15 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Destek Hesapları

Destek Hesaplarını Nasıl Kullanmak Gerekir?

Destek Hesaplarını Nasıl Kullanmak Gerekir?

Hemen hemen her bankada vadesiz hesap açtırdı iseniz ve maaş yada ödemeleriniz yatıyor ise kesin destek yada diğer adıyla kmh tanımlanmıştır. Bankacılıkta olmazsa olmaz olan destek hesapları müşterilerin zor durumda kullanabilecekleri hazır limitli birer kredidir. Bu hesapların açıldığını bilmeyerek kendi parasıymış gibi kullanıp 90 gün boyunca ödeme yapmayanların sonu avukat olabilir. Banka’ nın sizlere tanımlamış olduğu bu limiti bir kredi olarak düşünerek kullanmak ileride sorun yaşamamak adına faydanıza olacaktır.

Kmh ‘da dikkat edilmesi gereken en önemli şey risk bakiyenize ayda bir gün dahi olsa para bırakarak artıya dönmesini sağlamak olmalı.Aksi takdirde aynı gün artı bakiye yatırarak tekrar geri çekilen bakiyeler de sistem sizden tahsilat yapmadı olarak algılamaktadır. Detaylar için TCMB sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Aslında çok işimize yarayabilecek bir ürünü hatalı kullanım sonrası soruna dönüşebiliyor. Faiz konusunda çıkan yasa sonrası bankalar destek hesabı için %16,32 oran üzerinde faiz yansıtmıyorlar.

Kmh günlük faiz hesaplama;
(Anapara X Gün sayısı X 16,32) / 36000

Banka hesap numaramı yada ıban numaramı nasıl öğrenebilirim yazımızı okumak için tıklayın

Banka hesap numaramı ibanı nasıl öğrenebilirim?

Destek Hesap Soru Cevap

Google aramalarında gelen sorular için kısaca yanıtlamaya çalışalım;

  • Kullanılabilir destek hesap nedir? Banka tarafından size tanımlanan kredili mevduat hesabı limitini gösterir. Kullanım yapılmadı ise tanımlı limit kadar kullanılabilir bakiye gösterir. Eğer kullanım yapıldı ise limitten kullanılan tutar düşüldükten sonra kalan limiti ifade eder.
  • Kredili destek hesap ne demek? Kredili mevduat hesabı kapsamında size tanımlanan nakit kredi limitini ifade eder.
  • Ek hesap nedir nasıl kullanılır? Kredili mevduat hesabı kapsamında size tanımlanan nakit kredi limitini ifade eder. Kullandığınız tutar kadar günlük faiz birikir. Ay sonlarında ise biriken faiz tahsilatı yapılır. Her ay en az bir kere riskin kapatılması ödeme yapıldı şeklinde yorumlanmaktadır.
  • Kullanılabilir ek hesap bakiyesi ne demek? Banka tarafından size tanımlanan kredili mevduat hesabı limitini gösterir. Kullanım yapılmadı ise tanımlı limit kadar kullanılabilir bakiye gösterir. Eğer kullanım yapıldı ise limitten kullanılan tutar düşüldükten sonra kalan limiti ifade eder.
  • Ing destek hesap limiti nedir? Kredili mevduat hesabı kapsamında size tanımlanan nakit kredi limitini ifade eder.
  • Ing destek hesap borç ödeme. Kullanılan destek hesap borcunun ödeme işlemini ifade eder.
  • Ing destek hesap limit arttırımı nedir? Tanımlı destek hesap limitinin yeterli olmaması durumunda şube, çağrı merkezi yada internet bankacılığı aracılığı ile tutarın yükseltilmesi talep edilebilir.
  • Ing destek hesap kapatma nedir? Tanımlı destek hesabının mevcut biriken faiziyle beraber kapama işlemidir.
  • Destek hesap nedir? Kredili mevduat hesabı kapsamında size tanımlanan nakit kredi limitini ifade eder.
BUNUNLA İLGİLİ:  Kredili mevduat hesabımı (Kmh) nasıl kapatabilirim?
About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir