17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Yurt dışına para transfer yaptığımda ne kadar masraf ödemem gerekir?

Yurt dışına para transfer yaptığımda ne kadar masraf ödemem gerekir?

Okul ödemesi, ailenize yada herhangi bir ödeme için yurt dışına para göndermeniz gerektiğinde ne kadar masraf ödemeniz gerekir. Bankalar aracılığıyla açmış olduğunuz hesap yada kasadan yurt dışına para gönderimi yapabilir siniz. Tabi bu işlem için Bankaya bir transfer ücreti ödemeniz gerekecektir.

Hesap açmadan Bankadan transfer yaptığınızda ne kadar masraf ödemem lazım?

Bankalardan işlem yapmak istediğinizde eğer hesabınız yok ise ödeyeceğiniz masraf tutarı biraz daha fazla çıkmaktadır. Ortalama bir tutar vermek gerekir ise gönderdiğiniz tutarın %0.05 denk gelecek şekilde 300-400 TL arasında bir masraf çıkmaktadır. Ayrıca 100 TL de swift ücreti Banka tarafından tahsil edilmektedir. Bunun yanında tutarın tam olarak gönderilmesini talep ettiğiniz durumda muhabir Banka tarafından ek bir masraf tutarın içinden yada sonrasında Bankadan talep edilerek tahsil edilir.Bankalara ait masraf tutarlarını ekteki linkten görüntüleyebilir siniz.
http://ebulten.bddk.org.tr/TuketiciVerileri/Default.aspx

Banka Hesabı aracılığıyla yurtdışı transfer yapmak istediğinizde ne kadar masraf ödemeniz gerekir?

Banka hesabı aracılığıyla yapacağınız yurt dışı transfer işlemlerinde kasadan yapılan işlemlere göre daha az masraf tahsil edilmektedir. Gönderilen tutarın maksimum %0.05 denk gelecek şekilde tahsilat yapılmaktadır. Bunun yanında tutarın tam olarak gönderilmesini talep ettiğiniz durumda muhabir Banka tarafından ek bir masraf tutarın içinden yada sonrasında Bankadan talep edilerek tahsil edilir. Bankaların bildirdiği masraf tutarları değişkenlik göstermekte olup ekteki linkten işlem yapmak istediğiniz Bankaya ait tutarları görüntüleyebilir siniz.
http://ebulten.bddk.org.tr/TuketiciVerileri/Default.aspx

En az masraf ile yurt dışı para gönderimi işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Yurt dışına para gönderimlerinde masraf tutarlarını yukarıda belirttik bu tutarları ödemek istemiyor iseniz Bankaların internet Bankacılık işlemlerinden yaparak ödeyeceğiniz masraf tutarını düşürebilir siniz.Yukarıda vermiş olduğumuz linkten masraf tutarını teyit ederek işlem yapacağınız Bankaya karar verebilirsiniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Emeğin Ve Emekçinin Babası (Kral) Karl Marx Kimdir?

Adınıza yurt dışından gelen parayı çekerken ne kadar masraf ödemeniz gerekir?

Bankalar yurt dışına gönderilen tutarlar için ödediğiniz masrafların yanında adınıza yurt dışından gelen tutarı tahsil etmek istediğinizde Bankaların bildirmiş olduğu ortalama %0.04 masraf ile çekim yapabilir siniz.

Bu bilgiler ışığında Tüm Bankaların yurt dışı transfer işlemlerindeki masrafları ve yurt dışından gelen bedelleri tahsil etmek istediğiniz de ödeyeceğiniz masraf tutarları belirtilmiştir. İşlem yapmadan önce masraf tutarlarını kontrol etmeniz ödeyeceğiniz masrafı seçme şansınızı arttıracaktır.

About Author

Finansçı

3 Comments

  • bu zamana kadar hiç öyle bir girşimde bulunmadım

  • bu para gönderim işlemlerinde çok masraf alıyor bankalar bu tutarı şikayet edebileceğimiz bir kurum yok mu acaba?

    • İlgili tutarlar BDDK ya bildirimi yapılarak alınan tahsilatlar, ama hakem heyetine başvuracak iseniz bu tutarlarıda ekleyebilirsiniz Semih bey.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir