12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Ücretsiz KKB Risk Raporu Sorgulama- Risk Merkezi Raporu Başvurusu

Ücretsiz KKB Risk Raporu Sorgulama- Risk Merkezi Raporu Başvurusu

E-Devlet tarafından vatandaşlar için yeni bir sürpriz daha açıklandı. Krediye ihtiyacı olan vatandaşlarımız tarafından kkb notu öğrenme ücretsiz nasıl yapılır? Kredi risk raporu ücretsiz alınır mı? Kkb sorgulama sms ile yapılabilir mi? gibi soruların cevabı arandı uzunca bir süre. Bu süreçte findeks kredi notu sorgulama süreci hayatımıza girdi ve vatandaş mevcut risklerini, yeni kredi çekebilmek için kredi puanı uygun mu sorularının cevabını buldu.

Tabi ki bu ortamda her şeyin de bir bedeli olacağı kesin. Tüketici normal şartlarda kredi başvurusu öncesi gecikmede bir riski yok ise kendinden emin olarak başvurusunu yapabiliyor. Fakat kredi yada kredi kartı risklerinden herhangi bir gecikme söz konusu ise tereddüt edebiliyor. Kimi tüketici de son dakika sürprizleri ile karşılaşmamak adına öncesinde Findeks aracılığı ile neler ile karşı karşıya kalacağını erkenden öğrenme yolunu tercih edebiliyor.

Ücretsiz KKB Risk Sorgulama Yapılır Mı?

Bir çok Banka tarafından ve Findeks tarafından tüketiciye kredi notu öğrenme fırsatı sunuldu. Bankalar ve Findeks bu işlem karşılığında ücret tahsilatlarını gerçekleştirdiler tabi ki. Tüketicinin bu anlamda ücretsiz kredi sorgulama yapabilmesi için kalan tek seçenek Bankacı bir arkadaşının olması desek yanlış olmaz sanırım. Bankalar tüketicinin krediye uygun olup olmadığını başvuru öncesinde kontrol ederler ve aranızdaki diyaloğa göre ücretsiz olarak kkb detayınızı görebilir siniz.

Aksi durumlarda findeks kredi notu öğrenme sms onayı ile yapabilir yada Bankaların sundukları paketleri satın alarak ücret karşılığı kredi notu bilginize ulaşabilmekte idiniz. Fakat Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm ofisi tarafından 15.03.2019 tarihinde yapılan açıklama ile yine aynı gün akşam 18:30 gibi e-devlet Risk Merkezi Raporunu E-Devlet üzerinden kullanılmaya başlanacağı belirtildi. Ayda bir kez tüketiciye kredi notu ücretsiz öğrenme fırsatı sunulmuş oldu.

BUNUNLA İLGİLİ:  Paytr Ödeme Hizmetleri Aş faaliyet izni tamam

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu Nedir?

TBB Risk Merkezi Raporu, tüketicinin Kredi Limit ve Borç Bilgileri yada Çek Bilgileri raporuna ulaşabileceği bir rapordur. e-devlet üzerinden sisteme giriş yapıldıktan sonra kredi borç bilgilerinizi sorgulayabilir siniz. Banka ve Finansal kuruluş detayı ile beraber risklerinin yer aldığı rapor içerisinde tüm mevcut borçları ve ödenmemiş faiz alacakları ile beraber görebilir siniz. Ek olarak Banka ve Finansal kuruluşlar nezdinde kanuni takibe aktarılmış son 10 yıla ait açık ve kapalı bakiyeler izlenebilecek.

Bir çok Banka tarafından ortak olarak kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu verileri ışığında oluşan Risk Merkezi Raporu ‘ndan erişim ayda bir kez olarak ücretsiz kkb yada çek bilgileri öğrenme fırsatı sunmaktadır. Tc ile kredi notu sorgulama yaparak, Risk merkezi raporu başvurusu yapılabilir. Kredi notu öğrenme sms ile tarafınıza iletilen görüntüleme şifresi ile beraber ücretsiz risk merkezi raporunu temin edebilir siniz. Sadece Risk bilgilerini ilettiği için kkb ile birebir aynı statüde olmayacaktır.

TBB Risk Merkezi Raporu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi notu öğrenme ücretsiz olsun diyorsanız e-devlet sisteminde faaliyete geçen Risk Merkezi Raporu başvuru talebinizi yapmalısınız. İlk yapmanız gereken işlem e-devlet sistemine size özel olan şifreniz ile giriş yapmak olacaktır. Sonrasında Risk Merkezi Raporu sekmesini tıklayarak başvuru sürecini iletebilir siniz. Aşağıda sizler için ilettiğimiz ekran görüntülerinde belirtilen Ücretsiz Risk Merkezi raporu başvuru sürecinden fayda sağlayabilir siniz.

İlgili Risk Merkezi Raporu Başvuru ekranını tıkladıktan sonra sistem size Çek Bilgileri Raporu yada Kredi Limit ve Risk Bilgileri raporundan hangisini almak istediğinizi soracaktır. Tercihinize göre seçtiğiniz başvuru sonrasında size ait kişişel bilgiler ekranda yer alacaktır. Bir çok sitede belirtilenin aksine kimlik kontrolü gibi bir adım mevcut olmayı başvuru butonunu tıklamanız yeterlidir. Sistem yoğunluğundan kaynaklı olarak sistem takıldı gibi kum saatinde gözükmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kenan İmirzalıoğlu nun düğün sürprizi

Başvuru adımı gerçekleştirildiği için ilgili ekranı kapatabilir siniz. Sistem arka planda başvuruyu Türkiye Bankalar Birliği adımına ilerlettiği için sonrasında yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. 1-2 saat içerisinde cep telefonunuza gelen sms ile e-devlet risk merkezi raporu sonuç bilgisini görebilmek için tekrar giriş yapmanız gerekecektir. İlgili ekranda sms ile iletilen şifreyi girerek sonuç datasına ulaşabilir siniz.

kredi risk raporu ucretsiz,kkb sorgulama,kredi notu ogrenme

 

kkb sorgulama,risk merkezi raporu,kredi notu ogrenme ucretsız,kredi risk raporu ucretsiz

tbb risk merkezi raporu,kkb sorgulama,ucretsiz kredi notu ogrenme

E-devlet adımından ücretsiz kredi notu sorgulama yapmak isteyen kullanıcılar mevcut Kredi Limit ve borç bilgileri yada Çek Bilgileri raporlarından birine ulaşabilecek siniz. 1 ay içerisinde sadece bir rapor başvuru hakkı mevcut olup ikinci başvuruya sistem izin vermemektedir. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi internet sitesindeki www.riskmerkezi.org adresinden yada 444 99 69 nolu müşteri ilişkileri departmanından ulaşabilirsiniz.

En çok aranılan kelimelerden ücretsiz kredi notu sorgulama Yapı Kredi, Ücretsiz kredi notu sorgulama Garanti, Kredi notu öğrenme ücretsiz İş Bankası, Ücretsiz kredi notu sorgulama Ziraat Bankası süreci gibi sorulara cevap olarak sadece e-devlet aracılığı ile ücretsiz kkb sorgulama yapılması mümkün hale geldi. Tabi kredi notu yada kkb puanı gibi bir kavram olmadığı için yüzde yüz kb detayı ile eşleşmeyecektir.

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir