21 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Ticari taksilerde çalışma belgesi kontrolü devam ediyor mu?

Ticari taksilerde çalışma belgesi kontrolü devam ediyor mu?

Son günlerde bir çok taksinin trafik tarafından bağlandığını ve yeddiemin otoparklarına çekildiğini duyuyoruz.Peki bu kadar taksi neden bu otoparklara çekilerek trafikten uzaklaştırılıyor. Bir taksiciden aldığımız bilgiye göre kısa mesafe binen bir yolcuyu Metrobüste indiren taksi şoförü konuşuluyor. Mesafeyi beğenmeyerek yolda indirilen yolcu Savcı olunca bu süreç başladı diyebiliriz. Soluğu Emniyet’de alan Savcı taksi şoföründen şikayetçi olarak bu süreci tetiklemiş diyebiliriz.

Peki bu taksiler neden otoparklara çekiliyor?
Son dönemde yapılan trafik kontrollerinde taksi şoförlerinden talep edilen çalışma belgesini ibraz edememesi durumunda araçlar bağlanabiliyor.

Taksiciler için Çalışma belgesi ne anlama geliyor?
Taksicilerin Ticari faaliyette bulunduğu için Çalışma belgesi düzenlemiş olması gerekmektedir. Yapılması gereken şey ise Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunarak Mal sahibi ve tek yada iki şoförün birlikte resimli kimlik belgesi teslim alınması gerekmektedir.Aksi takdirde aracın bağlanma riski mevcuttur.
Tabi Savcı işi doğru yada yanlış mı bilinmez ama gerçek olan yapılan kontrollerde çalışma belgesinin kontrolünün yapıldığıdır. Biraz öncede belirttiğim gibi Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunarak 2 şoförde dahil resimli çalışma belgelerini teslim almayan taksiler için ceza ve araç bağlama riski her zaman mevcut.

BUNUNLA İLGİLİ:  Haziran ayında en çok hangi yatırım aracı kazandırdı?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir