26 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Destek Hesapları

Destek hesap (Kmh) limiti dolduğunda para çekilebilir mi?

Destek hesap (Kmh) limiti dolduğunda para çekilebilir mi?

Bankaların bizlere sunduğu Destek hesapları yani Kredili Mevduat hesapları bizlere tanımladıkları limitler dahilinde kullanabiliyoruz. Genellikle kredi kullandırım sonrası tüm hesaplara tanımlanan destek hesaplar kredi ödemeyi unuttuğumuzda yada otomatik ödeme için para yatırmadığımız vs durumlarda avantaj sağlamaktadır. Tabi Destek hesapları kullanmanın da bir yöntemi var sürekli bu limiti kullanarak hiç geri ödeme yapmadan kullanamayız. En az ayda bir kez bu limiti sıfırlayarak yani bir gün süreyle hesabı artıya çevirdikten sonra kullanmanız durumunda gecikme vs durumlarda kalmamış olursunuz. Kullandığınız bu destek hesapları faiz tahsilatları ay sonlarında ilgili hesaba tahakkuk etmekte olup ay sonlarında limitinizi doldurdu iseniz faiz bakiyesi kadar para yatırmayı unutmayın.

Destek hesap yani Kmh işleyen faiz nasıl hesaplanır oran kaçtır?

Kredili mevduat hesapları yenilenen yasa sonrası müşteriye yansıtılacak faiz oranı aylık %2.02 yıllık %24.24 oran ile müşterilere yansıtılmaktadır. Faiz hesaplamaya gelince 1000 TL tutarı 7 gün kullandığınızı var sayarak hesaplar isek (1000 x 7 x 24,24) / 36000 formülü ile hesaplayabilir siniz.

Kredili Mevduat hesabı (kmh) limiti dolduğunda para çekilmesine izin verir mi?

Destek hesaplarda size tanımlı olan limiti kullandığınızda ekstra para çekilmesine müsaade etmemektedir. Zira Bankanın size tanımlamış olduğu bir limit olup bunun üzerinde talep etmediğiniz durumlarda limit artışı yaşanmayacağı için limiti aşarak para çekimi yapamazsınız. Limit aşımının gerçekleştiği tek durum ise dönem sonu yani ay sonunda Bankanın size tanımlı limitinin hepsini kullandığınız durumlarda faiz için yeterli tutarı hesabınıza yatırmadığınız durumlarda kmh limiti aşımı ile hesabınıza faiz bakiyesi yansıtılır.

BUNUNLA İLGİLİ:  Destek Hesaplarını Nasıl Kullanmak Gerekir?
About Author

Finansçı

7 Comments

  • sıkıntı mevzu benden demesi, ama faiz hesaplaması konusunda iyi bir bilgi vermişsin…

  • Ben destek hesabına karşıyım çünkü bir bakmışsın kmh hesabınıda doldurmuşsun

  • bu bilgilerden bihaberdim sayenizde yeterli bilgiye sahip oldum

  • Evet maaşım yattığı gün paramı çektiğim için sürekli ek hesabım hiç artıya dönmüyormuş az kalsın borcum avukata aktarılıyordu.

  • bankalarla ilgili güzel makale benim işime yaradı bilmediğim çok şey varmış

  • her halukarda bankalar kendiartı hanelerini ön planda tutacaktır hiç bulaşmıyacak günü görsem diye hep dua etmişimdir.

  • ben bunu çok merak ediyordum çok yerde aradım bulamadım şimdi öğrendim tşk..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir