16 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

İlaç Buzdolabında saklanır mı ilacı hangi içecek ile almalıyız?

İlaç Buzdolabında saklanır mı ilacı hangi içecek ile almalıyız?

İlaç Buzdolabında saklanır mı?

Eskiden kalan bir alışkanlıktır ilaçlarımızı Buzdolabında saklamak, ama doğru mu değil mi üzerinde konuşalım. Uzman doktor ve eczacı görüşlerinde ilaç üzerinde belirtilmediği sürece ilaçların buzdolabında muhafaza edilmemesi gerekir. İlaçlar dolapta bulunduğu sürece kristalleşerek sağlık anlamında etkisinin azaldığı gözlemlenmektedir.

Her işin bir yapılma şekli bulunmakta olup, hatalı kullanım sonrası alınan ilaçların kola yada kahve gibi ürünler ile alınması durumunda ilacın etkisinin azalabileceği öngörülebir. İlacın üzerinde belirtilmediği sürece ilaçlar buzdolabında saklanmaz, ilacın prospektüsünü okuyarak kullanım konusunda gerekli bilgiler öncesinde öğrenilmelidir.

Uzman görüşlerinde ilacın sadece su ile alınması gerektiği konusunda bilgi veriliyor. Buzdolabında saklanmayan, belirtilen doz da kullanılan ilaçlar sağlık anlamında daha faydalı olacaktır. Komşudan, akrabadan duyulan bilgiler ile kullanılan ilaçlar sağlık anlamında birer tehdir unsuru olarak değerlendirilebilir. Bilinçli bir şekilde kullanılmayan Antibiyotikler vücutta sürekli izler bırakmakta olup doktor bilgisi olmadan bu tarz kullanımların yapılmaması gerekmektedir.

 

Banka hesap numaramı yada ıban numaramı nasıl öğrenebilirim yazımızı okumak için tıklayın

https://www.kucukpara.com/gundem/banka-hesap-numarami-yada-iban-numarami-nasil-ogrenebilirim/

BUNUNLA İLGİLİ:  Tüketici Hakem Heyeti ’nden paramı ne zaman alabilirim?
About Author

Finansçı

1 Comment

  • İlaçları su ile alıyoruz tabii ki ama hep buzdolabına koyuyorduk artık buzdolabında muhafaza etmem.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir