14 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

İnternet Bankacılığı nasıl açabilirim?

İnternet Bankacılığı nasıl açabilirim?

İnternet Bankacılığı nasıl açabilirim?

Son dönemin olmazsa olmazlarından İnternet Bankacılığı hayatımızın vazgeçilmezleri arasında diyebiliriz. Artık şube Bankacılığı ‘nın eski cazibesi kalmadığı için özellikle genç nesil önderliğinde İnternet bankacılığı gün geçtikçe hızla yaygınlaşıyor. İnternet Bankacılığı nedir? sorusu için ise Çoğu Bankacılık işlemlerini şube dışında bilgisayar başında yapabileceğiniz bir işlem kanalıdır. Son dönemde internet vs olaylarından biraz anlayanlar da  artık işlemlerini İnternet Bankacılığı ile gerçekleştiriyor duruma geldiler. Özellikle Enpara.com internet bankacılığında devrim yarattı diyebiliriz çünkü, iyi fiyat ve masrafsız bankacılık müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan faktörler.

Peki internet bankacılığı için neler gerekiyor?

Aslında ilk yapmanız gereken bir Banka’ da hesap açtırıyor sanız İnternet Bankacılığı şifrenizi’ de unutmadan almanız olacaktır. Çünkü her anlamda İnternet Bankacılığı’na ihtiyaç duyuyoruz maaşımız yatmış mı, Kredi kartı ekstrenize detaylı bakmak istiyorsunuz yada acil bir transfer çıkmanız lazım. İnternet Bankacılığı aracılığıyla genellikle bütün işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz, döviz işlemleri, transfer, tahvil vs bir çok işlem için işlem yapma yetkileri tanımlanıyor.Bankadan aldığınız kullanıcı adı, parola ve şifre bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.Hatta hepimizde artık akıllı telefonlar var bankadan çıkmadan giriş yaparak olabilecek giriş sorunlarını erken engellemiş olursunuz.

Hesabınızı açtırdınız maaş kartınız geldi ise şu anda çoğu Banka’ da atm kart yada kredi kartı bilgileriyle İnternet Bankacılığı’ na giriş yapabiliyorsunuz. Fakat girdiğinizde sadece görüntüleme yetkiniz olabilir ama ilk adım için görüntülemekte iyi bir süreç.Bazı bankalar internet başvuruları ile internet bankacılığını aktif hale getiriyor iken bazıları başvurumu formu ile başvurmanızı talep edebiliyorlar.

Yapı Kredi Bankası internet Bankacılığı üzerinden gidersek eğer;

İnternet aracılığıyla İnternet Bankacılığı şifresi almak istiyorsanız,

İnternet Bankacılığı aracılığıyla kullanıcı bilgilerini girdiğinizde sizi şifre belirleme sahasına yönlendirmekte olup bu alanda kullanıcı bilgilerinizi de alabiliyorsunuz.Sonrasın da bu bilgiler ile internet Bankacılığı kullanımına başlayabiliyorsunuz.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kendi den Türkiye nin en seksi kadınıyım açıklaması

Atm ile İnternet Bankacılığı şifresi almak istiyorsanız,

Atm kartınız ile Başvuru işlemlerinden Şifre alma seçeneği ile alacağınız şifre cep telefonuna sms bildirim ile gelmektedir. Tckn ve şifre bilgisi ile sonrasında İnternet Bankacılığı kullanımına başlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezini arayarak İnternet Bankacılığı şifresi almak istiyorsanız,

İlgili çağrı merkezini aradığınızda İnternet Bankacılığı şifresi almak istediğinizi belirtmeniz halinde cep telefonunuza sms ile şifre bildirimi yapılmaktadır. Tckn ve şifre bilgisi ile İnternet Bankacılığı kullanımına başlayabilir siniz.

Şubeden İnternet Bankacılığı şifresi almak istiyorsanız,

İlgili Banka personeline İnternet Bankacılığı şifresi almak istediğinizi iletmeniz halinde cep telefonunuza gelen şifre ile İnternet Bankacılığı kullanımına başlayabilir siniz.

Tüm bu şifre alma yöntemlerinde ilk gelen şifre ile giriş yaptığınızda şifre oluşturma adımına yönlendirileceksiniz. Unutmayacağınız fakat doğum tarihi vs bilgisi içermeyen bir şifre ile İnternet Bankacılığı kullanımına aktif olarak başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı’ nın güvenlik kontrolleri neler?

Şu anda kullanılan yapıda şifre, kullanıcı adı yada Tckn bilgisini girdikten sonra tek kullanımlık şifreler sms ile cep telefonunuza gönderilmekte olup  bu bilgi girişi yapılmadan kullanım yapılamamaktadır. Bunun yanında kullanıcı bilgileri sonrası ilk kullanımda tanımladığınız herhangi bir nesne resmi çıkmakta olup bu da bir güvenlik yöntemidir. Bunun yanında İnternet bankacılığı girişleriniz de sanal klavye kullanmayı tercih edebilir siniz.Bankalardan tarafınıza hiç bir şekilde şifre, kart, kullanıcı adı vs bilgilerin güncellenmesi için mail yada telefon bildirimi yapılmamaktadır.

Güvenli kullanım için gereken hassasiyeti göstermeniz dileğiyle.

About Author

Finansçı

11 Comments

 • internet bankacılığı olmadan yaşanmaz ben her işimi oradan yapıyorum….

 • internet her alanda kendini hissettiriyor bankacılık işlemlerinde intenetin rollerinden biride bankadaki yığılmaları azaltması eskiden 1 fatura için bankada saatlerce kuyruk beklerdik

 • internet bankaçılığı müşteriler için bulunmaz kolaylık hesabında para varsa istediğin yerden cep telefonuna gelen mesajla işlemini yapaqbiliyorsun bankaların yükü azaldı.

 • konu güncel olması günümüzde yaşanan pek çok olaylara örnek teşkil etmesi faydalı bir durum

 • kon işleniş itibarı ile 10 nmara anlatılmış herşey kolaylaşıyor her gecen gün bebce

 • internet bankacılığı artık türkiyede ve her alandada kllanılır oldu

 • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığı sık kullanıyorum müthiş bir kolaylık sunuluyor.

 • İnternet bankacılığı kullanırken bilgisayarda virüs olamamsına dikkat etmek gerekiyor

 • her banka farklı prosudurler izliyor bazı bankalar şblerden şifre alınırken bazılarıda internet üzerinden işlem yapıyor burda bir tehlikeyide ben yazayım ş,freler cep telefonlarına geliyor ve cep telefonları voipn telefonlarca taklit edilebiliyor yarin öbürsü gün bu taklitlere geri dönüş yaptırmayı başarırsalar yeni bir feleket dalgası gelebilir şeklinde yorumlana bilir.

 • özellikle en para bu konuda bir devrimtarattı işlem ücfretlerinin havada ucuştuğu bu zamanda çok öemli bir bankacılık olayı

 • Ben İnternet Bankacılığından çok memnunum üstelikte enpara yı kullanarak ücretsiz her işlemimi yapıyorum

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir