9 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Krediler

Kredi Risk Raporu Ücretsiz Olan Banka Var mı?

Kredi Risk Raporu Ücretsiz Olan Banka Var mı?

Bankacılık hayatımızın mihenk taşı olan kredi notu ve detayında kredi risk raporunu Bankalardan talep ettiğimizde ücretsiz olan Banka varmı? 

Nakit ihtiyaçlarımız sonrasında kredi, kredi kartı yada kredili mevduat hesabı taleplerimizde Bankalar tarafından riskimizi ve ödemelerimizi değerlendirmeye yarayan kkb risk raporunu Bankalardan talep edebiliyoruz. Tüketicinin geçmiş dönem ödeme performanslarını bilgisi dahilinde açılmış olan Bankacılık ürünlerini yada adına Bankalar tarafından yapılmış olan başvuru gibi bir çok detayı kontrol edebildiğimiz bir ürün aslında. Son dönemde ev sahiplerinin bile kiracı adaylarından kkb risk raporu talep ettiğinizi düşününce ne kadar önemli olduğu konusunda sanırım şüpheye yer kalmıyor.

Peki Bankalardan talep ettiğimiz kkb risk raporu belgesi sonrasında Banka bu hizmet için ne kadar ücret tahsil ediyor. Bankaların BDDK’ya bildirdikleri masraf komisyon listesine bakıldığında sık kullanılan Bankalarda, kkb notu öğrenme ücretsiz hizmet veren Bankalara rastlayamadık. Peki Banka bazında gerçek kişiden (finansal tüketici) alınan kredi notu öğrenme ücretlerini sizler için listelemeye çalışalım.

Akbank Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Akbank tüketiciye vermiş olduğu kkb risk hizmet raporu için Akbank Direkt Mobil ve Akbank Direkt İnternet Bankacılığı ile yapılan taleplerde tüketiciden 8 TL ücret tahsilatı yapmaktadır.

Denizbank Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Denizbank tüketiciye vermiş olduğu kkb risk hizmet raporu için İnternet Bankacılığı ve Atm’ den yapılan taleplerde 5,00 TL, Şubeden yapılan taleplerde ise 10,00 TL ücret aldığını bildirmektedir. Ek olarak Türkiye Bankalar Birliği Risk raporu için ise 5,00 TL ücret tahsil etmektedir.

Finansbank Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Finansbank tarafından BDDK’ ya bildirilen listede kkb sorgulama ücreti 2,63 olarak belirtilmekte olup, Risk Merkezi raporu taleplerine ait ücret belirtilmezken ayrıca tahsilat yapılacağı belirtilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? Eve Haciz Gelir Mi?

Ing Bank Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Ing Bank BDDK’ ya bildirilen listede 3 farklı fiyat belirtmekte olup detayı ise şu şekilde; Findeks Risk raporu için şubeden yapılan talepler de rapor başına 15 TL,  Findeks Risk Raporu 5,90 TL 3 ayda bir kez olarak, Findeks Risk raporu İnternet ve Telefon Bankacılığı ile yapılan taleplerde rapor başına 9,90 TL olarak belirtilmektedir.

Şekerbank Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Şekerbank tarafından İnternet’ ten talep edilen Kkb Risk raporu için Banka 6,50 TL, diğer kanallardan yapılan kkb risk raporu başvuru sonrası tahsil edilen ücret ise 10,50 TL olarak belirtilmektedir.Türkiye Bankalar Birliği risk raporu için ise 10,50 TL tahsil edilmektedir.

Garanti Bankası Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Garanti Bankası kredi notu öğrenme işlemi için BDDK’ ya bildirdiği masraf listesinde ücret 10,00 TL olarak belirtmektedir. Kkb notu öğrenmek için internet bankacılığı kullanacak iseniz bu işlemin ücreti 6,00 TL olarak tahsil edilmektedir.

Halk Bankası Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Halk Bankası kkb puanı öğrenme işlemi için gerçek ve tüzel kişiler için 10,00 TL ücret tahsil ediyor. Kkb-Findeks çek risk rapor ücreti adı altında belirtilmektedir. Tbb risk merkezi rapor ücreti talep edildiğinde, risk merkezi tarafından talep edilen tutarın yanında Banka tarafından ekstra 10,00 TL ücret tahsil edilir.

İş Bankası Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

İş Bankası tarafından Findeks paket ücreti altında sunulan hizmette klasik bireysel paket 63,72 TL olarak tüketiciye sunulmaktadır. Tekli sorgulama için ayrıca fiyat belirtilmemiştir.

Vakıflar Bankası Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Tbb risk merkezi tarafından sunulan hizmet için risk merkezi tarafından 7,00 TL tahsil edileceği belirtilmekte olup, risk merkezi tarafından tahsil edilecek masraf listesi ayrıca belirtilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  İhtiyaç Kredisi Borcu Kmh İle Ödenir mi? Bddk Bu İşleme Onay Veriyor mu?

Ziraat Bankası Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından internet bankacılığı aracılığı ile talep edilen risk raporu ücreti 5,00 TL tahsil edilmektedir. Tbb risk raporu hizmet bedeli olarak ise 10,00 TL ücret belirtilmektedir.

Ykb Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Ykb tarafından kredi notu öğrenme konusunda bireysel findeks paket ücretleri adı altında klasik paket azami 63,72 TL olarak belirtilmekte olup tekli sorgulama için fiyat belirtilmemiştir.

Teb Kkb Risk Raporu hizmet ücreti ne kadar?

Teb Kkb Risk ve çek raporuna ait masraf şube taleplerinde azami 10,00 TL, internet şubeden kredi notu öğrenme taleplerinde ise azami olarak 5,00 TL belirtilmektedir.

Sizler için kredi notu sorgulama ücretsiz hizmet veren Bankalar var mı, kkb kredi risk rapor temini sonrasına Banka tarafından tahsil edilen ücretleri 28.10.2016 tarihi ile bildirmiş oldukları Bddk masraf komisyon listesi rakamlarına göre derlemeye çalıştık. Banka bu masrafları değiştirme hakkına sahip olup tereddüt edilmesi durumunda Bddk sayfasından gerekli kontrolleri yapabilir siniz. 

 

Kredi çekebilmek için kkb puanı kaç olmalı? yazımızı okumak için tıklayın

Kredi notu kaç olmalı?

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir