7 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Bank Asya müşterileri parasını Hangi Bankadan alabilecek?

Bank Asya müşterileri parasını Hangi Bankadan alabilecek?

18 Temmuz sabahı Bank Asya ‘nın faaliyetlerinin durdurulduğu açıklanırken, 22 Temmuz 2016 tarihinde faaliyet izninin kaldırıldığı duyuruldu. Bank Asya ne zaman açılacak? Bank Asya müşterileri parasını Hangi Bankadan alabilecek?

02.12.2016 tarihinde Bank Asya haberleri kapsamında mudileri tarafından beklenen haber açıklandı. Asya Katılım Bankası A.Ş. nezdinde sigorta kapsamındaki Katılım Fonları 05.12.2016 tarihi itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. tarafından hak sahiplerine ödenmeye başlıyor. Bank Asya ödemeleri hangi Banka tarafından yapılacak soruları da bu haber ile yanıt bulmuş oldu.

Vakıf Katılım Bankası Şubeleri yazımız hangi şubelerden ödeme alabileceğiniz konusunda faydalı olabilir. Asya Bank haberleri kapsamında Bank Asya müşterileri parasını hangi Bankadan alabilecek? Ödeme şartları nelerdir?

Vakıf Katılım Bankası A.Ş. ödeme şartları;

 • Bank Asya nezdinde sigorta katılım tutarı olan 100.000 TL ‘ye kadar ödemeler gerçekleştirilecek.
 • Ödemeler 22.07.2016 tarihindeki Asya Katılım Bankası hesaplarındaki verilere göre ödenecek.
 • Asya Katılım Bankası A.Ş. ‘deki hesaplardaki kıymetli maden ve döviz cinsinden tutarlar TL olarak ödenecektir.
 •  Özel cari hesabı bulunanlar için sadece 22.07.2016 bakiyesi ödenecek olup, kar payı ödemesi yapılmayacaktır. Katılım hesabı bulunanlar içinde aynı sınır geçerli olup 100.000 TL üzeri ödeme yapılmayacak olup, katılım fonu tutarları en yüksek 3 Banka tarafından uygulanan kar payı ortalamasını geçmeyecek şekilde 22.07.2016 itibariyle net işleyen net getirileri ile beraber ödenecektir.
 • Hesap üzerinde bloke olan müşteriler için ödeme yapılmayacak olup, Bloke türüne göre mudilere bilgi verilecektir.
 • Ödeme esnasında talep edilen evrakları imzalamayan mudilere ödeme yapılmayacaktır.

Bank Asya ödemeleri için gerekli evraklar nelerdir?

 • Başvuru dilekçesinin mudi varsa yetkili temsilcisi tarafından imzalanmış olması,
 • T.C. Nüfus cüzdanı, Ehliyet yada Pasaport ibraz edilmesi, 
 • Veraset, Velayet, Vekalet ve Vesayet durumlarında belge aslı yada noter onaylı sureti,
 • İbraname ve taahhütname mudi yada yetili temsilci tarafından doldurup imzalanması gerekmektedir.

Asya Bank nezdinde kredi yada kredi kartı borçluları yapacakları ödemeler konusunda Asya Katılım Bankası borcu nasıl yatırılır? yazımız sizin için faydalı olabilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Faturaları Üstüne Almak 2020 Fiyatları - Elektrik Su Doğalgaz Abonelik Ücretleri

Ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan Darbe girişimi sonlandırılırken, sonrasında yaşanan tasfiye süreçleri ve Bank Asya faaliyetlerinin durdurulması çok konuşulmuştu. 18 Temmuz 2016 tarihinde 5411 sayılı Kanun 107. madde 2.fıkra gereği Bankacılık faaliyetleri geçici olarak durdurulmuştu. 22 Temmuz tarihinde Asya Bank tarafından Kap’a yapılan bildirimde 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 107.madde son fıkrası gereği, Bank Asya ‘nın faaliyet izninin kaldırılmasına dair karar alındığı belirtildiği ve yönetimin TMSF tarafından yapılacağı belirtildi.

Bank Asya’ da parası olanlar paralarını hangi Bankadan çekebilecek?

Geçtiğimiz günlerde Bank Asya haberleri, müşterilerinin Şekerbank aracılığı ile ödemelerini yapabileceğine dair haber çıkarken TMSF tarafından Bankalar Birliğine yapılan bildirimde henüz bir Banka ile muhabirlik hizmeti için anlaşılamadığı belirtilmektedir. Asya Emeklilik poliçesi olanlar, bireysel emeklilik poliçelerini ne yapacak? Asya Emeklilik ‘te bireysel emeklilik poliçeleri farklı şirketlere aktarım yapılabilecek mi?

Asya Katılım Bankası Aş. nezdinde tahsil ve teminat olarak verilmiş olan çek ve senetler, bu işlemlere ek olarak diğer işlemlerin devam edebilmesi adına Türkiye genelinde geniş şube ağına sahip bir Banka ile muhabirlik anlaşması yapılması bekleniyor. Öncelikle sigorta kapmasında 100 Bin Türk Lirasına kadar olan mevduatlar ödeneceği belirtilmektedir. 

Fakat Darbe girişimi sonrası faaliyet izni kaldırılan Bank Asya işlemleri için, Muhabir Banka olmak için hiç bir Bankanın yanaşmadığı belirtiliyor. Ülkede bu örgüte gösterilen tavırdan etkilenmek istemeyen Finans Kuruluşları bu muhabirliğe sıcak bakmadığı konuşuluyor.

En yakın zamanda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yönetimi ve denetimi yapılan Bank Asya için bir Banka ile anlaşarak Sigorta kapsamında 100.000 TL’ ya kadar ödemelerin sağlanacağı belirtiliyor. O yüzden şimdilik net Banka bilgisi açıklanmaz iken talep gelmemesi durumunda TMSF tarafından nasıl bir yönlendirme yapılacağı merak ediliyor.

Kredi, Kredi kartı ve Senet ödeme işlemleri için Birleşik Fon Bankası Aş Merkez şubesinden yada Fibabanka Aş. Merkez şube aracılığı ile Asya Katılım Bankası Aş açıklaması ile işlemlere özel açıklamalar ile gerçekleştirebilirsiniz. Şu an için Bank Asya sitesinde de belirtildiği gibi sadece belirtilen iki Banka ile tahsilat işlemleri yapılabilmektedir. 

BUNUNLA İLGİLİ:  Memur emeklilerine aile yardımı ne kadar yapılacak?

Ödeme işlemleri için Bank Asya internet sitesinden hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bank Asya ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları;

 • Bank Asya ‘da kiralık kasam var ne olacak? Tmsf Muhabir Banka ataması sonrası, kiralık kasalar ile ilgili süreç hakkında bilgilendirme yapacaktır.
 • Bank Asya kredi kartı borcu nereye ödenecek? Bank Asya internet sitesinde belirtilen hesaplara eft olarak kart ödemenizi yapabilir siniz.
 • Bank Asya borcumu nasıl öderim? Bank Asya internet sitesinde belirtilen hesaplara eft olarak kredi ödemenizi yapabilir siniz.
 • Bank Asya ‘da kredimi kapatmak istiyorum ne yapabilirim? 0216 633 5000 nolu telefondan Kredi Değerleme servisi ile görüşerek yardım alabilir siniz.
 • Bank Asya da bulunan ipotek yada taşıt rehni nasıl iptal edebilirim? Krediniz kapalı ise 0216 633 5000 nolu telefondan Kredi Değerleme servisi ile görüşerek yardım alabilir siniz.
 • Bank Asya da bulunan hesabımı nasıl kapatabilirim? Bank Asyadaki hesabınızda para yok ise bu süreç sonunda hesaplar kapatılacaktır.
 • Bank Asya kredi kartımı nasıl kapatabilirim? Bank Asya kartlarınız faaliyet izni iptali sonrası iptal edilmiştir.
 • Bank Asya daki otomatik ödemelerim ödenir mi? Bank Asya da bulunan tüm otomatik ödeme talimatları iptal edilmiş olup farklı bir kurumdan ödemeniz gerekmektedir.
 • Bank Asya parası olanlar ne zaman alacak? Tmsf tarafından Muhabir Banka ataması yapılana kadar ödeme alamazsınız.
 • Bank Asya da tahsile verdiğim çek ve senet bedellerini nasıl alabilirim? Çek ve Senetler Birleşik Fon Bankasına teslim edilmiş olup, bedellerin ödenmesi halinde Birleşik Fon Bankasına ıslak imzalı talimatınız ile başvurmanız gerekmektedir.
 • Bank Asya kredi kartım ne zaman açılacak? Bank Asya faaliyet izni iptal edildiği için kredi kartınız kullanıma açılmayacak.
 • Bank Asya hesabıma bağlı Hgs otoyol geçişlerimi düşermi? Bank Asya faaliyet izni iptali sonrası hgs ‘niz iptal edilmiş olup ceza ödememek adına farklı bir kurumdan tekrar almanız gerekmektedir.
 • Bank Asya daki ticari hesabımdaki parayı nasıl çekerim? Bankacılık Kanunu gereği ticari hesaplar sigorta kapsamında olmadığı için paranızı çekemezsiniz.
 • Bank Asya da 100 bin lira üzerindeki paramı nasıl alırım? 100 bin lira üzerinde kalan mevduat için, İflas masasına başvuru yapılması gerekmektedir.
 • Asya Emeklilik Bireysel emeklilik poliçemi nasıl öderim? Asya Emeklilik sitesinde belirtilen hesaplara ödeme işlemini gerçekleştirebilir siniz.
 • Asya Emeklilik Bireysel Emeklilik poliçemi nasıl farklı bir kuruma taşıyabilirim? Yorumları ile bilgi veren tüketiciler kuruma ulaşarak poliçelerini taşıyabildiklerini ilettiler.
 • Bank Asya ödemeleri nereye yapılacak? Bank Asya müşterileri için henüz muhabir Banka ataması yapılmadığı için bu bilgi açıklanana kadar tüketici beklemek durumunda kalacak.
 • Bank Asya internet bankacılığı kullanılıyor mu? Asya Bank için şu anda müşteri hesaplarına borç hareketi yapılamadığı için Bank Asya internet bankacılığı kullanımı kısıtlanmıştır.
 • Asya Emeklilik poliçeleri farklı sigorta şirketlerine aktarılabilecek mi? Evet bu süreçte Asya Emeklilik poliçeleri farklı şirketlere aktarım yapılabilmektedir.
 • Asya Emeklilik bireysel emeklilik poliçelerini ödemek zorundamıyız? Evet bireysel emeklilik poliçenizin gecikmeli duruma düşmemesi için ödemelerinize devam edilmesi gerekmektedir.
BUNUNLA İLGİLİ:  BDDK 'da 86 personel görevden uzaklaştırıldı

Bank Asya ödemeleri hangi Bankadan yapılacak?

Bank Asya için muhabir Banka ataması Vakıf Katılım Bankası olarak gerçekleştirilmiş olup, Yazımızda cevabını bulacağınız soruları şu şekilde sıralayabiliriz. Bank Asya ne zaman açılacak?,Bank Asya kredi kartı borcu nereye ödenecek?, Bank Asya borcumu nasıl öderim?,Bank Asya ödemeleri nereye yapılacak?, Bank Asya parası olanlar ne yapacak?, Bank Asya kredi borcu nereye ödenecek?, Bank Asya iletişim numarası, Bank Asya haberleri, Asya Bank süreci nasıl sonuçlanacak?,Bank Asya kredi kartı borcu ödeme, Tmsf Bank Asya son dakika, Bank Asya’da parası olanlar nasıl alacak?, Bank Asyada parası olanlar ne zaman alacak?, Bank Asya’da parası olanlar ne yapmalı 2016-2017, Bank Asya’da hesabı olanlar, Asya emeklilik, Bank Asya’da parası olanlar ne yapacak son dakika gibi bir çok soru hakkında cevap bulabilir siniz. Yorumlar kısmında mudilere ait sorunlara elimizden geldiği kadar bilgi vermeye çalıştık. 

About Author

Finansçı

735 Comments

 • Parami nasil cekebilirim

  • Seyfi bey merhaba,
   Şu an için ödeme konusunda Tmsf onayı yok, sadece tahsilat için Birleşik Fon Bankası hizmet vermektedir.
   Muhabir Banka ile anlaşma sağlanması halinde ödemelerin yapılacagı belirtilmektedir.
   Saygılarımızla.

   • Sorum vardı. Bankasya daki hesabımı nasıl kapatabilirim bu durumda ? Şuan da hesabımda para yok.

    • Merhaba,
     Ödemeler sonrasında ilgili hesaplar otomatik kapatılacak. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.
     Saygılarımızla.

     • Teşekkür ederim sizden sonra bankaya ulaşabildim hesapların ne zaman kaptılabileceğini sordum. Şuan için mümkün olmadığını ya otomatikman kapanacağını yada böyle kontrol edip kapatılabileceğini söylediler. 2-3 aylık bi zaman sonunda belki dediler. Pek kesin konuşamadı müşteri temsilcisi. Ama inş sizin dediğiniz gibi kapanmıştır

      • benyaşlıyım madurum bu parama çok ihtiyacım var yetkili kişilere rica ederim yardımcı olmalarını istiyorum lütfen

 • cuma günü vadeli senedim var nasıl ödeme yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz.

  • Mert bey,
   Bank Asya tahsilat işlemleri için şu anda Birleşik Fon Bankası hizmet vermektedir.

 • konut kredim var nereye yatıracagım

  • Ayla hanım merhaba,
   Kredi kartı ve kredi ödemelerini Birleşk Fon Bankası Merkez şubesine göndererek açıklamasında şahsi bilgilerinizi iletmeniz gerekmektedir. Detaylı hesap bilgisine BankAsya internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • Merhabalar.. Bank Asya kartım vardı.. Kart ödeme tarihi de geçti.. Şimdi buradan okuduğuma göre herhangi bir banka yada Ptt Atm den ödeme yapabiliyormuşuz.. Peki tüm borcu mu ödeyeceğiz ? Yoksa ekstre çıkmışmıdır çıkmışsa ekstre borcunu mu ödeyeceğiz.. Onun hakkında bilgi verirmisiniz acaba ?

    • Merhaba,
     Odemelerini normal hayatta nasıl oduyor iseniz o sekilde yapabilirsiniz. Su an icin tum borcu kapamaniza gerek yok.
     Saygilarimizla.

 • Bankasya ceklerini nerede tahsil edebiliriz??

  • İsmail bey,
   İlgili işlem ödeme işlemi olduğu için şu anda gerçekleştiremezsiniz. Muhabir Banka bilgisinin açıklanması sonrası haklarınız kayıp olmadan işlem yapabiliyor olmalısınız. Bu konuda yapılan bir açıklama yok çünkü.
   Saygılarımızla.

 • benim asyabireysel emekliliğim var her ay cari hesabıma yatırdığım parayı otomatik olarak bireysel emekliliğime aktarıyorlar.şu an cari hesabımda para olduğu halde bireysel emekliliğime aktarılmamış.benim ne yapmam gerekiyor.asya internet bankacılık şifrem yok.

  • Akif bey merhaba,
   Bu tarz durumlarda tüketiciyi mağdur etmeyeceklerdir hesabınızda gecikme olmadan sistem işlemeye başladığında tahsilatlar gerçekleşecektir.
   Saygılarımızla.

 • Hesaptaki param kredi kartı borcuma aktarilırmı?

  • Merhaba Serpil hanım,
   Sistemde otomatik ödeme tanımlamanız var ise alınabilir fakat borç hareketi yaratılmayacağına dair açıklamalar yapıldığı için kesin bir şeyler söylemek zor.
   Saygılarımızla.

 • Bes emeklılık paramı cekmek ıstıyorum musterı hızmetlerıne ulasamıyorum nerden cekebılırım naısl bılgımalabılırım kıredı kartımı odeme yapamıyorum kapatmak ıstıyorum onada ulasamıyorum

  • Tuğba hanım merhaba,
   Çağrı merkezine ulaşsanızda detaylı bilgi alamayabilirsiniz. Henüz bir muhabir Banka ile anlaşmaya varılamadığı için bes işleminizi yapamayabilirsiniz. Kredi kartı ödemenizi Birleşik Fon Bankası aracılığı ile yapabilirsiniz. Hesap bilgilerine BankAsya internet sitesinden ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • merhabalar benimde kredi kartından ödenen bir bes hesabım var .dondurma yada aktarma işlemi olamıyor.çünkü hiçbir muhatap yok.kart ödemesine devam edip ordan çekilmesimi gerekir suanda.sonucta bes devllet güvencesinde olan bir ödeme degilmi.banka belirlendiginde alabiliriz sanırım birikeni

    • Merhaba,
     Bizim yorumumuzda Muhabir Banka ataması sonrası bireysel emeklilik poliçeleri ile ilgili açıklama yapılacağı yönündedir.
     Saygılarımızla.

 • Zamanında evlenirken bir altın hesabı acılmıstı. Tl karsılıgı 100 bin tl nin çok aşağısındadır.. Bozdururken zarar etmeyelim ve vade farkı da almayalım diye bırakmıs dokunmadık hesaba. İhmal ettik.. Şimdi para olarak alabilmemiz için beklememiz gereken belli bir süre varmı net? Alamama durumumuz var mı?

  • Ayşe hanım merhaba,
   Altın hesabı 10 yıl ve öncesinde açılmadı ise sorun olmadan TL’ ye dönerek çekebilir siniz. Fakat Bank Asya’ da yaşanan durumdan dolayı bu işlemlerinizi TMSF, Muhabir Banka atayana kadar gerçekleştiremezsiniz. Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu tarafından gerekli yetkilendirme yapıldıktan sonra belirttiğiniz işlemi Muhabir Banka aracılığı ile gerçekleştirebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Vadeli hesabimda para var kredi karti borcumda var otomatik talimatta vermemiştim bank asya kredi kartı borcumu yatırmasam açılmasını beklesem borca faiz gelir mi ?

  • İbrahim bey merhaba,
   Hesabınızdaki para vadeli hesapta ise otomatik ödeme talimatınız dahi olsa vadeli hesap kapatılarak kredi kartı borcunuz ödenmeyecektir. Şu anda kredi ve kredi kartlarının ödenebilmesi için Birleşik Fon Bankası hizmet alıyor. Böyle bir hizmet sunulduğu için kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz için borcunuza faiz gelme ihtimali mevcuttur.
   Saygılarımızla.

   • iyi günler benimde vadeli hesabım var asya bankta.bu birleşik fon bankası para tahsili yapıyorda milletin parasını niye vermiyor.2.si bu banka nerde nasıl ulaşabiliriz.

    • Merhaba İsmail bey,
     Ödeme işlemleri Muhabir banka aracılığı ile yapılacak. Birleşik Fon Bankası Esentepe Şişli’de Denizbank Genel Mudurlugu’ nun hemen yanında.Metrobüs Zincirlikuyu durağından yürüme mesafesinde.
     Saygilarımızla.

 • maaş hesabımda param var nasıl alabilirim

  • Vedat bey merhaba,
   Maalesef su anda hesaplardan kaynak çıkışına izin verilmiyor. Muhabir Banka ataması sonrası işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • merhaba ayın 30 da cekim var nasıl odeme yaparım ve para bankada

  • Merhaba,
   Muhabir Banka atanması sonrası ödeme işlemini gerçeklestirebilecek siniz. İleride olası problem yaşamamak adına çek vadesinde hesabınızın müsait olduğunu kontrol etmekte fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Bank asyadan cekim var 1 ay sonraya ne olcak patladı mı şimdi 😀

  • Merhaba Gökalp bey,
   Tahsil edeceginiz çek için Muhabir Bankayı beklemeniz gerekiyor gibi çünkü Tmsf den henüz bir açıklama gelmedi.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba benim kiralık kasam var nasıl ve Zaman ulaşabilirim

  • Ahmet bey merhaba,
   Tmsf nin bu konularda herhangi bir açıklması yok fakat muhabir Banka ataması sonrası işlem yapabiliyor olmalısınız.
   Saygılarımızla

 • Benim vadeli hesapta param var nasıl çekebiliriz Muhabir banka atandıktan sonra paramı cekebilir mıyım en geç ne zamana kadar muhabir banka atanır bilginiz var mi ?

  • Halis bey merhaba,
   muhabir Banka atamasi sonrasi cekebilirsiniz.Faaliyet izni kaldirildiktan sonra 3 ay olup, gerekli gorulmesi halinde 2 kez uc aylik dilimler halinde uzatilabilir.
   Saygilarimizla.

 • BBanka asya hakkında son gelişmeler nelerdir bilginiz varmı muhabir banka atandıktan sonra parası olanlar parasını çekebilecek mi ? Bilginize

  • Merhaba Melih bey,
   Evet muhabir Banka atamasi sonrasi cekebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • bankasyaya tahsil olması için çek ve senet bırakmıştım.geri alabilecekmiyim.teminat mektubu içinde gayrimenkul ipoteğim vardı.bu ipotek çözülecekmi

  • Merhaba,
   Ticari firmalara ait hesaplar sigorta kapsaminda olmadigindan bir Avukat ile gorusmeniz faydali olacaktir.
   Saygilarimizla

 • içine edim bank asyanın bu şerefsiz bankadan paramızı ivedi şekilde almak istiyoruz
  bu nu devletin acilen çözülmesi lazım

 • biz dedik bunlar müslüman evladı faizsiz sistemde çalışıyorlar
  ama bunlar vatan haini çıktı tam hesabı kapatacakken devlet kayyum atadı dedik iyi artık banka güvende dedik ama tam bok oldu şimdi bu saatten sonra hiç bir bankaya hesap açmak yok
  bi banka fetö cü bi banka chp li bi banka israilli

  • Senin gibi ayırımcılara az bile olmuş oh olsun ,umarım yüklü miktarda paran vardır.

   • bu devirde ayırım yapmayan kaldımı osman kardeşim.

 • Maaşim hesaba atıldı nezman cekeblcez ya bukadar insanı neden mağdur edysnz

 • Merhaba,

  Bank Asya da Cari hesabimdaki parayi internet araciliyla baska bankaya aktarabilirmiyim ?

  Saygilarimla

  Emre Yildiz

  • Merhaba Emre bey,
   Şu anda belirttiğiniz şekilde bir aktarım söz konusu değil. Muhabir Banka ataması sonrası Sigorta kapsamındaki tutarı hesabınızdan çekebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • Yanıtınız için teşekkür ederim,

    Emre Yildiz

 • Admin bey bank asya son durum nedir muhabir banka atandı mi paramizi çekecez ihtiyacımız var oldu admin bey son gelişme nedir bankadan

  • Melih bey merhaba,
   Bizlerde Tmsf tarafından yapılacak açıklamalara gore sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz.3 aylık bir süre mevcut olup, gerek görülmesi durumunda dahada uzatılması söz konusu olabilir.Muhabir Banka ataması sonrası sigorta kapsamında 100 Bin Liraya kadar ödemeler yapılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Slm bank Asya Hesabımda bir mıktar param vardı nasıl alabılırım ve bu atanmalar nezamana kadar Sürer teşekkürler

  • Merhaba Ramazan bey,
   3 ay icinde anlaşmaya varılacak Muhabir Banka aracılığı ile Sigorta kapsamında olan bedellerin ödenmesi bekleniyor. Tmsf den bir kaç gün içinde açıklama yapılması beklenmektedir.
   Saygılarımızla.

   • benim param vadeli idi.mebla çok değil skortalı olup olmadığını nasıl anlaybiliriz

    • 100.000 TL ye kadar sigorta kqpsamında.

 • Katılım hesabım var su elektirik otomatik talimatı vermiştim birde kredi kartın borcu var ödenirmi

  • Merhaba Enver bey,
   Kredi kartınızı Birleşik Fon Bankası aracılığı ile ödeyebilirsiniz. Otomatik ödemelerinizi takip ederek ödenmemesi durumunda dışardan ödemenizde fayda var.
   Saygılarımızla.

 • Mahkeme kararınca almam gereken kredi dosya masrafı iadem var nasıl tahsil ederim

  • Merhaba Murat bey,
   Çıkan karar sonrası iadesi için şu anda muhattap bulamayabilirsiniz. Öncelikle sigorta kapsamında ödemeler gerçekleşir sonrasında süreç nasıl olur şimdiden bir şey söylemek zor.
   Saygılarımızla.

 • MMuhabir banka atandıktan sonra hemen paramizi cekebilir miyiz yoksa 3 ay beklemmiz mi lazım bu konuda bize bilgi verebilirmisiniz ?

  • Merhaba Melih bey,
   Muhabir Banka atanmasi ve odeme yapılması uc aylık bir süreç. Muhabir Banka ile anlaşılması halinde ödemeler gerçeklesir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba admin ben konut kredisi kullanmıştım ve aldığım evide ipotek vermiştim bank asyaya ilerde evimin ipıteğini kaldırmak için sıkıntı yaşarmıyım yoksa taksitlerim bitince normal ipoteğim kalkıp tapumu alabilirmiyim?korkuyorum evim sıkıntıya girecek diye

  • Merhaba Halil bey,
   Borcunuzu düzenli ödemeye devam etmeniz halinde herhangi bir sorun yaşamazsınız.
   Saygılarımızla

 • Benim 100 bin liranın çok üstünde bi param var hesabımda ben napıcam peki acelem yok ama paramın yanma durumu yok dimi

  • Fırat bey merhaba,
   100 bin TL üzerindeki tutar için imtiyazlı alacaklı durumundasınız. Bankada borçların tahsili kaynakların satışı sonrası iflas masasında değerlendirilecektir. Bankada yeterli kaynak varmı bunu bilmediğimiz için şu an net bir şey söylemek zor.
   Saygılarımızla.

 • Bank asyadan ev kredisi çekmiştim 12 aylık ödemem kaldı. Gerekli açıklama yapıldığında borcu topluca kapatmayı düşünüyorum. Bu süre içinde herhangi bir ödeme yapmayı düşünmüyorum. Süreç uzarsa yapmadığım ödemelere faiz uygulanır mı? Sonuçta bankacılık izni iptal olduğu için sorun olacağını düşünmüyorum.

  • Ceyda hanim merhaba,
   Bankanin faaliyet izni iptal edildi fakat borç baki kaldı. Ödemelerinizi yapmanız gerekmekte olup Birleşik Fon Bankası şu an için ödeme hizmetlerine aracılık yapıyor. Tereddüt ettiğiniz bir durum var ise bir avukat ile görüşmenizi öneririm.
   Saygılarımızla.

 • Siz beni yanlış anladınız sanıyorum. Borcun üstüne yatmayı planlamıyorum. Sadece muhabir banka belirlenince kadar olan sürede ödemem gereken taksitleri ödemeyip, banka belirlenince de ne kadar borcum varsa hepsini toptan ödemeyi planlıyorum. Bu geciktirdiğim süre içinde bir ceza uygulanır mı? Suan 1 taksit ödemedim.

  • Ceyda hanim,
   Belirttiğiniz soruyu doğru anladim, Tmsf borçları tahsil edebilmek için şu an Birleşik Fon Bankasını yetkilendirdi. Dediğiniz gibi tüm borcu kapatırsanız ödenmeyen taksitiniz için gecikme faizide tahsil edilir.
   Saygılarımızla.

 • Mrb benim 3 maaşım bankasyada kaldi cok zor durumdayim zaman olarak 3 diyorsunuz daha erken ödemeleriniz olamazmi

  • Naciye hanım merhaba,
   Tmsf işleyişi bu şekilde olup, ekstra süre uzatılması durumu da söz konusudur. Fakat Tmsf nin kısa sürede Muhabir Banka sürecini hallederek Sigorta kapsamında ödemelerin yapılacağı belirtiliyor.
   Saygılarımızla.

   • İyi günler benim araç kredim 8 temmuzda sona erdi ve araçtan rehin kaldırma işlemini gerceklestirdim ücretini ödedim. Pazartesiye sisteme düşer dediler üstüne düşüp bakmadım yaşanan olaylardan dolayi e devlete baktım ama hala rehin kalkmamış gözüküyor kimseyle irtibata geçemiyorum.gerekli bilendirmeyi ne yapmam gerektiğini soyleyebikirmisiniz bankasya illeti.

    • Kemal bey merhaba,
     Borç ödendigi icin sizin adınıza bir risk gozukmuyor. Şu anda personel çalışıyor o yuzden plakanızı ve hesap numaranızı belirterek taşıt kredinizin bittigigini belirterek araç uzerindeki rehinin kaldirılmasını belirten bir talimat iletmenizde fayda var. Sürecte neyin yapılabilecegine dair kesin bilgi olmadığı için sorun giderilmez ise Muhabir Banka ataması sonrası talebinizi tekrar iletebilirsiniz.
     Saygılarımızla.

 • Hesabını şimdi kapatmak isteyenler nasıl kapatabilir?

  • Ahmet bey merhaba,
   Şu anda odeme islemleri dışında işlem yapılmıyor. Muhabir Banka atanması sonrası talebinizi iletebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • Ben 2012 de açmıştım hesabımı, sonra 2013teki malum sureçten sonra tüm paramı çektim fakat hesabım duruyordu.kapatma fırsatım olmadı, sonradan da kayyuma devrolununca hiç uğraşmadım, Nasıl etkilenirim ?

    • Hesabınızın açık olması sizin için riskli bir durum oluşturmaz.
     Saygılarımızla m

     • Teşekkür ederim

 • Birleşik fonun hesabına para yatırmak için hangi bankadan yatrcaz kredi borcumuz icin

  • Merhaba Fehim bey,
   Birleşik Fon Bankasi Merkez şubesine aktarım yapılması gerekmekte olup, Bank Asya’ nin internet sitesinde hesap bilgileri mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • kredi karti borcunu nasil ödüyorz? aciklamadan hic bisey anlamadim. herhangi bi bankamatikten oraya havale olabiliyo mu yoksa posta ile mi gondericez yardimci olun lütfen. banka cvp vermiyo???

  • Merhaba Esma hanım,
   Bank Asya internet sitesinde farklı Bankadan eft yapabileceğiniz hesap numarasi belirtilmektedir. Bu hesaba alıci bilgileri ve kredi kart numasını belirterek gönderim yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • Açıklama kısmına isim tc telf vs girilmiyo eft de bunu nasil halledebilirim?

    • Ayşe hanım,
     Eft işlemindeki açıklama sahasını kelime sayısı yettiği kadar kullanabiliyor olmalısınız. Hangi Banka ile eft yapıyorsanız o Bankadan konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.
     Saygılarımızla

     • iş bankasi ama 50 karakter kullanarabiliyorum ve acil işim:((

      • Ayse hanim,
       Bilgileri kısaltarak girmelisiniz kimlik bilgilerini teyit edecek sekilde. Baska secenek yok cunku.
       Saygilarimla

     • Teşekkürler

 • Merhaba,

  Te zamanında çalıştıgım yerdeki maaş hesabından başıma kalan, sonra supheli işlem dolayısıyla şifre sorunu yaşayıp kullanıma kapatılan kartımı nasıl iptal edebilirim? Daha olaylar olmadan kapatmayı denedim abuk sabuk arıza cıkardılar. Hic borcum yok cok uzun zamandır kullanmadım. Telefon acıyorum defalarca aradım ama bir türlü kimse açmadı. Mevcutta acık subesi var mı, o bilgi de yok, gidip elden belki kapatırım diyordum. Bu pasif kartla baglantılı eski kullanılmayan hesabı net subeden kapamıstım önceden. Ben bu karttan nasıl kurtulurum? Ya da banka kapanınca pasif diye bitti mi bu iş?

  Teşekkürler

  • Elif hanım merhaba,
   Şu anda açık şube yok, çağrı merkezide çözüm üretemiyor.Kullanmadığınız bir kart için sorun yaşamazsınız Muhabir Banka atanarak süreç biraz daha normalleştiği zaman kartı kapamak için aksiyon alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Parami nasil cekebilirim cok acil

  • Merhaba Osman bey,
   Muhabir Banka atanana kadar sigorta kapsamındaki paranızı çekemezsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Sirket hesabinda belli bir miktar paramiz kaldi bende sirketin noter onayli temsilcisiyim bu parayi kendi subemdemi yoksa baska illerdeki subelerden cekebilirmiyim

  • Merhaba İbrahim bey.
   Ticari hesaplar sigorta kapsmında değil, o yüzden bireysel müşterilere muhabir banka atandiktan sonra sigorta kapsamında bedeller ödendiğinde sizin ile ilgili durum netleşecektir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba ben bank asyadaki kiralik kasa guven altindami onu merak ediyorum ve muhabir banka acilinca bizde aliyormuz ve kiarlik kasalar nezaman acilir cok uzun surermi tesekkurler

  • Merhaba Tufan bey,
   Kiralık kasalar hiç bir bankada sigortalı olarak değerlendirilmiyor. Muhabir Banka atandıktan sonra kiralık kasalar ile ilgili süreç de netleşecektir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  benim kredi kartımda artı bakiyem var 17bin TL , yaptığım harcama itirazı sonucunda harcamalarım kartıma iade edildi 15 temmuz günü.
  kred, kartımın limiti 6500 fazla olarak 17bin TL var. Nasıl bir işlem yapılacak , mevduat gibi o da ödenir mi ?
  Saygılarımla

 • Kredi kartımdaki fazla ödenmis artı bakiye için vadesiz mevduat gibi mi işlem görür , sigorta kapsamında mıdır? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim

  • Merhaba Fatih bey,
   Kredi kartınızdaki fazla bakiye vadesiz hesaba aktrılması gereken bir tutar olup kart kapama yapıldığında vadesiz hesaba aktarılacaktır. Durum boyle olunca bu bedeli cekebiliyor olmalısınız.
   Saygılarımızla.

 • Biz cocugumuzu ozel okula kaydettik bank asyaya parayi yatirdik.Darbeden sonra kaydini sildirdik fakat parayi alamadik.Biz parayi alabilecekmiyiz

  • Merhaba,
   Lisansı iptal edilen ve Hazine’ye devir olan okullar için Resmi Gazete’ de Kurumlardan alacağı olanlara ödeme yapılmayacağı belirtiliyor.Bu okullarda okuyan öğrencilerin farklı okullara aktarılacağı açıklandı. O yüzden ödeme yapılabilir diye bir açıklama yapmak zor.
   Saygılarımızla.

   • Bizim anaokulu ama onun icin birsey soylenmedi.Alinamayacakmi simdi

 • ÇOCUĞUMUN EL VE BACAK AMELİYATI İÇİN PARAMI BANKADA TUTUYORDUM.

  KISA ZAMANDA ALMAM GEREKİYOR.NE YAPABİLİRİM

 • ÇOCUĞUMUN EL VE BACAK AMELİYATI İÇİN PARAMI BANKADA TUTUYORDUM.

  KISA ZAMANDA ALMAM GEREKİYOR.NE YAPABİLİRİM.BU GÖRÜŞÜ İLK DEFA PAYLAŞIYORUM.

  • Ayur hanım merhaba,
   Öncelikle geçmiş olsun, Muhabir Banka atanana kadar sigorta kapsamındaki bedeli çekme ihtimainiz yok.
   Saygılarımızla.

 • Birde bulunfugumuz yerde sadece o tek ozel okul vardi yeni bir tanesi acildi onun fiyati yuksek diye gonderemedik bizim cocuklari simdi ozel okulami yollayacaklar yoksa devletin belirledigi okulmu tesekkür ler simdiden

  • Henuz net bir açıklama yapılmadı bu konu ile ilgili. Para iadesi ile ilgili bir açıklama yok muhtemelen olmayacagı için muadil bir okul olarak yorumladik. Sureci beraber takip ediyor olacağız.
   Saygılarımızla.

 • İstanbul dışındakiler kredi kart borcunu nasıl yatıracak?Birleşik fon bankası İstanbul da..

  • Merhaba,
   Bank Asya internet sitesinde belirtilen iban numarasına şahsi bilgileriniz ve kredi kartı numaranızı yazarak eft yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.İNŞALLAH KISA ZAMANDA HAYIRLISIYLA ÇÖZÜME KAVUŞUR

  SAYGILAR

  • Hepimizin temennisi bu yönde Aynur hanım.
   İyi aksamlar

 • Slm admin bey benim vadeli hesapta param vardı yukarda paranizi almayacaksiniz gibi biseyler soylediniz sanki yoksa ben mi yanlis okudum ?
  Bir de banka asyanin durumu noldu ? Vadeli hesapta param vr nasil ne şekilde. Alabiliriz. Bu konuda bize bilgi verebilirmisiniz saygilarimla ..

  • Merhaba Melih bey,
   Muhabir Banka atanana kadar mevduatınızı alamayacaksınız olarak belirttim. Muhabir Banka atandıktan sonra sigorta kapsamında olan bireysel mevduatınız ödenecektir.
   Saygılarımızla.

 • merhaba maas hesabımda param vardı cekemıyorum sıgorta kapsamında paranızı cekıceksınz derken nasıl oluyor o acaba ne kadar varsa paramızı cekemıcekmıyız sıgorta kapsamında derken ne demek ıstıyosunz acıklarmısınz tesekkurler

  • Merhaba İpek hanım,
   100 Bin liraya kadar mevduat için Devlet Garantisi mevcut olup, hesabınızdaki mevduat 100 bin lira altında olması durumunda Muhabir Banka ataması sonrası ödeme gerçekleşecektir.
   Saygılarımızla.

 • Bankasya ya kredi borcum var bu borcu nereye yatıracagım birlesik fon nerede ptt ye yatırabilirmiyim saygılar.

  • Merhaba,
   BankAsya internet sitesindeki hesaba PTT den eft yapabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

   • merhaba baş vurduğum dosya masrafı için mahkemeden karar gelmiş alabilirsiniz diye sizce nasıl alabilirim

    • Merhaba,
     Bence tmsf ve bddk’ya bir dilekçe yazarak konu hakkında yardım istemeniz faydalı olur.Zira bu tutarı almanız boyle bir süreçte zor gözüküyor.
     Saygılarımızla.

 • Merhaba ben musterime bir adet çek vermiştim vadesine iki ay var.şuan için bir problem yok fakat bu muhabir banka diyelim ki üç ay sonra atandı veyahut dahada uzadı bu durumda şahsıma açılabilecek bir dava olurmu veya bir ihtarname karşı tarafın böyle bir hakkı mevcut mu sicilimi bozmak istemiyorum sonuçta birleşik fon bankasi kredi ve kredi kartının ödemesini alıyor. Bu durum hem avantaj hemde dezavantaj oluşturuyor.ben böyle bir durumda ne yapmalıyım

  • Merhaba,
   Tmsf yetkililerinden konu ile ilgili bilgi almaya çalıştım. Çeki elden ödeyerek iade almanızın en fqydalı yol olduğunu ilettiler.
   Saygılarımızla.

 • merhaba benim yıllar önce açtırdırğım 100 tl aylık ödediğim bireysel emekliliğim vardı şu anda banka kapatıldığı için donduruldumu yoksa bireysel emeklilik devam ediyor ve birleşik fon bankasına para yatırmam gerekiyormu yada bireysel emekliliği olanlar paramı alacak başka bankada devammı edecek teşekkürler.

 • bireysel emekliliği devam edenler nasıl bir yol izleyecek

  • Merhaba,
   Şu an için ödemeye devam edebilirsiniz, sirket yetkililerine ulasabiliyorsanız poliçeyi dondurarak süreci takip edebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

   • ödemeyi nereye yapacağım yada dondurmak için kimi arayacağım

    • Tüketiciyi sitesinde bilgilendirmekte olup, daha önce ödemelerinizi nasıl yapıyor iseniz aynı şekilde yapabilirsiniz. Şirket yetkilileri ile irtibata geçebilir siniz.
     Saygılarımızla.

 • Muhabir banka ataması ne zaman yapılacak, paramı acil çekmem lazım.
  Teşekkürler.

  • Merhaba ,
   3 ay icinde bekleniyor Muhabir Banka atamasi, olmazsa uzama ihtimali mevcut.
   Saygilarimizla

 • Merhaba, Bank asyadan banka teminat mektubu almıştık bunun akıbeti ne olacak Fon Kurulu kararı ile geçersiz mi sayılacakya da imha mı edilecek? Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Tmsf bilgilerinde ticari hesaplar için açıklama yapılmazken teminat olarak ne alınmış gerekli incelemeler sonrasında bilgilendirme muhtemelen yapılacaktir.
   Saygilarimizla.

 • Hocam simdi Ben bank asyada hesap actirdim para yukledim.simdi banka kapatildi benim kartim falanda yok ziraat bankasindan cekebiliyormuyuz..

  • Merhaba,
   Muhabir Banka atanana kadar paranızı çekemezsiniz. Sonrasında sigorta kapsamında 100 bin liraya kadar mevduatınızı çekebilrsiniz.
   Saygılrımızla.

 • Merhaba,
  Yaklaşık sene evvel Bankasya’dan konut kredisi kullanmıştım. Şimdi erken kapama yapıp ipoteği kaldırmak istiyorum. Nasıl bir prosedür takip etmem gerekiyor? Bankasya telefonlarına ulaşamıyorum. Muhatap kim olacak?

  • Merhaba,
   Şu anda belirttiğiniz işlemi yapmanız zor gibi gözüküyor muhattap bulamadığınız için. O yüzden Muhabir Banka ataması sonrası bu talebinizi iletmeniz daha iyi olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • komple kapandımı şimdi isim değişip tekrar devlet bankası olarak açılacakmı ?

  • Merhaba,
   Faaliyet izni iptal edildi, dediğiniz gibi bir süreç gerçekleşmeyecek.
   saygılarımızla.

   • teşekkürler iyi çalışmalar kolay gelsin

 • İyi geceler admin. Bir miktar param bank Asya katılım hesabında bulunuyor. Bu süreçte hesaba kar veya zarar işlemi uygulanıyor mu? Saygılar…

  • Merhaba,
   Bank Asya’ daki paranız vadeli mevduat olarak bağlı değil ise herhangi bir getirisi olmayacaktır.
   Saygılarımızla.

   • Hesabım 30 günlük kar-zarar ortaklığı hesabı. 18 temmuz itibari ile hesapta olan para ne ise onu mu alacağız. Yoksa artı veya eksi olabilir mi.

    • Bank Asya yatırım ürünleri ile ilgili çok fazla bilgim yok fakat devlet tahvili,hazine bonosu,yatırım fonu gibi ürünler sigorta kapsamında değil. Ama dediğiniz ürün vadeli mevduat türünde bir ürün ise 22 Temmuz itibari ile değerini alabilirsiniz. (Faaliyet izni iptal tarihi 22 Temmuz)
     Saygılarımızla.

     • İlginiz için teşekkürler. Saygılar…

      • Rica ederiz.

 • Kredi kartı ödemesini PTT atm,den yapabilirsiniz.

 • Bank Asya’ daki surec ne zaman netlesir acaba?

  • Merhaba,
   3 ay icinde netlesmesi beklenmektedir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,kredi karti odemelerini herhangi bir bankadan eft ile yapabilirsiniz dediler.ama 45 tl eft parasi istiyolar.zaten borcum 40 tl.bu parayi odemeden kredi karti borcumu nereye odeyebilirim.

  • Merhaba,
   Cep bank sifresi alarak bu kanal ile gondermeyi deneyebilirsiniz en ucuž eft masrafı bu şekilde ödersiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  Katılım hesabımda 100 bin TL altında bir miktar param vardı.Bu parada sigorta kapsamında mıdır?
  Bu bankasya yüzünden madur olduk.Dolandırıcılar teröre finans kaynağı yapıyorlarmış meğer.
  Bir de süreç muhabir banka ataması 1 seneyi bulur diyorlar.Paramızı kesin alabilecek miyiz.Bilgi verebilir misiniz bu konuda?
  Teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   100 bin lira altındaki mevduat sigorta kapsamında. İlk surec 3 ay fakat dediginiz gibi TMSF nin bu sureci uzatma ihtimali var.
   Saygilarimizla.

 • Bank asyadaki vadeli hesaplar kar-zarar hesabı olduğundan banka zarar etti,hesaplar da zarar etti, kar zarar ortaklığı hesabınız olduğu için paranız sıfırlandı veya üzerine ödeme yapacaksınız diyebilirim mi?

  (5-10 bin gibi bir vadeli hesabım vardı)

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba,
   Katilim Bankalarinin mevzuati digerlerinden farkli. Kar zarar ortakliginda Bankanin zarar acikladigi belirtilerek paraniz gidebilir de diger Bankalardaki gibi degerlendirilerek bir kisim zarar ile kapatilabilirde mevzuatlarina cok hakim olmadigimiz için yanlis yonlendirmek istemem.
   Saygilarimizla.

 • Admin bey benim paramda vadeli hesapta param var simdi param kar zarar sisteminde param var param yanacak m param Ben anlamadim admin bilgi vrrirmisiniz ?

  • Merhaba,
   Faaliyet izni iptal tarihindeki deger ile islem yapilabilir olarak dusunuyorum.
   Saygilarimizla.

 • Bugün bank asya da hesabı olduğu için açığa alınan birisini gördüm.ben 2012de açıp,2013ten sonra da tüm paramı çekmiştim,sadece hesap duruyordu.Kayyum da atanınca hiç ellemedim. Sizce nasıl etkilenirim?

  • Merhaba,
   Her hesabi olan icin boyle bir risk olmamali. Fetö orgutu ile bağlantili bir islemi varsa bu tarz bir durum yasamis olabilir. Hesabinizin acik olmasi bir risk teskil etmemesi gerekir.
   Sygilarimizla.

   • Teşekkür ederim,Allah korusun faizsiz diye güvendik bu bankaya, fetöyle felan işim olmaz , 2012deki hesabım yüzünden boş yere başım ağrımasın, keşke paramı çekip almışken hesabı da kapatsaydım

    • Bu surecin uzamasi gerekli kontrollerin yapilmasi ve incelenmesi ile ilgili bir zaman. Dediginiz gibi baglanti olmadigi surece bir problem yasamazsiniz,
     Saygilarimizla.

     • İlginiz için çok teşekkür ederim

 • Bankada hesabımızı bundan sonra kapatmamız için bi işlem yapılacak mı, yoksa bir şey yapmazsak o kendisi kapanır mı?

  • Boyle bir surecin sonunda hesabinizda para yok ise tmsf tarafindan muhtemelen kapatilacaktir.
   Saygilarimizla.

   • Katılım hesabında minimum 50₺ kalıyo, sadece o var, o parayı da istemiyorum hiç uğraşmazsam kapanır o para devletime kalır diye düşünüyorum, uğraşmak istemiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim

    • Muhtemelen odeme icin bir tarih belirleyeceklerdir bu tarihe kadar cekilmeyen mevduat Hazine’ ye devir olacaktir.Bir sey yapmaniza gerek yok eger bu tutari almayacaksaniz.
     Saygilarimizla.

     • İlginize çok teşekkür ederim

 • ödeme yapacaksınız diyebilirim mi?

  Olmuş sorumda.
  Doğrusu

  ödeme yapacaksınız diyebilirler mi?

  Olacaktı. Özür. Teşekkür.

  • Bir onceki cevabimda belirttigim gibi mrvzuatlarina cok hakim degilim ama zarar deyince eldekini kaybetme durumu olmali yani ekstra bir tutar istememeleri gerekir diye dusunuyorum.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba;
  BiZde çocuklarımızı bu kapatılan okullara kaydettirenlerdeniz.Devlet muadil bir okul göstermedi.Bizim yakınlarımızda da devlet okulu yok.Acaba okullara ödenen ücretler konusunda bir açıklama yok mu hala?

  • Merhaba,
   Yapilan odemelerin iade edilmesi ile ilgili bir aciklama yok, halkimizi magdur etmeden okullar açılmadan bu süreç netleşecektir kanaatindeyim.
   Saygılarımızla

 • Hesabımda para var ama çekemiyorum internet bankaciligida acilmiyo

  • Bank Asya’ nin faaliyet izni iptal edildigi icin odeme islemlerine izin verilmiyor.Muhabir Banka atamasi yapildiktan sonra 100 bin liraya kadar sigorta kapsaminda odemeler yapilacaktir.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba, firma olarak kapatilan okullardan birine malzeme satışı yapmıştık. Karsiliginda 10. 11. 12 aylara bank asya çekleri vermislerdi. Okulun bank asya daki hesapları dondurulmus durumda. Bank asya kapali oldugu icin ceklerin karsiliksiz olduğunu arkasina nasil yazdirabiliriz. Sizce çekleri tahsil edebilme sansimiz var mi?

  • Merhaba,
   Hazine’ye devri gerçekleşen okullardan biri ise bu okullar ile ilgili sadece alacaklarının dahil olduğu ve borçlarının üstlenilmediği ile ilgili Resmi Gazete’de yönetmelik yayınlandı. Fikrimi soracak olursanız çekleri tahsil edemeyebilir siniz, ama bu süreç sonunda umarım sizin gibi mağduriyet yaşayan ticari firmalar için de bir düzenleme yapılır.
   Saygılarımızla.

   • Cevabiniz icin teşekkür ederim.
    Evet hazineye devri gerceklesen bir okul. Biz cok zor sartlarda calisip para kazanan kucuk bir firmayiz. Bunca yillik emegimizin zayi olup gideceğine inanmiyoruz.mutlaka hukumetimizin bizim gibi magdur olan firmalar icin de cozum uretecegini umut ediyoruz. Piyasada bizim gibi magdur olan cok sayida esnaf arkadasimiz var.
    Saygılar

 • Bankasya’da kasamız var onu ne Zaman geri alabiliriz.sıkıntı olurmu?

  • Merhaba,
   Muhabir Banka ataması sonrası yapabileceğiniz işlemler konusunda açıklama yapılacaktır.Şu anda ne olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.
   Saygilarimizla.

 • Bu üç ay içinde ödenecek diyorsunuz bizim Nasıl haberimiz olabilir. Nereyi takip etmemiz gerekiyor? Teşekkürler

  • Merhaba,
   3 ay içinde ödeme yapılması bekleniyor fakat bu süre uzatılabilir. Tmsf sitesinden kontrol saglayabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhabanolur bir bilgi verin kimseden net bilgi alamıyorum.
  Bank asya kredi kartımla internetten yaptığım bir alışverişte dolandırıldım. Sonra mastercarda itiraz ettim. internet sitesi müşteri imzalı belge sunamadığı için 45 gün sonra mastercard paramı geri aldı. Ancak para 15 temmuzda saat 16:45 te iade olarak kredi kartıma geldi eft saati geçtiği için pazartesi yaparım diye bıraktım. Mevduat hesabımda para yok ama kredi kartımda 17300 tl artı param var bu da sigorta kapsamına giriyor mu bu parayı ben alabilecek miyim ?
  ilginiz için çok tşk ederim.

  • Merhaba,
   Bankalarda Kredi kartınızdaki artı paralar mevduat niteligi tasidigi icin 10 yillik zaman asimi kapsamina girerek Hazine’ye devir oluyor. Sizin kredi kartinizdaki arti bakiyede bu anlamda degerlendirildiginde sigorta kapsamina girmesi gerekmektedir.
   Saygilarimizla.

 • Elimde 10. aya ait Bank Asya müşteri çeki var, nasıl bir yol izlemem lazım
  Saygılarımla

  • Merhaba,
   Elden tahsil etme şansınız varsa, bedeli alıp çeki müşterinize iade edebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • bank asyadan teminat almak için büromu ipotek ettim bu ipotek nasıl kaldırılacak

  • Merhaba,
   Bu surecte Muhabir Banka ataması sonrası kredinin kapatılması halinde ipotek kaldırım işlemi yapilabilmesi gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • merhaba
  benim kredi kartı borcum vardı birleşik fon bankasına ödemeyi yaptım ama kredi kartıma fazla para yatırdım onu nasıl geri alabilirim.

  • Merhaba,
   Şu anda bir işlem yapılamıyor, Muhabir Banka ataması sonrsı kartınızi kapatarak artı bakiyenin mevduat hesabına aktarımını sağlayabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • merhaba
  bank asya kredi kartı borcum var ve dün son ödeme tarihiydi ancak hesabındada bu borcu karşılayacak kadar parada kalmıştı
  bu hesabımdan kredi kartı borcum otomatik tahsil edilir mi?
  yoksa yinede birleşik fon bankasından ödeme yapmam gerekiyor mu?

  • Merhaba,
   Hesaptaki tutar mevduat olarak nitelendirilip odeme yapılmayabilir, ayrıca ödeme yapabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Ban asyada bireysel emeklilik hesabım var başka bir bankaya aktarabilir miyim? Teşekkürler

  • Merhaba,
   Bireysel emeklilik şirketi için faaliyet izni iptali durumu söz konusu değil.Sureç netlestikten sonra muhtemelen farkli bir sigorta şirketine aktarım yapabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Aracıma sigota yaptım ama aracımıda gerı satım icin iyade parasını nasıl alabilirim

  • Merhaba,
   Sigorta firmasına aracınızı sattığınızı belirten bir talimat ile poliçenin iptali talebini ve iade tutarının aktarılacağı hesap numarasını iletmeniz gerekmektedir. Ekine satış sözleşmesini de ekleyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bankasyayla iletişime geçemediğim için bir aylık kartborcum duruyor buradan anladığıma göre ptt yapabilyorum ödemeyi ödemeyi yaptıktan sonra karta limit açılıyor mu yani kartı kullanmaya dvm edebiliyormuyum cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Merhaba,
   Evet Bank Asya sitesinde belirtilen hesaba eft olarak ödeme yapabilirsiniz. Kartların şu an kapatıldığına dair bir açıklama yok fakat kapali olmasi gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • bank asyada kiralik kasam vardi banka nezaman acilacak ve benim kasam suan kapali olan bankanin subesinde bunun guvenligini suan kim sagliyor tesekurler

  • Merhaba,
   Şu an Banka şubeleri kapalı Muhabir Banka ataması sonrası açıklama yapılacaktır, kasalar için özel bir güvenlik sağlanmıyor.
   Saygılarımızla.

 • bu vatan haini serefsizlerin bankasinda hesap actirmistim ya cok pisman oldum,bi daha devlet bankasindan baskasiyla calismam.
  bu ders oldu.

  serefsiz,hainler.

  hocalari amerikalarda zevk icinde yasiyo.milleti birbirine düsürdü serefsiz herif.
  dahada tiyatro diyor sümsük.

 • Almanyada yasiyorum ve bu pis bankada hesabim var,
  paramizi nasil cekebiliriz.
  bu muhabir banka nezaman atanacak acaba.
  banka belli olunca,parayi cekmek icin belirli bir süremi olacak yoksa seneye izne gelincede cekebilirmiyiz.

  • Merhaba,
   Sigorta kapsamındaki bakiyeleri çekebilmeniz için bir süre olacaktır. Dediğiniz gibi yurt dışında yaşayanları da düşünerek bir süre verilecektir diye tahmin ediyorum.
   Saygilarimizla.

 • merhaba tahsil için bank asya ya senetler koymuştum banka kapandıgı için bilgi alamıyoruz yanlız borçlu olanlara bir yazı gönderilmiş boncunuzu vakıfbanka yatırabilirsiniz diye acaba bizde paralarımızı vakıfbanktanmı alacagız bilgilendirirseniz seviniriz

  • Merhaba,
   Özel Bankaların Muhabir olmak için istekli olmamasindan dolayı bir Devlet Bankasının olma ihtimali daha yüksek. Fakat henüz sigorta kapsamındaki bakiyelerin hangi Banka aracılığı ile ödeneceği açıklanmadı.
   Saygilarimizla.

 • Banka Hesapları iptal mi oldu, herhangi bir kapatma işlemi yapabiliyor muyuz?

  • Merhaba,
   Bank Asya’ nin faaliyet izni iptal edildiği için su anda işlem yapamazsınız. Muhabir Banka ataması sonrası yapılacak işlemler konusunda bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba bank asyadan konut kredisi kullandım ödemeleri anladığım kadarıyla birlesik fon hesaplarına yatıracağız.3gün önce tarafıma kullandığım kredinin dosya masraf ğzreti iadesi için dava açmıştım sonuçlandı ve ödemenin 1hafta içinde tahsil edileceği belirtiliyor.bu ödemeyi nereden alabilirim

  • Merhaba,
   Tahsil edilen doaya masraflarına ait iadeler kurum tarafından yapılması gerekiyor fakat şu an sadece borç ödeme işlemleri yapılabiliyor. Muhabir Banka ataması sonrası bu sorular cevap bulacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Mhb benim tahsil etmem gereken bank asya5 bin tl lik cekim var ve bugun gunu bankkaya gittim tahsil edemiyorum nasil alabilirim yardimci olabilirmisiniz

  • Merhaba,
   Elden tahsil edebiliyorsanız çok daha iyi olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • 14 -15 senelik bir ipotegim var,borcum yok, ipoteğimin fekkini nasıl yaptırabilirim.

  • Merhaba,
   Muhabir Banka ataması sonrası bu konular hakkında bilgi alabilecek siniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba . Aldığımız ev için kredi çektik ve 6 aylık bi borcumuz kaldı. Bu aykı borcu nereye ödeyeceğimizi bilmediğimiz için odeyemedik 1 gün geçti aradan .ayrıca ilerde bi sıkıntı çıkarma ev konusunda . Teşekkürler şimdiden

  • Merhaba,
   Bank Asya internet sitesinde belirtilen hesaba kredi ödemesini eft gonderebilir siniz. Şu anda hesaplar inceleniyor herhangi bir bağlantınız olmadığı sürece sorun çıkmayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Bank Asya’ya faturalarımı otomatik talimatla ödenmesi için vermiştim.Yıllardır bir problem yok, fakat bu süreçte bankadan çıkış olmadığı için, faturalarımın ödenmiyor. Ödeme talimatı olduğu için başka bankalara da talimat veremiyoruz.Bank Asya bu talimatları iptal ederse,diğer bankalar talimatı kabul edecek. Beklentimiz BankAsya’nin otomatik ödeme talimatlarını iptal etmesidir. Bu mümkün mü? Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Şu anda size yardımcı olabilecek birine ulaşmak zor oldüğu için yapamayabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bank asya hakkında son gelişmelr nelerdir paramizi hangi banadan ve ne zaman çekebiliriz bu konu hakkında açıklama yapilmadigi bizi bilgilendirebilirmisiniz saygilar

  • Merhaba,
   Henuz bir gelişme yok, bildirim yapılması halinde sizleri bilgilendirneye çalışacağız.
   Saygılarımızla.

   • Evimi satacağım bu durum yüzünden satamıyorum. biz kredi çekenleri ayrı olarak değerlendirmeleri gerekir bence.

   • Erken kaptma yapip evimi datmak istiyirum yada borcu kapatmadan borcu devredip satis yapmak istiyorum mumkunmu?bu islemler nezmn olcak

   • Ekonut kredisi erken kaptma yapip evimi datmak istiyirum yada borcu kapatmadan borcu devredip satis yapmak istiyorum mumkunmu?bu islemler nezmn olcak

    • Merhaba,
     Su anda bu işlemlerin yapılması mümkün değil Muhabir Banka ataması sonrası ilgili personeller ile görüşerek bu süreci halletmeniz gerekir.
     Saygılarımızla.

 • Benim bu bankada konut kredim var 10 ay sonra bitecek butun borcu apatsam evin ipotegi nasil kalkar

  • Merhaba,
   Şu anda Muhabir Banka bilgisi olmadığı için bir işlem yapılamıyor. Muhabir Banka ataması sonrası hangi işlemlerin yapılacağına dair bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • pos cihazında hesabım var nasıl tahsil edecem ihtiyac cok

  • Merhaba,
   Şu anda herhangi bir işlem yapmanız mümkün değil o yüzden alternatif bir çözüm üretmeniz faydalı olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Iyi gunler. Konut kredisi cektim. Dask sigortasi her yil banka tarafindan yapiliyordu. Bu durumda sigorta islemleri icin yine muhabir bankayi mi bekleyecegim?. Yoksa baska bir sigorta sirketinden mi yaptirmam gerekiyor? Tesekkurler.

  • Merhaba,
   Bu süreçte Banka yetkilileri bu durumu takip etmeme ihtimalleri doğabilir o yüzden vade btiş tarihinde aynı yada farklı bir sigorta şirketinden yenileme yapabilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Kolay gelsin benim de param kaldı bankada ama yurtdışına çıktım işlerim var ve çıkmadan önce arkadaşıma para verileceği Zaman çekebilmesi için vekaleten noterden onay aldım; arkadaşım parayı çekebilir mi muhabir bankadan açıklama olduğu Zaman herhangi bir problem olur mu ?

  • Merhaba,
   Normal şartlarda vekaletin detaylı düzenlenmesi halinde nakit çekim yapabilir. Fakat bu süreçte Ödemeler Muhabir Banka aracılığı ile ödeneceğinden vekaletnamede ekstra maddeler talep edebilirler. Aksi takdirde verilen Vekaletname ile işlem yapılabilir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  bir bina yöneticisiyim ve yönetim hesabımız bu bankada idi. hesaptaki parayı ve hareket detaylarını nasıl öğrenebilirim? mevcut bakiyeyi nasıl alabilirim?

  • Merhaba,
   Şu anda bakiyeyi alma şansınız yok ama, Genel Müdürlük’te çalışan ekipler var bakiye öğrenme konusunda belki yardımcı olabilecek bir personele ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • Merhaba,
    Ek bilgi olarak 2792 ye sms atarak hesap bakiyesi yada ekstre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
    Saygılarımızla.

 • Yav arkadas dugun parasi biriktiriyordum ben bankada ya dugun tarihini ve ev tutacaktim yaa yetkililerr duysun sesimiii cozun su meseleyi bizim devletimiz buyuk bir devlet magdurlarin yaninda duran bir devlet bu mesele oyle aman aman cozulmeyecek bir mesele olmamasi gerek kurunun yaninda bizleri de yakmayin lutfen

 • Otomatik ödendiği için fark etmediğim fakat ödemesini atladığım kredi kartımı nasıl ödeyebilirim.

  • Merhaba,
   Şu anda Fibabanka ve Birleşik Fon Bankası ödeme işlemlerine aracılık etmektedir. Bank Asya internet sitesinden ödeme için hesap bilgilerine ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  Şirket hesabımızda kalan parayı nasıl çekebiliriz acaba?
  Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler

  • Merhaba,
   Oncelikle sigorta kapsamındaki bakiyeler ödenecek olup,varlıkların satışı vs süreçlerin sonunda Tmsf tarafından verilecek bilgi sonrası daha net konuşabiliriz.
   Saygılarımızla.

 • Selamlar,finanscı
  Bank asya ile ilgili son durum nedir?çoğumuz madur durumdayız hesaplardaki paramızı hangi bankadan ceğebilecegiz bellimi dişimiz tırnagımızla biriktirip faizsiz olsun diyerekyaturdıgımız paralarımızın peşine düştük ne diyim hakkımı helal etmiyorum bu bankaya

  • Merhaba,
   Şu an için değişen bir durum söz konusu değil. Sorunlu bir süreç ile faaliyet izni iptal edildiği için hesap araştırmaları uzun sürebilir.
   Açıklama yapıldığı anda detayları ile sizlerle paylaşmaya çalışacağız.
   Saygılarımızla.

 • Selamlar,
  Bank asya ile ilgili son durum nedir?çoğumuz madur durumdayız hesaplardaki paramızı hangi bankadan ceğebilecegiz bellimi dişimiz tırnagımızla biriktirip faizsiz olsun diyerekyaturdıgımız paralarımızın peşine düştük ne diyim hakkımı helal etmiyorum bu bankaya

 • Bankasydaki hesabımı ve kredi kartını nasıl kapatabilirim.

  • Merhaba,
   Şu an için bu işlemleri yapamıyorsunuz, Muhabir Banka ataması sonrası bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba admin bankasyadan askeri tutarı ödenmemiştir lütfen ödeyiniz diye mesaj gelmiş. Şu anda hizmet verememesine rağmen nasıl mesaj gönderiyor ve nereye ödeme yapabiliriz ne zaman iptal edebiliriz. Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Bank Asya su anda tahsilat islemlerine devam ediyor. İnternet sitesinde belirtilen hesaplara ödemenizi yapabilirsiniz.İptali için Muhabir banka ataması beklenmesi gerekiyor.
   Saygılarımızla.

 • Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ilişkisi nedeniyle kapatılan şirketlerin borçları için düzenleme yapıldı. Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında Resmi Gazete’de yayımlanan 670 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan FETÖ bağlantılı kurum, kuruluş, radyo, TV, gazete ve her türlü taşınır taşınmaz mal varlığına ait borç ve yükümlülükler ile ilgili yetki Maliye ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde olacak.
  Bu kuruluşlardan alacağı olanlar 60 gün içinde Maliye ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvuracak. Borç ödemesinde vergi borçları, rehinli alacaklar, çalışanların sigorta primleri, kamuya ödenmesi gereken vergi, resim, harç, fon kesintisi sırası izlenecek.
  MASAK’A EK SÜRE Terör örgütlerine üyeliği, irtibatı olduğu değerlendirilen kişi, kurum ve kuruluşlar ile ilgili suç gelirinin aklanması bağlamında Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) görüş ve bilgi vermesi için tanınan 7 günlük süre OHAL boyunca 30 gün olacak. Kapatılan harp akademileri, askeri liseler ve astsubay hazırlama okullarının ihtiyaçları için imzalanmış sözleşmeler feshedilebilecek. Yüklenicilere tazminat ödenmeyecek.

  BU HABER BANKASYA MAGDURLARINI KAPSIYORMU CVB BEKLIYORUM TŞKLER

  • Merhaba,
   Bu kararname ohal kapsamında kapatılan firma ve vakıflardan alacaklar ile ilgili olup Bank Asya müşterilerini kapsamamaktadır.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar. Bes ödemelerinde sıkıntı yok demişsiniz lakin hiç bir şekilde telefonlara cevap vermiyorlar hep bant kaydı. Acaba bes ödememizi nereye nasıl yapacağız.
  3yıldır bes ödüyorum. Mümkünse hemen başka bi bankaya geçmek istiyorum

  • Merhaba,
   Asyaemeklilik sitesinde bireysel emeklilik basligi altinda ödeme yapabileceğiniz hesap belirtilmektedir. Süreç netleştiginde bes sözlesmenizi taşiyabilirsiniz diye düşünüyorum.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba, bank asyada sadece bireysel emekliligim var 2014 aralik ayind aactirmistim.bu örgüte finans sağlamak midir.toplam 3 bin birikmiş bugüne kadar Aciklarsaniz sevinirim cok tedirginim:(

  • Merhaba,
   Her islem örgüte finansman olarak değerlendirilmeyecektir tabiki.Sureç netlestikten sonra taşıma yapmak mümkün olacaktır diye dusunuyorum. Mkk sitesinden birikiminizi kontrol edebiliyor olmalisiniz.
   Saygilarimizla.

 • asya bes i başka bir bankaya taşıyabiliyor muyuz

  • Merhaba,
   Bank Asya ile ilgili gerekli çalışma bittikten sonra bu mümkün olacaktır. Süreci takip etmek gerekir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba benimde bankada düşük bir maaş kartım vardı orada param biraz birikmiş im var biz bu parayı ne zaman alabiliriz daha önce faaliyet izni iptal olan bankalarda tmsf tarafından ödemeler ne kadar sürede yapıldı imar bankası kent bank gibi bankalarda bu süreç ne kadar sürdü bu konu hakkında bilginiz var mı

  • Merhaba,
   İmar Bankası döneminde Banka içi boşaltıldığı icin biraz uzun sürmüştü. Egebank döneminde bir kaç Banka Sümerbank çatısı altında toplanarak çok kısa sürede ödemeler yapılmıştı. Bank Asya icin Fetö bağlantısı sebebiyle araştırma sürecinin uzama ihtimali var.
   Saygılarımızla.

   • Uzaması konusunda tahmin mi yürütüyorsunuz yoksa resmi kurumlarla görüştünüz mü ödemeyi yasal olarak en uzun 3 ay içinde yapılır şeklinde bir kanun var mı son olarak tmsf resmi sayfasında Ağustos ayının 1 inde yaptığı açıklama bizim için mi yapılmış bu açıklama yasal olarak sürecin başladığına mı işaret ediyor

    • Tmsf ve Bank Asya çalışanları ile görüştüm kısa sürede açıklama yapılacağını belirttiler fakat henüz bir açıklama yok. Uzayacağına dair yorum bana ait, sebebi ise içi boşaltılmayan Bankalarda ödemeler kısa sürede yapılmasına rağmen ödeme yapılmıyor ise bir sebebi olmali. Mevzuatta 3 ay olarak belirtiliyor fakat bu sürenin uzatılabileceğide belirtiliyor. Tmsf sitesinde belirtilen açıklama sizleri ilgilendiren bir açıklamadir.
     Saygılarımızla.

     • İmar Bankası o kadar olumsuzluğa rağmen faaliyet izni iptal olduktan 1 ay sonra ödemeler yapıldı banka uzun süredir tmsf kontrolünde ve yarın faaliyet izni iptal olduğu süre 1 ay umarım kısa sürede işlem biter

 • Bank Asyadan esim benim üzerine bireysel emeklilik yatırıyordu.15 temmuzdan sonra baska bir bankaya aktardık. Ancak kamuda tasarron isci oldugum icin bu durumdan dolayı isten cıkarıldım.Cok mağdurum.Bana yardımcı olurmusunuz. Ne yapmalıyım.

  • Merhaba,
   Bank Asya’da bireysel emeklilik poliçeniz olduğunu işyeriniz nasıl bilgi sahibi oldu da çıkardı o kısmı çok anlayamadim. Eşiniz yada sizinle alakalı farklı bir durum söz konusu olabilir.Ohal kapsamında çıkarılmadı iseniz bir Avukat ile görüşerek işe geri dönebilmek için süreci görüşebilirsiniz.
   Bu arada Bireysel Emeklilik poliçenizi nasıl taşıdığınızı paylaşabilirseni lz dğer mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızda faydalanabilirler.
   Saygılarımızla.

 • İsyeri ohal kapsamında bank asyada hesabın varmıdiye sordu. Bende dogruyu soyleyerek vardı ama 15 temmuzdan sonra tasıdım dedim.bu sebepten cıkarılmıs8m. Bsnkada 17_25 aralıktan bu yanahesabım oldugu icin.ayrıca hesabımı musteri hizmetlerinden arayarak cayma bedelini odeyerek ayrıldım.ohal den folayı haklarımı nasıl arayabilirim. Tesekkur ederim

  • İsin hukuki boyutunun degerlendirilmesi gerektiginden sizi yanlış yönlendirmemek adına bir Avukat ile görüşmeniz daha faydalı olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • selam bank asya kredi kartı borcumu birleşik fon bankasına nasıl ve nereden ödeme yapabilirim her bankada ödeme yapabiliyormuyum yada postane ile mi yapmak gerekiyor eft ile dediler eft nerden yapıcağım tam olarak bir açıklama yaparmısınız lütfen bu konularda bilgim çok az

  • Merhaba
   Bank Asya internet sitesinde belirtilen Birleşik Fon Bankası ve Fibabanka hesaplarına her Bankadan eft yapabilirsiniz. Masrafı en az olan Bankayı tercih edebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Devlet tarafından Kapatılan okula ait kredi kartından taksitlendirme yapmıstım.4 taksit odemiştim.5 taksit daha borcum var.Şimdi okul devlet tarafından kapatıldı,hiç bir sekilde muhatap bulamıyoruz.Kalan kredi kartı taksitlerim için ne yapmalıyım…

  • Merhaba,
   Yayınlanan yönetmelikte kapatılan Kurumlara ait alacakların tahsiline devam edileceği fakat borçları ile ilgili aksiyon alınmayacağı belirtildi. Sizinle aynı durumda olanlar için okullar açılmadan bir açıklama yapılacaktır sanırım.Ödeme yapmamanız halinde kartınızın olduğu Banka ile sorun yaşayabilirsiniz.Henüz başlamayan eğitim dönemi için yapılan ödemeler ise hizmet almadığınız için chargeback talebinde bulunmayı da deneyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • Öncelikle tesekkur ederim…Kredi kartım bankasya kredi kartı…yani okul kapatıldı…banka TMSF ye devredildi…ancak sureklı borcunuzu odeyin diye mesaj geliyor…ben taksitleri odemeye devam ediyorum…faize gecmememsi için…tavsiyeniz ne olur …saygılarımla

    • Burada kart borcunuzu odemekten başka seçenek yok gibi gözüküyor. Maliye Bakanlığı’nın bu konuda bir çalışması yok şeklinde açıklamalar geliyor. Şu anda almayacağınız bir hizmet için ödeme yapmamak adına MEB ‘ na ve BDDK ‘ya konu ile şikayetinizi dile getirebilirsiniz diye düşünüyorum ama geri dönüş olurmu bilemiyorum çünkü bu konuda hiç açıklama yok.
     Saygilarimizla.

 • mrb kolay gelsin benin kredi karti borcum vardi geçen ay ama birlesik fon hesabina yatirdim fakat bu ay ayni borc yine cikmis ve ne yapmaliyim?

  • Merhaba,
   Hesap sahibi bilgileri eksik olduğu icin kart ödemeniz muhasebelestirilmemis olabilir. Ödeme yaptığınız Bankadan habr mesaj ile alıcı bilgilerini teyit ederek yapılan işlemin sorgu numarasınıda ekleyerek aktarım yapılması konusunda talep geçebilirsiniz. Yada kart ödemesini yaptığınız Bankanın Fon yönetimi ekiplerine telefon ile ulaşmayı deneyebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • selamun aleykum benımde sorum şu bankasya ya yatırmış olduğum 04.04.2014 girişli hesabımda aylık 50 lira yatırmış olduğum hesabı bu ay ile b eraber ikinci aydır yatıramıyorum bu sıkıntı olucakmı ve hesabımı nasıl kapatabilirim paramı alarak şimdiden tşkr ederim

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz hesaba ne amaçlı para yatırıyorsunuz acaba, su anda sadece borç ödemelerine ait tahsilatlar yapılıyor. Birikim amaçlı para yatırıyorsanız artık başka bir Bankada hesap açmanız gerekiyor. İçeride olan paranız için ise Muhabir Banka ataması sonrasında Sigorta kapsamında olan bakiyeler ödenecektir.
   Saygılarımızla.

 • Selam ben bir yabançi vatandaş Bank Asya müşteri sim Turkiyede ve İrak te .. parami nerda geri alabilirim …???

  Sagiler

  Hello ,
  I am a foreign customer of Bank Asya in Turkey, where can I get my money back .. ???
  I also pointing at bank Asya in Iraq … where can I get my money back there .. ???

  • Merhaba,
   Turkiye deki subelerde 100 bin liraya kadar paranız sigorta kapsamında olup Muhabir Banka ataması sonrası ödemeleri yapılacaktır. Yurt dışı şubelerde paranız varsa bu bedel sigorta kapsamında değildir. Ödeme zamanı açıklandığında yurt dışından alıp alamayacağınız açıklanacaktır.
   Saygılarımızla.

   Saygılarımızla.

 • Selamlar,finanscı
  Bank asya gelişmelerini bize bildirirseniz çok seviniriz.Hepimizin gözü kulağı burda inanın.
  Muhatap bulamıyoruz kulaktan dolma bilgi istemiyoruz.Basvuru vb.süreci kacırmamak adına yardımcı olursanız cok memmun oluruz.Ayrıca, çok yardımcı oluyorsunuz tesekkur ederiz.

  • Merhaba,
   Sizlere sağlıklı bilgi verebilmek için gelişmeleri elimizden geldiği kadar takip etmeye çalışıyoruz. Yeni bir bilgi açıklanması durumunda sizler ile paylaşıyor olacağız.
   Saygılarımızla.

 • Bankasya kredi kartımin otomotik ödeme talimatı vardı.kaç kez iptal etmeye çalıştım iptal edilmedi.şu anda karttan herhangi bir çekim oluyor mu Ekstre görüntüleme yapabiliyor muyuz . Bank Asya kredi kartlari kullanıma açık mi.iptal etmek istiyorum ancak muhattap bulamıyorum.

  • Merhaba,
   Bank Asya internet sitesinde 2792 ‘ye sms atarak kart ekstresi ile ilgili bilgi alınabileceği belirtilmektedir. Şu anda belirttiğiniz gibi muhattap bulmanız zor.
   Saygılarımızla.

   • mrb kolay gelsin bn o dediğiniz numaraya msj attigimda sadece aktif kartlar için hizmet verilmektedir diyo

    • Bank Asya kartı kullanmadığım için kartların kapalı olup olmadığını teyit edemiyorum. Belirttiğim sms numarası Bank Asya sitesinde belirtilen numara olduğu için Bankadan bir muhattap bulmayı deneyebilirsiniz.
     Saygılarımızla.

 • Selamlar
  Bank Asya da dogal gaz icin otomotik ödeme talimatı var.şimdi ev değişikliği yaptım otomotik talimatı iptal etmek istiyorum.kartları kullanıma kapatmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Muhattap bulamıyorum. Mağduriyet yaşıyorum başkasının doğal gaz faturasını ödüyorum galiba şu anda. kartımi da kaybettim acil kullanıma kapatip iptal etmem lazım.

  • Merhaba,
   Bir onceki bildiriminizde kart ekstresini nasıl alacağınızı belirttim. Kart tarafında bu işlemi yapamıyorsanız İgdas ile görüşerek sistemdeki otomatik ödemenin silinmesi konusunda iletisime geçmeniz faydalı olabilir.
   Saygılarımızla.

 • Slm asya banka bano senetleri koyduk protestolu ama banka kapandı senetlerimi nasil alabilirim

  • Merhaba,
   Baska bir okurumuz senetlerin tahsili icin Vakıfbank ‘dan ihbar gittiğini iletmisti. Vermis olduğunuz senetler için birde Vakıfbank ile gorüşmenizi öneririm.
   Saygılarımızla.

 • Benimde bir mirtar sahsi hesabimda param var tsmf nin aciklamalarini takipmi edelim yoksa herhan gi bir yere yere dilekce gibi birseyler vermemiz gerekiyormu ankara vakiflar genel mudurlugune 60 gun icinde hesap kartimizla bilgi veriniz aciklamarini okudum internetten verilen bilgilerden saygilarimla

  • Merhaba,
   Tmsf açıklamasını takip etmeniz yeterli olacaktır, Okuduğunuz haber Hazine’ye devir olan kurumlar ile ticari ilişkisi olan firmaları kapsayan açıklama olması lazım.
   Saygılarımızla.

 • Benimde 130 bin liram vardı hesabim da muhabir banka yla anlasilinca parami alabilecekmiyim

  • Merhaba,
   100 bin liraya kadar sigorta kapsamında Muhabir Banka tarafından ödemeler yapılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar
  Benimde bank asyada kiralık kasam var nezaman alabiliriz acaba içindekilere eksiksiz ulaşabilirmiyiz

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz sorunun cevabı Muhabir Banka ataması sonrası netleşecek olup, süreci beraber takip ediyor olacağız.
   Saygılarımızla.

 • Çok teşekkür ederim

 • Selamlar,
  Bilgi içim tesekkür ederim.O vakit ben sunu anladım.Şuan maliye vakıflar vb.hiç bir yere basvuru yapmıyoruz bunlar bizimle ilgili deyil! Bankasya için duyuru yapılıcaktır beklıyoruz.Doğru mu anlamısım.

  • Evet dogru anlamışsınız gelişmeleri bizde sizlere surekli iletmeye çalışacağız.
   Saygılarımızla.

 • Muhabir banka olarak şeker bank ile anlaşılmış ipotek kaldırma işlemini buradan yağabilecek miyz

  • Merhaba,
   Şekerbank ile anlaşma durumu şu anda duyurulmadı. O yüzden yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.
   Saygılarımızla.

   • Merhabalar öncelikle tüm sorulara sabırla cevap verdiğiniz için teşekkürler.Bank Asya nın internet sayfasın da muhabir bankamız Şekerbank şeklinde bir yazı var buna itibar etmeyelim mi ?

    • Merhaba,
     Bank Asya ve Tmsf sitelerinde belirttiğiniz gibi bir açıklama göremiyorum o yüzden yorum yapamayacağım.
     Saygılarımızla.

  • Ek bilgi,
   Kapalı krediniz için 0216 633 5000 Kredi Degerleme Servisi personelleri ile goruserek konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.
   Saygılarımızla

 • merhaba bank asyadan konut kredisi çekmiştim kredim az kaldı ipotek nasıl kalkacak tapu mu nasıl alabilirim

  • Merhaba,
   Muhabir Banka ataması sonrası bu sorular cevap bulacaktır.
   Saygılarımızla.

   • Arkadaş 3 ay içinde hesaptaki bakiyelerin ödemeleri olur mu bilgi alabilen yok mu ?

    • Merhaba.
     Bilgilendirme icin tesekkurler, sorun yasayan arkadaslara bilgi verilecektir.
     Saygılarımızla.

  • Ek bilgi;
   Krediniz kapandığı zaman 0216 633 5000 Kredi Degerleme Servisi personelleri ile goruserek konu ile ilgili yardım alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Bireysel emekliliğimi iptal ettidim.paramı ne zaman olabilirim

  • Merhaba,
   Muhabir Banka ataması sonrasında Bireysel Emeklilik tarafında da açıklama yapılacaktir.
   Saygılarımızla.

 • Bank asya nin faliyet izni tamamiylen kaldırıldı ve paramızı alamıyoruz tmsf den bir açıklama yok bu durumdan kuskulandim açıkçası ben savcılığa konu hakkında basvurayimmi acaba…?

  • Merhaba,
   Terör örgütü ile ilgili bağlantısı olan bir Bankadan bahsediyoruz, o yüzden bu sürecin uzun sürmesi normal karşılanabilir. Bir sonuç çıkacağını düşünmesem de tercih size ait tabi ki.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar,Google a bank Asya muhabir bank yazınca bahsettiğim Şekerbankın muhabir banka olduğunu bulabilirsiniz.Açıklama bank Asya’nın kendi sitesinde mevcut

  • Sizin belirttiğiniz Muhabirlik daha farklı bir kavram. Bank Asya anasayfasına girdiğinizde işlem yapamadığınızı okuyabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • bankada kasam bulunuyor kıralık kasa ıcınde altımlarım vardı pekı bu ne zaman acılacak ?

  • Merhaba,
   Muhabir Banka ataması sonrası Tmsf kararına göre sizlere bilgilendirme yapılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba, ağustosun 1’inden beri tmsf hiçbir duyuru yapmadı. Aynı şekilde banka görevlileri hiçbir şey söylemiyor. Sizin ulaşabildiğiniz herhangi yetkili bir kişi oldu mu acaba? Herhangi bir duyum alıyor musunuz gelişmelerle ilgili.

  • Merhaba,
   Temmuz sonunda bir tmsf çalışanı ile telefon görüşmesi yaptım ve kısa sürede açıklanacağını iletmişti fakat üzerinden nerdeyse 1 ay geçti. Hesapların incelenmesi uzun sürdüğü için sürecin uzadığı kanaatindeyim.
   Saygılarımızla.

 • Ailem ben 18imi doldurmadan önce mevduat hesabı açmıştı şuan hesaba sadece benim erişimim var 18imi doldurduğum içim hesabımdaki parayı nasıl çekebilirim muahbir banka atandıktan sonra

  • Merhaba,
   Reşit oldu iseniz Muhabir Banka ataması sonrası yapılacak bildirime istinaden hesabınızdaki tutarı alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Tmsf neden bu kadar uzatıyor anlamış değilim yaklaşık 1,5 aydır tasfiye sürecinde ve yaklaşık bir senedir tmsf kontrolünde olan bir banka hesapları inceliyorlarsa neden bu kadar uzun sürüyor en azından bir açıklama yapıp zaman belirtmeleri lazım bankanın şubeleri bankamatikleri oldukları yerde duruyor hala bu normal mi sizce…

 • Merhaba finansçı, benim Bank Asya b grubu hisselerim vardı ve değeri 1 lot için 0,87 iken hisseler bloke edildi. TMSF veya BDDK’nın bu hisseleri bu değerle ve yakın bir şekilde iade ihtimali nedir? Yoksa banka battı denilerek hisselerin sıfırlanma durumu var mıdır? Bizler banka ile alakası olmayan ve 15 temmuzda ihale ile satılacağına inanarak kar amaçlı yatırım yapan küçük yatırımcılardanız. Benim gibi mağdur olan 25 bin civarında b grubu mağdur hissedar cevabınızı çok merak ediyor, saygılar…

  • Merhaba,
   Tmsf sitesinde aşağıda belirttiğim madde gereği satışı yapılan hisse senetleri yatırım araçları olarak değerlendirilirek sigorta kapsamında değerlendirilmeyebilir. Süreç çok belirsiz o yüzden kimseye umut verici açıklamalar da bulunmak istemiyorum. Umarım konunun dışında olup mağdur olan vatandaşlarımız için en hayırlı sonuç çıkacaktır.
   “Kredi kuruluşları tarafından satışına aracılık edilen devlet tahvili, hazine bonosu, yatırım fonu gibi yatırım araçları TMSF’nin sigorta kapsamında değildir.”
   Saygılarımızla.

 • bankasyanın 30 temmuzlu çeki var. ortada muhabir bankada yok. çekin sahibi ödeyecem diyerek şimdiye kadar oyaladı. çekin kağıt olma süresi var mı. başka bir aracı kurum tarafıyla tahsil edilebilir mi nasıl bir yol izleyebilirim teşekkürlet

  • Merhaba,
   Evet Bank Asya müşterilerine ait süreç biraz farklı gelişti keşke bir Bankaya takasa vererek ilgili Banka tarafından uygun şekilde yazılmasını sağlasaydınız. Yasada farklı memleketten sorulduğunda ibraz süresi 30 gün olarak belirtiliyor fakat Bank Asya açık olmadığı için bu işlemi de yapamayacaksınız gibi gözüküyor. Vade geçtiği için takas merkezi ile de sordurma şansınız yok, vade tarihini henüz 30 gün geçmediği için bir Avukat ile görüşerek tahsilatı konusunda yönlendirmesini sağlamanız faydalı olacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba başka bir bankaya anlaşma yapıldığında bize nasıl ulaşılır haberdar edilirmi nekadar sürer anlaşmaları ben telefon numaramı da değişmiş bulundum asyabankta güncelleme yapamadım sorun olurmu

  • Merhaba,
   Size bildirim yapılabilir bu durumda fakat ulaşılamasada bir şekilde duyarsınız ödeme sürecini. İlk olarak 3 ay olarak belirtildi ve bir ayı geride bıraktık.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba şekerbanktan sadece ödeme yapılıyor değil mi? Peki muhabir banka atanması için gereken süre ne kadar acaba?

 • Sayın admin, değerli arkadaşlar,

  Benim de hali hazırda ödediğim bir konut kredim mevcut ve geçen cuma günü bankasya müşteri hizmetleri ile telefon görüşmeme istinaden borcumu kapatıp ipoteğimi kaldırtabiliyormuşum, yukarıda da soran arkadaşlar olmuş, bankasya müşteri hizmetleri ile görüşerek kalan borç tutarını öğrenebilir ve ipotek kaldırmak için hangi adımları izlenmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.
  Saygılarımla.

  • Merhaba,
   0216 633 5000 numaradan bilgi alabileceğiniz konusunda yönlendirme yapmıştık daha önce. Çağrı merkezine ulaşabilmek ve bilgi almak biraz zor olduğu için farklı bir irtibat numarası varsa diğer okurlarımız ile paylaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba. Benim şirket hesabımda 100bin altında param vardı. Bunun sigorta kaosamında olmadığını söylüyorsunuz. Bizim izleyeceğimiz yol nedir. Yada paramızı alamayacak mıyız? Saygılar

  • Merhaba,
   Bankacılık Kanununa sigorta kapsamında olmadığı belirtilmektedir.Gerçek kişilerin sigorta kapsamındaki bakiyeleri ödenmeye başladığı zaman Ticari hesaplar içinde açıklama yapılacaktır diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

   • Peki banka iflas etmedi sadece tmsf el koydu paramız olduğu gibi orda. Bunun bize ödenmemesi hırsızlıktan başka birşey değilki. Ayrıca cemaatle uzaktan yakından bir alakamızda yok. Çok mağdur durumdayız. Bu mağduriyetin giderilmesi lazım acilen

 • Merhaba
  Haberlerde 81 ilde bazı şubelerdeki özel kasaların açıldıgı söyleniyor bu açma işlemini fetö örgütüyle baglantısı tesbit edilen şahıslardamı yoksa kontrol amaçlı hepsindemi açıyorlar acaba sonuçta çok olmasada benim çocuklarıma ait altınlarım var eksiksiz ulaşabilecekmiyiz acaba biran önce sonuçlansın istiyorum artık😔

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz haberi izlemedim fakat örgüt ile bağlantısı olan kişilere ait kasaların açılışı söz konusu olabilir soruşturma kapsamında. Diğer vatandaşlara ait kasaların açılması soygun olarak nitelendirilmesi gerekir. İnşallah en kısa zamanda Tmsf kararını açıklar ve mağduriyet yaşayanların sorunu giderilmiş olur.
   Saygılarımızla.

 • İyi aksamlar,bankasya müşteri hizmetlerini arıyorum cevap yok ulasıp konusabilen varmı öncelikle öğrenmek isterim.ayrıca farklı bir duyum vb. öğrenen varsa yazarsa sevinirim.sadece finanscı bilgi aktarımı yapıyor sagolsun şimdiden tesekkurler

 • merhabalar.benim şöyle bir sorum var.
  bu 3 ay olarak belirnen süreçte tam olarak 3 ay geçmesi gerekiyor mu?yani 3 aydan daha evvel olma şansı e kadar.
  bir diğer sorum ise şu.100 bin tl den fazla miktarda mevduatı olan kişiler için nasıl bir yol izleneccek.sonuçta banka batmadı.dolayısıyla sigorta kapsamına girmeyeceğini düşünüyorum.fakat bu benim düşüncem tabi.
  konu ile ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.

  • Merhaba,
   Süreç sonlandırıldığı takdirde bugünde ödemeler yapılabilir yada henüz çözülemedi denerek ikinci bir üç ay uzatılabilir bu süreç.
   100 bin lira üzerindeki mevduat içinde, İflas masasına yapılacak başvuru sonrası Bankada para olması halinde ödemelerin yapılması gerekir diye biliyorum. (Egebank dönemimde tüm tutarlar tüketiciye ödeme yapılmıştı.)
   Saygılarımızla.

 • Merhaba,
  Tmsf Temmuzun 18’inde faaliyetleri durdurdu ve son acıklamaları Ağustos’un 1’inde. Bu vakitten beri vatandaşı bilgilendirmek adına hiçbir şey yapmadılar. Banka yetkilileri de birşey söylemiyor. Sizin görüşebildiğiniz bir yetkili oldu mu acaba? İnanın sizden başka doğru dürüst bilgi veren yok şuanda. Bayram arefesindeyiz. Bi gelişme olma olasılığı nedir sizce. Yoksa 3 ay daha uzatma ihtimalleri var mıdır? Sonuçta Tmsf bankaya geçen şubatta rl koymuştu. İşler hızlı ilerlemesini bekliyor herkes.Aldığınız duyumlar dahilinde bilgi verirseniz çok sevinirim. Konu ile olan yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Bende sizlere dogru bilgi aktarabilmek icin bu sureci sizler kadar takip etmeye calışıyorum.Ama daha öncede belirttiğim gibi hesap sahiplerinin örgüt ile bir bağlantısı olup olmadığına dair kontrol edildiğini düşünüyorum. O yüzden bence süreç biraz daha sürecektir sanırım. Bilgiye ulaşmam halinde sizler ile paylaşıyor olacağım.
   Saygılarımızla

 • Babamın şirket hesabında parası vardı bu parayı tmsf ödeme yaptığında alabilirmiyiz acaba?

  • Merhaba,
   Şirket hesapları sigorta kapsamında olmadığı için size olumlu bir sey söyleyemiyorum. Mevzuat konusunda oldukça tecrübeli bir arkadaşa geçtiğimiz hafta sorduğumda ödeme yapılmaz cevabını aldım.
   Saygılarımızla

 • Merhaba. Bank Asya da bireysel emeklilik hesabım var. Bunu Nasıl kapatırım ya da Nasıl başka bankaya aktarabilirim. Şuan benim yapmam gereken ne?

  • Merhaba,
   Asyaemeklilik sitesindeki numaradan ulaşarak farklı Bankaya taşıma yaptığını ileten vatandaşlarımız oldu. Ulaşmak için biraz uğraşmanız gerekiyor sanırım.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba
  Bank asya dan konut kredisi cekmistim
  odemeyi nasil yapabilirim.
  Hesabım da nekadar para var nasil ogrenebilirim.

  • Merhaba,
   Bank Asya internet sitesinde belirtilen hesaplar eft yapabilirsiniz, hesap bakiyesini öğrenmek icinde sms numarası belirtilmistir.
   Saygilarimizla.

 • bankasya dan teminat senetli müşterim var. ödemesini yapmadı. teminat senedini nasıl işleme koyabilirim.

  • Merhaba,
   Sorunuzu tam olarak anlayamadım, fakat Senet Bank Asya’ da işleme alınarak protesto edildi ise bu senet Birleşik Fon Bankasında olması lazım, teslim alarak icra yoluna başvurabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • İnsallah uc ay bitmeden bu bank asya sureci sonuca ulasirda bizde paramizi alabiliriz.

 • Merhabalar bank Asya da bes yaptirmistim başka bankaya aktarmak istiyorum fakat verilen numaralar da kimseye ulaşamadım… geçiş yaptıranlar bana yardımcı olabilir mi?

 • Merhaba, hesaba ait geriye dönük hesap dökümünü nasıl alabiliriz.

  • Merhaba,
   Sms ile verilen hizmetlerde sadece bakiye bildirimi yapıldığı için 0850 222 4888 yada 0216 633 5000 nolu telefonlardan ulaşacağınız personeller ile çözmeye çalışabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • İlginiz için teşekkürederim acaba merkez bankasından ve. öğrenebilir miyim? Resmi kurumda çalışıyorum kurumum benden istiyor kendileri resmi yazı ile ilgili yer neresi ise alamazlar mi? Teşekkürler

  • Bank Asya’daki hesap hareketlerini sadece Bank Asya verebilir.Hesap hareketi gonderilmesi gerekecek bir Kurum ise tabiki yazi eşliğinde gonderim yapılabilir.
   Saygılarımızla.

 • bankasya kredi kartı borcumu ilgili hesaba yatırdım 2792 e mesaj atıyorum borç gözükmüyor ancak diğer bankalarda gecikmede gözüküyor bunu nasıl düzeltebiliriz

  • Merhaba,
   Kredi kartı borcunuzu gecikmeli olarak yatırdı iseniz bu kkb kayıtlarında (gbb) Gecikmiş Borç Bakiyesi olarak yansır fakat ödendiği anda KKb’de ödendiği güncellenir. Fakat Bankalar kkb işlemlerine ücret ödediği için örnek olarak; 1 Eylül’de baktırdığınız kkb için Banka, farklı kişiler sorguladığında ekstra ücret ödememek için yine 1 Eylül görüntüsünü ekrana getirir. Bir süre daha bekledikten sonra hala güncelleme işlemini göremiyorsanız 0216 6335000 telefona ulaşarak sorunun giderilmesi konusunda yardım talep edebilir siniz.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba bankaya kredi Kartı borcumu ödemek istiyorum fibabanka eft yapmam gerekiyor online olarak diğer bankalardan işlem yapmak istediğimde açıklama kısmına yazılması gereken bilgiler için karakter sayısı yetmiyor.
  Tck/tel no/kredi Kartı no/ ad soyadı bunun için bankaya giderek mi işlem yapmalıyım? Ayrıca soyadım evlilikten dolayı değişti, hangi soyadını yazmalıyım?

  • Merhaba,
   Bilgileri kisaltarak yazabilirsiniz, Bankayada gitseniz de birsey degismeyecektir. Kart uzerinde yazan soyadiniz olacak sekilde gonderebilirsiniz sorun olmayacaktir.
   Saygilarimizla.

 • maaş hesabımızdaki parayı cekebılcekmıyız

  • Merhaba,
   Su anda hesaptan para çıkısına izin verilmedigi icin cekemezsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba Finansçı,
  Degisen bir gelisme var mi acaba, bizlere bilgi verebilirmisin?

  • Merhaba,
   Henuz farkli bir gelisme yok, süreç halâ ilk konuştuğumuz durumda.
   Sygilarimizla.

 • Umarim en kisa zamanda bu is sona erer ve paramizi alabilirizz

 • merhabalar.
  süreç tam olarak ne zaman başladı acaba.
  yani hükümetin öngördüğü 9 aylık süre tam olarak ne zaman başladı.
  ve bu süre bitimine kadar herhangi bir gelişme olmazsa devlet nasıl bir ol izler.bizler nasıl bir yol izlemeliyiz.

  saygılarımla..

  • Merhaba,
   22 Temmuz itibariyle Bank Asya, Tmsf’ye devir edildiği için ilk üç ay 22 Ekim itibariyle dolacak. Ek sureler dolmadan bu süreç sonlandirilarak ödemelerin yapılması bekleniyor.Şu an için yapılacak bir şey bulunmuyor.
   Saygılarımızla.

 • Bank Asyada hesabı olup olmadığına dair hesap hareketleri dökümü

  • Bu evrak nerden temin edilebilir.

   • Merhaba,
    Su anda Finans sisteminde hangi Bankada hesap olup olmadigini ogreneceginiz bir yapi yok. Fakat Bank Asya’da Genel Mudurlukte calisan personellere ulasabilirseniz belki bu konuda yardim alabilirsiniz.
    Saygilarimizla.

 • Merhabalar. 2 ay kadar önce bankasyaya okul için eğitim ücreti yatırmıştım,dekontum kayboldu. Ancak dekonta ihtiyacım var. Bu dekontu tekrar hangi bankadan ya da nereden alabilirim?

  • Merhaba,
   Su anda dekont alabilmek icin muhattap bulamayabiliniz. Hesap ekstre temini icin sitede belirtilen irtibat numaralarindan ulasmayi deneyebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Kredimi kapatmak icin nasil bir yol izlemeliyim acaba?

  • Merhaba,
   0216 6335000 nolu telefon numarasindan kredi degerleme servisi ile goruserek konu ile ilgili yardim alabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhabalar, Bank Asya da dolar ve altın hesabım vardı, buradan kredi kartı, ev ve araç kredisini ödüyor idim. Her ay ne kadar ödemeler için gerekli ise Tl ye çevirip ödeme yapıyor idim. Fakat 18 temmuzdan sonra hiçbir ödemeyi yapamadım. Başka ödeme durumum da yok. İlgili numarayı aradım, sadece para alabiliyoruz, para transferi vs yapamıyoruz, dediler. Bu borçları ödemediğim taktirde ev ve arabaya haciz durumu olur mu. Olur ise benim kanuni olarak hangi yolu izlemem gerekir.

 • Not:Kredi kartları başka bankalarda ve Bank Asya dan, ev ve araç kredisi sadece bank Asya dan.

  • Merhaba,
   Su anda Banka hesaplarından para çıkışı yapılamadığı için sizinde belirttiğiniz gibi ödeme yapamazsınız. Bu ay üç ay gecikme durumuna düşeceğiniz için Kanuni takibe aktarılabilir. Sonrasında belki hukuki yollara başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz ama herşey için geç olabilir. Bu durumu bir avukat ile görüşmeniz çok daha faydalı olacaktır. Ama bu süreci beklemeden borçlarınızı ödemek için farklı bir ödeme yöntemi bulmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.
   Saygilarimizla

 • Merhaba bank asya şubesine okul ücretimi elden yatırmıştım. Yaptığım ödemenin dekontuna ihtiyacım var. Şubeler de şu an kapalı olduğu için ödeme yaptığıma dair kanıtlayıcı bir belgeye nasıl ulaşabilirim? Veya bankasya için muhabir banka belirlendiği zaman o bankadan o ödememe dair dekont alabilir miyim?

  • Merhaba,
   Muhabir Banka için net bir tarih yok sürecin uzama ihtimaline karşı.Yapının nasıl olacağiı net olmadığı için Muhabir Bankayı beklemeden belirtilen numaralardan Bankaya ulaşmayı deneyerek ekstre talebinde bulunabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Bankada beninde param var bu süre nekadar sürer çok madur durumdayız

  • Merhaba,
   Tmsf incelemeleri devam ettiği için net bir tarih bilgisi yok şu anda.
   Saygılarımızla

 • Paralar müşterilerin belirttiği bir hesaba eft yapılamaz mı.

  • Merhaba,
   Muhtemelen tüm Türkiye’de şube ağı geniş bir Banka aracılığı ile ödemeler yapılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • konut kredım var 5 taksıtı kaldı evı sattım bırıyle anlastık kalan taksıtlerı yatırıp evın ıpotek feshıyle evın satısını vermem gerekıyor nasıl bır ıslem yapmam lazım

  • Merhaba,
   Henuz tapuda satis yapilmadi ise taksitleriniz bittikten sonra yazımızda belirttiğimiz kredi değerlene servisini arayarak ipoteğin fek edilmesi işlemini sağlamanız gerekmektedir. Sonrasında tapuda satışını yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • Kredi kartımla yaptığım taksitli alışverişler için ne yapmam gerekir

  • Merhaba,
   Kredi kartı ekstrenize yansıtılan borçları ödemeniz gerekiyor sorun yaşamamak icin.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba kredime ara odeme yapmak istiyorum bunun icin nasil bir yol izlemem gerekir

  • Merhaba,
   Ara odeme sonrasi ödeme tablosu degismesi gerektiginden Kredi Degerleme servisi ile gorusmeniz faydali olacaktir.
   Saygilarimizla.

 • Bu is bir an once cozulsun artik, bizlerinde magdur oldugunu gorsunler lutfe n

 • Merhaba bank asya da 2012 yılında açtığım bir hesabım vardı ve içini hiç bir şekilde para girip çıkmadı bu hesabımı nasıl kapatabilirim ?Bir diğer sorum ise ; hesabım ne zaman kapanır bu süreç sonunda otomatik olarak ?

  • Merhaba,
   Hesabınızda para yok ise faaliyet izni iptal edildiği için otomatik kapanacak. Süreye gelince ise 22 Ekim ilk uc ay bitis tarihi sonrasında 3 kez üç ay uzatma ihtimali mevcuttur.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba. Acaba bankayla ilgili herhangi bir gelişme var mı? 3 aylık sürenin her geçen gün bitiyor. Aldığınız herhangi bir duyum var mı? Tmsf’den bilgi alabiliyor musunuz acaba?

  • Merhaba,
   Bir kez arayip sizler icin bilgi almaya calıştım fakat net bir açıklama yapamiyor çalışanlar. Bana soracak olursanız Khk’lar devam ettiği sürece ödemeler askıda kalabilir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba kredi kartı borcumu yatırdım. 100 tl Bank Asya bana borçlu kaldı onu nasıl alablilirim. Bir de konut kredisi taksidim var onun taksit borcunu nasl öğrenebilirim. Cevap için şimdiden teşekürler…

 • Biz daha çok beliriz gibi duruyor paramizi almak icin😕😕😕

 • Sayın finansçı bugünlerde çeşitli haber sitelerinde çıkan haberlere göre soruşturmaların gelecek hafta bitebileceğini yani az bir işlemin kaldığı gibi bilgiler var size sorum su olacak hesabı olan bazı kişilerin hakkında mallarına hesaptaki paralarına el konma gibi mahkeme kararları var biz hesaptaki bakiyemiz almak yani haklarında soruşturma olmayan ve hesapları temiz çıkanlar için haklarında soruşturma olan kişilerin davlarının bitme sinimi bekleyeceğiz ödeme almak için.

  • Merhaba,
   Daha bir çok sektöre giriş yapılmadı, belirttiğiniz gibi temiz insanların belirlenebilmesi için hepsinin sonlanması gerekebilir. Bu tarz yapılan haberlerde goruyoruzki çok gerçekçi olmuyor, Umarım söylediğiniz gibi kısa sürede tüm olaylar netleşerek ödemeler gerçekleşir.
   Saygılarımızla.

 • Bu konu ile ilgili çok haberde yapılmıyor o yuzden birazda huylanıyor insan

 • Merhaba çok acil parami cekmem lagzim. İhtiyacım var faiz yok diye yatirdim bizim ne sucumuz var bizde mağdur olduk zor günler için yatirdim cekemiyoruz birde emeklilik için ödeme yapıyorduk onu garanti bankasına aldirabilirmiyiz

  • Merhaba,
   Daha once yazan vatandaslarimiz farkli sirkete tasiyabildiklerini ilettiler.
   Saygilarimizla

 • fınasçı bende hastanede kamuda çalışanım toşaron işçisıyım ve bızm de bankada paramız kaldı şirket paramızı oraya yatırıyordu hesap açın dedı ve ordan paramızı cekıyorduk başka bır işlemımız yok ama kalan paramız oldu bılsek cekerdık bızım şimdı ne suçumz ne gunahımz var bıze bılgı versenız cok ıyı olur teşekur edım ama mağduruz okularda açıldı zor şartlar bızı beklıyor

  • Merhaba,
   Maaş müşterisi olduğunuz için sizin fazla seçeneğiniz yok zaten. Sizde bu süreci bekleyerek Muhabir Banka ile paranızı çekmeniz gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

 • İyi günler,
  Muhabir banka atanması ne zaman olacak?

  • Merhab,
   Tarih bilgisi şu an için veremiyoruz. İlk uç aylık sure 22 Ekim’de dolmaktadır.
   Saygılarımızla

 • İyi günler,
  Muhabir banka atanması ne zaman olacak?

  • Merhab,
   Tarih bilgisi şu an için veremiyoruz. İlk uç aylık sure 22 Ekim’de dolmaktadır.
   Saygılarımızla.

 • Peki bu odenmeyen senetleri tahsile veren nerden lacak acaba?

  • Merhaba,
   Size ait odenmeyen senetlerinde Birleşik Fon Bankasına teslim edilmesi gerekiyor.
   Saygılarımızla.

 • Merhana sayın Finansçı
  Ohal’in 3 ay daha uzaması gündemde ve büyük ihtimalle uzatılacak. Bu durum büyük ihtimal bizim gibi Tmsf’den açıklama bekleyenleri etkileyecek gibi duruyor. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir acaba? Tmsf yetkililerinden herhangi bir bilgi alabiliyor musunuz? Tmsf de 3 ay daha uzatır mı sizce süreci?

  Ayrıca burada sorularımıza olan ilginizden dolayı çok teşekkürler.

  • Merhaba,
   Bank Asya’daki süreç farklı bir yönetmeliğe tabi fakat ohal süresinin uzaması kontrol sürecinin dahada uzayacağı anlamına gelebilir. O yüzden sizin de belirttiğiniz gibi Bank Asya sürecide uzayabilir kanaatindeyim.
   Cevap yazmadan önce tekrar aradım ama bende sizler gibi ulaşamadım. Sessiz bekleyiş devam edecek gibi gözüküyor.
   Saygılarımızla.

 • bankasya vadesiz hesapta kredi kartı borcunu ödemek için para bırakmıştım. şimdi kart borcunu ödememi sms ile iletiyorlar. hesabımda para var. ödemezsem faiz işlenir mi? hesap müsait.

 • merhabalar
  bankasya vadesiz hesapta kredi kartı borcunu ödemek için para bırakmıştım. şimdi kart borcunu ödememi sms ile iletiyorlar. hesabımda para var. ödemezsem faiz işlenir mi? hesap müsait.

  • Merhaba,
   Hesapta bulundurdugunuz bakiye mevduat niteliğinde değerlendirildiğinden ödeme yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde gecikme faizi yansıtılarak kkb kaydınızı olumsuz etkileyecektir.
   Saygılarımızla.

 • Bugün bursa da taşımışlar bank asyayı kasalarıdamı taşıyorlar acaba halaa bi açıklana yok ne olacak bı işin sonu

 • Bugün bursa da taşımışlar bank asyayı kasalarıdamı taşıyorlar yok bi haber ya delirecem

 • Sayın finansçı size bütün samimiyetimle söylüyorum.Çok mağdur durumdayım.Lütfen bir yetkiliyle görüşün ve durumumuzu bildirin.Ben kimseye ulaşamıyorum.Teşekkürler.

  • Merhaba,
   Konuyla ilgili birine ulaşsamda bu karar en üst makamlar tarafından verilecek bir karar olduğundan yaptırımı olmayacaktır. En kısa sürede dertlerinize çözüm getirilecektir inşallah.
   Saygılarımızla.

 • Ohal falan derken dahada uzun surecek bu is ole gozukuyor.

 • Bu kadar insan parasını alamadı cok zor durumdalar artik çözülmeli bu iş

 • Merhaba sayın Finansçı
  Bugün Ohal’in 3 ay daha uzatıldığı açıklandı. Bu durum büyük ihtimalle bank asya konusunu etkileyecek gibi duruyor. Artık ne banka yetkililerine ne de Tmsf’ye ulaşmak mümkün. Hakeza Tmsf de müşterileri de bilgilendirmek adına 2 aydır hiçbir şey açıklamadı. Gittikçe bu sessizlik tedirginlik yaratmakta. Tmsf’nin 3 ay daha süreci uzatacağını düşünen birçok kişi var. Sizin fikirleriniz nelerdir? Geçen Şubat’ta el konulmasına rağmen bu işlem daha da uzar mı? Aldığınız herhangi bir duyum var mı? Bizi bilgilendirmek adına rica etsem yetkili birilerinden bilgi alabilir misiniz?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler ve bu konudaki duyarlı tutumunuzdan dolayı da ayrıca tebrik ve teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Bende 3 ay daha uzatilacagini dusunen taraftayim, kontrollerin uzayacagini dusundugum icin. Dediginiz gibi bende donem donem dogru bilgi aktarabilmek adina tmsf ariyorum fakat surec uzadigi icin kimse net bir bilgi veremiyor. Tekrar ulastigimda alacagim bilgiler konusunda sizleri bilgilendirmeye calisirim.
   Saygilarimizla.

 • Konut kredimi 3 aydır ödemiyorum. Fiba bank hesaplarına güvenemiyorum. Ödememem sizce beni nasıl etkiler.

  • Merhaba,
   Su anda kredi sureci normal devam ediyor, odeme yapmadiginiz icin krediniz avukata aktarilacaktir.
   Saygilarimizla.

   • Fakat hesaptada kredi borcu için tuttugum bir miktar para var.

    • Hesabinizdaki para vadesiz mevduat olarak degerlendirildigi icin bu bakiye su anda kullanilamaz.Bence kredi odemelerinizi yapin sonrasinda odemeler yapildiginda hesabinizdaki bakiyeyide iade alabilirsiniz.
     Saygilarimizla.

 • Slm arkadaşlar TMSF başkanı 05/10/2016 çarşamba günü yani yarın Bloomberg ht TV de saat 12:00’de programa konuk olacak mağdur olan arkadaşlar programın sunucusu olan twitter.com/AliCaatay ve kanalın twitter.com/BloombergHT twitter adresine tweet atsın Benim twiiter adresim yok tweet atamam diyorsanız kanalın 0 212 313 6000 numaralı telefonunu arasın veya editor@bloomberght.com mail atsın mağduriyetin aktarsın TMSF başkanına iletilmesini söylesinler en azından net bir tarih aktarılmasını rica etsin sayın finanscı sizden ricam yazdıklarımı aynen yayınlayın şimdiden teşekküller..

 • tmsf başkanı bank asya mudilerinin paralarını alacağını fakat sürecin biraz yavaş ilerlediğini açıkladı.ilk olarak 100 bin tle olan sigortalı paralar ödenecekmiş.daha sonra bank asyaya ait tüm mallar paraya çevrilip bankanın iflasına karar verilecekmiş.daha sonra kalan paralardan hisse sahiplerinin payına düşen miktarlar dağıtılacakmış.bilginize…

  • Belli bir tarih söylemedi mi

   • Merhaba,
    Sadece kısa sürede ödeme yapılacağı belirtildi.
    Saygılarımızla.

 • merhaba.kiralik kasalarla ilgili bi aciklama yapilmadi mi.verilmesi konusunda bi bilgi yokmu

 • Bir uc ay daha surer gibi konustu sanki

 • merhaba fınasçı bende taşaron kamuda çalışanım şirket bızden hesap açmamızı ıstedı ve banka asyadan acın paranızı ordan cekeceksınız ve senelerdır aynı bankadan paramızı alıyordukve başka da bır işemımı yoktur ama paralarımız içerde kaldı bılseydık böle bısı var alırdık paramızı içnden turkıye kanmış bır işçi kanmış cok mu mahsumuz şimdı o paramız içerde kaldı o paramızı alacak mıyız yoksa yandımı bılgı versenız cok memnun oluruz şimdıden teşekur edrım cevabınızı beklıyorum tşkur

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz gibi sadece maaş için açtıysanız başka şansınız yokmuş zaten.Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ödemeler başladığı zaman muhtemelen paranızı alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • kiralik kasalarin 81 ilde acildigini okudum haberde.dogrumu ?bizim habermz olmadan tasindimi yoksa.sigorta kapsamnda olmadigi icin devletin el koyma gibi bi durumu olurmu

  • Merhaba,
   Daha öncede bu haber ile ilgili yazan arkadaşlar olmuştu. Haber gerçek ise açılan kasalar muhtemelen terör örgütüne bağlı olan hesaplarına el konulan kişilerin kasası olmalıdır.Aksinin olacağına çok ihtimal vermiyorum.
   Saygılarımızla.

 • Kerdi kartı borcumu eft yolu ile ödedim fakat hala ödenmemiş gözüküyor napabiliriz

  • Merhaba,
   Kart bilgilerinde hata varsa araci hesaplarda bekliyir olabilir. Eft yi gonderdiginiz Banka iletisime gecerek duzeltme konusunda yardim alabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba;
  Asya Emeklilik ödemelerimi 15 Temmuz sonrası yapamadım. Yapmaya devam etmeli miyim?.
  Asya Emeklilik şirketinin başka bir emeklilik şirketine devri söz konusu mu yoksa biz kendimiz Asya Emekliliğe başvuru yaparak BES’i başka bir şirkete taşıyalım mı? Bu işlem yapılabiliyor mu?
  Teşekkür ederim…

  • Merhaba,
   Policeniz gecikmeli hale dusmustur, emeklilik sirketine ulasan arkadaslar tasiyabildiklerini ilettiler. Farkli bir sigorta sirketine satisi soz konusu okacaktir diye dusunuyorum.
   Saygilarimizla.

 • https://www.kucukpara.com/gundem/tmsf-baskani-sakir-ercan-gulden-bank-asya-yorumu/

  arkadaşlar buradan açıklamaları okuyabilirsiniz.

 • Aciklamalariniz icin tesekkur ederiz.

 • merhaba.bankasyanin icindeki mazemelerin tasindigi yaziyo haberde.kiralik kasalardami tasiniyo.neden bu konu hakkinda kimse bilgi vermiyor.kimseden bi bilgi alamiyoruz

  • Merhaba,
   Tasinma olmasi halinde kiralik kasalarda tasinmasi gerekir fakat bu noter esliginde yapilir. Bank Asya surecinde farkliliklar olabilir fakat orgutle baglantisi olmayan kisilerin kiralik kasasi acilmayacaktir diye dusunuyorum.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba benim bank asyada maaş kartım var ama içinde 1 2 TL civarı para var hesap kapanmışmıdır kapanmadıysa ne yapamamız lazım

  • Merhaba,
   Muhabir Banka ataması sonrası belirttiğiniz tutarı alabilirsiniz. Yada o şekilde kalabilir sizin çin sorun yaratmayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Finansçı,
  Son durum nedir acaba? Tmsf başkanı sigortalı paraların kısa sürede ödeneceğini söyledi. BloombergHt’deki canlı yayında verdiği cevaplar çok net değil gibi geldi. Hani bir 3 ay daha sürecek izlenimi aldım. Sizin fikirleriniz nelerdir? Herhangi bir duyum aldınız mı?

  • Merhaba,
   Bende üc ay daha uzatilacaği kanaatindeyim.Şu an için yeni bir gelişme de yok maalesef.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba,

  Firmamızdan vadeli alım yapan bir müşterimizin satın aldığı ürünlerin ödemesine karşılık Bank Asya’dan alarak tarafımıza verdiği 50bin TL’lik bir teminat mektubu var, mektubun vadesi 31.10.2016 ve müşterimiz vadesi gelen borçlarını ödemedi. Teminat mektubunun nakde çevrilme şansı var mıdır? Var ise nereye ve ne şekilde bir başvuru yapılması gerekir?

  Cevabınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

 • Bir önceki mesajımın ulaşıp ulaşmadığı hakkında bilginizi rica ederim.
  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • Merhaba,
   Ticari firmalar ile ilgili sorunlara şu anda muhattap bulmak cidden çok zor. Birleşik Fon Bankası nezdinde bir yetkiliye ulaşabilirseniz bu konuda fikir verebilecektir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Bir ara yurtta bekcilik yaptım maaşım o bankaya yatıyordu pislikler ile hiç alakam olmadı 2014 sonlarında ayrıldım hesapta 6 lira vardı galiba kredi kartını hiç kullanmadım bu hesabı nasıl kapatacam ne zaman kapatabilirim

  • Merhaba,
   Ödeme zamanı bildirim gelirse bu tutarı çekip hesabı kapatabilirsiniz. Hiç bir islem yaomasanızda bu hesaplar bir sure sonra kapatılacak.
   Saygilarimizla.

 • Mehaba,
  Bank asyadaki yatirim hesabim araciligi ile borsadan hisse senti alip satiyordum.iki farkli sirketin hisse seneti yani lotu var bu hisselerimi satmak icin malum bank asya yatirim hesabimi kullanamiyorum.nasil bir yol izlemeliyim araci kurumu nasil degitirebilirim.tesekkurler

  • Merhaba,
   Asyatirim nezdinde bir muhattap bulabilirseniz elinizdeki hisse senetlerini farklı bir yatırım şirketine virman yapabiliyor olmalısınız.
   Saygılarımızla.

 • Hala bekliyoruz sabirla, odemeler kapiya dayandi bakalim ne kadar daynabilecegiz

 • Merhaba,tasfiye ne kadar sürecek tahmininizce artık çok sabrım kalmadı. Döviz al sat yapıyordum dolar aldı başını gitti.Zararım büyük..paramı alamadığım her gün zarardayım.

  • erhaba,
   Bizim gorusumuzde tahminden oteye gidemez ama ben subata kadar yani ikinci uc aylik dilimde netlesir diye dusunuyorum.
   Saygilarimizla

 • Merhaba Finansçı,
  3 aylık süre bu hafta dolacak. Malesef TMSF tarafından aylardır hiçbir duyuru yapılmıyor. Canlı yayındaki bölümde de çok net bir cevap vermedi Tmsf başkanı. Bu hafta yasal sürenin dolmasından dolayı bir açıklama yapabilirler belki. Siz ne düşünüyorsunuz? Süre dolmasından dolayı açıklama yapılır mı yoksa yine mi bilgisiz bırakırlar bizi?

  • Merhaba,
   Açıklama yapılırmı yoksa sadece tmsf sitesinde bilgilendirme mi yapılır çok fikrim yok ama bir üç ay daha uzatılır diye düşünüyorum. İnşallah bu üç ay içerisinde de paralarınız ödenir.(Sadece tahmin)
   Saygılarımızla.

 • pos kullanıyorduk blokeli hesaba geçecek rakam 100 000 üzerinde ticari hesap durumumuz ne olacak teşekkürler.

  • Merhaba,
   Ticari hesaplar için cok iyi bir sey soylemek zor. Mevzuata gore Sigorta kapsamında olmadıgı icin alamayabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba Finansçı,
  Tmsf Bank asyanın hisselerinin satışı ile ilgili bir açıklama yayınladı bugün. Bu durum sigortalı paraların ödemesini etkiler mi? Burdan gelecek parayı da bekleyerek mi ödeme yapılır acaba? Tmsf başkanı sigortalı paraların ödenmesi için gereken mevduatın bankada bulunduğunu belirtmişti. Sizce neler olur? Ödeme hususuyla ilgili bor açıklama süre dolacagı için bu hafta ya da haftaya bir açıklama yayınlanır mı?

  • Merhaba,
   Satisa sunulan sirketler Emeklilik ve Yatirim sirketleri oldugu icin Bank Asya ‘yi etkilemeyecektir. Bank Asya mudilerine ödenecek bedeller Bank Asya varliklari ile sinirlidir. Ödeme konusunda tarih şu anda vermek zor.
   Saygilarimizla.

 • Asya tarafindan haberler gelmeye basladi yakinda bank asya icinde havadisler gelir umarim

 • Sayın finansçı, öncelikle konuya ilişkin duyarlılığınızdan ötürü şimdiden teşekkür ediyorum.Bu bekleme daha ne kadar sürebilir.İyi akşamlar.

  • Merhaba,
   Oncelikle tesekkurler, haftasonu ilk uc ay dolmus olacak. Ben sonraki uc aylik dilimde cozulur diye tahmin ediyorum. Ama beraber gorecegiz tabiki.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba,

  Bizim dolar hesabimiz vardi
  Odeme dolar mi yoksa tl olarak mi yapilir
  Tl olursa hangi kurdan hesaplanir
  Tesekkurler

  • Merhaba,
   Doviz hesaplarindaki bedeller 22 Temmuz Merkez Bankasi alis kuruna gore hesaplanarak TL olarak odenir.
   Saygilarimizla.

 • Hocam iyi calismalar şahsi hesabima 6.700 tl civari param var alabilirmiyiz acaba madur ve zor durumdayiz ne yapacagimizi şasirdik

  • Merhaba,
   Su anda odeme yapilmiyor Muhabir Banka atamasi sonrasi alabilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Banka asyanin faaliyet iznj iptal edileli uc ay doldu bir aciklama yapilmadi hala. Ne olacak bizim halimiz..

 • Merhaba Finansçı,
  Öncelikle bu konuda bizlere bu kadar yardımcı olup sorularımıza döndüğünüz için teşekkürler.
  3 aylık süre doldu fakat Tmsf bizi bilgilendirmek adına hala açıklama yapmadı. Böyle bir durumda insanları bilgilendirmek adına neden hiç açıklama yapılmıyor. Kanun 3 ay içinde sigortalı paraların ödenmesini söylüyor fakat daha da bekletecekler gibi. Sizce bir açıklama yapılır mı? Tmsfden bilgi alabiliyor musunuz?

  • Merhaba,
   Ben açıklama yapılmasını beklerdim fakat dediğiniz gibi henüz açıklama yapılmadı. Bu hafta açıklama yapılır diye düşünüyorum, umarım bu 3 aylık süre içinde ödemeler gerçekleşecektir.
   Saygılarımızla

 • Sayın finansçı:
  Bank Asyadan konut kredisi çekmiştim. Son üç aydır kredi taksitlerimi fibabankanın ilgili hesabına bilgilerimi yazarak ödüyorum. Bu gün “bireysel kredi ödemeniz gecikmede, notunuzun düşmemesi için ödemeleriniz yapın” şeklinde mesaj aldım. Bilgisayarda dekontlarda kayıtlı. Gönderdiğim bankanın eft kayıtlarıda mevcut.Ödemediğim taksit yok sadece Ağustos 2016 taksidini 15 gün gecikmeli ödedim. Ondan olabilir mi. Bank Asya müşteri temsilcisini arıyorum, ulaşamıyorum. Fibabankayı arıyorum. sadece kendi mişterilerimize hizmet verebiliyoruz diyorlar. Ne yapabilirim lütfen bir cevap yazın

  • Merhaba,
   02166335000 nolu kredi degerleme servisi konu ile ilgili yardimci olacaktir diye dusunuyorum.
   Saygilarimizla.

 • Merhabalar ,
  Banka Asya Muhabir Banka atamasi hakkında bir haber çıkmadı yada ben göremedim. Bu konu hakkında bilginiz var mı ? BankAsya hesabında bir miktar param kaldı ne zaman ve nasıl alabilirim ? İyi günler

  • Merhaba,
   Henuz muhabir Banka atamasi yapilmadi sizinde belirttiginiz gibi. Atama sonrasi paranizi cekebilirsiniz.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba Finansçı,
  Tmsf 3 aylık süre doldu ama Tmsf’den açıklama gelmedi. Tmsf sessiz sedasız 3 ay daha uzattı galiba süreyi. Sorum şu; eğer süre 3 ay daha uzatıldıysa bunu duyuru ya da açıklama yapmadan yapabilirler mi? Size gelen herhangi bir bilgi var mı acaba?

  • Merhaba,
   Evet sure doldu fakat durum farkli oldugu icin kimse sorgulayamiyor diye dusunuyorum. Su anda benimde konu ile ilgili fazla bilgim yok acikcasi. Satislardan bir sonuc ciktigi zaman bank asya icinde aksiyon alinabilir diye dusunuyorum.
   Saygilarimizla.

 • Merhaba Finansçı, bazı internet sitelerinde tmsf nin 3.ve 4. üç aylık süreyi de kullanacağını söylüyorlar. Yani toplam 1 yıl paramızı vermeyeceklerini söylüyorlar. Ne kadar doğru bilemiyorum. Size ulaşan her hangi bir bilgi varmı bu konuda. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • Merhaba,
   Dediginiz gibi sürecin 1 yıla uzama ihtimali var tabiki. Ama şu anda bu bilgiyi ne kadar doğru olarak dikkate almak gerekir.Ben altı ay içinde iyi ile kötünün ayırt edileceğini düşündüğüm icin boyle bir tahminde bulundum. Hükümet uzun soluklu olarak devam ederse maalesef süre uzayacaktır.
   Saygılarımızla.

   • Peki bu bekleme süresinde doğan zararlarımızı karşılayacaklarmı? Bir çok kişi mağdur oldu. Bizim bu durumda dava açma gibi bir hakkımız olur mu?

    • Faaliyet izni iptal tarihi itibariyle alacaklariniz fikslendi. İşlemler ohal kapsamında yapıldıgı sürece dava sürecide kapanmış olabilir. Bir avukat ile görüşmenizde fayda var.
     Saygılarımızla.

 • Bankaya el koyduktan sonra içini boşalttık paralarinizi veremiyoruz deyin çıkın. Bu ne kardeşim 3 ay dendi 6 ay’a çıktı şimdide 1 sene lafı var ellerimiz kirilaymisda böyle saçma salak bir bankaya para yatırmaz olaylmisiz.bizi böyle mağdur ettikleri sürece yüce rabbim onlarida her türlü mağdur etsin

 • Aynen bende aynı durumdayım. Cemaatle cartla curtla alakamız yok denk geldi avantajlı geldi o bankayla işlem yaptık sadece bu yüzden yaşadığımız mağduriyete bak. Böyle iş mi olur böyle adalet mi olur. Araştırın kardeşim Tamam da bi açıklams da yapın artık

 • Bu iş bir an önce çözümlenir inşallah.

 • Bu Bank Asya isinin sonu dipsiz kuyu gibi, ne olacağı ne zaman olacağı meçhul. Hepimiz için hayırlısı diyelim.

 • Merhabalar;
  Bank asya ile görüştüm biraz önce kiralık kasalar verilmeye başlamış yıl sonuna kadar bitirilecekmiş TMSF aradım dogrulamak için evet verilmeye başladı dediler.Şuan 3 ilde teslim edilmiş kasalar bulunduğumuz il ne zaman verileceğini öğrenmek istedim bilgi vermediler.En azından bir yerden başladılar sanırım insanları mağdur etmemek için daha öncesinden haber verirler.

  • Paralari ne zaman vereceklermis Hakan bey bir bilginiz varmi?

   • Selin bey merhaba;
    Ödeme ile ilgili gelişme olmadığını belirttiler.

  • HAKAN BEY MERHABA,

   BENİMDE KİRALIK KASAM VAR ANKARA ŞUBESİNDE ,HANGİ İLLERDE TESLİM ETMİŞLER BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ

 • bank asya hesap hareketlerime nasıl ulaşabilirim

 • Finansçı merhaba,
  Kiralık kasa haberlerinden sonra ödeme islemleri ne zaman gerçekleşir acaba. Bilginiz varmı ?

  • Merhaba,
   Hakan bey kiralık kasa ile ilgili bir bilgi iletti fakat açıklanan bir bilgi yok henüz. Ama bu tarz bir durum söz konusu ise daha öncede belirttiğim gibi bu uç ay içinde ödenecektir diye tahmin ediyorum.
   Saygılarımızla.

 • Merhabalar hakan beyin yazdıklarını okuyunca bende aradım tmsf yi kiralık kasaları vermeye başladıklarını en kısa zamanda bankanın sizi arayıp bilgilendirecegini söyledi size belirtilen günde vereceklerini söylediler umut ediyorum bu süre dahada uzamaz gereğinden fazla bekledik ve mağduruz gerçekten çok

 • Merhaba,
  mevduatlarımızı alırken faiz işleyecek mi? Ben sitede inceledim ama faiz oranı belli değil.20.000 param 4 ayda enflasyon,döviz derken değer kaybediyor,nasıl telafi edilecek bu?

  • Merhaba,
   Hesabınız faaliyet izni iptal tarihi itibariyle vadeli mevduat tarzında bir hesapta ise faizi devam etmiştir. Fakat belirttiğiniz tutar vadesiz hesaplarda bekliyor ise bu tutar için herhangi bir faiz vs alacaginizi sanmiyorum .
   Saygılarımızla.

   • benim kaç aylık zararımı kim karşılayacak peki? Bu ohal bitsin mahkeme açacağım tmsf ye,hem benim parama bloke koy kafana göre hem ödeme aylarca hem de değerini düşürüp faizini verme.Aihm ye kadar yolu var bu işin

    • Murat bey aynen ben de dava açacağım. Ben paramı dolar olarak yatırdım bana tl olarak vereceklermiş. Nasıl bir mantık anlamadım. hem kafalarına göre parama el koysunlar hemde onların yüzünden zarara uğrayalım.

 • Merhabalar;
  Kiralık kasalarla ilgili tekrar aradığımda sabit bir numara verdiler 0216 635 55 15 bu numaradan hangi il ne zaman kasalar açılacağını bilgi ala bilirsiniz söylendi ama numarayı kaç kere aradıysam cevap alamadım belki sizlerde ararsanız cevap ala bilirsiniz.

 • Sayın finansçı ,kasalarların teslim edileceği haberleri şayet doğru ise bu gelişme ödemelerin yapılmasını etkilermi.İyi akşamlar.Teşekkürler

  • Merhaba,
   Kasalarin açılması doğru ise süreçte aşama kaydedilmiş olmalı. O yüzden paraların ödenmesi surecini de hızlandırır kanaatindeyim.
   Saygılarımızla.

 • KASALARIN İADESİ İLE İLGİLİ HİÇ BİR HABERE RASTLAMADIM.Kİ HÜKÜMETTEN HERHANGİ BİR AÇIKLAMA DA YAPILMADI.İNSANIN İNANASI GELMİYOR.

 • Mevzuatta ilk verilmesi gereken mevduatlar değil mi? Kasalar açılıyor,teslim ediliyor ama ben ilk amma gerekirken mevduatımı çekemiyorum.Zorla mahkeme aç diyor tmsf!

 • Bende aradım kasaların verildiği doğru dediler sms ile bilglendirileceksiniz dendi hem bank asya hemde tmsf Aynı şeyi söyledi

 • Merhaba;
  Kasalar bugün itibari ile teslim edilmeye başlandı. Ben sabah eksiksiz teslim aldım. Bankadan arayıp gün ve saat bildiriyorlar. Kasa da silah, cd, harddisk, dolar vs. şüpheli birşey var ise kasayı direk emniyete gönderiyorlar. Kasada ki diğer ziynet eşyalarını vs. kayıt altına alıp tutanak karşılığı imza ile teslim ediliyor.

  • murat bey hangi ilde yaşıyorsunuz acaba? daha net bilgiler iletebilir seniz çok daha faydalı olacak.
   teşekkürler.

 • Murat Bey hangi ilde teslim aldınız acaba

 • Evet hangi ildesiniz acaba allahım inş bizde biran önce eksiz teslim alabiliriz

 • Merhaba arkadaşlar tmsf aradım bugün kiralık kasalar teslim edilmeye başlanmış.Banka iletişime geçip haber edecek dedi konuştuğum yetkili.

 • Antalya dayım arkadaşlar. Gün ve saat vermişlerdi ama saatinden önce gittim listeler ve isimler var sadece, randevuya bakılmadı hiç. Bu yüzden şubenize gidip şansınızı deneyin şahsi fikrim. Hiç endişelenmeyin teslim alacaksınız en kısa zamanda.

 • Peki bankada kalan paralarimizi ne zaman alabiliriz.. onunla ilgili bilgisi olan var mi

 • Az önce görüştüm Tmsf ile.1 buçuk aya kadar ödeme yapılacak dediler.Umarım en kısa zamanda paramızı alırız.Mağdur olduk suçsuz yere…

 • Çağla bey,inşaallah dediğiniz gibi çıkar.

 • Inşallah arkadaşlar ya suan kirada yim ev alacaktim o paraya allahim kimseyi zorda koyması n çok zor

 • Merhaba;
  Kiralık kasalarla ilgili başka detaya ulaşan arkadaş var mı ? Kocaeli’ nde ne zaman açılacak kasalar 1-2 gün önce haber verene kadar daha öncesinde bir liste yayınlasalar olmayacak sanki insanlar ona göre kendisini hazırlasın.Bir çoğumuz işçiyiz iş yerlerimizden ona göre izin alalım tedbirli olalım.

 • Asya Bank için kiralık kasalar ile başlayan bu sürecin devamı kısa surede netlesir umarım.

 • Arkadaşlar bugun Asya emeklilik ,Asya yatırım ve ışık sigorta ihaleleri var. Satış gerçekleşirse paralarımızı öderler diye düşünüyorum….En kısa zamanda rahatlarız inşaallahh….

 • Arkadaşlar kasalarini teslim alanlar ayrıntıları yazabilirmi acaba . Hangi illerde nasıl alabildiniz teşekkürler…..

 • Arkadaslar bugun yeni aciklama gelmis . Bank Asya Genel Müdürü mevduat odemelerinin, yıl sonundan önce yapılacagini tahmin ediyorum demis. Umarim kisa sure icerisinde aliriz paralarimizi.

 • Son 2 haftadır olumlu haberler geliyor Allah’a şükür. İnşallah kısa sürede ödemeler yapılmaya başlanır da rahata kavuşuruz.

 • Merhaba finansçı, benim hesabımda param dolar olarak duruyordu. Dolar kurunu bankanın faaliyet izninin kaldırıldığı gun olarak sabitlemiş yaklaşık 3.06. Ama su anda dolar 3.30 u gecti. Yaklaşık 2000 tl zararım var.bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz.dava acsam ticaret mahkemesine mi acmaliyim avukatla ugrasmak istemiyorum.

  • Merhaba,
   Bu işleyiş ile ilgili yönetmelik olduğu için diğer süreçlerden yaptırımı olur mu çok fikrim yok. En azından konu ile ilgili bir avukat görüşü daha faydalı olacaktır
   Saygılarımızla.

 • ban asyada 10 bin civarında param var,7 yıldır yurtkur un faize girmiş kredisini ödemeye çalışıyordum bu yüzden para biriktiriyordum.
  bir baktım hükümet paramı çalmış; akp li abime erdoğanın paramı çaldığını söyledim; o da bankadaki paranın haram olduğunu ve erdoğanın hama ile helali bir birinden ayırmak için ban asyanın paralarını çaldığını söyledi.
  bu akp lilerin dini böyle, hırsızlık onların dininde helaldir.

 • Finansci,
  Belirttiğiniz gibi ikinci uç aylık donemde ödemelerin yapılacağına dair bilgiler açıklanmaya başladı. Sorun yasanirmi acaba yıl sonuna kadar ödemeler yapilirmi?

  • Merhaba,
   Yasanan gelişmelere gore tahminde bulunmustuk, görüşümüz yine ayni şekilde devam ediyor. En geç yılbaşında sigorta kapsamindaki paralar ödenir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Ohal bittiğinde ben mevduatımı çekemezsem o zaman bu işi mahkeme çözer ey tmsf

 • BANK ASYA YI ARADIM.PARALARIN 3 PARÇA HALİNDE ÖDENECEĞİNİ SÖYLEDİLER.100000 TL MİKTARINDA OLAN SİGORTALI MEVDUAT 2 PARÇA HALİNDE ÖDENECEK.AMA İLK PARÇA AZ OLACAKMIŞ.YANİ 30+70 25 +75 40+60 GİBİ DÜŞÜNÜN.ORAN BELLİ DEĞİL.SADECE İLK PARÇA KÜÇÜK OLACAK VE 2.PARÇANIN ÖDENME SÜRECİ HUKUKİ SÜRECE BAĞLI.EN SON PARÇA DA 100000 TL NİN ÜZERİNDEN OLAN PARÇA.O DA İFLAS MASASI VE HUKUKİ SÜRECE GÖRE ÖDENECEK TABİKİ.ASLINDA BEN DE TAM ANLAYAMADIM AMA ANLADIĞIM KADARI BU ARKADAŞLAR.ARAMAK İSTEYENLER İÇİN TLEFON NUMARASI BU: 02123402000
  İLK PARÇA 15-20 GÜN İÇERİSİNDE OLACAKMIŞ

 • Benim 2 bin tl var bunu damı bolecekler yoksa 100 bin içinmi gecerli sadece?

 • 20 bin olacaktı

 • onu böleceklerini sanmıyorum seln hanım.

  • Tesekkurler Fatih bey.

 • Nasıl yani? Topu topu 18.200 tl param var,bunu parçapinçik mi edecekler? Yazıklar olsun böyle adalete

  • senin paranın hepsini verirler bölmezler bence.sabret.helal para er geç geri döner.

 • Bank asya için gelen haberlerin hepsi güzel ama net bir açıklama yine gelmiyor.

 • Arkadaşlar ben iyice sıkılmaya başladım.Kasım ayı bitiyor ama hala tmsf den haber yok. Aralık başında aciklama gelirmi sizce?

  • Selin Hanım taksitle ödeme mevzusu ortada dolanıyor ,eğer böyle olursa kesinlikle mahkemeye vereceğim bizi zarara uğrattığı için tmsf yi,zaten dolar almış başını gitmiş zararımız diz boyu

 • Mvduat ödemelerinden hala bir ses yok,bilgisi olan var mı acaba? Ayrıca tasitle ödeme mevzusu ortada dönüyor,bçyle olursa kesinlikle mahkemeye veririm ohal biter bitmez tmsf yi !

  • Maalesef hiç bir haber yok henüz ..

 • merhaba kiralik kasam icin banka tarih verdi fakat msj da genel mudurlugumuze gelmeniz gerekmekte yaziyo kiralik kasa icin.nereden alacagimi anlamadim bulundugum ildeki merkez subeden mi yoksa istanbul dan mi .bilgisi olan varmi

  • BETÜL HANIM BU NUMARADAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ 0850 222 4 888

 • Bank asya isi artik sonlandirilsin. Ne kadar uzun bir süreç oldu bu durum anlayamıyorum.

  • Kimsenin sabri kalmadi artik…

 • Bir avukatla ön anlaşma yaptım,eğer Aralık ayında alamazsam paramı faizi ile birlikte mahkemeye başvurmak için yetki vereceğim.Bunlar bu işi bu kadar kolay sanıyor,benim paramı kaç aydır pul ettiniz tmsf !

  • Mustafa bey ne kadardi paranız?

 • Arkadaşlar TMSF YI ARADIM BAYAN ARKADAS YIL BITMEDEN HERKES MEVDUATINI ALACAK DEDILER MAGDUR OLDUGUMUZ YANIMIZA KAR KALACAK
  BU AY ICINDE ODENEKLER DAGITILACAKMIŞ
  GERCEK HESAP SAHIPLERI ALACAK PARASINI

  • Mustafa bey, kesin bir tarih vermedilermi?

   • Maalesef Selin Hanim Tarih Yok Ama Dedigim Gibi Böyle Söylediler Aralık Bitmeden Mevduat Sahipleri Paralarını Çekecekler Dedi

    • Tesekkurler…

 • TMSF ODENEKLERI DUYURDU ARKADASLAR PAZARTESI HERKES ODEMESINI ALACAK HERKESE HAYIRLI OLSUN TMSF NIN SITESINDE DETAYLI BILGI VAR BAKIN 👏

 • Mustafa bey benden çok yaşayacaksınız 🙂 . Tam da ben verecektim hayırlı haberi. hadi gözümüz aydın…herkese hayırlı olsun.

  • Merhaba,
   Hepinizin gözü aydın olsun, bende yazıyı güncelleyerek diğer mudilere bilgi vermiş olayım.
   Saygılarımızla.

  • TSK EDERIM 🤗😳

 • İyide Bank Asya ödemesi için neden bu kadar az şubesi olan Vakıf Katilim Bankası secilmis. Daha yeni bir Banka ve her yerde şubesi yok.
  https://www.kucukpara.com/gundem/vakif-katilim-bankasi-subeleri-acildi-mi-hangi-illerde-subeleri-var

 • Bank asyanın kendi şubelerinden mi ödme yapılacak.veya başka bir bankadan mı ödeme yapılacak?

  • Merhaba,
   Vakıf Katilim Bankası şubeleri aracılığı ile ödemeler yapilacak. Yazı içeriğine Vakıf Katilim şubelerini ekledim. Kontrol edebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

   • teşekkür ederim sağolun.

 • Arkadaşlar benim ilimde bu banka şubesi yok,ne yapacağız?

  • Merhaba,
   TMSF sitesinde ekteki açıklama belirtilmekte olup konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
   “Konuya ilişkin detaylı bilgiler, Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’nin 0850 582 6 582 numaralı ve Asya Katılım Bankası A.Ş.’nin 0850 222 4 888 ve 444 4 888 numaralı çağrı merkezlerinden 05.12.2016 Pazartesi gününden itibaren edinilebilecektir.”
   Saygılarımızla.

   • Bana en yakın şubeye gidin diyor,iyi de en yakın şube en az 400 km ötede,vakıfbanktan almak varken neden insanları uğraştırıyorlar? Ondan sonra kriz var herkes elini taşın altına soksun,sen ilk önce Devlet olarak bana hizmet ver ki ben de sana yardım edeyim

    • Kocaelinde oturuyorum ve burada sube yok.adapazarina gidecegim mecburen.ya sabir diyorum yapacak birsey yok.

 • Selamlar arkadaslar,şimdi öğrendim paramı alacak olmamamı sevineyim, ettiğim zarara mı üzüleyim bilemedim.Rabbıme havale ettim artık.Benim sormak istediğim bankaya giderken nufus cuzdanı haricince belge vb.birşey götürmemiz gerekiyormu? İşten izinli gidicem zaman kaybetmemek adına yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba,
   Duyuruda kendi sahsiniza ait para için nüfus cuzdani yeterli olarak belirtiliyor. Diğer evrakları Vakıf katilim bankasında inzal atacaksınız.
   Saygılarımızla.

 • Ayrıca hemen almak zorundamıyız.şimdi yogunluk olucak saatlerce sıra gelmeyebilir önumuzdeki hafta gitsek sorun olurmu artık korkar olduk bellimi olur ogun alsaydın deyıp gerıde cekebılırler

  • Merhaba,
   Ödemeler ile ilgili bir sure açıklanacaktır ileride. Zaten vakif katilim yeni bir banka çok yoğunluk olmayacaktır.
   Saygılarımızla.

 • sayın Finanscı ,
  önceden sordugum. bir konudur , kredi kartimdaki artı bakiyeyi 17bin tl. , vadesiz hesabima aktarmiyorlar , tmsf bununla ilgili karar vermedi diyorlar telefonda , nasıl bir yol izlemeliyim , 4 aydır bekliyorum ve halen magdur edilmeye devam edilecegim sanırım , hangi argümana gore savunmaliyim , delirecegim vallahi

  • Merhaba,
   Bireysel bir hesapti sanırım sizinki, zaman aşımı tutarlarinda kredi kartı artı bakiye dikkate alınıyor diye bildirmiştik sanırım. Pazartesi kaynagini biraz araştırıp size geri dönüş yaparım.
   Saygılarımızla

  • Tekrar merhaba,
   İki Banka avukatı arkadaşım ile görüştüm. Bunun yasal bir yönetmeliği olmadığını fakat urun kapatılırken artı bakiye varsa hesaba iadesinin, borç bakiyesi varsa tahsilatının yapılması konusunda görüş verdiler.
   Hesabınız gerçek kişi hesabi ise öncelikle tmsf’de yetkili bir kişi bulup konuda bilgi talep etmeniz, sonuç çıkmaması durumunda bir avukat ile gorusmeniz daha faydalı olacaktır,
   Saygılarımızla.

   • Teşekkür ederim öncelikle ;
    Aşağıdaki bilgilendirmeyi yaptı TMSF :
    Yorumunuz nasıl olur , son paragrafta yine bişeyi açıklamamış gibi.
    Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (Fon) yaptığınız başvuruda, Asya Katılım Bankası kredi kartınızda bulunduğunu belirttiğiniz artı bakiye ile ilgili bilgi talep edilmektedir.

    Bilindiği üzere, 07/11/2006 tarihli ve 26339 sayılı Resmi Gazete_de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 15/02/2013 tarih ve 28560 sayılı Resmi Gazete_de yayımlanan Yönetmelikle değişik _Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmeliğin_ 4.üncü maddesinin 1 inci fıkrası hükümleri çerçevesinde; Türkiye_de faaliyet gösteren kredi kuruluşlarının yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile faiz reeskontları, katılma hesapları birim hesap değerleri ve özel cari hesapların her bir gerçek kişi için 100 bin Türk Lirasına kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

    Diğer taraftan, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 62_nci maddesi gereğince bankalar nezdinde hak sahipleri tarafından yapılan en son işlem, talep veya yazılı talimat tarihinden itibaren on yıl müddetle aranmayan her türlü mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar zamanaşımına uğramakta ve gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu_na (Fon) devredilmektedir. Fona devredilerek gelir kaydedilen her türlü mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların ise hak sahiplerine iadesi mümkün bulunmamaktadır. Söz konusu maddenin 3_üncü fıkrasına göre zamanaşımına ilişkin bu maddenin uygulanması ile ilgili usul ve esaslar Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurulunca belirlenmekte olup, bu kapsamda 01.11.2006 tarih ve 26333 sayılı Resmi Gazete’de _Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik_(Yönetmelik) yayımlanmıştır.

    Söz konusu Yönetmeliğin 8_inci maddesinde de, Bankaların emanetinde bulunan hisse senedi ve tahviller, yatırım fonu katılma belgeleri, çek karnesi teslim edilmemiş dahi olsa çek karnesi verdikleri müşterileri adına açılan mevduat hesaplarında bulunan tutarlar, havale bedelleri, mevduat, alacak ve emanetlerin zamanaşımı süresi sonuna kadar işleyecek faizleri ile katılma hesabına ilişkin kar payları da dahil olmak üzere her türlü mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanların zamanaşımına uğrayacağı belirtilmektedir.
    —–
    Bu kapsamda kredi kartınızda bulunduğunu ifade ettiğiniz artı bakiye, ilgili banka kayıtlarında izlendiği hesaba göre yukarıda bahsedilen mevzuat hükümleri kapsamında değerlendirilecek olup, söz konusu bakiyenin gerçek kişilere ait katılım fonu hesaplarında izlenmesi halinde sigorta kapsamı ve zamanaşımı hükümlerine, diğer hesaplarda izlenmesi halinde ise sadece zamanaşımı hükümlerine tabi olacağı değerlendirilmektedir.
    —-

    • Merhaba,
     Sorun ile ilgili net bir açıklama yapilmamis, ama değerlendirmeye alınabilir gibi düşünüyorum. Siz tekrar yazacaksaniz ilgili kuruma tutarın zaman asiminda olmadığını kartınızı güncel kullandiginizi ve kartın kapatıldı süreçte bu artı bakiyenin hangi hesaplara aktarıldığını öğrenmeye çalışın bence. Çok net bir yasal dayanağı yok ama ödeme yapmaması konusunda da bir dayanak yok gibi. Umarım süreç kısa zamanda netlesir ve paranızı alabilirsiniz.
     Saygılarımızla.

 • Kıymetli bilgiler için tesekkürler Finansçı,sagduyulu bir yol izlememize yardımcı oldunuz.En basından beri.İnsallah paramızı sorunsuz alabiliriz.

  • Merhaba,
   Bildigimiz kadariyla sizlere yardımcı olmaya calistik bu zamana kadar. Bundan sonrada elimizden geldiğince farklı konularda yardımcı olmaya çalışacağız. Umarım en kisa surede herkes parasını alarak rahat bir nefes alacaktir.
   Saygılarımızla.

 • Merhaba finansçı kiralık kasaların depozitoları alabilecek miyiz

  • Merhaba,
   Kiralık kasa kapama sonrası ilgili tutar hesabınıza aktarılacağı için odeniyor olması gerekir. Vereceğiniz ibranamede bu tutarın olup olmadigini teyit etmenizde fayda var.
   Saygilarimizla.

 • Ben kasamı teslim aldım sadece depozitoluo kaldı ben artık parasında değilim sadece hesabım kapatmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

  • Önceliği kiralık kasa teslimine verdikleri için nakit ödeme işlemleri yapılmadı. Muhtemelen kiralık kasa kapama sonrasında bedel hesabınıza aktarıldığı için bu parayı alarak sonrasında hesabınızın kapanması sağlanacaktır. Fakat bu bedeli almayacak iseniz yasal ödeme süresinde teslim alınmadığı takdirde muhtemelen ilgili bedel hazineye devir edilerek hesabınız kapatılacaktır.
   Saygılarımızla.

 • Sayin Finansci,

  Yurt disindayim. Yerime baska birisine parayi cektirmek istiyorum. Noterden nasil bir belge duzenlenmeliyim?

  Ayrica basindan beri yaptiginiz bilgilendirmeler icin cok tesekkurler. Kolayliklar…

  • Merhaba Şenol bey,
   Yurtdışından vekalet vermek istediğinizde konsolosluk aracılığı ile verilmesi gerekir diye biliyorum. Vekaletnamede mevduat çekme, katilim tutari çekme, sonrasin da ibraname, taahhütname imzalama gibi bir çok detay gerekebilir. İki is yapmamak için Vakıf Katilim numaralarını arayarak matbu bir vekaletname örnekleri varmı bunu sorsanız çok daha faydalı olur diye düşünüyorum..
   Saygılarımızla.

 • Arkadaşlar lütfen paranızı alabildiyseniz buraya da yazın,nasıl bir işlem yaptınız,sıkıntı çıkardılar mı… Ben mecbur başka ile gideceğim tmsf nin sorumsuz vakıfkatılım kararı yüzünden .

 • Arkadaşlar uzun beklemenin ardından bu sabah banka açılır açılmaz İstanbul Fatih şubesinden 4700 TL param vardı onu çektim. Benim için kolay oldu şubeye yakınım Fatih te ikamet ediyorum. Şubelere uzak olanlara bu iş zahmetli olacak gibi çoğu ilde bile şube yok. Ama paramızı aldık ya buna şükür. Kimliğinizle gitmeniz yeterli. iki evrak imzalattılar ve kuruşuna kadar ödemenizi yapıyorlar. Sıra numaranız geldiğinde 5 dakikada biten bir işlem, Herkese hesap açalım diyorlar bende dahil oradaki kimse istemedi.

 • Sayin finansci 100 binliranın üstünde olan mevduatlar ne olacak arkadaşımın tam 4 trilyon lirasi vardı sonrada olsa alabilecekmi

 • Paranızı sorunsuz almanıza sevindim,sorun çıkar mı acaba diye endişe ediyordum açıkçası ben de

 • bankada 100 bin tl nin üzerinde param olduğu için verilmedi.sadece dilekçe yazdık.100 bin tl nin üzerinde parası olupta sigortalı olan kısmı yani 100 bin tl sii alan arkadaş var mı?
  en azından bu muamele herkese mi yapılıyor onu öğrenmek istiyorum.olmadı tekrardan giderim bankaya.

 • Merhaba, benim nakit blokeli teminat mektubum var 10 bin tl tutarında ben bu sabah bank Asya genel müdürlüğüne teslim ettim. Ben de paramı alabilecekmiyim? Şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

  • Merhaba,
   Hesabınız bireysel nitelikte bir hesap ise, bloke çözümü sonrası isleme alınacaktır.Su an blokeli hesaplar için herhangi bir açıklama yapılmadı.
   Saygılarımızla.

 • bankada 100 bin tl nin üzerinde param olduğu için verilmedi.sadece dilekçe yazdık.100 bin tl nin üzerinde parası olupta sigortalı olan kısmı yani 100 bin tl sii alan arkadaş var mı?
  en azından bu muamele herkese mi yapılıyor onu öğrenmek istiyorum.olmadı tekrardan giderim bankaya.

  aynı duruma düşen arkadaşlar yok mu?

 • Merhaba, TMSF Blokeli hesaplar için Bankasya’dan bilgi veremiyorlar. Bu bloke neye göre konuyor? En azından sebebi açıklanmalı. TMSF’den bilgi alabileceğimiz bir makam var mı? Blokeler ne zaman kalkar? Tesekkur ederim.

  • Merhaba,
   Hesaplar daki bloke ohal kapsamında konan ihtiyati tedbir yada farklı haciz blokesi olabilir.
   Saygılarımızla.

   • Çok teşekkürler, sizce OHAL biterse blokeler de doğrudan kalkar mı, kanunlar OHAL bittiğinde de blokelerin devam etmesine müsade ediyor mu?

    • TMSF’ye dilekçe vb. bir yol ile başvurmamız (en azindan bilgi almak için) mümkün mü?

    • Ohal kapsamında ihtiyati tedbir hesaplara ne aksiyon alınacağına bağlı aslında. Çok emin olmamakla beraber ohal bitsede blokelerin bitmeyeceğini düşünüyorum. Farklı bir sorundan dolayı başka bir arkadaş için yazdığını iletmişti, bence tmsf’ye yazmanizda fayda var.
     Saygılarımızla.

 • Selamlar,bugun itibarıyla paramı almış bulunmaktayım. Sadece hesap kapatma kaldı insallah oda olur.madur arkadaşların darısı basına insallah.finanscıya da ayrıca tesekkür ediyorum.

  • Merhaba,
   Rica ederim. Sizlerin birer birer paranızı almanız yeter bizler için.
   İyi aksamlar.

 • merhaba finansçı pazartesi vakıf katılım şubesine gittim. 20 bin civarında param vardı hepsini çekmek istedim fakat hepsini nakit olarak veremeyeceklerini söylediler bende hesap açtırdım ve akşam başka bir hesaba 15 bin tl eft yaptım. geri kalan miktarı eft yapmak için girdiğimde bakiye görünüyor fakat kullanılabilir bakiye sıfır görünüyordu.müşteri hizmetlerini aradığımda hesaba bloke konulduğunu öğrendim. tmsf ye bir dilekçe yazdım. Sizce bunun nedeni ne olabilir? blokeyi neden sonradan koymuş olabilirler?

  • Merhaba,
   Banka blokenin neden konuldugunu da bilgi vermeliydi.Oval kapsamında olabilir, ehaciz gibi sebepler ile olabilir.
   Saygılarımızla.

   • hiç bir borcum yoktu devlete.

    • Bu konuda işlem yapan Banka yani Vakıf Katilim dan bilgi almanız gerekiyor Selin hanim.
     Saygılarımla.

     • Bankadan bilgi vermiyorlar tmsf nin bloke koyduğunu söylediler dilekçe yazın dediler. Gerçekten sıkıldım bu eziyetten kendi paramızla rezil olduk.

 • Rüya hanim çok geçmiş olsun Allah bidaha gostermesin paranızı Güle güle harcayın darısı başımıza olsun ne kadar paranız vardı sakıncası yoksa

 • iyi günler asya emeklilikten başka bir emeklilik şirketine geçebiliyormuyuz yada burda oluşan birikimimizi de vakıf katılımdan alabiliyor muyuz. teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Daha önce başka arkadaşlar taşıma yaptıklarını ilettiler. Kuruma ulasabiliyorsaniz bu konularda bilgi alabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • sayın finansçı bankada 100 bin tl nin üzerinde param olduğu için verilmedi.sadece dilekçe yazdık.100 bin tl nin üzerinde parası olupta sigortalı olan kısmı yani 100 bin tl sii alan arkadaş var mı?
  en azından bu muamele herkese mi yapılıyor onu öğrenmek istiyorum.olmadı tekrardan giderim bankaya.
  saygılar…

  • Merhaba,
   TMSF sitesinde 100 bin TL te kadar sigorta kapsamında olduğu belirtilirken 100 bin TL uzerinde olması halinde ödeme yapılmayacağına dair bir açıklama yok.
   Kurumla tekrar irtibata geçerek süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

   • TŞKLER

 • Kocaelinde oturup kiralık kasasını teslim alan arkadaşlar varmı acaba bana hala dönüş yapılmadı😥

  • Perihan hanım gebze carsı subesını pazartesı gunu teslım ettıler tmsf gorevlılerın soyledıklerı su bu ay sonuna kadar her kezın kasası teslım edılecek umranıye genel mudurluge cagrıyorlar bızlerde ordan aldık ama su sorun var sıra beklıyorsunuz genel mudurlukte kasanızı beraber acıyorsunuz ıcındekıler tek tek sayılır para altın vs varsa onun dısında resım cd evrak vs gıbı seyler kırıyorlar yada el koyuyorlar bılgınıze

 • Merhaba benim bankasyada param vardı 20 bin civarı. ayın 5 inde paramı vakıfkatılımdan hesap açtırdım .çünkü nakit veremiyorlarmış hepsini. 15 bin tl sini eft yaptım başka hesabıma ve geriye 5 bin kaldı. 5 binlik kısmı çekemedim bankayı aradığımda tmsf tarafından bloke olmuş dediler. Böyle bir şey olabilirmi? paranın birazını verip neden bir kısmına bloke koydular anlamadım.Bu arada hiç bir yere borcum yok.

  • Merhaba,
   Tmsf’den bilgi talep etmelisiniz diye dönüş yapmıştım sanırım Selin hanım. Bloke haciz sebebi ile konmadı ise Banka yada tmsf’den bilgi alabilirsiniz ancak.
   Saygılarımızla.

 • Herkez parasini aldı galiba hiç yorum yapan yok

  • ben alamadım henüz müşerref hanım.siz aldınız mı acaba?

 • Malesef inşallah sevincimiz kursagimizda kalmaz 😕 ????

  • siz neden alamadınız?

 • Arkadaşlar bende Elazığ’dan taa K.maraş gittim 5 aralık günü TMSF’yi aradım hesabımda bloke yoktu 7 aralık günü K.Maraş Vakif Katılım Bankasına gittim. Hesabımdaki parayı çekmek istedim ama bloke var dediler nedenini sordum bilmiyoruz dediler. Biraz araştırdım MASAK tarafından çoğu kişinin hesabına bloke konulmuş nedeni ise belli değil bu bloke ne zaman kalkacak sayın editör. Bizleride bu gidişle Fetocü yapacaklar yani anlıyacağınız kurunun yanında yaşta yanacak. Ama ben hakkımı helal etmiyorum. Bu şerefsiz din düşmanları ile bir bağlantım yok.

  • Merhaba,
   Bir çok tüketiciye sigorta kapsamında ödemeler gerçekleşiyor. Sizin hesabınıza bloke kaydı işlenme sebebi fetocu olan birileri ile istemeden de olsa para trafigi yasanmis olabilir diye düşünüyorum. Burada kuru yaş ayrımı biraz daha zaman alacaktır diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • sayın finansçı.

  öncelikle sorularımıza yanıt verip bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.benin şöyle bir sorum olacak.benim mevduatım bank asya da kardeşimin adına duruyordu.malumunuz süreç sonrası ödemeler duyurulunca kardeşim bankaya gitti.bankadan dilekçe niteliğinde bir yazı yazdırılmış ve 15 gün sonra tekrar gelin denmiş.bugün tekrar bankaya gitmiş ve hesap numarası istemişler başka bankaya ait ve paranızın 100 bin tl sini oraya yatırırız demişler.görevli arkadaş bugün yetişmez ancak haftaya yatar demiş.sebebi de merkeze bildireceğim gibisinden birşeyler söylemiş.ben yurtdışında olduğumdan bizzat şahit olamadım yaşananlara.dolayısıyla sağlıklı bir bilgiye sahip değilim.
  sorum şudur.ilk başvuruda hesap bloke olduğu için mi dilekçe yazdırıldı.yada son başvuruda blokeden dolayımı merekze bildirim yapılyor.süreç nasıl işliyor bankalar arasında bilmediğimden sizden yardım bekliyorum.ama herhangi bir blokenin olması halinde ise görevlinin bunu bize bildirmesi gerekmiyor muydu?belki bloke yok ama o zaman bu bekleme ne olabilir.?
  konu hakkında bilgi sahibi isenin bizi aydınlatır mısınız.

  saygılar…

  • Merhaba,
   Yasanan durumu çok mantıklı bir sekilde açıklayamiyorum. 100 bin üzeri olduğunda belki inceleme yapıldığı için 15 gün sonraya gün verilmiş olabilir. Mevduatlarin hesaplarda beklemesi bankaya artı sağladığı için bekleme yapılmış olabilir. Ama paranızı alabiliyorsaniz çok da araştırmaya gerek yok. Çünkü mantıklı bir açıklamaya burunmuyor.
   Saygılarımızla.

 • Arkadaslar ben Parami aldim allaha sukur buraya yazma nedenim magdur oldugum yanima kar kaldi ve ayrica magdur oldugum surec hesabima yansitilmadi hakkim haram olsun diyorum insallah parasi olan alir

 • şimdi biz pos hesabında bulunan paramızı alamayacagızmı nasıl olacak kücük esnafız biz magduriyetimiz buyuk

 • Merhaba
  Icerdeki mevduatimizi alabilmek icin bi tarih sınırı var mıdır?
  Yani 6 ay veya 1 sene sonra da gitsek alabilir miyiz?
  Tesekkurler

 • Arkadaşlar blokesi açılan varmı?

  • PARAYI ALAMADIK Kİ.BLOKE Mİ DEĞİLMİ ONU DA SÖYLEMEDİLER.BEKLİYORUZ.

   • Benim parama hesaba yatırdıktan sonra bloke koydular. 15 bini aldığım akşam eft yaptım. kalan 5 bine bloke koymuşlar.

   • inşallah kısa zamanda herkes alır parasını.

 • En nihayetinde bende kasamı bugün teslim aldım hiçbir sorun çıkmadı 9.30 gelin dediler ben 9 da gittim hiç sıra beklemedim inş bekleyen aylardır bekleyen herkes işini halledip kurtulur bu uzun süreçte bilgi ve yorumlarınızla destek olan herkese teşekkürler😊

 • merhaba perihan hanım kasa tesliminde hesabınızı kapattılar mı ve depozitonuzu aldınız mı

  • Hesabımı kapattılar ama sevinçten depozito hiç aklıma gelmedi onlarda bişey söylemediler ama inanın buna şükür

 • merhaba perihan hanım kasa teslimind depozitonuzu aldınız mı

  • Almadım ama kasamı almanın mutlulugu yeter bana inş darısı başınıza

 • 100 bin lira alan oldumu hiç bir sıkıntı yokmuş ama bekliceksiniz deniyor.

 • merhaba.ben oglumun dogumunda verilen paralari onun adina bankaya yatrmistm.o parayi alabilmek icin nasil bilgi alabilirim.yardimci olabilirmisiniz.

  • Merhaba,
   Esinizin tek para çekilebilir diye muvaffakatnamesi var ise tek başınıza çekebilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • 100 bin liralık sigorta kapsamındak paramı alamıyorum.hesap numarası verdik.ama yatırmadılar.bloke olup olmadığı hakkında birşey de söylemiyorlar.ne yapabilirim bilmiyorum.benimle aynı durumda olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
  fatih.atan61@gmail.com.

 • Sayin Finansci,
  Icerdeki mevduatimizi alabilmek icin bi tarih sınırı var mıdır?
  Yani 6 ay veya 1 sene sonra da gitsek alabilir miyiz?
  Tesekkurler

  • Merhaba,
   TMSF tarafından tarih açıklaması yapılmadı. O yüzden net bir tarih bilgisi yok.
   Saygılarımızla.

 • Blokeyi ne zaman kaldırırlar bilginiz var mı ohal bitince kalkarmı?

  • Merhaba,
   Su anda bir araştırma dahilinde bloke konulmuş olmalı o yüzden tarih vermek su anda doğru olmaz
   Saygılarımızla.

 • Merhaba Finansçı,
  Şirket adına (ticari) teminat mektubumuz var onun tahsilini istiyoruz. Ulaşabileceğimiz tüm merciilere ulaştım ancak net bilgi alamadım. Tahsilatı nereden ve nasıl yapabilirim? Teşekkürler.

 • Sayın FİNANSÇI
  Kapatılan şirketten verilen bank asya çekim var 14 bin tl. 31 aralık tarihliydi. ben çeki nereden nasıl tahsil edebilirim?

  • Merhaba,
   Elden tahsil etme yöntemine başvurmanız gerekiyor.
   Saygılarımızla.

   • Sayın finansçı.
    Elden tahsil etme nedir? Çeki veren şirketi de defterdarlığa devretmisler. Şirket de kapatıldı KHK ile. Defterdarlığa mı başvurmalıyım.

    • Merhaba,
     Firmadan bir yetkiliye ulaşarak elden tahsilatdan bahsetmistim. Fakat dediginiz gibi şirket kapalı ise defterdarlıga başvuruda bulunulması gerekmektedir.
     Saygılarımızla.

 • 100 bin liralık mevduatını alan arkadaş var mı acaba.

 • Maalesef faruk bey nasıl bir iş anlamıyorumyil bitmeden paraların ödeneceği ni açıkladılar yok hala yok bir açıklamada yapmıyorlar bekliyoruz

  • müşerref hanım demekki yüksek meblağlar için aynı formülü uyguluyorlar.bz de henüz paramızı alamadık ve sürekli beklememiz gerektiği söyleniyor.hakkımızda hayırlısı.

 • Aynen öyle kardeşim inşallah aliriz

  • bok alırız.bu devlet bizi perişan etti.afedersiniz ağzımıza etti.150000 liraya alacağım ev 225000 lira oldu.nerede benim kaybım.5 aydan beri bekliyorum.bari vermiyoruz deselerdi umutla beklemezdik.

 • Inaninki bizde aynı durumdayız bari verememe sebebini söyleseler hiçbir takintimizda yok üstelik

 • Merhaba finansci benimde paranın tamamına bloke konmuş feto soruşturması kapsamında incelenecek deniyor hesap hareketlerine bakayım elektrik telefon otomatik ödemeler var para yatırma çekme ve beş şimdi bunun feto soruşturması nda hangisi suç.sizce bu hesaptaki bloke kalkacakmidir.surec nasıl olacak tmsf bir çalışma yok di

  • Merhaba,
   Yapilan çalışma TMSF ile gerçekleşmiyor dur. Soruşturmanın detayını bilmediğimiz için net bir şey söylemek zor. Ama herhangi bir bağlantı saptanamadigi sürece bloke kaldirilir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Sayin finansci ödemeler hakkında bilginiz varmi ne kadara kadar ödeme yapılıyor 100bin nin üzerinde bir mevduat söz konusu üstünü vazgeçtim hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen sigorta kapsamındaki 100 bin lira yi neden alamiyorum

  • aynen ben de alamıyorum.bloke yok diyor ama vermiyor da.parayı mı işletiyorlar anlamadım ki.

  • Merhaba,
   Çok karşılaşılan bir durum değil, normal şartlarda 100 bin ödemesi sonrasında kalan tutar için sürecin devam etmesi gerekiyor. Burada net bilgiyi tnsf’ den başkası veremez diye düşünüyorum. Faruk bey ve sizden başkada bu konu ile ilgili yazan olmadı. Hesaplarıniza ait inceleme devam ediyor olabilir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Faruk bey paranızı hangi Tarihde yatirmistiniz. Sayın finanSci 2013 ile 2014 arasında para yatiran lar sıkıntıdaymis evet 2013de bu bankaya para yatırdim yatırım amaçlı fetoyla hiçbir bağlantım yok fetonun bankasi olduğundan da haberim yok suan parami alamiyorum avukata da verdim sonuç ne olur acaba günah değilmi masum vatandaşa yapılan bu zulüm

 • tam emin değilim.ama 2010 dan sonra yatırmıştık.biz devlete güvendik.oyumuz da onlarındı.ben bu parayı yurt dışında çoluğumdan çocuğumdan ayrı yaşayarak kazandım.çok sıkıntı çektim.ama başıma böyle bir olayın geleceğini beklemiyordum.açıkçası umudumu kestim.avukata falan da vermeyeceğim.benim param helal para er geç geri döner diye düşünüyorum..ilahi adaletin tecelli edeceği günü bekliyorum.kasıtlı bir şey varsa da hakkım saklıdır.helal etmiyorum.bu para zengin yapmaz fakir de bırakmaz.3 günlük dünya yaşar giderim.

 • Bank asya ödemelerinde 100 bin kira altında almayan kullanıcı kaldimi acaba. Sadece 100 bin ustu sorunlu olanlar ve bloke konan hesaplar var sanırım sorun yasayan.

  • evet ben de öyle düşünüyorum.

 • 5 kuruş alamadık sorun nedir bilmiyorum ama avukatimiz son gün faizine kadar alabileceğimiz i söyledi allah hepimize sabır versin

 • Bank asya için ödemelerin ne zaman bitecegine dair fikri olan varmı acaba.

 • sayın finansçı vakıf katılım bankasından alacağım bankasya mevduatıma karşılık ev kredisi çekme imkanımız olur mu.ya da vakıf katılım bankasından alacağımız mevduata karşılk teminat mektubu alıp herhangib bir bankadar kredi başvurusu yapılabilir mi.
  saygılar…

  • Merhaba,
   Bank Asya daki paranız üzerinde herhangi bir kısıt bloke yok ise, bu belirttiğiniz islemleri vakif katilim bankasinda hesap acarak yapabilirsiniz.
   Saygılarımızla.

 • sayın finansçı benim bank Asyadaki hesabımı başka bankadan alırken herhangi bir evrak götürmeye gerek varmı veya götürsem bu evrakları nerde nasıl temin ede bilirim tşkederim

 • Faruk bey böyle bir işlem gerceklestirebilirseniz paylasirmisiniz

 • Sayin finansci avukatimiz in açıklamasına gore adımıza 3 bankadan hesap açılmış temiz kagidimixda gelmiş ve bu kağıt devlete ve bankalara gönderilmiş paranın 3 ayrı bankaya geleceğini bankalara paraların yatırılması ni beklediklerini söyledi sizce böyle birşey mümkünmudur

  • Merhaba,
   Açıklama kim tarafından yapıldı bilmiyorum ama, ödemeler tek bankadan yapılıyor diğer iki banka ile neyi kastettiklerini çok anlayamadım. Eğer araştırma sonuçlandı ise 100 bin liraya kadar mevduatiniz Vakıf Katilim Bankasına aktarilmasi gerekir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Cevabınız için teşekkür ederim avukatimiz in yaptığı bir açıklama bu diğer bankaları bende anlayamadım vakıf katılımda hesabimiz açılmış paranın gelmesi bekleniyormus inşallah en yakın zamanda alırız en azından 100 binlira alsak yine yeter

 • Blokesi kalkan varmı acaba yada blokelerden bilgi varmı

 • Benimde hesabimda bloke var.blokesi kalkan varmı acaba yada blokelerden bilgi varmı acaba paylaşırmisiniz

 • Bloke olmayana da vermiyorlar vakıf katılıma telefon açıyorum cevap vermeden kapanıyor nasıl bir saçmalık anlamadim

 • Sizin bloke varmı müşerref hanım.ben bugün aradım mesaj olarak gelecek diye söylediler.siz hangi avukata gittiniz ben gittim avukata ihale nedeniyle dava açılmıyor bekleyeceksiniz dedi

 • Levent bey bloke mız yok çok şükür temiz kagidimizi vakıf katılıma verdik beklemedeyiz biz mersinde ikamet ediyoruz haliyle avukatimiz da mersinde iki yıldır uğraşıyorlar bu davayla. paramizi son kuruşuna kadar son gün faizine kadar alabileceğimizi söylüyor hatta bankada hesabimiz da açılmış fakat para yok sıkıntı ne bilmiyoruz bekliyoruz

 • Temiz kağıdını nereden aldınız acaba müşerref hanim.benim hesabımda bloke var acaba benimde işi.e yarar mı acaba

 • Ödemeler hakkında bilgisi olan varmi

  • vermiyorlar müşerref hanım

 • Cumhurbaşkanligini başbakanlıği TMSF vakıf katılım defalarca aradım hiçbir ilgili yok.vakif katılım mesaj olarak gelecek dedi. TMSF herhangi bir çalışma yok deniyor.ne yapacak anlamadım.rezil olduk paramız la

 • devlet paramızı vermez ise o zaman yapıulan bütün yaftalamaları kabul ederim.şimdiye kadar acaba diyordum.bekleyip görecez.

 • Of offf demeyin öyle ya paramizi vermezler se yanarım. 😕😢😢

  • yapacak bir şey yok müşerrefciğim .ağlayıpta gözden mi olalım.mal da Allah ın mülk de.ister alır ister verir.
   çocuklarımdan eşimden ayrı kazanmıştım o parayı.oların başının gözünün sadakası olsun ne yapayım.

 • Ben vermiyeceklerini sanmıyorum vermeselerdi kasaları sahiplerine vermezler di vardır bi bildikleri

  • parayı işletiyorlar mı diyorsun?yoksa paraları mı yok?

 • ???????????????

 • Ya bizim derdimiz? Biz ticari hesap açmıştık ve ticari hesaplar sigorta kapsamına girmiyor bile. Arıyoruz TMSF denen yeri belki iki ay belki iki yıl deniyor. Bu duruma sebebiyet veren kim ise iki cihan da hakkım haram olsun. Cumhurbaşkanı dahil olmak üzere. Saygılar..

 • Bide yalan söylüyorlar bankada herkezin parasini odeyecek kadar para var diye olsaydı takir takir öderler di inşallah en yakın zamanda herkez paradini alır alamazsakda zehir zikkim olsun fitil fitil burunlarindan gelsin

 • Parayı vereceklersede zaten bi sürü değer kaybetti neye yarayacak

 • Ben hiç vermeyecekler diye endişeliyim.versinler de bekleriz ne yapalım.zaten iş işten geçti.bütün planlar alt üst oldu.bari parayı kurtaralım.

 • Blokesi

 • parama bloke koyulmuş.benim çok akıllı kardeşim bana bunu yeni söylüyor.bu konuda ne yapmam gerekiyor acaba?gitti paralar.devlet benim gibi garibanın 150000 lirasını oturdu.bundan sonra herhalde destek beklemezler bizden.

 • Sayin finansci vakıf katilimdan paramizin karşılığında kredi çekmek istedik kabul etmediler böyle bir işlem yapilabilinirmi veyahut ta böyle bişey yapan varmi

  • Merhaba
   Paranız kullanıma açık olmadığı için kredi teminatı olarak değerlendirilmez. Bloke cozulmesi durumunda talebiniz doğrultusunda işlem yapılabilir.
   Saygilarimizla.

 • Avukat bloke yok diyor ayrıca vakıf katılımda bize ödeme konusunda herhangi bir talimat gelmedi diyor sasdik kaldık ne yapacağımızı adımıza hesap açık görünüyor para yok ödemeler durduruldu mu acaba

 • Müşerref hanım ben de denedim olmadı.parada bloke olduğu için olmuyor.benim param kardeşimin üzerineydi.kendisi özel sektörde ve bu zamana kadar ters bir durum olmadı.bloke neye göre koyulmuş bilmiyoruz.kardeşimin suçu paramızı bankasyaya yatırmak.sadece bu çok saçma.bloke belki kalkar belki kalkmaz bilemiyoruz.tek bildiğimiz bizi çok kötü mağdur ettiler.bu zamana kadar sabredip bekledik.ama artık sabrımız da kalmadı umudumuzda.ben şahsım adına blokenin kalkıp paralarımızın iade edileceğini düşünmüyorum. tmsf nin sitesinde hazineye 500000 tl aktarıldığı yazıyor.demek ki paralarımız devlet kasasına aktarıldı.durum bundan ibaret.en başından söyleselerdi hem bu kadar beklemezdik hem de giden paranın arkasından üzülmezdik.artık ne diyeceğimi bilmiyorum.

 • BaşkanLik olayı çözülmeden ihale bitmeden alamayiz biz devlet dairelerinde memur kalmamiski takip etsin olanda Allah’ım.yardim etsin TMSF bin vermeye niyeti zaten yok olsa açıklama yapardı böyle bi ulkeyiz işte hep sabır hep dua vatandaşın işini gormehenin Allah’a havale ediyoruz

 • Arkadaşlar tmsf mağdurları için bir facebook grubu oluşturduk. Daha hızlı iletişim kurmak isteyenler katılabilir. Facebook arama bölümüne TMSF MAĞDURLARI yazın ve katılım için istek gönderin.

  • TIKLADIK ÇIKMIYOR

   • w.facebook.com/groups/1480811995277009/

    Tarayıcıya bu adresi yapıştırın enter a basın.

 • facebook.com/groups/1480811995277009/

 • herkes parasını aldı galiba.kimseden ses çıkmıyor.benim hesabıma bloek koydular.ne yapıcaz bilmiyorum.

 • Kimse almadi maalesef

 • Yeni gelisme yok mu arkadaşlar ne olacak halimiz türkiyede hersey felç olmuş durumda kime başvuracaz ne yapacaz bilmez durumdayiz kim yardım edecek bize

 • Gelisme varmi arkadaslar?

 • maalesef hiç bir duyum yok

 • tmsf ye yaptığım başvurular silinmiş.paraları verecekleri içinmi siliyorl aracaba

 • Bakalım bundan sonra ne olacak paramizi alalım derken başka varliklarimizda uçup gitmesin

 • 10 şubatta açıklama yapılmış neymiş efendim kayyum atadiklari şirketler satilip fetoyla alakadi olmayanın parasi odenecekmis benim yatırdigim param nerde ne oldu da sirket satışlarından alacam parami salak olan salak da anlar bankanın hortumlandigini benim elimde temiz kagidim olmasına rağmen parami alamiyorsam ki vakıf katılımda hesap açık para yok diyorsa bu apaçık ortada

 • Vakif katilimda olan paraya da bloke koyuyorlar 9 aydir parami cekemiyorum bu nasil istir anlamadim.

 • Bu paralar ne oldu acaba? Sorun yasayanlardan parasını alan varmıdır?

 • Ne para var ne bilgi

 • Bank asya da parası olanlar ne yapacak arkadaş. Bir çok insan parasını aldı ama bizim gibi bazı insanların parası kaldı ve hala ödeme yapılmıyor.

 • neden alamadınız paranızı hala?

 • arkadaşlar 17-25 aralktan sonra yatıran varsa büyük problem geçmiş olsun.öncesi araştırılıyor.hesap hareketleri gibi durumlar göz önüne alınıyor.

 • arkadaşlar blokesı kalkan varmı

 • Bende parasını alamayanlardanım. her aradığımda bekleyin beyefendi diyorlar, bunun yasal sınırı yok mu yahu. Hani hukuk vardı. bunun nasıl bir iş ki kimse neyin ne olduğunu bilmiyor

 • sınır yok son osmanlı dıbıne kadar bekleyecegız..alllaha kaldık artık obur dunyada kaldık

 • arkadaşlar 40 bın blke var dıyor canıklı neden şimdı acıkladı cunku tmsf nın bır senesı vardı va acıklam ayapmak zorunda kaldı yanı bızım paraşlar verılyecekmı yada neden acıklama yapıldı sayın fınannscı naıl ış bu nasıl ışlem bu varsa sucumuz solesınler mal mulk can devlette emanettır ematen sahıp cıkmadır .ne yapalım ne edelım neyın nesı bır sene gecmış alllahım sen buyuksun sen buyuksun hak yenemsın ınsanalar hela paraları kazancalrı yenmesın sen buyuksun ALLLAHIM

 • Bu sabah hesabıma 15 binlira aktarıldı fakat tmsf bloke koymuş parami cekemiyorym hesap giriş tarihi 2013 ve feto ile hiç bir alakam yok bloke ne zaman kalkar acaba

  • Merhaba,
   Hesabınızda bloke mevcut ise araştırma hala devam ediyor demektir. O yüzden süreci beklemeniz gerekiyor gibi gözüküyor.
   Saygılarımızla.

 • Teşekkür ederim Sayın finanSci 15 bin den sonra 5 bin daha geldi hesaba inşallah en yakın zamanda kalkar bloke

  • Umarım en kısa zamanda sorunlarınız çözülecektir.
   Saygılarımızla.

 • Inşallah cozulur pazartesiden bu yana hesabim 110 bin oldu acaba paranın tamamını yatirip blokeyi öylemi kaldıracak lar

  • Merhaba,
   Paranın aktarilması da önemli bir aşama olarak dusunulebilir. Bu süreç sonunda elle tutulur bir durum olmaması durumunda muhtemelen bloke de çözülecektir.
   Saygılarımızla.

 • SAYIN FİNANSÇI BİZİM HESAPLARIMIZ VAKIF KATILIMA AKTARILDIĞINI BİLİYORUZ. KAR PAYI BİRİKİYOR. HATTA BANA KART BİLE VERDİLER. SİZE SORMAK İSTEDİĞİM BU PARA BLOKELİ İSE BU PARAYI VAKIF KATILIM NEDEN KULLANIYOR
  EĞER SERBEST İSE BİZE NEDEN VERİLMİYOR.

  • Merhaba,
   Bu çok anlaşılır bir durum değil, ama para blokeli de olsa vadeli hesap yani kar payı birikimi devam edebilir. Kullanamazsınız da yatırımlarıniz birikmeye devam eder.
   Saygılarımızla.

 • Müşerref hanım hesabıma geldi derken başka bankadaki hesabınıza mi aktarıldı para ve bunu nasıl yaptınız bizimde 2013 ten sonra sürekli birikimlerimizi topladığımız bankayı burası .hesap ticari değil.surekli bankayı arıyoruz hiçbir blokenin kalmadığını söyleyip duruyorlar nerelere basvurdunuz bizede bi yol gösterseniz

 • Levent bey vakıf katılımda hesap açık para yoktu 17 temmuza kadar parayi nerden aktadilar bilmiyorum 7 bin 500 le başladı aktarma suan 252 bin oldu hesap fakat tmsf bloke si olduğu için hixbirsekilde parayi cekemiyoruz inceleme devam ediyormuş avukatimiz uğraşıyor istanbul tmsf dilekçe falan gönderdi bakalım bekliyoruz

 • merhaba ticari hesaplarla ilgili bir gelişme varmı

 • Arkadaşlar birşey merak ediyorum.Acaba blokesi olmadan parasını alanlar yani hesabı temiz çıkanlar acaba sicillerinde bir sıkıntı yaşar mı? Yani Devlet kurumu sınavlarında da temizler mi şimdi ?

 • Herhangi bir gelisme varmi arkadaşlar blokesi kalkan varmi

 • yok baba yok cok beklerız cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 • yok baba yok cok beklerız cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

 • arkadaşlar ses hıcbırınızden paranıza kavustunnuzmu en son gelışme nedır ne olacak bılgı lutfen

 • Yok arkadaş bunlar paramiza coktuler blokeler kalkmamis hala daha bekliyorum bu nasıl bir iştir anlamadım

 • alarız cıkmaz ayın sonunda ınş yarabbım yukarıda hakkkım helal eytmıyorum.son kurusunu alana kadar etmıyecegım ıkı cıhanda ıkı elım yakalrında olacakkk

 • ARKADAŞLAR BLOKESI KALKAN VARMI EN UFAK GELIŞME VARMI BIR HABER TEBER VARMI

 • Banka asya ödemeleri Fibabanka aracılığı ile ödendi ve sorun olmadı sanırım. Büyük bir çoğınluğun ödemesi yapılmış sanırım.

 • Şu anda da bank asya tmsf bloke kaldırma sorunları ile konuşulmaya devam ediyor. Bank Asya bloke kaldırma işlemleri sonuçlanmadan bu mağduriyeti yaşayanlar rahat nefes alamayacaklar gibi.

 • Sayin finansci hesabı tmsf den vakıf katılıma aktarılan ancak blokesi devam eden hesap sahipleri demi iflas masasına basvuruda bulunacak bilginiz varmi teşekkür ler

  • Merhaba,
   Belirttiğiniz gibi blokesi devam edenlerin 100 Bin üzeri mevduatı var diye biliyorum. O yüzden iflas masasına başvurmanız faydaniza olabilir diye düşünüyorum.
   Saygılarımızla.

 • Vakif katılıma yatırılan hesabim tekrar tmsf tarafından geri alınmış ne iş dir anlamadım ne yapmaya çalışıyorlar saçmaladilar ıyce rezil olduğumuzda cabası

 • Müşerref hanım suan vakif katılımda paranız gorunmuyormu

 • Hayır hesap 0 temmuzda 250 bin aktarılmıştı

 • Museref hanim 250 bin mümkun degil sigortali 100 bin gosteriliyor bildiğim kadarıyla mesela benim.yüz binden fazladir ama 100 bin görünüyor vakif katilimda

 • Arkadaşlar 1000 üzerindeyse iflas masasına vuracaksınız 100 üzerinde gözükmez zaten ümidi kestim bu paralar vermiyecrkler belli oldu

 • allo ses yokmu mudıler

 • yokk bir değişiklik.

 • Iyi gunler esnafim bank asyanin elimde cekleri var bunlari nereye teslim etmeliyim bilgi verebilirmisiniz

  • Merhaba,
   Birleşik Fon Bankası ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
   Saygılarımızla.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir