12 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

BDDK ‘da 86 personel görevden uzaklaştırıldı

BDDK ‘da 86 personel görevden uzaklaştırıldı

Son günlerde tüm Devlet Kurumlarında yapılanmış olan Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatlı olan çalışanlarına yürütülen çalışmada 86 personelin görevden uzaklaştırıldıkları belirtildi. 

Devlet Kurumları’nda gerçekleşen açığa almalar, görevden uzaklaştırılmalar BDDK‘ yada sıçradı. 19.07.2016 tarihinde açıklanan bilgide 86 personelin görevden uzaklaştırıldıkları açıklandı. 

Görevden uzaklaştırılan BDDK çalışanlarında, 2 Daire Başkanı ve Başkan Müşavirinin yanı sıra Murakıp ve Uzman personeller olduğu belirtiliyor. Kurumda ikinci dalga gelir mi bilinmez ama tüm yapılandırılmış kadroların bir an önce tasfiye edileceği konuşuluyor.

Görevden alınan personellerin listesi açıklanmazken 10 gün içinde açığa alınan personeller için soruşturma açılması bekleniyor. Kamu kaynakları kullanılarak örgüte fayda sağlayanlar için dava yolu da açık bırakıldı. Yasa da yapılacak değişiklik sonrası işten çıkarılan personelin işe geri alınma opsiyonunun da kapatılacağı belirtiliyor, yapılacak derin güvenlik soruşturması sonrası sadece adli sicil belgesi yeterli olmayacak.

 

BUNUNLA İLGİLİ:  Ziraat Katılım Bankası Sınav soruları neler?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir