6 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Eski Kimlik İle İnternet Üzerinden Banka Hesabı Açılır Mı?

Eski Kimlik İle İnternet Üzerinden Banka Hesabı Açılır Mı?

Yıllardır merak edilen bankaya gitmeden hesap açılır mı? internet üzerinden banka hesabı açılır mı? Online banka hesabı açma konuları mayıs ayınca yürürlüğe giren yönetmelik ile cevap buldu. Bir çok tüketici tarafından teknolojinin bu kadar ilerlediği bir ortamda hala banka hesabı açmak için bankaya gitmek bir çok kişi tarafından eleştiriliyordu. Belkide korona virüs önlemleri kapsamında öncelik alan bu süreç mayıs ayında hayatımıza girdi.

* Hesap İşletim Ücreti 2021 Yılında Tahsil Edilecek Mi? makalemizi okumak için tıklayın.

Uzaktan müşteri olma sürecinin başlaması sonrası televizyonlarda bir çok bankanın reklamlarını izledik. Zaten bankalar bu sürece hazırlanmış olacaklar ki yasal düzenleme değişir değişmez hayata geçmesi çok uzun sürmedi. Evden çıkmadan banka hesabı açmanın kolaylığını da bu süreçte bir çok vatandaş değerlendirecektir. Enpara ile kısmen hayatımıza giren bu süreç şimdi daha kolay hale geldi diyebiliriz.

Şubeye gitmeden hesap açılabilir mi? Bankaya gitmeden hesap açma sürecini bekleyenler şimdi acaba hangi bankada hesap açsam diye tercih etmek durumunda kaldılar diyebiliriz. Öncelikle sizlere şubeye gitmeden hesap açma işlemleri nasıl olur? Eski kimlik ile bankaya gitmeden hesap açılır mı? konularında sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Bu süreçte çipli kimlik dışında eski nüfus cüzdanı ile hesap açanlar biraz daha öncelik alabilecektir.

İnternet Üzerinden Banka Hesabı Açılır Mı?

Sonunda bu soruya evet cevabı verebileceğimiz bir süreç başladı. Bankaya gitmeden hesap açmak için yapılması gereken işlem öncelikle hesap açmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını indirmek olacaktır. Sonrasında hesap aç, müşteri ol yazan alanları tıklayarak o bankada online banka hesabı açma sürecini başlatmış olacaksınız.

Hesap açma sürecini başlattıktan sonra yapılması gerekenler öncelikle kişisel bilgilerinizin girişinin yapılması olacaktır. Bilgi girişi sonrası Bankalar tarafından zorunlu olan sözleşmelere uygulama içerisinde onay vermeniz gerekecektir. İlgili onay adımları da tamamlandıktan sonra yapılması gereken kimlik bilgilerinin taranması ve çipli kimlik kartının eşleştirme yapılması olacaktır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Yatırım Hesabı Nedir? Nasıl Açılır? Nasıl Kapatılır?

Burada ki dezavantaj ise çipli kimlik kartının eşleştirme yapılabilmesi için cep telefonunuzda NFC (yakın alan iletişimi) özelliğinin bulunması gerekmektedir. Her tüketicinin kullandığı cep telefonunda bu özellik yer almadığı için tüketici tarafında bu durum sorun yaratabilmektedir. Bu sorunu çözen bankalar da mevcut olup birazdan o kısma da değineceğiz.

Kimliğinizin ön ve arka yüzünü resim çekerek yükledikten ve yeni çipli kimlik kartının çipini de telefona dokundurarak eşleştirdikten sonra çağrı merkezi çalışanları ile görüntülü görüşme başlatılarak hesap açılış işlemleri sonlandırılmaktadır. İlgili işlemler gerçekleştirildikten sonra mobil bankacılığa ait şifrelerinizde oluşturduktan sonra artık hesabınızı kullanmak kalıyor.

Eski Nüfus Cüzdanı (Kimlik) İle Bankaya Gitmeden Hesap Açılır Mı?

Evet bu bilgiyi de sizler ile paylaşıyor olmak mutlu edici bir durum. Genelde son teknolojiyi kullanmayan tüketici hep bir adım geride kalabiliyordu. Fakat bu sefer yurtdışında aldığı teknoloji ödülleri ile bir adım önde yer alan Denizbank NFC özelliği olmayan telefona sahip yada çipli TC Kimlik Kartı sahibi olmayan vatandaşlarımız içinde bir çözüm üretmişler. Buradaki tek dezavantaj hesabın hemen o anda açılamıyor olması.

Peki bu süreç nasıl işliyor kısa bundan bahsetmeye çalışalım. Bankaya gitmeden hesap açma süreci yukarıda belirttiğimiz adımlar gerçekleştirilerek yapılabilmektedir. TC Kimlik Kartı olmayan yani eski nüfus cüzdanı kullanan tüketiciler yada NFC özelliği olmayan cep telefonu kullanan tüketici için kimlik doğrulama işlemleri tarafınıza iletilecek kurye ile gerçekleştirilerek hesap açılış süreciniz tamamlanacaktır.

Belki diğer adımda belirttiğimiz gibi o anda tüm işlemler yapılamayacak olsa da bankaya gitmeden hesap açma işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz. Şu anda hesap işletim ücreti de alınmadığını da düşünürsek bir çok bankada hesap açılışı yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Hesap işletim ücreti 2021 yılında tahsil edilmeye başlanıyor mu? makalemize de bir göz atabilir siniz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Ziraat Bankası Bahreyn de şube açıyor

İnternet, hesap acilisi, eski kimlik

Bankaya Gitmeden Hesap Açılışının Avantajları Var Mı?

Bankalar teknoloji sayesinde şube yoğunluğunu artırmadan online hesap açılışını yaptıktan sonra tüketicinin ihtiyacına göre seçenekler sunabilmektedir. Makalemizde Denizbank örneği üzerinden gittiğimiz için bu bankanın avantajlarından kısaca bahsedersek diğer bankalar hakkında da fikir sahibi olabilir siniz sanırım.

Yeni gelen müşterilere masrafsız para transferi seçenekleri sunabilmektedirler. Vadeli mevduat oranlarında yüzde 19 üzerinde faiz avantajı sunulabilmektedir. İlk defa kredi kartı sahibi olacaklar için yarısı bizden kampanyası kapsamında 3 ay içerisinde 600 TL ‘ye varan indirimler sunulmaktadır. Son olarak bir çok bankada olduğu gibi adınıza tanımlanan ön onaylı ihtiyaç kredileri diyebiliriz.

Bankaya Gitmeden Hesap Açılışı Soru Cevaplar

 • Vakıfbank şubeye gitmeden hesap açma var mı? Evet bankanın internet sitesinde internet üzerinden hesap açılışı yapılabileceği belirtilmektedir.
 • Ziraat Bankası şubeye gitmeden hesap açılabilir mi? İnternet sitesinde şu anda açılabileceğine dair bir açıklama yoktur.
 • Akbank şubeye gitmeden hesap açma var mı? Bankanın internet sitesinde adresinize gelelim hesabınızı açalım açıklaması mevcuttur.
 • Yapı Kredi hesap açma internetten yapılır mı? Bankanın internet sitesinde yapılabildiği belirtilmektedir.
 • Halkbank hesap açma internetten yapılır mı? İnternet sitesinde şu anda açılabileceğine dair bir açıklama yoktur.
 • Garanti hesap açma internetten yapılır mı? Bankanın internet sitesinde yapılabildiği belirtilmektedir.
 • İş Bankası internetten hesap açma yapılır mı? Bankanın internet sitesinde yapılabildiği belirtilmektedir.
About Author

Finansçı

10 Comments

 • İnternet uzerinden banka hesabı açma büyük kolaylık

 • Eski nüfus cuzdani ile internetten banka hesap açılışı güzel bir uygulama olmus Bu önemli bilgiler için teşekkürler

 • Cok guzel bir uygulama olmuş.
  İnternetten banka hesabı açmak büyük yenilik.

 • Verdiginiz değerli bilgilerden dolayi çok teşekkür ederiz 💕💕💕👍

 • Eski kimlik ile bankada hesap açılırmı konusu bir muamma. Bir banka eski kimlik ile hesap açmaya gittiğimde açamayacağını belirtti ne yapmalıyım.

  • Merhaba,
   eski kimlik ile banka hesabı açılabilir. Kimlikte tahribat var ise o zaman banka hesap açmayı reddedebilir.
   Saygılarımızla

 • bilgi için tesekkurler

 • Eski kimlik ile internet üzerinden banka hesabı açılışı konusunda bilgi için tesekkur ederim

 • İnternet üzerinden banka hesabı açma işi çok güzel ama biraz daha esneklik şart gibi

 • Eski kimlik ile internet üzerinden banka hesap açılış işi çok güzel bir gelişme

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir