22 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Destek Hesapları

Kredili mevduat hesabımı (Kmh) nasıl kapatabilirim?

Kredili mevduat hesabımı (Kmh) nasıl kapatabilirim?

Kredili mevduat hesabımı (Kmh) nasıl kapatabilirim?

Bankada hesabınız açıldıktan sonra verilen ilk ürün atm sonrasında muhtemelen kmh yani destek hesap olabilir. Bankacılık sisteminde önemli bir yeri olan destek hesaplar kontrollü kullanımlarda faydalı olmasına rağmen takibini yapamadığımız durumlarda başımıza işler açabilecek bir kredi türüdür.

Otomatik ödeme için hesabınıza para aktarmayı unuttuğunuzda yada kredi ödemenizi atladığınızda sizi gecikmeye düşürmeyen aslında faydalı bir ürün olmasına rağmen, kullanılan bu bakiyeyi geri ödemeyi atladığınızda yada hesabınıza para girdiği anda çıkış yaparak destek hesabı artıya geçmeden yine eksiye düşürdüğünüz durumlarda sorun yaşamanız muhtemel.

Bu ürünü sizin talebiniz olmadan açılabilmekte olup hesap açılışında imzalamış olduğunuz sözleşmede kmh açılması için onay verdiğiniz direk açılabilmektedir. Hesabın açılmaması için hesap açılışı yapılır iken sözleşmede bu maddeyi üzerini çizerek hesabınıza kmh tanımlama yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Peki destek hesap (kmh) açıldı ve kmh kapatmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

İşinizi sağlama almak istiyorsanız şubeye elden kmh kapama talimatı vererek şube personeline alındı yaptırırsanız sizin için daha faydalı olur ve hemen kapatırlar. Fakat şubeye gidemediğiniz durumlarda şubeye fax çekerek ilgili hesabın kapatılmasını sağlayabilir siniz.İlgili banka şubesi bazen maaş müşterisi olduğunuz için kmh kapama yapılamayacağını iletse de kararlı davranmanız halinde ilgili hesabı kapatmak zorunda kalırlar. BDDK nezdinde müşteri talimatı ilettiğiniz halde dikkate alınmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunu bankaların hesabın kapatılmaması ile ilgili size bildirmiş olduğu bir durum olarak değerlendirmek gerekir.

 

Emekli maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı Banka hangisi? yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/emekli-maas-aktarim-kampanyalarinda-en-avantajli-hangisi/

BUNUNLA İLGİLİ:  Destek Hesaplarını Nasıl Kullanmak Gerekir?
About Author

Finansçı

2 Comments

  • Kmh kapama yapmak istediğimizde banka sürekli sorun çıkarıyor. Verirken hemen işlem onaylanirken kmh kapama yapmak istediğimizde aynı şekilde davranış gostermiyorlar. Oyuzden kmh kapama talimatını bankaya vererek alındı yaptırarak imza almak en mantiklisi.

  • X bankasından maaşımı alıyorum yogunluktan gün içinde gitme gibi bir durumum yok fax çektiğim halde iş yerinden geri dönüş yapıp ısrarla bonus puan ve çeşitli alternatifler sundular nasıl oluyorsa şube kendisi aramiyor genel merkezden arıyorlar ve ikna kabiliyeti çok yüksek birine aratiyorlar dikkat etmek lazım en sonunda bankaya gidip zar zor kapattım bazen iyi gün dostu olsa da kmh kapatmak her zaman daha iyidir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir