7 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Bilyoner Para Yatırma İşlemlerinde Masraf Almayan Banka Varmı?

Bilyoner Para Yatırma İşlemlerinde Masraf Almayan Banka Varmı?

Hepimiz bir dönem meraktan yada ilgiden dolayı maç tahmini yapmak adına kupon yapmış olabilir. Bilyoner para yatırma işlemlerinde Banka masrafları ne kadar?

Eskiden sadece Spor Toto işlemlerinin yapıldığı dönemlerde futbol severler tek kuponda 12-13 maç bilmeye çalışırdı. Ve bu kuponları da aşağı yukarı her hafta tutturan spor severler olurdu. İnternet çağının gelişmesi sonrası yine aynı yapıda iddaa bayilerinin sıkça her bölgede açılması ve internet aracılığı ile kupon yapılması sonrasında dahada gelişti. Spor severlerin yurt dışı sitelerden maç tahmini yaptığını düşününce Ülkede açılan tahmin siteleri artış gösterdi. Bilyoner.com ‘un yanında Tuttur.com, Nesine.com gibi farklı şans oyunu siteleri de şu anda faaliyetlerine devam ediyor. Bu tarz sitelerin çoğunda online para yatırma menüleri olduğu için Bankaların İnternet Bankacılığı diğer kanalları ile işlem yapılması sonrası hesabınıza hemen aktarımlar gerçekleştirilmektedir.

Şans oyunları için para yatırma işlemi nasıl yapılır?

Şans oyunları olan bilyoner, nesine ve tuttur.com gibi sitelerde online para yatırma menüleri bulunmaktadır. Bankalar aracılığı ile bu para yatırma işlemleri gerçekleştirilebilmekte olup hangi kanallar aracılığı ile yapılabildiğinden bahsetmeye çalışalım. Bankaların internet bankacılığı, cep mobil uygulamaları ve atm aracılığı ile şans oyunlarına para yatırma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Bankaların şans oyunu siteler için (bilyoner,nesine,nimet abla,oley,misli,tuttur.com) para yatırma ücretleri

Şans oyunu sitelerine bir çok Banka para yatırma işlemlerine aracılık etmektedir. Bankalar bu işlemler karşılığında ufak da olsa bir masraf tahsilatı yapmaktadır Bu masrafların üzerinden geçmek gerekirse, şans oyunu sitelerine para yatırma da masraf almayan banka varmı? Yada sık kullanılan Bankaların bilyoner, nesine,nimet abla,oley ve tuttur.com gibi şans oyunu sitelerine para yatırma işlemlerinde ne kadar masraf tahsil edildiği konusunda 25.10.2016 rakamları ile bilgi vermeye çalışalım. 

BUNUNLA İLGİLİ:  Mtv gecikmeli ödeme yaptığımda ne kadar faiz öderim?

Bilyoner Anlaşmalı Bankalar hangileri?

Bilyoner için para yatıracak iseniz Anlaşmalı Bankalar ise şu şekilde; AKBANK, DENİZBANK, ENPARA, FİBABANKA, FİNANSBANK, GARANTİ BANKASI, HALKBANK, ŞEKERBANK, TEB, ICBC, İŞ BANKASI, VAKIFBANK, YAPIKREDİ, ZİRAAT BANKASI dahil olmak üzere Banka ile anlaşma sağlanmış olup, bu Bankaların dışında farklı bir Bankadan para göndermek istediğinizde Bilyoner İnteraktif Hizmetler A.Ş. Yapı Kredi Bankası TR84 0006 7010 0000 0070 7815 23 IBAN numarasına üye numaranızı yada TC Kimlik numaranızı yazarak eft gönderebilir siniz.

Şans oyunları para yatırma işlemlerinde masraf almayan Bankalar hangileri?

Bilyoner.com sitesinde de belirtildiği üzere Enpara.com, Fibabanka, Teb, ICBC Bankalarında para yatırma işlemlerinde masraf tahsilatı yapılmadığı belirtilmektedir. Diğer anlaşmalı Bankalarda ise 50 TL üzeri para aktarımlarında masraf yada komisyon tahsilatı yapılmamaktadır. 50 TL altında kalan para yatırma işlemlerinde masraf alan ve Bddk internet sitesinde tahsil edilecek masraf listesinde belirtilen kayıtları da aşağıda belirtmeye çalışalım.

Akbank Bilyoner para yatırma masrafları

Akbank şans oyunu İnternet Bankacılığı ödemeleri (0,50 TL-5,00 TL arası),Akbank şans oyunları atm  ödemeleri (1,25 TL-2,00 TL arası)

Akbank şans oyunu Mobil uygulama ödemeleri (0,50 TL-2,00 TL arası)

Finansbank Bilyoner ve diğer şans oyunları para yatırma masrafları

Nimet Abla ödemelerin her işlem bazında 1,TL alınırken, Bilyoner ve Nesine ödemelerinde 50,00 TL altı işlemlerde 1,00 TL, Oley.com 30,00 TL altı para yatırma işlemlerinde 30,00 TL  1,00 TL, Misli.com 20,00 TL altı para yatırma işlemlerinde ise 1,00 TL komisyon tahsil edilmektedir.( Ek olarak vergi tahsilatı yapılmaktadır)

Denizbank Bilyoner ve diğer şans oyunları para yatırma masrafları

Denizbank’ ın Bddk ‘ya bildirdiği masraf komisyon listesinde şans oyunlarına ait özel bilgi verilmez iken fatura ödemelerden alınacak masraf 0,50 TL ile 5.00 TL arasında kurum bazında değişeceği belirtilmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ziraat Katılım Bankası Arapça Web sitesi yayında

Garanti Bankası Bilyoner ve diğer şans oyunları para aktarma masrafları

Garanti Bankası ile yapılacak para aktarımlarında GarantiOne aracılığı ile yapılması durumunda vergiler dahil 0,75 TL, İnternet, Paramatik, Cepşube,Cepbank, Alo Garanti kanalları ile şans oyunları için yapılacak aktarımlarda vergiler dahil 0,75 TL ile 2,00TL arasında tahsilat yapılacağı belirtilmektedir.

Halkbankası Bilyoner ve diğer şans oyunları para aktarma masrafları

Halkbank tarafından masraf bildirim listesinde Şans oyunu havalesi başlığı altında tahsil edilecek tutar maksimum 10,00 TL olarak belirtilmiş olup, kuruma göre değişkenlik göstereceği açıklanmıştır.

Şekerbank Bilyoner ve diğer şans oyunları para aktarma masrafları

Şekerbank tarafından yapılan bildirimde Atm,Mobil, Telefon Bankacılığı ve İnternet şubeden şans oyunu ödemelerinde vergi dahil 0,99 TL masraf tahsilatı yapılacağı belirtilmektedir.

İş Bankası Bilyoner ve diğer şans oyunları para aktarma masrafları

İş Bankası tarafından Bddk’ya yapılan bildirimde maksimum 5,00 TL tahsilat yapılabileceği, bu tutarında kuruma göre değişebileceği belirtilmektedir.

Yapıkredi Bilyoner ve diğer şans oyunları para aktarma masrafları

Yapıkredi tarafından yapılan bildirimde şans oyunlarına yapılan para aktarımlarında 0,63 TL ile 3,50 TL arasında masraf tahsilatının yapılabileceği belirtilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Author

Finansçı

1 Comment

  • Finans bank en para com

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir