22 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Yunanistan da referandumdan hayır çıktı borsaları ralli bekliyor

Yunanistan da referandumdan hayır çıktı borsaları ralli bekliyor

Yunanistan da referandumdan hayır çıktı borsaları ralli bekliyor

Yunanistan‘da referandum sonuçlarında HAYIR çıkması, Avrupa’da kreditörlerle çok zor dönemin başlangıcı olarak değerlendirildi.

Financial Times referandumun detayını Euro bölgesinde kalmak yada çıkmak olarak değerlendirildiğini belirtti. Yunan Başbakanı Çipras tam tersi şekilde referandumda çıkan kararın Euro bölgesinde kalmamak olarak yorumlanmamasını belirten haberde, Euro bölgesi karar mercileri tarafından Euro para biriminde çıkış olarak yorumlanabileceğini belirtti.

Indepent ise Yunan halkının kararlı bir şekilde uzun bir süre kemer sıkma şartlarına HAYIR demesi ve Brüksel’e ülkeyi ekonomik krize sürüklemesi için gösterilen davranışı Avrupa tarihinde yer alacak en büyük kriz olarak değerlendirdi.

Guardian haberinde Kreditörler parasız kalmış bir ekonomide bir süre ülkenin nasıl kalkınacağını görmek istemiş olabilirler. Çipras bu sıkışık durumda istifa ederek yerine gelen daha ılımlı bir lider ile pazarlıklar tekrar değerlendirilebilir fakat her şey için geç kalınmış olabilir olarak değerlendirdiler.

Guardian editörü Larry Elliott, makalesinde, “Kreditörler referandumdan çıkan sonuca saygı göstermeli, krizin kontrolden çıkmasını durdurmak için Yunanistan’ a bir şeyler verilmesi gerektiğini iletti.

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Şubat 2017 Kira Artış Oranı – Üfe Tüfe Ocak Rakamları
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir