9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Banka Şubelerinde Sıra Beklememek İçin Sıra Numarası Nasıl Alırım?

Banka Şubelerinde Sıra Beklememek İçin Sıra Numarası Nasıl Alırım?

Hepimiz bir çok Bankacılık işlemleri için Banka şubelerini ziyaret ederiz. Yeni nesil bu konuda İnternet bankacılığını tercih etse de bazen zorunlu olarak gitmek durumunda kalabiliyorlar. Fakat orta yaş ve üzeri olan vatandaşlarımız genellikle işlemlerini şubelerden yapmayı tercih edebiliyorlar.

Banka şubelerindeki iş yoğunluğu para yatırma, para çekme, fatura ödemeleri, çek-senet ödemeleri, kredi başvuru ve kullandırım süreçleri, döviz işlemleri, yurt dışı transfer işlemleri, haciz yazıları, genel müdürlükten talep edilen işlemleri derken iş yoğunluğu bir hayli artabiliyor.

Banka Şubelerinde Sıra Beklememek İçin Sıra Numarası Nasıl Alırım?

Banka şubelerinde sıra beklememek için bir kaç yöntem var tabi ki. Bu yöntemleri deneyerek Banka şubelerinde bekleme sürelerini kısaltmak mümkün. O yüzden sadece yapacağınız işleme göre sıramatiklerden sıra numarası almak yeterli gelmiyor diyebiliriz. Bir kaç madde halinde bu işlemleri sıralamak gerekir ise;

  • Mevcut atm kartı yada kredi kartı ile yapacağınız işleme göre sıramatiklerden sıra numarası almak,
  • Sıra numarası alırken müşteri numaranızı yada hesap numaranızı yazarak sıramatiklerden sıra numarası almak,
  • Vatandaşlık numaranızı belirterek sıramatiklerden sıra numarası almak,
  • En önemli ve en kısa bekleme süresince işlem yapmak için Apple Store ve Android Playstore ‘larda Sıramatik Uygulama olarak arama yaparak 2 Banka için bu uygulamayı indirerek en hızlı şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilir siniz.

Sıramatik Uygulaması Nedir? Nasıl İndirilir?

Sıramatik uygulaması App Store ve Playstore aracılığı ile indirebileceğiniz, Banka şubelerinde sıra beklemeden işlemlerinizi yapabilir siniz. Şu anda Garanti Bankası ve Denizbank tarafından kullanımda olan sıramatik uygulamaları ile şubeye gitmeden önce sıramatikler aracılığı ile sıra numarası alabiliyorsunuz.

Denizbank Sıramatik Uygulaması ve Garanti Bankası Sıramatik Uygulaması ‘nı indirdikten sonra, şubeye gitmeden önce akıllı telefonlarınız ile sıra numarası almanız gerekiyor. Sıra numarası aldıktan sonra tahmini kaç dakika sonra size sına geleceği belirtiliyor. Sıramatik uygulaması ile size bildirilen süre içerisinde Banka şubesinde olmanız yeterli.

BUNUNLA İLGİLİ:  Aralık 2020 Kira Artışı Ne Kadar?

Uygulamayı indirdiğinizde kişisel bilgilerinizi de sisteme giriş yaptığınız için Bankaya bilgileriniz iletiliyor. Bu bilgiler ışığında sıramatik uygulaması aracılığı ile banka şubelerinde sıra beklemeden daha yolda iken sıramatiklerden sıra numarası alarak şubede bekleyeceğiniz süreyi azaltabilir siniz. Hal böyle olunca saatlerce şubede bekleyen tüketici için bulunmaz bir nimet oldu diyebiliriz.

  • Denizbank PlayStore Sıramatik Uygulaması İndir
  • Denizbank App Store Sıramatik Uygulaması İndir
Banka subelerinde Sira Beklememek icin Sira Numarası Nasil alirim, siramatik uygulama nedir nasil indirilir
Banka Şubelerinde Sıra Beklememek İçin Sıra Numarası Nasıl Alırım?

Tabi ben bu işler ile uğraşamam diyorsanız yapılacak en iyi işlem Banka şubesine bir kez uğrayarak İnternet Bankacılığı başvurusu yapmak olacaktır. Sonrasında İnternet Bankacılığı ile yapacağınız bir çok işlemi banka şubesine gitmeden sıramatiklerden alacağınız sıra numaralarını kullanmak zorunda kalmadan halledebilir siniz.

Birde bunun yanında şubede karşılaşacağınız kimlik gösterme zorunluluğu yada talimat verme zorunluluğu gibi bir çok işlemi de yapmak zorunda kalmazsınız. O yüzden teknolojinin bize sunduğu bu hizmetlerden fayda sağlamak hem zaman tasarrufu hemde daha hızlı işlem süreleri ile tüketiciyi yormadan işlem yapma olanağı sunmaktadır.

 

About Author

Finansçı

1 Comment

  • Bunlardan anlamayan uygulamadan anlamayan vatandaş sıra beklesin dursun kavga çok çıkar benden sölemesi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir