17 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Banka Kartları

Katılım Bankaları Şube ve Personel Sayıları Ne Kadar?

Katılım Bankaları Şube ve Personel Sayıları Ne Kadar?

Bir önceki makalemizde sizler için Bankacılık sisteminde yer alan Katılım Bankaları dışındaki Bankalarımızın şube ve personel sayılarını 30 Haziran 2018 rakamları ile iletmeye çalışmıştık. Zira Ülkemizde ne kadar yok denilse de bir ekonomik kriz mevcut olup bu ekosistemde Bankalarda personel sayılarını azaltma bazı bölgelerde şube kapama yoluna gidebiliyorlar. Tabi bu çalışan açısında hele de bu dönemde çok kötü bir deneyim oluyor desek yanlış olmaz sanırım.

Fakat en azından Katılım Bankalarında şube ve personel sayılarına bakıldığında süreç bu şekilde değil diyebiliyoruz. Aradaki farkı mukayese edebilmek için yukarıda linkini verdiğimiz Banka Şube ve Personel sayıları makalemizi kontrol edebilir siniz. Katılım Bankacılığı lokomotifi olan KuveytTürk, Albaraka ve Türkiye Finans Katılım Bankası bu anlamda şube sayısı ve personel sayısı ile lider konumunda. Destekçileri Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ‘da emin adımlar ile yarışa dahil olmaya çalışıyorlar diyebiliriz.

Katılım Bankaları Şube ve Personel Sayıları Ne Kadar?

Makalemizde Katılım Bankaları için sizlere hangi bilgileri ileteceğiz öncelikle bunların üzerinden geçmeye çalışalım. Katılım Bankaları aktif büyüklük sıralaması nasıl oluşuyor? En iyi Katılım Bankası hangisi 2018 yılı için?En büyük Katılım Bankası hangisi? Kuveyt Türk şube sayısı, Ziraat Katılım şube sayısı, Vakıf Katılım şube sayısı, Albaraka şube sayısı ve Türkiye Finans şube sayılarına ek olarak personel sayıları ve Katılım Bankaları ortaklık payları dağılımı nasıl oluşmaktadır? gibi merak edilen konulara değinmeye çalışacağız. Katılım Bankaları aktif büyüklük sıralaması ‘na göre şube ve personel sayıları ekteki gibidir.

Kuveyt Türk Şube Sayısı ve Personel Sayıları

Kuveyt Türk Katılım Bankası aktif büyüklük sıralamasına göre en büyük Katılım Bankası olarak ilk sırada yer almakta olup ortaklık payı Kuwait Finance House %62,24 Vakıf Genel Müd. %18,72 ve diğer %19,04 olarak dağılım göstermektedir. En çok şubesi olan Katılım Bankası olarak yine ilk sırada yerini almakta olup Türkiye Bankalar Birliği 30 Haziran 2018 rakamlarına göre en çok şube sayısı olan Katılım Bankası konumundadır. KuveytTürk Katılım Bankası şube ve personel sayıları detayı ekteki gibidir.

 • Kuveyt Türk çalışan sayısı 2017 rakamları 5.749 kişi
 • Kuveyt Türk çalışan sayısı 2018 rakamları 5.689 kişi
 • Kuveyt Türk şube sayısı 2017 rakamları 399 şube
 • Kuveyt Türk şube sayısı 2018 rakamları 402 şube
BUNUNLA İLGİLİ:  İkinci El Araç Satışı Sonrası Para Aktarımı Süreci Detayları

Türkiye Finans Katılım Bankası Şube Sayısı ve Personel Sayıları

Türkiye Finans Katılım Bankası aktif büyüklük sıralamasına göre ikinci sırada yer alan Banka konumundadır. Şube sayısına göre ikinci sıradaki yerini korurken personel sayılarına göre üçüncü sırada yer almaktadır. Türkiye Finans ortaklık payları ise Ncb-National Com %67,03 Gözde %10,57 ve Diğer %22,40 olarak dağılım göstermektedir. Türkiye Bankalar Birliği 30 Haziran verilerine göre şube ve personel sayıları ekteki gibidir.

 • TürkiyeFinans çalışan sayısı 2017 rakamları 3.767 kişi
 • Türkiye Finans çalışan sayısı 2018 rakamları 3.796 kişi
 • Türkiye Finans şube sayısı 2017 rakamları 287 şube
 • Türkiye Finans şube sayısı 2018 rakamları 295 şube

Albaraka Türk Katılım Bankası Şube Sayısı ve Personel Sayıları

Albaraka Türk Katılım Bankası aktif büyüklük sıralamasına göre üçüncü sırada yer almaktadır. Personel sayılarına göre Katılım Bankaları arasında ikici sırada yer almakta olup personel sayılarına göre üçüncü sırada yer almaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası ortaklık payı dağılımı ise Albaraka-Bahreyn %54,06 Borsa %25,22 ve Diğer %20,72 olarak dağılım göstermektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası TBB 30 Haziran verilerine göre şube ve personel sayıları ekteki gibidir.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası çalışan sayısı 2017 rakamları 3.899 kişi
 • Albaraka Türk Katılım Bankası çalışan sayısı 2018 rakamları 3.925 kişi
 • Albaraka Türk Katılım Bankası şube sayısı 2017 rakamları 220 şube
 • Albaraka Türk Katılım Bankası şube sayısı 2018 rakamları 224 şube

Katılım bankasi şubeleri ve personel sayilari

Ziraat Katılım Bankası Şube Sayısı ve Personel Sayıları

Ziraat Katılım Bankası yeni bu piyasada yer almakta olup aktif büyüklük sıralamasına göre Katılım Bankaları arasında dördüncü sırada yerini almaktadır. Şube sayılarına göre Vakıf Katılım Bankası ile dördüncü sırayı paylaşmakta olup personel sayılarına göre en son sırada yer almaktadır. Ziraat Katılım Bankası ortaklık payları dağılımı ise T.C. Ziraat Bankası %100 olarak bulunmakta olup Varlık Yönetimi kurumunda yerini almaktadır. TBB 30 Haziran verilerine göre ise Ziraat Katılım personel sayısı ve şube sayıları ekteki gibidir.

 • Ziraat Katılım Bankası çalışan sayısı 2017 rakamları 890 kişi
 • Ziraat Katılım Bankası çalışan sayısı 2018 rakamları 937 kişi
 • Ziraat Katılım Bankası şube sayısı 2017 rakamları 63 şube
 • Ziraat Katılım Bankası şube sayısı 2018 rakamları 72 şube
BUNUNLA İLGİLİ:  Ziraat Bankası ve Denizbank konut kredisi masraflarını geri ödüyor

Vakıf Katılım Bankası Şube Sayısı ve Personel Sayıları

Katılım Bankaları aktif büyüklük sıralamasına göre en son açılan Vakıf Katılım Bankası yerini almaktadır. Personel sayılarına bakıldığında dördüncü sırada yer alırken şube sayılarında Ziraat Katılım Bankası ile son sırayı paylaşmaktadır. Vakıf Katılım Bankası ortaklık payı dağılımı ise T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü %99 olarak bulunmaktadır. TBB Haziran 2018 verilerine göre Vakıf Katılım Bankası şube sayısı ve personel sayıları detayı ekteki gibidir.

 • Vakıf Katılım Bankası çalışan sayısı 2017 rakamları 724 kişi
 • Vakıf Katılım Bankası çalışan sayısı 2018 rakamları 965 kişi
 • Vakıf Katılım Bankası şube sayısı 2017 rakamları 63 şube
 • Vakıf Katılım Bankası şube sayısı 2018 rakamları 72 şube

Türkiye Bankalar Birliği tarafından açıklanan 30 Haziran 2018 verilerine göre Katılım Bankaları şube toplamı 1.065 adet olup personel sayıları toplamı 15.312 kişiden oluşmaktadır. Katılım Bankaları karları yada Katılım Bankaları kar payı oranları kontrol edildiğinde aşağı yukarı aynı sıralama çıkmaktadır. 2018 Katılım Bankaları hangileridir? sorusunu da bu makalemiz ile belirtmiş olduk.

Katılım Bankaları ile ilgili diğer bir kaç istatistik rakamından bahsetmek gerekir ise Katılım Bankalarında çalışan kadın sayısı personel oranı içerisinde %19.5 olarak dağılmaktadır. 1.065 Katılım Bankası şubesi içerisinde ortalama personel sayısı da 14,5 olarak hesaplanmaktadır. Katılım Bankaları şube sayıları 2019 ve personel sayıları 2019 rakamları açıklandığında gerekli güncelleme işlemi yapılacaktır.

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir