15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Uzun zamandır yapımı beklenen Çamlıca Kulesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılış yapılarak hizmete sunuldu. Ziyaret edecek olanlar büyük bir seyir zevki yaşatacak kule gerçek işlevinin yanı sıra bir sosyal alan olarak da kullanıma açıldı. Hem yerli hemde yabancı turistler tarafından önemli bir durak olarak listelere eklendi diyebiliriz.

Çamlıca kulesi kaç metre? diye merak edenler için, 369 metre uzunluğunda ve deniz seviyesinden 587 metre yüksekliği ile İstanbul ‘un en yüksek yapısı ünvanını alan yapıda, restoran ve kafelerde çayınızı, kahvenizi yudumlarken İstanbul ‘un keyfini çıkarma fırsatı da bulacaksınız. Tabi her güzel şeyin olduğu gibi çamlıca kulesi giriş ücreti de bütçelere dokunabilir desek yanlış olmaz sanırım.

Çamlıca Kulesi Kaç Kat?

Çamlıca kulesi zemin altında yer alan 4 kat, zemin üstünde yer alan 45 kat ile toplamda 49 kattan oluşmaktadır. Yapı olarak yüksekliği 369 metre, deniz seviyesinden ise 587 metre yüksektedir. Kule 20 dönüm bir arsa içinde yer almakta olup dikili ağaçlar ile bir botanik bahçe havası yaratmaktadır.

Çamlıca kulesi nerede? diye soranlar için Küçük Çamlıca televizyon kulesi desek oldukça açıklayıcı olabilir. Üsküdar ilçesinde yer alan Küçük Çamlıca tepesinde hizmete açılan seyir terası, kafe ve restoranları ile ilgi görmeye başladı. 33 ve 34. katlarda seyir terası, 39 ve 40. katlarda yer alan kafe ve restoranları hizmet vermektedir.

Çamlıca Kulesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Çamlıca kulesine gitmek için metro ve otobüsler kullanılmakta olup 2 farklı seçenek ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunlardan ilki Çamlıca camisinden başlayan güzergah ile ulaşım, bir diğer seçenek ise Altunizade ve Acıbadem metro çıkışlarından ulaşabilirsiniz. Genel olarak Üsküdar ve iç içe olduğu alanlarda trafik biraz daha yoğun seyretmektedir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Fenerbahçe Salih Uçan için önlemini aldı

Çamlıca Kulesi Kime Ait?

Çamlıca kulesi ilk olarak temeli Nurettin Sözen döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından atılmıştır. Sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınarak PTT ‘ye bağlı olan Kule Aş ‘ye devir edilmiştir. Varlık fonuna ait olan PTT ‘nin Kule ‘nin yüzde 50 ‘sine sahip olduğu açıklanmıştır.

Çamlıca kulesi, giris ucreti

Çamlıca Kulesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çamlıca Kulesi giriş ücreti yüksekliği, manzarası ve seyir keyfinin yanı sıra giriş ücreti de oldukça konuşuldu. Çamlıca kulesi giriş ücreti tam bilet 60 TL, indirimli bilet 30 TL olarak açıklandı. Yabancı turistler için ise giriş ücreti 120 TL olarak açıklandı. Tabi sadece çamlıca kulesi giriş ücreti ödemek yetmiyor. Buraya kadar geldik manzaraya karşı bir şeyler içelim derseniz rakam biraz daha yükseliyor.

Çamlıca Kulesi Kafe Restoran Fiyatları

İşletmeciliğini Hasan Yeşildağ ‘ın yaptığı 360 Kule Kafe & Restoranın yiyecek ve içecek fiyatları ise şu şekilde. Çamlıca Kulesi restaurant içerisinde bir bardak çay fiyatı 10 TL, Türk kahvesi fiyatı 20 TL, Coca Cola, Fanta, ayran gibi soğuk içeceklerin fiyatı 18 TL olarak belirlenirken, limonata fiyatı 22 TL olarak belirlendi.

Çamlıca kulesi kahvaltı fiyatı ne kadar? diye merak edenler için 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı 180 TL olarak menüde yer almaktadır. Hızlı kahvaltı tabağı almak isteyenler ise 70 TL ödemek zorunda. Sıkma meyve suları ise yeşil elma suyu 33 TL, portakal, elma, havuç karışımı meyve suyu 39 TL olarak belirlenmiş.

Çamlı Kulesi Soru Cevaplar

  • Çamlıca Kulesi açıldı mı? Evet seyir terası ve kafeleri ile hizmete açıldı.
  • Çamlıcadaki kule kaç metre olacak? 369 metre uzunluğundadır.
  • Çamlıca tepesindeki kule nedir? İstanbul ‘da yayın yapan radyo ve tv kanalları yayıncılarına anten, verici cihaz, birleştirici gibi bir çok özelliğin yer aldığı bir tesistir. Ayrıca seyir terası ve kafe-restoranları mevcuttur.
  • Çamlıca kulesinin içi nasıl? 2 kat seyir terası, 2 kat da kafe restoranlar, diğer alanlarda verici hizmeti mevcuttur.
  • Çamlıca direği nedir? İstanbul ‘da yayın yapan radyo ve tv kanalları yayıncılarına anten, verici cihaz, birleştirici gibi bir çok özelliğin yer aldığı bir tesistir. Ayrıca seyir terası ve kafe-restoranları mevcuttur.
BUNUNLA İLGİLİ:  Ocak 2022 Kira Artışı Ne Kadar?
About Author

Finansçı

5 Comments

  • Çamlıca kulesi giriş ücreti oldukça yüksek

  • Harika sanki pahali bilmiyorum ama düşünmek lazim gitmek için 😊butce olmasi lazim

  • Su ekonomik şartlarda giriş ücreti çok yüksek

  • Çamlıca kulesi Giris ucreti bence yüksek

  • Çamlıca kulesi giriş ücreti yüksek, kafelerinde içecek fiyatları çok yüksek

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir