9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Bankaların Fatura Tahsilat Ücretleri ne kadar?

Bankaların Fatura Tahsilat Ücretleri ne kadar?

Bankalar ile bizi bir şekilde ilişki içerisinde tutan fatura ödemeleri için Bankalar tüketiciden ne kadar ücret tahsil ediyor?

Belli bir kesim tarafından fatura ödemeleri halen tahsilat ofisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Fakat yeni jenerasyon artık fatura ödemeleri için Bankaları tercih etmektedir. Bazı tüketiciler işini sağlama almak adına fatura ödemelerini elden yapmayı tercih etse de diğer kalan büyük bir kesim faturalarını otomatik ödeme aracılığı ile gerçekleştirmeyi tercih etmektedir. Aslında bunun sebebi iş yoğunluğundan yada farklı sebeplerden dolayı ödemelerin atlanması ihtimali. Kurumlar eskisi gibi bir çok faturanın gecikmeye girmesini beklemeden çok kısa sürede abonelikleri kesebiliyorlar. Bu detayların dışında Bankaların otomatik ödeme müşterilerini Bankaya çekebilmek adına yaptığı kampanyalarda bu talebin artmasında yardımcı olmaktadır. Tabi Bankalar kampanyalarda vermiş oldukları bu bedelin sonrasında vermiş oldukları hizmetin karşılığını tüketiciden tahsil etmektedir. Bankaların fatura ödeme sonrası gerçek kişiden (finansal tüketiciden) tahsil ettikleri fatura tahsilat ücretlerini ise Banka bazında listelemeye çalışalım.

Akbank fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Akbank tüketiciye sunmuş olduğu fatura tahsilatı hizmeti için gişeden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan yada atm’ den yapılan işlemlerde 0,50 TL ile 7,50 TL arasında tahsilat yapıldığını belirtmekte olup alınan ücret kurum bazında farklılık göstermektedir.

Denizbank fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Denizbank tüketiciye sunmuş olduğu fatura tahsilatı hizmeti için gişeden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan yada atm’ den yapılan işlemlerde 0,50 TL ile 5,00 TL arasında tahsilat yapıldığını belirtmekte olup alınan ücret kurum bazında farklılık göstermektedir.

Şekerbank fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Şekerbank tarafından tüketici sunulan fatura tahsilatı hizmet için, gişeden 1,00-3,00 TL arası, postan yapılan tahsilatlar 1,00 TL, Mobil şubeden yapılan tahsilatlar için ise masraf belirtilmemiş olup kurum bilgisine göre değişebilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Hafta Sonu Açık Bankalar İstanbul Şubeleri Hangileri?

Garanti Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Garanti Bankası atm,internet,Alo Garanti hesaptan fatura ödemelerinde azami 4,00 TL, Kredi kartından yapılan fatura ödemelerinde 1,25 TL azami %1,75 , Şubeden fatura ödemelerinde azami 5,00 TL, şubeden kredi kartı ile fatura ödemelerinde 1,25 TL azami %1,75, şubede gişeden fatura ödemesi 5,00 TL, otomatik fatura ödemeleri azami %1,87, ödeme noktası işlem ücreti 2,36 TL, garanti.com.tr fatura ödemeleri banka kartından 1,00 TL, garanti.com.tr fatura ödemeleri kredi kartı ile 1,25 TL, azami %1,75 ücret tahsil edilmekte olup kuruma göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Halk Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Halk Bankası gişeden fatura ödeme ücreti azami 5,00 TL olup kurumlara göre değişkenlik göstermekte olup, sadece gişeden tahsilata ait ücret bildirimi yapılmıştır.

İş Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

İş Bankası Atm fatura ödemeleri 1,00 TL ile 5,00 TL , şubeden fatura ödemeleri 1,00 TL ile 8,00 TL, internet kurum ödemeleri 1,00 TL olup Kuruma göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Vakıflar Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Vakıflar Bankası fatura ödemelerinde BDDK masraf komisyon listesinde Turkcell fatura tahsilatına ait ücret 1,00 TL olarak belirtilmekte olup farklı bilgiye yer verilmemiştir.

Ziraat Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Ziraat Bankası fatura ödeme ücreti başlığı altında tutar belirtmez iken, fatura kurum tahsilatları olarak azami 5,00 Tl olarak belirtilmekte olup anlaşmalı kurumların gişede yapılan tahsilatında alınmakta olduğu belirtilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Teb cepteteb kredi kartından fatura ödemeleri 1,00 TL, Fatura ödemeleri 1,00 TL ile 2,00 TL arasında belirtilmektedir. 

Yapıkredi Bankası fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

YKB fatura ve anlaşmalı kurum ödemeleri 0,63 TL ile 3,50 TL arasında değişmekte olup kurum bilgisine göre değişkenlik göstermektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Trabzonspor da tarihi yenilgi

HSBC fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

HSBC fatura ödemeleri 1,00 TL ile 2,00 TL arası olarak belirtilmekte olup kurum bilgisine göre değişkenlik göstermektedir.

Finansbank fatura tahsilatı ücreti ne kadar?

Finansbank fatura ödemeleri her kurum bazında tek tek belirtilmekte olup 1,00 TL ile 3,00 TL arasında değişmektedir.

 

Ekli fatura ödeme ücretleri Bankaların 27.10.2016 tarihi itibariyle BDDK masraf komisyon listesindeki tutarlardan derleme yapılarak hazırlanmıştır. İşlem yapmadan önce ekteki linkten hangi Bankadan işlem yapacak iseniz güncel oranlara ulaşabilirsiniz.

Bddk masraf komisyon listesi

 

 

 

 

 

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir