18 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Tatilde cep telefonu faturanız yüksek mi geliyor?

Tatilde cep telefonu faturanız yüksek mi geliyor?

Tatil dönemlerinde cep telefonu faturanız yüksek mi geliyor? Cep Telefonu faturanızın yüksek gelmemesi için ne yapmak gerekiyor?

Yaz tatilinin başlaması ile sınıra yakın kesimlerde cep telefonlarında yüksek faturalar konuşulmaya başlandı. Ege ve Akdeniz çoğunluk olmakla birlikte Trakya ve Doğu Anadolu bölgelerinde Cep telefonu operatörleri çekim alanı yüzünden diğer ülke operatörlerine bağlanarak cep telefonunuzda fatura şoku yaşayabilir siniz.

BTK Başkan vekili Ömer Fatih Sayan Cep telefonlarının yurt dışı hizmetlerine açık olması durumunda sınır bölgelerde yurt dışındaki operatörlerin şebekesini kullanarak hizmet alma durumu olabileceğinden vatandaşların bu konuda dikkatli davranmaları ve telefonlarında operatör seçiminin otomatik yerine manuel kullanmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.
Sayan, şu an hali hazırda Fatura üst sınır uygulaması ile ilgili yurt dışı kullanımlarda paket aşımı ve paket dışı veri kullanımında faturanız vergiler dahil 100 TL ve 250 TL ye ulaşması durumunda operatörler tarafından sms ile bilgilendirme yapılması bazı durumlarda kullanımın durdurulması yada abonenin onayı doğrultusunda kullanımın devam etmesi konusunda bir taslak var. Ortak görüşler doğrultusunda olumlu değerlendirilmesi durumunda konu ile ilgili düzenleme yapılacağını anlattı.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kasım 2015 kira zam oranı açıklandı ne kadar zam yapmam gerekiyor?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir