınır? gibi sorulara cevap vermeye çalışalım.

Banka Maaş Promosyonu Nedir? Banka Promosyonu Kaç Yılda Bir Alınır?

Banka maaş promosyonu, biraz önce de belirttiğimiz üzere tüketiciye yapılacak maaş ödemesine istinaden ödenen bir bedeldir. Maaş promosyonu veren Bankalar için maaş promosyonu nasıl hesaplanır? diye merak ediyor olabilir siniz. Bankalar maaş promosyonunu hesaplarken iş yerlerinin büyüklüğü, çalışan sayısının fazlalığı, iş yerinin nakit hacimleri, çalışan ağının büyüklüğü gibi bir çok kriter etki etmektedir.

Özel sektör banka promosyon ödemeleri, çalışan memurlara ödenen banka promosyonlara göre daha az olabilmektedir. Memur promosyon ödemesi nedir? Biraz önce de belirttiğimiz gibi tüm çalışan kadrolara banka tarafından yapılan ödeme işlemidir. Memurlara yapılan promosyon ödemeleri Resmi kurumlar tarafından seçildiği için çok fazla söz sahibi olamayabilir siniz. 

Fakat tüm Bankalar ürün satışı esnasında memurlara iş garantilerinden dolayı daha çok talep ettiği için daha fazla efor sarf ettiklerini söyleyebiliriz. Sebebine gelince memurlar, özel sektör çalışanlarına göre ödemelerinde çok daha hassas davranmakta kurumda olası sorunları yaşamamak adına takip gibi süreçlere düşmek istemezler. O yüzden Özel bankalar memur çalışanlara promosyon ödemesi yapmak için bir çok iletişim kanalını kullanırlar.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ysk Seçim Bölgelerinde Milletvekili sayılarını güncelledi

Banka promosyonu kaç yılda bir alınır? Banka tarafından memurlara yada özel sektör çalışanlarına yapılan promosyon ödemeleri, emeklilerde olduğu gibi 3-4 yılda bir yenilenmez. En az bir yıl olmaz üzere yapılan maaş ödemeleri için ödenecek promosyon tutarları da en az 1 yıl için alınır. Çalışan için de en makbul olanı budur aslında her sene farklı bankadan yada devam edecek bankadan promosyon ödemesi hakkına sahip olurlar. Tabi 2-3 sene gibi sürelere de ulaşabilmektedir.

Fakat bunun da bir bedeli olmak zorunda tabi ki, maaş promosyonu veren bankalar tüketiciye hangi ürünleri vermeye çalışırlar diyebilir siniz. Bankalar çalışanlara maaş promosyonu karşılığında atm, kredi kartı, kmh gibi ürünleri otomatik tanımlama yaparlar. Sağladığı cazip kampanyalar ile de bu ürünlerin kullanımını arttırmaya çalışırlar. Promosyon ödemesi yaptıktan sonra bankanın verdiği bu bedeli bir yerden çıkarması gerekiyor tabi ki.

banka promosyonu kac yilda bir alinir, banka maas promosyonu nedir
Banka maaş promosyonu nasıl hesaplanır?

Özel sektör bankalarının dışında Kamu bankaları da artık maaş ödemesi konusunda çok daha sağlam adımlar atmaya başladılar. Bir kaç seneye kadar tüm maaş ödemeleri kamu bankalarında iken çalışanlara promosyon ödemesi yapılmıyordu. Ne zaman ki Özel bankalar ödedikleri maaş promosyonları ile çalışanlara ait maaş ödemelerini almaya başladılar o zaman Kamu bankaları da adım atmak durumunda kaldılar.

Güncel olması açısından paylaşmak gerekir ise Halkbank tarafından Kamu çalışanlarına yapılacak bir buçuk sene için maaş ödemesine istinaden 750 TL ödeme yapıldığını iletebiliriz. Tabi bu rakam daha artabilirken daha fazlasını da alma ihtimaliniz olabilir. Bu anlamda kurum yetkililerinin davranışları, çalışan için elinden geldiğince pazarlığı sıkı tutmaları önem arz ediyor. l

Banka maaş promosyonu ne kadar? sorusu için ortalama 300 Lira ile 1.000 Lira arasında değişiyor desek yanlış olmaz sanırım. O yüzden çalışan için Banka promosyon ödemesinin ne kadar yüksek olduğu önem kazanıyor. Zira bir çok banka çalışanlar için cazi kredi kartları yada cazip faiz oranları ile kredi imkanları sunuyorlar. Bol kazançlı, bol banka promosyonu alacağınız bir dönem olması dileklerimizle.

About Author

Finansçı

39 Comments

 • calıştıgım firma yeni bir bankayla sözleşme yaptı [ firmamız otuzbin ] civarında bankadan poromosyonu alıp kendi kullandı biz çalışanlarına dagıtmadı . bizler bu konuda neler yapabiliz ..çalışanlar olarak başka bankalarla görüşmeler yapıldı ancak olumlu sonuç alamadık .şirketin anlaştıgı bankayla bizler devam etmek istemiyoruz .. bizler nasıl bir yol izlersek başarılı oluruz

  • Merhaba,
   Firmalar kendi çıkarları ölçüsünde çalışacakları Bankayı seçecekleri için çalışanların bu anlamda çok etkisi olmayacaktır. İşin hukuki boyutu olarak ödemenin promosyon adı altında yapılması personele dağıtımını zorunlu kılar mı? bir avukat ile görüşmeniz daha faydalı olabilir.
   Saygılarımızla.

   • teşekkürler

 • Promosyon 3 yılda 1 mi veriliyor yoksa ben Mart ayında aldım 3 senede mart aylarında mi alicam

  • Merhaba,
   İş yerinizin Banka ile yapmış olduğu anlaşmaya göre değişir. Süre olarak belirli bir yıl dilemek doğru olmaz.
   Saygılarımla.

 • Bankaların bu maaş müşterilerini kazanması için ek hizmetleri nelerdir? ( Atm Kmh haricinde)

  • Merhaba,
   Genelde maaş taşıma işlemi sonrası nakit promosyon ödemesi yapılıyor. Diğerleri sizinde belirttiğiniz gibi diğer ürünlerden oluşuyor.
   Saygılarımızla.

 • İyi günler ben 8 yıldır taşeron firmada çalışıyordum ve bu sürede promosyon felan adımı bile duymadık galiba ya belediye yada şirket yemiş bizim promosyonları…bu nisan ayında kadroya geçiyoruz inşlh…ne kadar promısyon alırız birde ğromısyonu hemen mi verirler

  • Merhaba,
   Bankalar tarafından ödenen promosyonlar anlaşmanın yapıldığı dönemde hesaplara aktarılır. Yani siz kadroya geçtikten sonra ödeme yapılır mi bunu maaş aldığınız bankaya danışmanizda fayda var. Promosyon rakamı için de genel bir tutar yok firmanın nasıl çalışacağına göre değişkenlik göstermektedir.
   Saygılarımızla.

 • ben kasım 21 de göreve başladım.bulunduğum kurum ocak ayında promosyon ödemesi aldı ancak ben almadım.başvuruyu yaptık bunun için.promosyonu tam mı alacağım yoksa 2 aylık mı ?

  • Merhaba,
   Bankalar promosyon ödemelerini vereceği kredi kartı, kmh, bes ödemesi gibi ek ürün satışları yapabilmek adına öderler. Bu ürünleri 2 ayda geç olsa kullanacağınız için ödemede eksik olmaz. Fakat bankalar genelde promosyon ödemelerini anlaşma tarihinde anlaşılan personel üzerinden ödeme yaparlar. O yüzden Bankayı taciz edin bence yok promosyon ödemesi atlanması ihtimali mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • Benim hemlire olarak üniversite hastanesinde 2 ay olarak çalısmam oldu.2 ay sobra işten ayrıldım promasyon yatmıs bunu geri ödeyeckmiyim

  • Merhaba,
   Banka size ürünlerini verdi ve maaş yatırma rakamlarına dair bir kontrolü yoksa sorun olmaz. Aksi takdirde verdikleri ürünlere borç hareketi yaratarak tahsilat sağlanır.
   Saygılarımızla.

 • Ben 25 mayısda bu işkurun typ kapsamında işe başladım biz de promosyon alabiliyormyuz

  • Merhaba,
   Yorumunuz spam klasöründede kaldığı için fark edilmemiş olup öncelikle gecikme için kusura bakmayın. Çalıştığınız kurumda kadrolu çalışan olarak başladı iseniz firmanın anlaşma yapması durumunda sizde banka maaş promosyonu alabilir siniz. Tabi firmanın banka ile anlaşma şartları önemli olup çalıştığınız firmaya bu konuda talebinizi hatırlatmanızda fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Meb. 2 nisanda kadroya geçtik. Banka yıl sonunda promosyon için masaya oturacağız diyor. Peki yıl sonuna kadar 9 ay maaşı bankadan çekeceğiz bu süre zarfındaki promosyon hakkımız yok olamayacak mı.yani Sonrası için anlaşma yapılacak ya bu 9 ay nasıl olacak teşekkürler

  • Merhaba,
   Daha önce yapılan maaş promosyon ödemesine Göre ödemeler yapılmış olmalı. İdarecilerinize durumu bildirim yaparak bulunduğumuz döneme ait promosyon ödemesinin yapılmasını talep edebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Ben babamin bagkur emekliliginden para aliyorum her ay ailecek babam vefat ettigi icin. Banka beni arayip promosyon vereceklerini söylediler ve onaylamam için yazı okudular verecekleri paranin karşılığı olacakmı ilerde benden alacaklar mi başıma bi iş açmak istemiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba,
   Banka tarafından maaş promosyonu için arandı iseniz rutin herkes tarafından alınan emekli maaş promosyonudur. Bu bedel 2-3 yıl için maaşı o bankadan alma zorunluluğu ve bazı ürünleri alma zorunluluğu getirmektedir. Fakat illaki o Banka ile anlaşma yapmak zorunda değilsiniz. Diğer bankalarında maaş promosyonlarını araştırarak tercih edeceğiniz Bankayı seçebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Özdilek holdingde 4 sene çalıştım ama hiç bir şekilde maaş promosyonu alamadım ne yapmam lazım kolay gelsin

  • Merhaba,
   Çalıştığınız firma promosyon ödemesi almadan faiz indirimi yada şirket için farklı indirimler karşılığında maaş anlaşması yapmış olabilir. O yüzden ne şekilde anlaşma yapıldığını bilmeden bir şey yapmanız zor gözüküyor.
   Saygılarımla.

 • Merhabalar efendim. A şirkettinden 31.08.2018 tarihinde çıkışım olup belediyeye bağlı bir şirkete 20.09.2018 tarihinde girişim yapıldı. aynı şekilde maaş aldığım banka da değişti. geçtiğim bankadan Promosyon alabiliyor muyum? Alabiliyorsam eğer ne zaman hesaba yatırırlar bu konu hakkında bilgilendirebilirseniz. minnettar olurum. Teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Promosyon ödemesinin belirli bir dönemi yoktur. Çalıştığınız firma eğer personeline ödeme yapacak ise alındığı döenm itibari ile çalışan personele ödeme yapılır. Sonradan giriş yapan personele sıklıkla ödeme yapılmaz o yüzden çalıştığınız firmanın insan kaynakları ile görüşmenizde fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Aday memur olarark 4, ay once ise basladim bana promosyon yatarmi veya bi islemmi gerekiyor almam icin

  • Merhaba,
   Kurumun ne zaman promosyon ödemesi yaptığını bilmek lazım. Yakın bir tarihte ise banka tarafından gelen kartı iptal edeceginizi belirterek bankaya promosyon ödemesinin yapılmadigi konusunda ikazda bulunabilirsiniz. Ama promosyon ödemeleri genellikle tek kalemde odendiginden ek talebinize dönüş olur mu bilinmez.
   Saygılarımızla.

 • Mrh Özel sektörde çalışıyorum maaş promosyonları banka tarafından mı ödeniyor banka işverene promosyonu vererek işverene ödeme yapabiliyor mu

  • Merhaba
   İki seçeneğinde olma ihtimali mevcut. Ama büyük bir çoğunluğu banka tarafından aktarım yapılması şeklinde.
   Saygılarımızla.

 • Mrh iyi çalışmalar ziraat bankası çalıştığımız kurum çalışanlarının promosyon alabilmeleri için KHM ve kredi kartı zorunluluğu getirmiş. Sözleşmede de olduğu söyleniyor. Ben KHM ve kredi kartı olmadan promosyon alamam mı?

  • Merhaba,
   Bu genel bir uygulama olup tüm bankalar tarafından zorunlu kılınır. Ama bu verilen ürünleri kullanma zorunluluğu yoktur. Kullanmadiginiz sürece sizi riske sokan bir durum yoktur.
   Saygılarımızla.

 • Öğretmenim kadromun dışındaki bir okulda görevlendirme çalışıyorum.Ekders ücretimi görevlendirilldiğim okulun bankasından alıyorum.şuan bu okul promosyon anlaşması yapıyor benpromosyon alabilir miyim ekdersi bu bankadan aldığım için

  • Merhaba,
   Promosyon ödemeleri maaş üzerinden yapılmakta olup ekders için ödeme yapılmayacaktır. Ek ders olmasa da maaş ödemesi standart yapıldığı için işleyiş bu şekildedir. Ama yinede idareciler ile konuşarak bir şansınızı deneyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Hayırlı Günleriniz olsun inşAllah Ben geçmişte 4 sene bir şirkette çalıştım aynı bankayla ve banka promosyonu nedir hiç görmedim şimdi bir fabrikada çalışıyom 2 sene oldu yine aynı banka adına devam ediyorum Nisan da banka promosyonu alıcaz gibi bir söylenti oldu sendikamız bize bunu duyurdu geçmişten benim 4 yıllık çalıştığım şirketten de bu banka promosyonu nu alabilicekmiyim bankayla mı görüşmeliyim

  • Merhaba,
   Geçmişte çalıştığınız iş yeri için promosyon ödemesi yapılmaz. O dönem iş yeriniz bir ödeme almış ve personele ödeme yapmamış olabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ben 5 yıldır özel sektör de çalışıyorum ama promosyon alamıyoruz nedeni ne acaba promosyon alma hakkımız varmı bizim adımıza şirket alıp bize yatırmıyormu öyle bir hakkı varmı bu durumda bizim hangi yolu izlememiz gerekiyor

  • Merhaba,
   Firma bu süre zarfında bankadan promosyon ödemesi alabilir. Yada diğer ürünlerinde indirim talep edebilir. Personele ödeme yapılması firma insiyatifine bırakılmış olup yasal düzenleme yok diye biliyoruz.
   Saygılarımızla.

 • Ben emekliyim 2.000₺ maaş alıyorum maaşımı başka bir bankaya taşıyacağım ve 375₺ promosyon alıcam bu promosyonu her ay mı alacağım yoksa tek seferde mi bilgi verirseniz sevinirim

  • Merhaba,
   Promosyon belirli bir süre maaş alma sözü verdiğiniz için verilen bir tutardır. Genellikle 3 yıl aynı bankadan maaş alma sözü verdiginiz takdirde bu tutar aktarılır. Daha fazla ödeme yapan bankalarda mevcut o yüzden biraz daha inceleyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • banka maaş promosyonu sistemi ile ilgili bir düzenleme yapılması şart. Her işveren çalışanına maas promosyonu ödemesi yapmıyor. Bizler hakkımızı nerede arayacağız şu anda meçhul. Bizim içinde bir şeyler yapın lütfen yetkililer.

 • banka maaş promosyonu ne kadar diye sağda solda arastirdiktan sonra çalıştığım firma banka promosyonu vermesin sinir bozucu bir durum. Ziraat bankasi promosyon 2019 yılı için çok yüksek değil. İyice araştırın derim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir