18 February 2024

Email

info@kucukpara.com

Kredi Kartları

Kredi Kartı borcumu faiz ödemeden erteleyebilir miyim?

Kredi Kartı borcumu faiz ödemeden erteleyebilir miyim?

Kredi kartı borcunuzu faiz ödemeden nasıl erteleyebilirsiniz?

Kredi kartları son dönemde hepimizin korkulu rüyası haline geldi diyebiliriz. Yasa değişmeden önceki dönemlerde sadece asgari ödeme yaparak kredi kartı borcumuzu öteleyebiliyorduk. Bu da kredi kartını ödeyemeyen büyük bir kesim için büyük bir avantaj sağlıyordu.

Şu anda sürekli asgari ödemeyle yürütülemiyor ne yazık ki 3 ay asgari borcunun tamamını ödeyemeyenin limiti ekstre borcunu ödeyene kadar donduruluyor.Ayrıca bu ekstre borcu ödenene kadar nakit çekime ve alışverişe de kapatılıyor kredi kartı 22.10.2013 itibariyle. Bu da bu zamana kadar asgari borcunu ödeyen yada kart borcunu yine bir başka banka kartıyla ödeyen bir kesimi zor durumda bırakmış oldu.

Kart borcunu ödeyemeyen mevcut riskini taksitlendirmek için kuyumculardan taksitli altın alarak farkl kuyumcuda bozdurarak kaynak yaratılabiliyordu. Bu işlemlerde 01.02.2014 itibariyle yasaklanarak taksitlendirme ve öteleme kampanyaları 9 ay ile sınırlandırıldı. Akaryakıt, restoran ve telekominikasyon harcamalarında taksitlendirme kaldırıldı. Ama kuyumcuların imdadına 22.10.2014 de çıkarılan tasarı yetişti ve kuyumcularda taksitlendirme 4 olarak tekrar düzenlendi.

Hepsini bir kenara bırakalım mevcut durumda kredi kartı borcunu ödeyemeyerek gecikmeye düşen yada problemli hale gelen bir kesim sürekli alternatif bir yöntem ile borcunu ötelemeye çalışmaktadır.Bu kadar sorunu ve problemleri anlattıktan sonra kredi kartı borcunuzu nasıl faiz ödemeden bir ay erteleyebilirsiniz onu anlatalım.

Kredi kartı borcunuzu faiz ödemeden nasıl erteleyebilirsiniz?

Ödemekte zorlandığınız ve kaynak yaratamadığınız için ekstrenizi hatta asgari tutarı bile ödeyemediğiniz bir durumdan kredi kartı ekstrenizi 1 ay atlatarak kendinize finansman sağlayabilir siniz. Mevcut kredi kartı ekstreniz kesilmeden bu işlemi gerçekleştirirseniz hem gecikmeye düşmemiş olursunuz hemde borcunuzu bir sonraki aya aktarmış olabilirsiniz.

Bu işlem henüz her banka` da yapılamamakta olup işlemlerinizi yapmadan önce bankanın bildirim mesajlarını iyi kontrol etmek gerekir. Olası bir gözden kaçırma durumunda kart ekstrenizin kesilme durumu söz konusu olabilir. Siz kesim tarihini değiştirdiğinizi sanarak rahat rahat takılırken bir anda gecikmede bulabilir siniz kendinizi. Dediğim gibi bu uygulama her bankada yok ekstre kesim tarihini değiştirirken Banka mesajında bir sonraki ay ekstre değişim işlemleriniz gerçekleştirilecektir mesajı görüyorsanız sizin için kötü haber olarak değerlendirilebilir.

BUNUNLA İLGİLİ:  Sanal Kartları nasıl kullanabiliriz.

 

 

 

 

About Author

Finansçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir