14 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kredi Kartları

Kredi Kartı aidatı almayan Bankalar var mı?

Kredi Kartı aidatı almayan Bankalar var mı?

Kredi Kartı aidatı alınmaması için ne yapabilirim?

Eğer kredi kartını teslim alırken sözleşmeye kart aidatı ödemeyeceğinizi belirterek imzalarsanız Banka sizden kart ücreti tahsil edemez bunu da dipnot olarak iletmek gerek. Bu yöntem çoğu kullanıcı tarafından bilinmez bankada bu evrağı klase ederken sizin böyle bir detay yazdığınızı fark etmeyebilir.

Siz kart ücreti yansıtıldığında Banka ile iletişime geçerek ödemeyeceğimi beyan ettiğim bir tutarı benden alamazsınız demeniz yeterli.Çok kısa sürede kart ücretiniz iade edilecektir emin olabilir siniz. Eğer iade edilmediği takdirde BDDK’ya bir mail atarsanız onlar sözleşmeye aykırı işlemler yaptığı için gerekli aksiyonları alacaklardır.

Bu çok bilinen bir yöntem olmayıp Hukuk ‘çu arkadaşlardan bu konu teyit edilmiştir.Ama bir sorununuz bu yöntemi yeni alacağınız kredi kartların da kullanabilir siniz. Eskiden aldığınız ve kullandığınız bir kredi kartınız var ve bundan kart aidatı alındı ise aşağıdaki yöntemler sizler için faydalı olacaktır.

Kredi kartı aidatlarını nasıl geri alabilirim?

Kredi kartınızı aktif olarak kullanıyorsanız bir kaç şansınız var, harcamalarınız iyi ise şube yetkisinde kartınıza bonus yükleyerek iade işlemi gerçekleşebilir. Yada kartınıza iki adet otomatik ödeme talimatı vereceğinizi söyleyerek iade talebinizi iletebilirsiniz. Bu işlemi şubenin yanı sıra çağrı merkezi aracılığıyla da talep edebilirsiniz, Bankaların müşteri memnuniyeti hatları bunlar için kurulan ekipler ve bizlere yardımcı olmak zorundalar.

Ama en etkili yöntem kartınızı kapatmaya göz alıyorsanız, kartı kapatacağınızı ileterek çağrı merkezinden iade talebinde bulunabilirsiniz. Bu yöntem büyük oranda işe yarıyor ve kartınıza iade işlemini gerçekleştiriyorlar. En kötü ihtimalle harcama sözü alarak kartınıza iade işlemini yapabiliyorlar.

Blöfünüzü görmeyip kartınızı kapatırlarsa kartınızı iptal etmeyin, bir süre sonra müşteri kazandırma ekipleri size geri dönüş yaparak kartınızı neden iptal ettiğinizi sorgulayıp, tekrar aktif etmek için seçenekler sunacaklardır. O zaman peşin olarak kart ücretinizi iade ederek sizi tekrar Bankaları ile çalışmaya davet edebilirler. Tabi bu kriter Banka için iyi müşteri olup olmadığınızla alakalı da olabilir. O yüzden iadeyi geri aldıysanız ilk yapmanız gereken 2 adet otomatik ödemeyi kartınıza vermeniz olabilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Kredi Kartı ile yapılan peşin alışverişi faizsiz nasıl taksitle ödeyebilirim?

 

 

 

 

 

 

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir