16 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Çocuğumu hangi kreşe vermeliyim?

Çocuğumu hangi kreşe vermeliyim?

Çocuğumuzu hangi kreşe vermeliyiz?

Hepimizin en hassas olduğu konulardan biri, çocuklarımız kreş yaşına geldiklerinde en doğru kreş hangisi diye başladığımız araştırmalar oluyor. Çocuklarımıza hep en iyi imkanları vermek istediğimiz için ince eleyip sık dokuyoruz aslında.

Gün içinde ne aktiviteler yapılıyor, hangi sporlar alanlarında faaliyetler yapıyorlar, yemekleri nasıl, uyku düzenini ayarlayabilecek mi acaba falan derken liste kabarıyor. Ama ana konu çocuğumuza ne kadar iyi bakıldığı tabi ki. İstanbul için örnek vermek gerekirse, Özel sektör çalışanlarının çalışma saatleri malum birde eve gidiş dönüş yol süresi deyince çocuklarımız kreşlere mahkum oluyor.

Birde bu çalışma saatlerin fazlalığından dolayı ek süre çocuklarımıza bakabilir misiniz? diye sormak durumunda kalıyoruz. Bu hizmet için ekstra bedelleri ödemeye de fazlasıyla hazırız aslında. Ama çocuğumuzun en az 07:00-19:00 arasında kreşlerde kalacağını öngördüğümüzde bu detaylara takılmamız da çok normal gelebiliyor.

Peki çocuğumuzu kreşe verirken nelere dikkat etmeliyiz?

Biraz önce belirttiğimiz gibi öncelikli olarak çocuğumuzun mutlu olması ve bu okulda kendine neler katabildiğini sorgulamamız olacaktır. Ne kadar aktivite yapılıyor, hangi sporlarda kendini geliştirme fırsatı bulacak, enstrüman çalması için imkan olacak mı gibi gibi bir çok konu çıkarabiliriz aslında.Ama bu kadar çok şey istediğiniz de çıkan fatura biraz pahallı olabilir tabi ki.

İş Dünyasının hareketli bölgesi olan Levent/İstanbul için 3-4 yaşında olan çocuklarımız için bir kaç kreş-kolej için fiyatlar ektedir;

Bahçeşehir Koleji- 20.750 TL (9 Aylık fiyatlar)

Doğa Koleji- 14.500 TL (9 Aylık fiyatlar)

Neşe Erberk- 14.400 TL (9 Aylık fiyatlar)

Bilfen-31.500 TL (9 Aylık fiyatlar)

Günay Anaokulu- 1.000 TL (Aylık Fiyatlar)

Mavi Dünya-1.350 TL (Aylık Fiyatlar)

Semt aralarındaki Anaokulu fiyatları 500-1.000 TL arası

BUNUNLA İLGİLİ:  2015 yılında intihar eden kişi sayısı arttı

Bu fiyatlardan sonra makul bir okul bulabilmek için araştırmaya devam etmeniz gerekebilir.

About Author

Finansçı

2 Comments

  • artık fiyatlar çok fazla bunları karşılayamıyoruz.. çocğu gönderemedik kreşe..

  • Kreşler çocuğunuzun ilk kez dışarı ile temas kurduğu yerdir bu yüzden kreş seçiminde ucuzluk yerine kalitesine bakmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde çocuğunuz hem dışarı ile ilk etkileşimini güzel bir şekilde kuracak hemde okul hayatına güzel bir başlangıç yapacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir